Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. május 16., csütörtök 15:59

Az átigazolások nagyon idegesítőek. A 48 hónapos részletre igazolás ami a 12-ben működött itt már nem annyira. :(

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 16., csütörtök 15:50

akinek indításkor ezt a 00000005-ös hibát adja ki, az szedje le a játékot, telepítse újra, crackelésnél meg a cpy fájlt ne másolja be a mappába.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2013. május 16., csütörtök 13:44

Valaki meg tudná nézni, hogy mennyi a Newcastle átigazolási kerete? mert velük akarok majd kezdeni, csak amíg vizsgák vannak nem lenne célszerű :D
halálomig madridista leszek

Avatar
Volcanor
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:07
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Volcanor » 2013. május 16., csütörtök 13:30

Volcanor írta:Akkor te mar kitapasztaltad ezekszerint. :-) Milyen felallasban/felfogasban nyomattad a stuttgarttal? Hatha tudsz adni egy ket jo otletet. :roll:
Fenéket tapasztaltam ki, rohadt csaló még mindig. :sly: Olyan felállásban játszottam, mint te most, bár addigra már elképesztően jó keretem volt. Elején nem igazán jöttek a sikerek, bár akkor még ennél is rosszabb volt a ME, patchek nélkül.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BBeno » 2013. május 16., csütörtök 13:26

nekem a 12 jön be a legjobban. most teszem fel a 13-at de volt már fent egyszer. nem tetszett
msot is csak az adatbázis miatt fogok elkezdeni a 13-mal játszani.

12-höz lenne minden évben egy fasza kis transfer update én azzal játszanék évekig.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
JustoVillar
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:23
Kedvenc játékosaid: Casillas, Justo Villar, Bueno
Kedvenc csapatod: Haladás, Packers, Celtics, Saxo-Tinkoff
Tartózkodási hely: Holy King

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: JustoVillar » 2013. május 16., csütörtök 13:24

Na én is beszereztem a gémet, kezdtem is egyet a Halival. Keretben nem voltak nagy változások. Ami eddig zavaró picit, hogy a játékosok nagy része nem akar eljönni próbajátékra, figyelőket nem tudom rájuk állítani, így meg nem igazolom le őket.
Maga a játék nagyon tetszik nekem, jó hogy picit nehezebb lett mert 12vel akármit csináltál jó voltál. A meccsmotor is jobb lett, szebben mozognak a játékosok. Amit Sonic írt azt adom, mert ha a megjelenítés keyre van állítva akkor csak a gólokat mutatja, az extended meg sokszor túl sok felesleges eseményt mutat.
Eddigi meccseim:
Kecskemét 2:1
Fradi 1:2
Siófok 1:1
Honvéd 0:2
Pápa 4:0
Pécs 0:0
Szerintem nem csak idegenben lett nehéz nyerni, otthon játszottam döntetlent a Siófokkal meg a Péccsel. Pápán viszont meglepően simán nyertem 4:0ra, Fradi is csak a Rózsa potyája miatt vert meg minket.
A keretet elég érdekesen hozták össze a készítők. Göcze jobb mint Rózsa. Guzmics fos. Jagodics tehetséges. Kulcsár jó, Andorka jó. Schimmer gyors. Semmit nem találtak el a sports interactiveos barátaink :mrgreen:
4-2-3-1Et játszatok a csapattal, többé kevésbé be is válik. Kezdő:
Gőcze
Schimmer Fehér Guzmics Tóth
Korolovszky Simon/Iszlai
Nagy Dani Kulcsár Halmosi/Radó
Andorka


miért pont vizsgaidőszakra kellett feltörni???? :(
Köszönöm Istenem, hogy nem vagyok fradista.

Egy élet, egy szerelem, egy vallás Haladás

Öpike

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 16., csütörtök 13:03

Talán egy kicsit. Egyelőre még nem akarok elhamarkodott véleményt mondani, de az arany középút valahol az FM12 és az FM13 között van szerintem.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 16., csütörtök 12:41

Hát eddig sem a casual réteg játéka volt az FM, de sztem mostmár túlzásokba estek ezzel a nagy nehezítés dologgal.

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 16., csütörtök 11:20

Santi, biztosíthatlak, hogy nem. A megjelenés óta figyelemmel követem a fórumokat, valamint az általunk szervezett online kupák okán több, mint 50 magyar játékos teljesítményét és véleményét. Tényleg nehezebb a játék, és nem a törés miatt. :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 16., csütörtök 9:54

Ha ennyire szenvedtek vele, akkor én lehet ki sem próbálom, maradok a 12-nél, nekem még az is elég kihívást nyújt a saját szabályrendszeremmel játszva. :D

Viszont, hogy írta Volcanor milyen sikeres volt az elgondolkodtatott, hogy nem-e a tört játék átka, hogy kurva nehéz a játék. Nem lennék meglepve. :hmmm:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. május 16., csütörtök 9:42

Tegnap még tök simán elindult ma meg már ezt írta ki:

Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0xc0000005) Az alkalmazás bezárásához kattintson az OK gombra.

wtf, ez mi? :vivo:

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. május 16., csütörtök 8:40

sonic írta:Amugy csak en vagyok ilyen makos/peches, vagy nalatok is kurvasok szabadrugasgol van. Mintha mindenki backhem lenne a jatekban.
ez már évek óta bent van a játékban. a 2011-ben ezen ment el több bl döntőm, hogy utolsó percben lehetetlen szögből is beverték a szabadot. úgy látszik idén se javítottak ezen :mrgreen:
ti amúgy a casualabb módban vagy a régi megszokottban nyomjátok? nekem ez a casual nagyon szokatlan, hiányzik a team talk.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 16., csütörtök 1:24

Huni írta:hát sonic, igazad van. huntelaar ahányszor labdába ért, annyi gólt lőtt.
ez tisztán látszik ezen a bajnokin és ezen a kupameccsen is. :mrgreen:
ez is úgy jött össze, hogy piszczek megsajnálta és adott neki egy gólpasszt.
Ellenem mar a 30-adik percben mesterharmasa volt a kis rohadeknak. :mrgreen: Mondjuk az teny hogy az en hibam hogy egyaltalan eljutott hozza a labda, dehat ez van... :/

Volcanor írta:Köszi. Azzal, én vagyok a ritka kivétel, aki megvette még novemberben.
Akkor te mar kitapasztaltad ezekszerint. :-) Milyen felallasban/felfogasban nyomattad a stuttgarttal? Hatha tudsz adni egy ket jo otletet. :roll:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 16., csütörtök 1:01

hát sonic, igazad van. huntelaar ahányszor labdába ért, annyi gólt lőtt.
ez tisztán látszik ezen a bajnokin és ezen a kupameccsen is. :mrgreen:
ez is úgy jött össze, hogy piszczek megsajnálta és adott neki egy gólpasszt.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Volcanor
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:07
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Volcanor » 2013. május 16., csütörtök 0:58

sonic írta:Szep lista. :-) Ezt mar az FM13-al?
Köszi. Azzal, én vagyok a ritka kivétel, aki megvette még novemberben. :mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 16., csütörtök 0:54

En egy 4-3-3at probalok osszehozni. 1 vkp, elotte ket kozeppalyas, ket tamadokp a szelen, es egy center. Egyelore nem az igazi. A legnagyobb erdekesseg a dologban az hogy a kozeppalyas foleny miatt valasztottam ezt a felallast, es valojaban egy Furth-nel is tobbet van a labda ellenem... :mrgreen: Nem tudom hogy csak meg kene talalni a sweet spotot a kozeppalya osszeallitasanal, meg a szepepkorokkel, es akkor mukodne, vagy ugy szar ahogy van es hagynom kene a getcibe. Jelenleg egy defensive midfielder, egy central midfielder, es egy advanced playmaker alkotja a harmast.

A felfogasban sem vagyok biztos. A fluiddal es a balanced-al eddig nem arattam tul nagy sikereket... Pedig a ket korabbi fm-ben ezeket hasznaltam.

Gondolkoztam meg azon is hogy maradok en is a jo oreg 4-2-2-2nel de az mar nagyon unalmas. :-)


Amugy csak en vagyok ilyen makos/peches, vagy nalatok is kurvasok szabadrugasgol van. Mintha mindenki backhem lenne a jatekban.


Volcanor írta:
sonic írta:En kezdtem egyet a Stuttgarttal...
2029-ig vittem velük,hat BL-győzelem, 10-en valahány bajnoki elsőség, számtalan kupa, illetve hatkupás év. :D
Szep lista. :-) Ezt mar az FM13-al?
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Volcanor
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:07
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Volcanor » 2013. május 16., csütörtök 0:46

sonic írta:En kezdtem egyet a Stuttgarttal...
2029-ig vittem velük,hat BL-győzelem, 10-en valahány bajnoki elsőség, számtalan kupa, illetve hatkupás év. :D

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 16., csütörtök 0:37

Sierra írta:Perugia-val abbahagytad? Meddig jutottál velük?
az még a 12-vel volt, de idő- és kedvhiány miatt a második élvonalbeli szezonom előtt abbahagytam.

én is tapogatózok még ebben a 13-ban. idegenben nagyon nehéz nyerni, még mucsaröcsöge is megszopathat ha úgy van.
a kedvenc 4-2-2-2-es felállásom és taktikám so-so működik, de egy jobb középpályával rendelkező csapat szétszedne, úgyhogy összeraktam egy 4-2-3-1-et, és elég jól sikerült. simán lebirtokoljuk az ellenfelet, jobbak is vagyunk, egyetlen szépséghibája, hogy átlag 3 lövése van a másik csapatnak, abból másfél gól. :mrgreen: viszont amíg van egy lewandowskim, addig nincs gond, ő helyreteszi a mocskokat. nagy skill a gyerek.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 15., szerda 23:56

En kezdtem egyet a Stuttgarttal, mert meg anno a Nurnberges karrierem alatt bejott a nemet bajnoksag lebonyolitasi rendszere, kevesebb meccs, meg nem kell foglalkozni vele hogy hany nem eu-s jatekosom van. A stuttgartra meg vegulis csak raboktem, hogy jo lesz inkabb valami a kozepebol, elsore megiscsak meg tanul az ember stb...

Hat valoban. :D Nem fut ugy a szeker mint szeretnem. A nyar szep volt, mentek a baratsagos meccsek, jottek a gyozelmek, Ibisevic fosta a golokat. Szepen meg tudtam erositeni a keretet a korulmenyekhez kepest, jott par brazil tehetseges fiatal, meg a jo oreg Albin Ekdal. Egesz korrekt a keret a csapat szintjet nezve. Mondjuk el is tapsoltam vagy 40 milliot a 25 milla eladas mellett ugy hogy alapbol 4 milliot adtak igazolni, szoval itt nem sok a valtozas a tavalyi fm-hez kepest. De a lenyeg hogy jol indult, ugyhogy azt hittem hogy majd a tetmeccseken is folyni fog a jatek.

De nem igy lett.... A leverkusen es a schalke is ugy megalazott idegenben hogy nem is tudtam mi van. Igaz mind a ketto utan azt irta a sajto hogy "XY strikes lucky" ami ugy is volt. A baj csak az hogy emelle kerestuk is a labdat rendesen. Huntelaar egy laza 4-est hintett kb negy labdaerintesbol, el van kicsit baszva a gyerek. :D Ne nagyon talalom a nyero taktikamat sem, a papiron gyengebb ellenfelek ellen is vert izzadok egy 1-0ert.

Az egyetlen sikerelmenyem, hogy az igazolasaim egyelore jol ulnek. Vettem ezt a Wellington Nem nevu arcot, hat eleg ugyesen tolja a srac, meg fejlodik ezerrel kozbe. Az egy jo vetel volt meg ugy is hogy relative draga volt 20 millioert, de 4 ev alatt fizetem termeszetesen.

Legutobb a dinamo zagran cidaztatta le a cseresoromat az europa ligaban 2-0ra hazai palyan, ami igazan oromteli volt. A bajnoksagban a 4-edik helyen allok 7-8 fordulo utan ami viszont meg a turheto kategoria.

Ugyhogy nem tudom mi lesz ebbol, majd kiserletezgetek a taktika varialasaval, de nagyon ugy nez ki hogy maradni fog a szopoag. :D



Magarol a jatekrol: Az latszik hogy nehezitettek rajta ami egy jo dolog. A 2011 es a 12 mar-mar nevetseges volt, barmivel lehetett bl-t nyerni kis tulzassal nehany szezon alatt. valtozott a training rendszer amivel meg mindig baratkozok. Egyszeruen nem ertem hogy ezt hogy gondoltak. A terheltsegi szint tok ossze-vissza van a jatekosoknal, mert ha beraksz nekik valami focust, vagy ppm-et vagy barmit, akkor egybol sokkal jobban le vannak terhelve es nyivakolnak, viszont maga a csapat edzes meg globalis szinten folyik, szoval azt csak az egesz csapatra nezve tudod allitani, ugyhogy van akinek tul keves lesz van akinek tul sok.... Nemtom mi leszz itt az arany kozeput. Az viszont jo hogy aki tehetseges, az tenyleg fejlodik is szepen ha jatszatva is van. Osszessegeben lehet jo lesz. Ami meg erdekes, hogy teljesen mashogy van a backroom staff felepitve mint ahogy volt. Eleg kacifantos hogy ki hol dolgozik. Stuttgartnal van ugye harom csapat, a felnott, a tarcsi, es az u19, namost mindharomhoz vannak dedikalt edzok... Az ilyen nekem egy kicsit sok mar bevallom toredelmesen. :mrgreen: En nem akarok foglalkozni a tarcsival meg az ifivel. Engem csak a 21 fos felnott keret erdekel semmi tobb, az utanpotlast intezze a gep, ha veletlenull kijon valami tehetseg, azt 17-18 evesen ugyis felhozom a felnott keretbe, ha meg nem akkor megy a levesbe.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. május 15., szerda 23:39

Huni írta:Santi, nem jön Huni, mert egyrészt nincs ideje ilyen karrierre, másrészt nem nagyon jön be neki a játék, ezért keveset is játszik, harmadrészt meg a Dortmunddal is szenved :mrgreen:
Perugia-val abbahagytad? Meddig jutottál velük?
Amúgy ez a Dortmund sokaknak szenvedős, ahogy nekem is. Számomra csalódás volt velük játszani, 8. szezonomat töltöm náluk, ezalatt mindössze egy bajnokság meg két német kupa esett le... Meg egy EL elődöntő, illetve BL negyeddöntő. Igaz, amikor bajnok lettem, akkor nagyon simán, pont és rúgott gól rekorddal lettem az. És abban az évben dupláztam is. Ettől függetlenül többet vártam ettől a csapattól.
Ferencváros írta:az első meccsig kellett várni, hogy fel :cens: on a játék.
oké, nem vagyok egy nagy zseni ebbe a játékba, pár tippet szívesen fogadok, de az, hogy az első barátságos meccsen, a 90. percben annyit látok, hogy Ferencváros-Nitra 0-5. az nekem sok :D
Taktikában miket állítottál be?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 23 regisztrált és 0 vendég