Aranylabda - 2013

Archívum

Ki kapja szerinted idén az Aranylabdát?

Cristiano Ronaldo
150
85%
Messi
16
9%
Ribéry
11
6%
 
Szavazatok száma: 177

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. november 25., hétfő 17:52

Most megindulhat Ribery szidása :lol: Arra viszont kíváncsi lennék hányan szidnák, ha a Realban hozta volna ezt a teljesítményt, sikereket és ha CR nem itt játszana
Amúgy, ha megkapja senki nem szólhat egy rossz szót sem, mert teljesen jogos lesz. Ugyanez igaz Ronaldora is.

Viszont ezen a nagy Aranylabda mániáján én is csak röhögni tudok. Ezt a díjat 2010ben megölték, semmi rangja nincs már. Fel nem tudom fogni minek van ennyire ráizgulva

A szavazási határidő eltolásával kapcsolatban nekem is olyan érzésem van, hogy Messi volt az első már megint
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Wertz 2013. november 25., hétfő 17:55-kor.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2013. november 25., hétfő 17:42

Csak ennyi kellett Riberytől,hogy biztosra vegyem,ő sem normális :lol: Inkább maradt volna csöndben... amúgy is nagy az arca,csak nem tudom mire van így elszállva magától... mindent megnyert a csapatával,oké,meg is kapta érte a jutalmat,de az Aranylabdához több egyéni siker szükséges,főleg a Sneijder vs Messi év után...
:goat:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. november 25., hétfő 17:38

francia, mást nem is lehet tőle várni.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. november 25., hétfő 17:32

ribery hogy el van szállva azt az élet.
ő pokollá teszi a védők életét? amikor az ukránok is leszedik?
és ez érv mellette cr ellen? hagyjuk már, nincs annál idegesítőbb mikor valaki valakit fog 90 percen át, egyszer egy pillanatra egy ütemet késik/bambul/lemarad és gól.
ribery sokkal inkább levédekezhető mint cr, úgyhogy nem tudom mit akar.
pfuj de utálom.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. november 24., vasárnap 14:02

Cikkem az aranylabdáról!
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
dzsihad91
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Raúl, Casillas, Roberto Carlos, Cristiano Ronaldo...
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: dzsihad91 » 2013. november 23., szombat 15:52

Matyi írta:
szinte le merem fogadni hogy messi jött ki győztesnek és ezt a fifa sem tudná kimagyarázni.
mit mondanának?
Én is így gondolom. Nem adhatják oda Messinek megint, főleg nem egy ilyen éve után.

Amúgy valószínűleg nincs sok valóságtartalma, de azért ez érdekes, lehet benne valami. :)
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 1535_n.jpg
(Nem feszültségkeltésből.)
Én is így gondolom, de én is ezt csinálnám a FIFA helyében, most azért mert a sok hülye Messire szavaz, nem adhatják oda neki úgy ,hogy kb annyi realitása lenne Messi idei Messilabdájának, mint ha thorgelle sanyi kapná.Gondolom a fifa is próbál azért egy szintet tartani...

Matyi
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 12:44
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Agüero, Messi
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Matyi » 2013. november 23., szombat 15:34

szinte le merem fogadni hogy messi jött ki győztesnek és ezt a fifa sem tudná kimagyarázni.
mit mondanának?
Én is így gondolom. Nem adhatják oda Messinek megint, főleg nem egy ilyen éve után.

Amúgy valószínűleg nincs sok valóságtartalma, de azért ez érdekes, lehet benne valami. :)
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 1535_n.jpg
(Nem feszültségkeltésből.)

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2031
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. november 23., szombat 14:51

Az Aranylabdával kapcsolatban továbbra is teljes mértékben osztom Guti véleményét /amit a Marca picit megvágva ezáltal kicsit homályosan hozott le --> talán így egyértelműbb a megfogalmazás/
"Es todo un poco lioso porque la FIFA nunca deja claro en que se basa para conceder el premio. En 2010, Iniesta había ganado más que Messi y no se lo dieron, así que no entiendo nada. Si es por méritos individuales, no hay color. Cristiano Ronaldo está muy por encima de Messi y de Ribéry ahora mismo.
, vagyis hogy "ez egy kicsit bonyolult kérdés, mivel a FIFA soha nem tette egyértelművé, hogy mely kritériumok, szempontok a döntőek és hogy mi alapján odaítélhető ez a díj. Ha annak kell elvinnie, aki több dolgot nyert meg, akkor nem tudom, miért Messinek adták anno Iniesta helyett, hiszen ő több címet szerzett 2010-ben. Ha pedig a legjobbnak kell adni, akkor Ronaldo jelenleg mindenki felett áll, messze felülmúlja Messit és Ribéryt is."
Igazából full felesleges azon pörögni, hogy nem kaphatja meg Messi az 5. aranylabdáját. Nem fogja idén megkapni, de biztos vagyok benne,
Egy biztos; ekkora hype-ot és figyelmet nem igen kapott mostanában ez a díj (utóbbi igaz Cristianora is), mint idén; hosszú idő óta először van komoly kérdőjel /megosztottság a "szakértők" között is, a közvélemény ugye nagyjából adott --> csokiznak is a francia szaklapok :mrgreen: / a nyertes kilétét illetően (illetve komoly verseny 2 sportoló között) és talán most bukott ki igazán, az új rendszer hibája, tökéletlensége, illetve a FIFA komoly fogyatékossága, évekkel ezelőtti mulasztása a szempontrendszert, valamint a lefektetett alapokat illetően! :-* Hogy ebben mekkora szerepe van a Blatter nyilatkozatnak, ki-ki döntse el magában (szerintem Cristiano teljesítménye mellett némileg ez is hozzájárult a téma felpörgéséhez); ami tuti, hogy az elmúlt évekhez képest talán most van a legnagyobb esélye Cristianonak megnyerni a díjat, de ez önmagában még semmire sem garancia és továbbra is meglepne, ha a végén valóban így történne! :roll:
Ronaldo deserves Ballon d'Or too - Ribery
Most már azért Ribéry is óvatosabban fogalmaz! :lol: :mrgreen:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
El Flaco
Tiszteletbeli Szerkesztő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:26
Kedvenc játékosaid: Zidane, Anelka, Benzema, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, FFF
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: El Flaco » 2013. november 23., szombat 14:45

Szavazni is lehet. :)
"Az egykori tirpák pirult, szégyenkezett, haragudott valaha e csúfolódó szó miatt. A mai tirpák gazda büszkén a mellére üt és mondja: Igen én tirpák vagyok! Ez a csúfnév idővel megtisztelő, dicsérő kifejezéssé változott." (Krúdy Gyula)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. november 23., szombat 14:33

Ronaldo...és meg is fogja kapni szerintem, de most már nem is azt mondom, hogy felesleges, vagy minek, de sok értelme nincs..CR tudja mennyit ér, aki vele van az is, a többiek meg menjenek halat fogni

Messi..hagyjuk is, nem kaphatja idén és nem is fogja, bár az érdekek azt diktálnák, hogy ne a szörnyeteg vagy a rosszfiú kapja, hanem a kis cukorfalat divatdiktátor..képességeit persze nem vitatom, de majd ha visszajut a csúcsformájához, akkor megkaphatja, random kiscsapatok elleni triplázásokra ne

ribery...ha lenne csapat szinten aranylabda, azt átvehetné mint képviselő, de se nem kimagaslóan eredményes (egyénileg) se nem kimagaslóan markáns (az arcán kívül). álljon össze csapatba a kopasz hollanddal, meg schweinsteigerrel aztán hárman vegyék át, de inkább úgy se :lol:
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 23., szombat 13:52

Igazából full felesleges azon pörögni, hogy nem kaphatja meg Messi az 5. aranylabdáját. Nem fogja idén megkapni, de biztos vagyok benne, hogy még 1-2 bogyót biztos begyűjt. Más lett a foci manapság. Üzlet az egész. Az argentin 26 éves... 7-8 éve még bőven lehet magas szinten.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. november 23., szombat 13:38

Galacticos írta:szinte le merem fogadni hogy messi jött ki győztesnek és ezt a fifa sem tudná kimagyarázni.
mit mondanának?
Igazából nem hiszem, hogy bármit kéne magyarázniuk. Ez jött ki, erre szavaztak, ez lett a vége, kész. Miért ne rendezhetnék le ennyivel?
Én legalábbis erre nem mernék alapozni, hogy majd ezért nem fogja Messi kapni, mert nem lehetne kimagyarázni.. HA ez jött ki, ez jött ki, nem kell ezen semmi magyarázni.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. november 23., szombat 13:31

és iszonyat nagy felháborodás lett volna ha messi pózolhatott volna januárban.
Na csak várjuk ki a végét....hajlamosak vagyunk elfelejteni,hogy nem mindenki megy bele olyan mélységekbe a labdarúgás világába,mint mi.A sajtó tudjuk kit hypol nap mint nap,kit tekint a világ valaha volt,( tehát értelem szerűen tavaly is),a világ legjobbjának....szal néhány elszigetelt szakmai elégedetlenségen kívül nem lenne nagy felháborodás...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. november 23., szombat 13:29

morientes írta:Lehet hogy egy infantilis hülye vagyok,egy luzer idealista,de sztm idén megkapja Ronaldo... :mrgreen:
Szerintem Ronaldo-t már nem is nagyon érdekli ez a ceremónia. :mrgreen: Már úgy van vele, hogy kit izgat? Ő tudja magáról, hogy ő egy igazi zseni napjainkban aki mind a profi- és válogatott csapatában is kulcsfontosságú húzóember- és még jó néhány futball kedvelő is tisztában van ezzel. Ettől függetlenül a teljesítménye alapján bőven megérdemelné... de mint tudjuk, mindig a jó fiúk nyernek.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. november 23., szombat 13:22

úgy voltam vele kb nyárig hogy ronaldonak semmi esélye.
utána volt egy időszak amikor elhittem hogy ez meg lesz neki mert messi szar volt ősszel, riberyt amúgy sem tartom olyan sokra.
aztán amikor megláttam hogy ilyen juhász rolandok szavaznak és nála még 3ba sincs ronaldo, akkor "letettem" róla, és biztos voltam benne hogy nem lesz ronaldoé.

viszont azzal hogy ennyien mögé álltak és látva a mostani teljesítményét szerintem megkapja. az sem véletlen hogy kitolták a szavazatokat + aki eddig szavazott még módosíthatja, szinte le merem fogadni hogy messi jött ki győztesnek és ezt a fifa sem tudná kimagyarázni.
mit mondanának?
a kupák számítanak? akkor egyértelműen ribery.
vagy azt mondanák hogy tavaly is a sok lőtt gól számított messinél akkor idén is é ezért messi? ezt sem tudnák kihozni, mert ronaldo idén sokkal több, és sokkal több fontos gólt lőtt mint messi.
nincs az a normális világ ahol messinek kell kapnia.

és iszonyat nagy felháborodás lett volna ha messi pózolhatott volna januárban.

ha ronaldo elmegy a gálára 100%-ig biztos vagyok benne hogy ő kapja, ha nem akkor nem fogják neki odaadni mert hatalmas égés lenne számukra hogy ronaldo telibeszarja őket mégis őt választják meg. azt meg írjátok be még tizen mert nagyon vicces hogy khedira úgyis ráér úgyhogy majd átveszi ő ronaldo aranylabdáját.. ilyen nem lesz.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 23., szombat 13:18

Gascoigne írta:Az, hogy ostobán van megszervezve, még nem jelenti azt, hogy az aranylabdának nincs jelentősége. Ez a világ legnépszerűbb sportjának legnyagyobb egyéni díja hatalmas múlttal és presztízzsel, amit a világ és a jövő generációk továbbra is a klasszis mércéjének fogadnak el. Az igaz, hogy hála az elb@szott lebonyolítási rendszernek, valós végeredmény szinte csak véletlenül jöhet ki, de attől még nagyban befolyásolja a díjazott és nem díjazott játékosok megítélését. Hadd akarjunk már jót Cristianónak.
+1 (Ilyen az Oscar-díj is. Lehet hülyeségnek tartani meg stb, de az a legnagyobb filmes elismerés)

45 ezer Cristiano Ronaldo lesz a Bernabéuban

Zsír :D

Elég lenne csak 3 db belőle :D Támadósor --> CR - CR - CR :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Gascoigne
Hozzászólások: 992
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 17:54
Kedvenc játékosaid: Paul/Fernando/Roberto

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Gascoigne » 2013. november 23., szombat 13:12

Az, hogy ostobán van megszervezve, még nem jelenti azt, hogy az aranylabdának nincs jelentősége. Ez a világ legnépszerűbb sportjának legnyagyobb egyéni díja hatalmas múlttal és presztízzsel, amit a világ és a jövő generációk továbbra is a klasszis mércéjének fogadnak el. Az igaz, hogy hála az elb@szott lebonyolítási rendszernek, valós végeredmény szinte csak véletlenül jöhet ki, de attől még nagyban befolyásolja a díjazott és nem díjazott játékosok megítélését. Hadd akarjunk már jót Cristianónak.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. november 23., szombat 13:11

Lehet hogy egy infantilis hülye vagyok,egy luzer idealista,de sztm idén megkapja Ronaldo... :mrgreen:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. november 23., szombat 13:03

a fifánál sosem lehet tudni
De nem a FIFA szavaz, hanem mindenféle futball szempontból noname ország SZK-ja és CSK-ja, akik szimpátia és a médiából átvett információk alapján, politikai nyomásra (Blatter) fognak szavazni. Ezért fogja idén is Messi kapni, mert ő a jófiú, akit minden embernek szeretnie kell, minden szülő ilyen gyermekről álmodik. Nevetséges ezen a témán ennyit pörögni.
Merci Zizou!

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. november 23., szombat 13:00

vagy Neymar... :lol:


teljesítmény alapján Ronaldo
eredmények alapján Ribery
szimpátia alapján Messi

a fifánál sosem lehet tudni
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 24 regisztrált és 0 vendég