Mesut Özil - 10

Archívum
Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1421
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2013. szeptember 4., szerda 19:30

Szvsz. ezt a topicot már le kéne zárni és ideje lenne a jelenünkkel foglalkozni. Elment és kész. Nincs min vitatkozni.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62875
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 4., szerda 19:27

Az biztos, hogy így érthetőbb a mondandód (mintha csak 1 vagy félmondatból kellene kitalálnom a gondolataidat), szóval jó hogy kifejtetted (köszi) :) :agree: B-) ; csakhogy eleve értelmetlen ez a felvetés is, hisz az Aranylabda nem a legjobb "10-esek" csatája, hanem a legsikeresebb, legkiemelkedőbb játékosoké --> ergo ebből nem következik egyenesen az, hogy ő nem lehetne a "sajátos posztján" /ahogy Arbeloa és José fogalmazott egyedi :mrgreen: :lol: / legjobbja most! Ha tkp.-ről menne itt a vita sokkal egyértelműbb lenne a dolog, mert ott nem kérdés, hogy Iniesta (meg még páran) nálam is előrébb lenne kapásból!
Utolsó gondolatom ezzel kapcsolatban, hogy még top10-be sem került egyik évben sem.
csak gülü távozása derült égből lett villámcsapás, senki nem számított rá még mondjuk augusztus 31.-én. míg bale érkezése már borítékolható volt úgy jó egy hónapja.
Valahogy így.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 4., szerda 19:12

Mike írta:Itt van egy 100 milliós igazolás, és szinte háttérbeszorítja a kis gülü távozása.
csak gülü távozása derült égből lett villámcsapás, senki nem számított rá még mondjuk augusztus 31.-én. míg bale érkezése már borítékolható volt úgy jó egy hónapja.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. szeptember 4., szerda 19:06

azért ezekből a nyilatkozatokból is látszik h kivételes játékostól váltunk meg. Az meg h ez az egy fórum mit gondol róla nem mérvadó.

Itt van egy 100 milliós igazolás, és szinte háttérbeszorítja a kis gülü távozása.

Az Arsenal meg nagyon jól járt vele, 1-2 éven belül lehet h velük is komolyan kell számolni. Végre nemsajnálták a pénzt sem. Talán ez elindít vmit.
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. szeptember 4., szerda 18:31

én nem gondolkodom 10-es posztban
Csakhogy ebből indult a vita és Cristiano, illetve Mou is ebben a kategóriában nyilatkozott.
, mert olyan már nincs, én egy tágabb "halmazba" tenném ezt a fajta játékstílust, a támadó középpályások közé
és özil bizony nem látja el ennek a posztnak maradéktalanul a feladatát, csak az egyik részét, ami a gólpasszokban ki is merül
iniesta is ebbe a kategóriába tartozik, de szerintem még egy pár szinttel feljebb jár a némettől, pont azért, mert ő komplettebb, közelebb van a tökéleteshez
Ezt adom!
lehet nincs annyi gólpassza (azért neki sincs kevés), viszont az összes többi másban meg jobb
xavi már nem tényező, de régebben az volt, és nem csak azért, mert a barcába játszik
Ehhez viszont annyit illik hozzátenni, hogy a 2 Barcás karrierjük csúcsán voltak akkor, míg a török-német ez idő alatt robbant be és az elvileg jobb évei csak most kezdődtek volna életkort tekintve (normál esetben persze, ami persze egyáltalán nem biztos), de ez már abszolút irreleváns a Madrid szemszögéből, mint ahogy a további jövője is innentől kezdve! :shifty:
Látom nem akarod megérteni, vagy nem jól írom, vagy tényleg nem tudom.
Írom máshogy.
Összesen 11 szavazat érkezett Mesutra 2012-ben, ebből egyedül Löw rakta első helyre.
2011-ben 18 szavazat érkezett rá, szintén egy elsőséggel. 2010-est nem találtam.
Hány százan szavaznak? 450-en?
Az biztos, hogy így érthetőbb a mondandód (mintha csak 1 vagy félmondatból kellene kitalálnom a gondolataidat), szóval jó hogy kifejtetted (köszi) :) :agree: B-) ; csakhogy eleve értelmetlen ez a felvetés is, hisz az Aranylabda nem a legjobb "10-esek" csatája, hanem a legsikeresebb, legkiemelkedőbb játékosoké --> ergo ebből nem következik egyenesen az, hogy ő nem lehetne a "sajátos posztján" /ahogy Arbeloa és José fogalmazott egyedi :mrgreen: :lol: / legjobbja most! Ha tkp.-ről menne itt a vita sokkal egyértelműbb lenne a dolog, mert ott nem kérdés, hogy Iniesta (meg még páran) nálam is előrébb lenne kapásból!
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62875
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. szeptember 4., szerda 18:03

Kérdezem én, hova kellett volna beférnie Mesutnak, amikor az első 2 hely eleve bérelt, a válogatott tornákon a spanyolok, míg a klubfutballban hazai és nemzetközi szinten is a Barca szinte egyeduralkodó volt!
Látom nem akarod megérteni, vagy nem jól írom, vagy tényleg nem tudom.
Írom máshogy.
Összesen 11 szavazat érkezett Mesutra 2012-ben, ebből egyedül Löw rakta első helyre.
2011-ben 18 szavazat érkezett rá, szintén egy elsőséggel. 2010-est nem találtam.
Hány százan szavaznak? 450-en?

Vagy akkor most ez a szimpátia szavazás nem mérvadó gondolom.

Továbbra sem azt írom, hogy neki kellett volna nyernie, de az, hogy a szavazatok 2%-át kapja meg, legyen az első, második, vagy harmadik hely, az nem azt támasztja alá, hogy a legjobb lenne.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. szeptember 4., szerda 17:56

én nem gondolkodom 10-es posztban, mert olyan már nincs, én egy tágabb "halmazba" tenném ezt a fajta játékstílust, a támadó középpályások közé
és özil bizony nem látja el ennek a posztnak maradéktalanul a feladatát, csak az egyik részét, ami a gólpasszokban ki is merül
iniesta is ebbe a kategóriába tartozik, de szerintem még egy pár szinttel feljebb jár a némettől, pont azért, mert ő komplettebb, közelebb van a tökéleteshez
lehet nincs annyi gólpassza (azért neki sincs kevés), viszont az összes többi másban meg jobb
xavi már nem tényező, de régebben az volt, és nem csak azért, mert a barcába játszik

szóval szerintem nem meglepő, hogy nincs ott a top3-ban a német, hiába a sok gólpassz
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. szeptember 4., szerda 17:45

ez rendben is van, de akkor ne legyen a világlegjobb10esének kikiáltva
Tudtommal a nyilatkozók szájából a "jelenleg" szó hangzott el (idén hol lesznek Xaviék? ), másrészt a fenti játékosok közül ki játszik még vele egyező "10-es poszton (Iniesta és Xavi is más karakter), harmadrészt utóbbiak esetében is több ízben erőteljesen megkérdőjelezhető volt a listán való szereplésük és bizonyos nagy válogatott tornán kapott MVP-díjaik és társaik arról nem beszélve, hogy egy Sneijder is lazán lemaradhatott! Idén meg jó eséllyel szintén nem egy 10-es kapja majd --> a Ribéry, Messi, Cristiano 3-as befutóval ...
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. szeptember 4., szerda 17:42

Szerintem meg fogjuk érezni a hiányát. Rémlik egy olyan meccs,amikor hátrányban voltunk,2. félidőben beállt Özil,és megfordítottuk a meccset,mert annyival feljavult a játékunk.
Bocs, de ez... :lol: :lol: Mármint ez nem egy olyan példa, amitől bárki vissza fogja sírni, hogy mintha lett volna egy meccs valamikor, amit az ő beállításával fordítottunk meg... :)

A 71 gólpassz nagyon szép(egyébként tudja valaki, hogy mennyi volt ebből a pontrúgás :hmmm: ). Csak hiányzott mellőle a játék. Olyan volt, mint RvP vagy Gomez, csak Özil nem a gólrúgásban, hanem a gólpasszban. Az előbbieket sem tartom sokra, viszont ők kicsit több gólt lőttek három év alatt, mint ahány gólpasszt Özil kiosztott. Első évben megvolt a játék, megvoltak a cselek, csak ezek szépen elkoptak.
nyilván, viszont abban is biztos vagyok, hogy Wengernél ki fog bontakozni, és azt az Özilt láthatjuk majd hétről-hétre, akit a német válogatottban is, meg a Realban is az első évében.
Legalábbis merem remélni, bízom a Wenger-Özil duóban, a futballvilág nagyot nyerne velük szvsz.

Legyen így, és akkor mindenki jól járt a dologgal. Mi nem építettük volna Özil köré a csapatot, mert van másvalaki(sőt, talán több is), aki köré inkább lehet építeni, itt úgyse tudott volna úgy kibontakozni. Ült volna a padon, nem kevés pénzért, aztán jövőre elmegy 25 millióért. Jó volt ez így mindenkinek.
Én nem cseszegetem a döntése miatt, ha ő úgy érezte, hogy nem fért volna be, márpedig sok okból így lett volna, akkor miért üldögéljen itt a padon, ha máshol több pénzért köré építenek egy taktikát?
Az tényleg érdekes lesz, hogy hogyan él meg az angol ligában. Nem csodálkoznék, ha lenne neki egy jó első szezonja, aztán szépen csúszna lefelé...

petiamadridista
Hozzászólások: 5272
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2013. szeptember 4., szerda 17:38

szintén nem nekem szól a kérdés,
de Özil jó lesz.
Nagyon jó. Nem fog annyi gólpasszt kiosztani, lehet kicsit több gólt fog rúgni.
Olyasmi lesz az Arsenal mint amikor Fabregas ott játszott.

Özil gyengébben lő, de jobban passzol..
De nagyjából hasonló kvalitásúak, talán a némettörök most valamivel jobb. Egy picit.
Szal kb ott lesznek vele mint Fabregassal
Jó focit fognak játszani, ami Özil köré épül majd, látványos lesz, lesznek időszakok amikor menni fog nekik a szekér, a legjobb négyben ott lesznek folyamatosan, a BL csoportkörből továbbmennek, esetleg szerencsével egy hosszabb menetelés is beleférhet, de a komolyabb kupákból kimaradnak.
Ennyi.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. szeptember 4., szerda 17:35

ez rendben is van, de akkor ne legyen a világlegjobb10esének kikiáltva
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: madridronie » 2013. szeptember 4., szerda 17:34

Ezt írtam én is. Nem kell a legjobbnak lenned, de a közelükben ott kell lenned.
És kik voltak ott az elmúlt 3 (4) évben (az idő alatt amíg Nálunk quasi elismert focista lett belőle)??? :hmmm:
2009 Messi, Cristiano, Xavi (Barca mindent megnyert abban az évben)
2010 Messi, Iniesta, Xavi (Iniesta, Xavi --> VB cím, döntőben gól, illetve a legértékesebb játékos díj; egyébként örök rejtély, Sneijder ugye oda se fért :lol: :lol: :lol: )
2011 Messi Cristiano, Xavi (Barca dupla)
2012 Messi, Cristiano, Iniesta (Iniesta EB cím, a torna MVP-je, UEFA Év-játékos díj + ugye örök rejtély 2. felvonás)

Kérdezem én, hova kellett volna beférnie Mesutnak, amikor az első 2 hely eleve bérelt, a válogatott tornákon a spanyolok, míg a klubfutballban hazai és nemzetközi szinten is a Barca szinte egyeduralkodó volt! Ahhoz, hogy a :ozil: picit előrébb kerüljön ezen a listán, ahhoz csapatszinten a Madridnak is nagyobbat kellett volna domborítania és nem csak az agyon cinkelt török-németnek, ezt Cristiano tudja a leginkább! :roll: :sly:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára madridronie 2013. szeptember 4., szerda 17:36-kor.
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6672
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 4., szerda 17:25

szerintem meg vagy nagyon jó lesz vagy iszonyat nagy flop.
vagy elnyomják, mert sokszor elfogják ő meg majd hisztizhet a földön. vagy kihasználja hogy ott mindenki a győzelemért megy és mivel több területe lesz, akkor adhat annyi assistot mint itt.
giroud meg c kategória ide vagy oda, a helyzetkihasználása idén egyáltalán nem rossz.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: Pipita » 2013. szeptember 4., szerda 17:15

Egy kérdés azokhoz, akik nem teljesen fogták fel R24 írásának lényegét: Özil 3 év alatt szerintetek megint kioszt majd 71 gólpasszt vagy rejtélyes módon visszaesik a teljesítménye az Arsenalban?
Bár nem nekem szól a kérdés, de azért válaszolnék.

Én biztos vagyok benne, hogy statisztikailag vissza fog esni hála a zsiru féle cékategóriásoknak, nyilván, viszont abban is biztos vagyok, hogy Wengernél ki fog bontakozni, és azt az Özilt láthatjuk majd hétről-hétre, akit a német válogatottban is, meg a Realban is az első évében.
Legalábbis merem remélni, bízom a Wenger-Özil duóban, a futballvilág nagyot nyerne velük szvsz. :)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8214
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. szeptember 4., szerda 17:14

Egyébként meg,kb minden valamirevaló szakember méltatja Özilt,és nem értik,miért adtuk el. Azért ez jelent valamit. Oké,hogy mi vagyunk a szurkolók,de az összes szakember ledöbbent,hogy eladtuk őt.
nem kell ahhoz szakembernek lenned, hogy ledöbbenj ezen, ezen mindenki ledöbbent
méghozzá azért, mert semmi jele nem volt ennek a váltásnak, csak bumm, jött a semmiből az egész
nézheted szakmai szemmel a dolgokat, vagy csak, mint szurkoló, minden szemszögből ugyanaz
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ___Samy___ 2013. szeptember 4., szerda 17:17-kor.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. szeptember 4., szerda 17:13

Durván megy a hiszti a hivatalos Realmadrid facebook posztjainál. :lol:

Szerintem egészen addig megy ez majd, míg be nem tömi a hisztizők száját Bale és/vagy Isco.
Ha ez meglesz, akkor majd szépen elfelejtik Özil és megy majd a " Isco :sziv:" meg a " Bale :sziv: " kommentek.

Addig meg dübörög a hisztigépezet. :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 4., szerda 17:08

Fabregas: "Nagyon meglepett Özil távozása, úgy gondolom, Cristiano után a Real Madrid legjobb játékosa volt. Biztos vagyok benne, hogy remekül fog játszani az Arsenalban."

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2013. szeptember 4., szerda 17:02

Egy kérdés azokhoz, akik nem teljesen fogták fel R24 írásának lényegét: Özil 3 év alatt szerintetek megint kioszt majd 71 gólpasszt vagy rejtélyes módon visszaesik a teljesítménye az Arsenalban?

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2242
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. szeptember 4., szerda 16:52

én inkább hiszem el azt a sztorit, hogy az apja miatt távozott, mint azt hogy nem volt kedve küzdeni.
persze ez is attól függ, hogy ki melyik oldalon áll. aki utálja őt, mint a fórum 95%-a az nyilván azt a verziót veszi biztosra ahol özil a rosszfiú. :)

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Mesut Özil - 10

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2013. szeptember 4., szerda 16:50

Aláírom a véleményed, de kis részben ellenzem is, de maradjunk ennyiben :-)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég