Ángel di María - 22

Archívum
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. augusztus 13., kedd 15:43

Én jelen állás szerint DM-ben csak azt tudom értékelni, hogy rendkívüli a teherbírása, robotol, küzd, hajt, tapad, mint egy pióca. Ezzel az a baj, hogy több labdát ad el és rendkívül kevés a hasznos megmozdulása, pedig a tehetsége és a fizikai korlátai bőven megengednék, hogy korunk egyik legjobbja legyen, de az ember fejben kevés. Pedig tényleg nagyon jók a képességei, mert van egy nagyon képzett bal lába, robbanékony, gyors, alacsonyan van a súlypontja, gyors mozdulatokra képes, de egyszerűen olyan rossz megoldásokat választ az esetek 85%-ban, hogy nálunk ez elfogadhatatlan. Röviden, tömören szerintem ennyi a di Maria sztori. Ráadásul a sérülése óta még komolyabb fellángolása se volt sajnos. Cserének maradhat, mert úgy még lehet tud néha lendíteni a játékon, de egy 25-30 milliós ajánlat esetén mosolyogva szignóznám a szerződés alját.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 13., kedd 15:07

CS0ki írta:
Én még ezzel a kijelentéssel is várnék. Bale biztosan jönni fog legkésőbb jövőre, de én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a végén Özil helyére érkezik, ha például az argentin sokkal jobb szezont fog futni a németnél.
Ne nagyon számíts rá...Özil félistenként van kezelve Madridban. Idén is meglesz neki az a 20 gólpassza, ami miatt felállva tapsol majd a nép, megkapja a 2020ig tartó szerződését, meg a kezdő státuszt.

Dm-et sosem bírtam, az ilyen stílusú játékosokat sosem szerettem. De ha nem jön Bale, nem lenne nagy hülyeség megtartani, mert tényleg jól jöhet sokszor.
Pontosan ezért hoztam fel példának Mou-t, aki szintén fél (ha nem egész) istenként volt kezelve a szurkolók körében. A bl elődöntőben jön egy kapufa üres kapus helyzetben és máris fordul a kocka a németnél is. Persze ezt nem kívánom, mert én csípem őt is, remélem az első éves formáját fogja hozni. Na de ez már OFF, úgyhogy be is fejeztem a témát. :)

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. augusztus 13., kedd 15:03

Én még ezzel a kijelentéssel is várnék. Bale biztosan jönni fog legkésőbb jövőre, de én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a végén Özil helyére érkezik, ha például az argentin sokkal jobb szezont fog futni a németnél.
Ne nagyon számíts rá...Özil félistenként van kezelve Madridban. Idén is meglesz neki az a 20 gólpassza, ami miatt felállva tapsol majd a nép, megkapja a 2020ig tartó szerződését, meg a kezdő státuszt.

Dm-et sosem bírtam, az ilyen stílusú játékosokat sosem szerettem. De ha nem jön Bale, nem lenne nagy hülyeség megtartani, mert tényleg jól jöhet sokszor.

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 13., kedd 15:00

Az igaz, hogy sokszor rossz döntéseket hoz, de szerintem Mou nagyon statikusság tette a játékát. Például nem hiszem, hogy nem a portugál instrukciója volt az, hogy egy meccsen 15-ször adja be a labdát, még akkor is, ha csak Benzema van bent egedül, akinek meg azért nem a fejjátéka a legerősebb. Meg valamilyen szempontból hálátlan feladata is van, mert míg a baloldalon CR fő pajtása Marcelo, addig Di Maria-nak Arbeola jutott, akivel hááát... Fogalmazzunk úgy, hogy nem igazán lehet bugizni. :mrgreen:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 13., kedd 14:54

Ezt én is így látom, de amíg Bale nincs itt, addig ő az egyetlen jobboldali támadó a keretben. Igazából nem tudom, miért védem ennyire a srácot. Talán azért, mert amikor idejött, akkor nagyon megtetszett a játéka, az egyik kedvencem lett a csapatból. Utána valóban változott valami, bár szerintem ebben Mou keze is vastagon benne van (mint Özil, valamint a két csatár kiherélése). Éppen ezért én most nagyon bízom benne, hogy az új játékszisztémába jól bele fog simulni és a csapat egyik húzóembere lesz. Volt már ugye erre is példa, remélem nem az volt az utolsó.
Hát hogy Mou keze mennyire volt benne hogy visszaesett...pont,ahogy már írtam,pont az ő ún. stilusába illet volna bele az argentin,azt se lehet mondani,hogy mellőzte volna a portugál mester,csak,mikor új szerződést kapott,akkor mintha már nyeregbe érezte volna magát,aztán jött a seggberugás Moutól,onnantól kezdve meg nem találja magát DM....
De nem is ez a lényeg,hanem a játék inteligenciája,hogy nem tudja felmérni hogy èppen mit kellene csinálni adott szituációban...
Messzemenő következtetéseket nem vonnék le az előszezonból,de éles meccsen nem hiszem hogy csillog-villog majd...a PL-be jó lehet,de itt,pláne most,amilyen játékosokat vettünk,nem gondolom hogy fejbe fel tudja venni a ritmust...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 13., kedd 14:44

RealRaúl77 írta:Én nem különösebben kedvelem őt, de csereként nagy fegyver lehet. Kezdőként semmiképp (gála11-et értve) nem számolnék vele/nem szeretném látni, de minőségi padot biztosítana, beállva lendületet hozhat, illetve a fáradt védők ellen ez a gyorsaság, amivel ő rendelkezik, nagy előny. Tehermentesíteni, pihentetni is tökéletes.

Persze megint teljesen másról beszélgetünk majd vele kapcsolatban, ha jön Bale. Akkor én eladnám őt. Lehet még belőle rendesen pénzt csinálni, ami egy ilyen kiadás után azért nem hátrány, és a támadórészlegbe akkor már sokan lennénk szerintem, és nálam ő lenne a kiválasztott ilyen szempontból.
Én még ezzel a kijelentéssel is várnék. Bale biztosan jönni fog legkésőbb jövőre, de én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a végén Özil helyére érkezik, ha például az argentin sokkal jobb szezont fog futni a németnél. Persze ezek csak feltételezések, de egy 1 év alatt sok minden történhet. Például szerintem kevesen gondoltuk volna a rekordbajnokság után, hogy 1 év múlva tüzes vassal fogják kergetni Mou-t Madridból.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. augusztus 13., kedd 14:35

Én nem különösebben kedvelem őt, de csereként nagy fegyver lehet. Kezdőként semmiképp (gála11-et értve) nem számolnék vele/nem szeretném látni, de minőségi padot biztosítana, beállva lendületet hozhat, illetve a fáradt védők ellen ez a gyorsaság, amivel ő rendelkezik, nagy előny. Tehermentesíteni, pihentetni is tökéletes.

Persze megint teljesen másról beszélgetünk majd vele kapcsolatban, ha jön Bale. Akkor én eladnám őt. Lehet még belőle rendesen pénzt csinálni, ami egy ilyen kiadás után azért nem hátrány, és a támadórészlegbe akkor már sokan lennénk szerintem, és nálam ő lenne a kiválasztott ilyen szempontból.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 13., kedd 13:50

morientes írta:
tehát mindenkinek érdeke, hogy ebben a szezonban egy jó Di Maria-t láthassunk a pályán. :)
Ez igaz,meg talán csereként még frissiteni is tudja a játékot,vezetés esetén jól zár vissza(amikor),de....
Nem hiszem hogy tudna fejbe fejlődni.Mou "játékába" is simán belepasszolt volna ha...ha nem mindig a rossz megoldást választja...és a másik,hogy ő se kétforintba került,tehát ha lenne egy komoly kérő...akkor el kell adni.
Ezt én is így látom, de amíg Bale nincs itt, addig ő az egyetlen jobboldali támadó a keretben. Igazából nem tudom, miért védem ennyire a srácot. Talán azért, mert amikor idejött, akkor nagyon megtetszett a játéka, az egyik kedvencem lett a csapatból. Utána valóban változott valami, bár szerintem ebben Mou keze is vastagon benne van (mint Özil, valamint a két csatár kiherélése). Éppen ezért én most nagyon bízom benne, hogy az új játékszisztémába jól bele fog simulni és a csapat egyik húzóembere lesz. Volt már ugye erre is példa, remélem nem az volt az utolsó.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 13., kedd 13:42

tehát mindenkinek érdeke, hogy ebben a szezonban egy jó Di Maria-t láthassunk a pályán. :)
Ez igaz,meg talán csereként még frissiteni is tudja a játékot,vezetés esetén jól zár vissza(amikor),de....
Nem hiszem hogy tudna fejbe fejlődni.Mou "játékába" is simán belepasszolt volna ha...ha nem mindig a rossz megoldást választja...és a másik,hogy ő se kétforintba került,tehát ha lenne egy komoly kérő...akkor el kell adni.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Mythos90
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2013. június 7., péntek 12:58
Kedvenc játékosaid: Zidane, Casillas, RC, Rooney
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Manchester United

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Mythos90 » 2013. augusztus 13., kedd 13:10

Azért várjuk ki a végét, hátha 1-2 gól/gólpassz után lenyugszik, magára talál. Valóban haloványabb volt az Inter ellen, viszont amikor csereként állt be, akkor rendre jól teljesített, hasznosan játszott. (Persze itt most az előszezonra gondolok.) Én is drukkolok neki, mivel a képességeivel nincs baj, illetve nagyon valószínű, hogy itt marad, tehát mindenkinek érdeke, hogy ebben a szezonban egy jó Di Maria-t láthassunk a pályán. :)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. augusztus 13., kedd 13:03

Azt láttam én is (mondjuk nem az egész meccset láttam, kb. a 20. perctől a 70-75. percig kb, így ez alapján tudom csak mondani), de a hibáktól függetlenül közel sem annyira volt sablonos a játéka, mint az elmúlt szezonban. Szerintem.
Az a baj,hogy egy élesebb tétmeccsen,mindig elgörcsöli,aztán általában hülye megoldást választ,mert nem az akarattal van a probléma,hanem a döntésképesség(egzisztencia)hiànyával...Ezt meg nem lehet külsőleg fejleszteni,ezt a játékosnak kell(ene) megoldani fejben,de DM-nek sajnos ez nem nagyon akar összejönni...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Rasta » 2013. augusztus 11., vasárnap 12:13

Azt láttam én is (mondjuk nem az egész meccset láttam, kb. a 20. perctől a 70-75. percig kb, így ez alapján tudom csak mondani), de a hibáktól függetlenül közel sem annyira volt sablonos a játéka, mint az elmúlt szezonban. Szerintem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. augusztus 11., vasárnap 12:08

Akkor nem egy meccset néztünk szerintem. :)
A legszembetűnőbb hiba az volt, amikor 3 vs 1 helyett az ellenfél kapusáig rúgta a labdát. Emellett sok helyezkedési és passzolási hiba jellemezte a játékát.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Rasta » 2013. augusztus 11., vasárnap 12:05

Tegnap jól tolta a srác:). Az igazat megvallva, az előző szezonban volt egy olyan érzésem, hogy fejben valami nagyon nincs rendben (jó, alapból sem egy lángelme az ipse, de értitek mire gondolok :mrgreen: ) vagy Mou megmondhatta neki, hogy "a 16 os sarkánál csinálsz egy befele cselt és beb*szod középre, ha van ott ember, ha nincs, vagy szépen mosolyoghatsz a padról a tvben". Aztán a tegnapi meccsen éreztem azt, hogy az utóbbi lehetett közelebb az igazsághoz. Mou alaptaktikája olyan egyszerű volt, mint a faék, és ehhez le kellett butítania néhány játékos - többek között di María játékstílusát is.

Az Inter ellen viszont osztogatott, nem csak beb*ta a labdát középre, hanem zsugázott rendesen, komolyan jó volt nézni az egész csapatot. Mindenesetre rendes tétmeccsre még kíváncsi vagyok, de nagyon szurkolok neki, hogy magára találjon, mert simán a világ legjobbjai között lehetne a képességei alapján.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. augusztus 2., péntek 12:55

Csabi írta:jó volt a koma, a gólja is szép volt. kár hogy tétmeccsen 10ből 10x belepörgeti a kapusba.
Jó lenne a "régi" Di María... akkor senkinek nem kéne Bale... :)
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Csabi » 2013. augusztus 2., péntek 12:48

jó volt a koma, a gólja is szép volt. kár hogy tétmeccsen 10ből 10x belepörgeti a kapusba.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 27., szombat 23:01

Igen,DM problémája a döntések meghozatala,mert a képessége,a tudása sokkal több mint amit mutat. A labda birtoklása után,általában nem szereti az egyszerű játékot,szeret felfelé játszani,betörni,felvállalni......ebben benn van a hiba lehetősége,és ez nála hatványozottan benn van,mert a döntései sokszor rosszak......sajnos nála a higgadt nyugodt fej lenne a siker kulcsa,nem a szertelen kapkodom és össze vissza passzolok stilus.

Lehetne mit kezdeni vele....de csak az adottságai figyelembevételével.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. július 27., szombat 22:56

R.M.C.F írta:Nem feltétlen arra gondoltam hogy ő egy kurva jó játékos,de arra inkább hogy az erősségeit az adottságait nagyon komoly szinten ki lehetne aknázni.
Egy elég erős fegyver ez a manusz.
Kurva jó játékos LENNE, ha lenne agya a focihoz. Ha nem vezetné bele 2-3 védőbe folyamatosan, ha nem cselezgetne a saját térfelén meg hasonlók. Ezt sose fogja kinőni, mert ő ilyen természet, ilyen rajoskodó argentín, hogy na majd ő megmutatja hogy mekkora cselkirály. De ha még tudna cselezni legalábbb... Legnagyobb fegyvere az idétlen mozgása, amitől totálisan megzavarodnak az ellenfél játékosai, de semmi több.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. július 27., szombat 22:52

Nem feltétlen arra gondoltam hogy ő egy kurva jó játékos,de arra inkább hogy az erősségeit az adottságait nagyon komoly szinten ki lehetne aknázni.
Egy elég erős fegyver ez a manusz.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Ángel di María - 22

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2013. július 27., szombat 17:05

Én nem szabadulnék meg tőle mindenáron. Ahogy RMCF is írta, kurva jó játékos ő, csak agyilag eléggé zokni, ami miatt hosszabb távon nem lehet tőle konstans jó formát várni, csak ha meg nincs a forma, akkor nincs kezdő tagság se, ami elkedvetleníti a gyereket, ezáltal még kevesebb lesz a kedve, amiből meg jön a formahanyatlás. Ezt jól megcifráztam, de a lényeget remélem értitek :D :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég