Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3447
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. június 23., kedd 11:45

Aki Ramost akarja eladni, az menjen már el a csapattól... Még mindig a világ legjobbjáról beszélünk a posztján, hiába tartják itt páran FGY-nek. Arról nem is beszélve, hogy vezér egyénisége a csapatnak, tavaly megmentette a p*csánkat is... Perezt sem értem, hogy miért szarozik Ramossal, el kell küldeni Ikert, aztán a fizuja egy részét már lehet is odaadni annak, aki az elmúlt évben sokkal rátermettebb lenne ennek a csapatnak a vezénylésére.
Egyik legjobb. De az biztos, hogy verzér, ha minden jól megy, a következő szezonban már csapatkapitány is, van még benne legalább 3-4 jó év, keveset sérült, gólerős, nincs vita.
Mostanság van elég bajom Perezzel, de óvatosan kell bánni azokkal a fizetésemelésekkel. Azért, mert 1-2 játékos esetében valaki hülye, és mondjuk többet ad valakinek fizura, mint kéne, akkor nem az a megoldás, hogy másokat is fizessünk túl. A hülyeséget nem újabb hülyeséggel kell kezelni.
Szerintem meg fognak szépen egyezni. Csak mondjuk Ramos is felejtse már el ezt a szöveget, hogy őt nem érdekli a pénz, mert akkor már 1 milliós szerződést is régen aláfirkantott volna. Az oké, hogy nem kizárólag a pénz érdekli, és plus 50 euróért nem fogja követelni a távozását akárhova, de ezt az álszent szöveget azért elfelejthetné ő is.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 23., kedd 11:30

Seraf írta:spanom írta reggel, hogy egy gépen utazott Ramos-al Münchenből Madridba, ki nyaral már münchenbe :ozil: :lol:
Lehet Alonsoval bandáztak egyet.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Seraf
Hozzászólások: 3342
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:14
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Seraf » 2015. június 23., kedd 11:24

spanom írta reggel, hogy egy gépen utazott Ramos-al Münchenből Madridba, ki nyaral már münchenbe :ozil: :lol:

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. június 23., kedd 11:15

Kerlon írta:Aki Ramost akarja eladni, az menjen már el a csapattól... Még mindig a világ legjobbjáról beszélünk a posztján, hiába tartják itt páran FGY-nek. Arról nem is beszélve, hogy vezér egyénisége a csapatnak, tavaly megmentette a p*csánkat is... Perezt sem értem, hogy miért szarozik Ramossal, el kell küldeni Ikert, aztán a fizuja egy részét már lehet is odaadni annak, aki az elmúlt évben sokkal rátermettebb lenne ennek a csapatnak a vezénylésére.
ennyi.
na meg amíg gareth bale a semmi teljesítményre a 0-ára tobbet kap mint ő addig nincs miről beszélni.
odeegard 16 évesen idejott és tobb mint egy milliós fizetést kap.. akkor ne hogy már ramos pénzén baszakodjanak, amikor értelmetlen igazolásokra basz el 100millióakat perez nyaranta.
és szarok a marketingre az elsőnek még mindig a csapatnak kellene lennie, és amíg bale 10-12 milliót keres, addig ramos azt mondom joggal verheti az ajtót hogy ő is kozel ennyit szeretne.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. június 23., kedd 11:12

Kerlon írta:Aki Ramost akarja eladni, az menjen már el a csapattól... Még mindig a világ legjobbjáról beszélünk a posztján, hiába tartják itt páran FGY-nek. Arról nem is beszélve, hogy vezér egyénisége a csapatnak, tavaly megmentette a p*csánkat is... Perezt sem értem, hogy miért szarozik Ramossal, el kell küldeni Ikert, aztán a fizuja egy részét már lehet is odaadni annak, aki az elmúlt évben sokkal rátermettebb lenne ennek a csapatnak a vezénylésére.
De, majd ilyen 27 éves Otamendikkel pótolni lehet. :lol: Nincs olyan hátvéd a piacon, akiért megérné elcserélni Ramost, hiába a sok hülyesége.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. június 23., kedd 11:10

Aki Ramost akarja eladni, az menjen már el a csapattól... Még mindig a világ legjobbjáról beszélünk a posztján, hiába tartják itt páran FGY-nek. Arról nem is beszélve, hogy vezér egyénisége a csapatnak, tavaly megmentette a p*csánkat is... Perezt sem értem, hogy miért szarozik Ramossal, el kell küldeni Ikert, aztán a fizuja egy részét már lehet is odaadni annak, aki az elmúlt évben sokkal rátermettebb lenne ennek a csapatnak a vezénylésére.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2015. június 23., kedd 10:50

cart írta:HA valóban a Barcába igazolással próbálja zsarolni az ügynöke Perezt meg hasonlók, akkor 40 (ennyiért lehet vinni Otamendit) + De Geáért már csomagolnék is össze neki.
Egy eve vette talan a Valencia 11 korul. Bar igaz ami igaz, ha van akkora barom aki kepes 40et fizetni erte akkot Perez eselyes ra.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 23., kedd 10:46

Hát én kínomban már csak röhögök..

Egyébként halkan hozzátenném, hogy amennyire jó védő tud lenni Ramos annyi hülyesége is van, amit nem csípek: sokszor nagyképű, könnyelmű, felelőtlen. Minden védő hibázik, de ő sokszor olyan sárgákat, tizenegyeseket csinál, amitől égnek áll a hajam. Sokkal alázatosabbnak kellene lennie.

Most már túl sok a hír, pletyka, szóval valami csak van. Még mindig szinte 100%, hogy csak az ügynöke mókázik, több pénzt akarnak nyilvánvalóan. Kíváncsi vagyok hol áll meg a fizetése, de azért az ilyen 10 milliók már horror összegek...ha nem lenne CR lassan egy kapus és egy védő lesz a legjobban kereső játékos a RM-ban, ami azért enyhén szólva is érdekes.

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2015. június 23., kedd 10:35

HA valóban a Barcába igazolással próbálja zsarolni az ügynöke Perezt meg hasonlók, akkor 40 (ennyiért lehet vinni Otamendit) + De Geáért már csomagolnék is össze neki.

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1457
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. június 23., kedd 10:24

Egyre erősebbek a Ramos-os pletykák...nagyon remélem, hogy nem lesz belőle semmi és végül hosszabbít...ellenkező esetben Perez csak a saját sírját ásná meg...

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. június 22., hétfő 21:45

R.M.C.F írta:

Nagyjából értem mit akar mondani,de nem értek ezzel egyet,igenis fontos a feladatkör mellett a szerkezeti váz, mivel területeket kell védekezni,mozogni bennük,előrejutni,előrejátszani,tolódni....ezeket megfelelő pozicióban jobban és gyorsabban lehet kivitelezni,megfelelő szerkezetben a társ könnyebben segít be,közelebb helyezkedik stb..... Most nagy okfejtésbe ne menjünk bele,de ezek az elrendeződések nem véletlenül jöttek létre. Ezen felül megkülönböztetünk mozgások,feladatok szerint is játékrendszert,erről már írtam,a kettő teljesen más egyéni mozgásokat,ütemeket kíván,a váz,a felállás megkönnyíti a helyezkedését,pozicióját,pl amíg egy 2 ékes támadójátékhoz 4 középpályás szükséges,mert a két ék elviszi a védelem embereit egy oldalra,tolódásra kényszerít,addig a középpálya széle feltud helyezkedni egy eléggé üres területbe ahol egy emberrel fogja magát szemben találni aki a szélső védő,aki mélyebben pozicionált,így lendületből tudja megverni és mögékerülni......ez a tipikus és alap kontrajáték. Nagyon fontos hogy helyezkednek el a játékosok a pályán.
Talán lehet arra gondolhat hogy ezek a szerepek elmosódnak mára.......én ezzel vitáznák,meg kellene hogy tudjon győzzön.....egyelőre nem látom a mikéntjét,bár CA nál láttam már eddig nem használt/ismert feladatkört,de ez lehet pusztán hanyagság/figyelmetlenség miatti helyezkedési hibák voltak és nem tudatos poziciók... :hmmm: :hmmm:
Ezek tényleg fontos dolgok, de én máshogy közelíteném meg.
Én 3 részre osztom a támadást:
1) Labdakihozatal:
- támadó terület növelése
- szélen való kezdeményezés

2) Támadás előkészítése:
- labdatartás
- pozíciók felvétele
- megtévesztés és területszerzés (Ferenczi így mondaná: A védők figyelmének megosztása)
- tempófogás és az ellenfél védelmének stabil állapotból való kibillentése
- védelmi vonal áttörése

3) Támadás befejezése
- kapuralövés, vagy utolsópassz
- kipattanóra érkezése
- a labdás segétése a védők figyelmének elterelésével

Nem elég, hogy a játékos ezt tudja. Tudnia kell, hogy melyik fázisban hol van "munkája", hova kell helyezkednie, mikor kell passzt kérnie, mikor nem, mikor kell passzolnia, mikor cseleznie.

Ha ez megvan, akkor már szinte meg is van a játékrendszer. Azt meg Te is tudod, hogy a 433-at 433 (de ez vonatkozik az összes rendszerre is) módon lehet játszani. Persze, ha ez mind megvan jó kapaszkodó pont a játékrendszer, hogy a játékos azonnal tudja, hogy ha 433 van, akkor kb. hova helyezkedjen, de nem ez a legfontosabb dolog.

Engem pont az irritál (nem megbántva senkit), ha túl sokat vakargatjuk a játékrendszert. Az kiszámíthatóvá teszi a csapatot, a játékosok nem tudják mit csináljanak, csak a saját terüleiken áldogálnak, kreativitás 0.

Érdekes dolgok ezek, kiváncsi lennék a Te bővebb véleményedre is a taktikákkal kapcsolatban.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 22., hétfő 21:26

Kicsit furcsának hangzik, de remélhetőleg inkább a médiának szólt, hogy nem az a lényeg milyen felállásban, hanem az hogy milyen felfogásban fog játszani a csapat. Szerintem ő is tudja, hogy fontos a felállás, csak megunta a sok találgatást. Mondott pozitív dolgokat is, de összességében nem vagyok túl happy, most értem mit éreztek egyesek, amikor Carlo jött, remélem hogy hozzájuk hasonlóan én is pozitívan csalódok majd..

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 22., hétfő 20:00

gólvonal írta:Már írtam, hogy nem az a fontos, hogy milyen játékrendszerben játszunk, hanem az, hogy milyen koncepcióban, modellben.
Marca cikk...

Real Madrid's new manager gave an interview with the club's website during which he discussed personnel and systems, and the Far East tour.

"As I said at my presentation, the players you have largely mark the way you are going to play. We have attacking players, so our idea is to play offensively. You have to distinguish between a playing model and a system. A lot of people think that the players' position on the pitch, 4-4-2, 4-3-3, is a playing model and it isn't. Our model will be based on playing attacking football, keeping possession as much as we can, attacking by moving the ball quickly and trying not to lose the balance between defence and attack, while also having positive aggression and being able to adapt to several systems if necessary. We'll try to impose our game but we have to be capable of using other alternatives when needed. That's the difference between a model of play, basically attacking in our case, and a system, which is where the players line up on the pitch."

Nagyjából értem mit akar mondani,de nem értek ezzel egyet,igenis fontos a feladatkör mellett a szerkezeti váz, mivel területeket kell védekezni,mozogni bennük,előrejutni,előrejátszani,tolódni....ezeket megfelelő pozicióban jobban és gyorsabban lehet kivitelezni,megfelelő szerkezetben a társ könnyebben segít be,közelebb helyezkedik stb..... Most nagy okfejtésbe ne menjünk bele,de ezek az elrendeződések nem véletlenül jöttek létre. Ezen felül megkülönböztetünk mozgások,feladatok szerint is játékrendszert,erről már írtam,a kettő teljesen más egyéni mozgásokat,ütemeket kíván,a váz,a felállás megkönnyíti a helyezkedését,pozicióját,pl amíg egy 2 ékes támadójátékhoz 4 középpályás szükséges,mert a két ék elviszi a védelem embereit egy oldalra,tolódásra kényszerít,addig a középpálya széle feltud helyezkedni egy eléggé üres területbe ahol egy emberrel fogja magát szemben találni aki a szélső védő,aki mélyebben pozicionált,így lendületből tudja megverni és mögékerülni......ez a tipikus és alap kontrajáték. Nagyon fontos hogy helyezkednek el a játékosok a pályán.
Talán lehet arra gondolhat hogy ezek a szerepek elmosódnak mára.......én ezzel vitáznák,meg kellene hogy tudjon győzzön.....egyelőre nem látom a mikéntjét,bár CA nál láttam már eddig nem használt/ismert feladatkört,de ez lehet pusztán hanyagság/figyelmetlenség miatti helyezkedési hibák voltak és nem tudatos poziciók... :hmmm: :hmmm:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. június 22., hétfő 16:13

Már írtam, hogy nem az a fontos, hogy milyen játékrendszerben játszunk, hanem az, hogy milyen koncepcióban, modellben.
Marca cikk...

Real Madrid's new manager gave an interview with the club's website during which he discussed personnel and systems, and the Far East tour.

"As I said at my presentation, the players you have largely mark the way you are going to play. We have attacking players, so our idea is to play offensively. You have to distinguish between a playing model and a system. A lot of people think that the players' position on the pitch, 4-4-2, 4-3-3, is a playing model and it isn't. Our model will be based on playing attacking football, keeping possession as much as we can, attacking by moving the ball quickly and trying not to lose the balance between defence and attack, while also having positive aggression and being able to adapt to several systems if necessary. We'll try to impose our game but we have to be capable of using other alternatives when needed. That's the difference between a model of play, basically attacking in our case, and a system, which is where the players line up on the pitch."

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 22., hétfő 15:48

http://www.goal.com/en/news/1717/editor ... ID=HP_FT_1
Ezt olvastátok?
Állítólag a játékosok nem túlzottan örülnek az orvosi stábban történt változásoknak sem. 5 régóta a klubnak dolgozó embert, akiket a játékosok szimpatizáltak kirúgtak, ellenben marad Olmo, a főorvos, akit a játékosok csak doktor Húzódásnak neveznek. Ja és mellesleg Perez személyes orvosa is :coffee:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. június 22., hétfő 15:47

pheco írta:Nem értem miért kéne belevenni De Gea üzletbe. Most odaadja a Manu 30 körül vagy jövőre ingyen. Döntsék el ők. Nem ők vannak jobb helyzetben, hanem mi. Varane-Ramos szerintem a legjobb védőpáros jelenleg, hülyék lennénk megbontani. Főleg, hogy Ramosban simán van még szerintem legalább 3 év ezen a szinten. Biztos vagy benne, hogy meglesz a hosszabbítás vele.

Csak ugye a Mu ugyanúgy tisztában vele hogy a real ész nélkül fejhető,ha eldöntik, hogy akarják ddg-t akkor elmennek akár egy irreális 35-40 milliós árig is,mármint perez,holott egyszerűen egy év múlva ingyen jöhetne,ami nagyon nem mindegy,addig iker és navas vígan elvédene.....nem túl bonyolult ügy ez.
Más bajosabb terület is létezik....azzal kell pörögni jobban.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1457
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. június 22., hétfő 15:31

A legszebb az lenne ha Ramost eladnánk és Casillas maradna 1. számú kapusnak...

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8048
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. június 22., hétfő 15:30

2017-ig van Ramosnak szerződése, szerintem még van idő megegyezni :lol:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9169
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. június 22., hétfő 14:47

Toky írta:"Eljátszva" a gondolattal, hogy Casillas idén lelép, és eladjuk Ramost, akkor belegondoltatok már, hogy Marcelo lenne a csapatkapitány, és Pepe lenne a második? (3. CR, 4. Benzema) :mrgreen:
Majd Arbeloa, es mar el is jutottunk a 22 eves Varane-ig. :smile:

Avatar
Toky
Hozzászólások: 666
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:17
Kedvenc játékosaid: Casillas, Varane, Ramos, Benzema, Marcelo, Alonso, di María, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Pétfürdő

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Toky » 2015. június 22., hétfő 14:30

"Eljátszva" a gondolattal, hogy Casillas idén lelép, és eladjuk Ramost, akkor belegondoltatok már, hogy Marcelo lenne a csapatkapitány, és Pepe lenne a második? (3. CR, 4. Benzema) :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég