Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2017. november 17., péntek 19:19

Elmaradt piros, les, gól, tizi, ilyesmi.
morientes írta:Aztán van hogy visszanéz egy egyértelmű esetet,de nem azt itél amit a lassítás kimondottan megmutat.gondolok itt les helyzetekre vagy tizenegyes szituációkra.Az inter milan meccsen is volt jónéhány vitatható szitu.
:)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5618
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. november 17., péntek 18:03

morientes írta:kb 3-4 olyan esetet észleltem,ami egyértelműen a videobíró javára írható
Észleltél 3-4 ilyen esetet? Már csak ennyivel is előrébb van a jogos bíráskodás. Amúgy kicsit fére van értve ez a videóbíró. Legalábbis a te kommentedből is ez jön le. Nem fog mindig közbe szólni, ha mezőnyben, játék közben téved a spori. Csak a "létfontosságú" szituknál. Elmaradt piros, les, gól, tizi, ilyesmi. De gondolom ez mindenkinek tiszta, csak nem értem, hogy miért szidod, mikor még ki sem épült igazából, de már most jól működik, mert nem egy olyan meccset befolyásoló szitu volt amit felül bírált...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2017. november 17., péntek 14:19

A kérdés szerintem egyszerű: Összességében nő-e a jó ítéletek aránya, vagy nem.
Szerintem....nem.
Meg is indoklom mindjárt hogy miért gondolom így.Amióta bevezették olaszországban,azt kell mondjam,hogy kb 3-4 olyan esetet észleltem,ami egyértelműen a videobíró javára írható.Pedig azért megnézek néhány olasz bajnokit jobbhíjján hétvégente.Persze ez is valami.
Ami jobban aggaszt,hogy ezzel aztán meg lehet magyarázni a rossz működést,vagy ne aggy isten bundát,hogy tessék,nem kell reklamálni,ott a vidiasszisztens,stb....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
portillo
Hozzászólások: 416
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: portillo » 2017. november 17., péntek 12:32

morientes írta:
Miért lenne totál csőd? Kicsit lassú az ítélkezés, de attól még hasznos volt eddig mindig.
Nem csak a lassú itélkezésről van szó.Hanem pl sokszor amit bissza kellene néznie a sporinak nem nézi vissza.Aztán van hogy visszanéz egy egyértelmű esetet,de nem azt itél amit a lassítás kimondottan megmutat.Gondolok itt a les helyzetekre,vagy tizenegyes szituációkra.Az inter milan meccsen is volt jónéhány vitatható szitu.
Nyilván vannak ennek is hibái, a játékvezetők így is bakizhatnak, de az emberi faktort sosem szabad elfelejteni, sőt szerintem elhagyni sem a játékvezetésből.

A kérdés szerintem egyszerű: Összességében nő-e a jó ítéletek aránya, vagy nem.
Véleményem szerint igen, innentől pedig nem gondolom, hogy csődről beszélnénk. Tízszer hasznosabbnak tartom, mint pl. az alapvonali játékvezetőket. Ez nem azt jelenti, hogy hibátlan, de amíg nincs jobb opció, addig szerintem mindenképpen hasznos.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2017. november 17., péntek 12:20

Miért lenne totál csőd? Kicsit lassú az ítélkezés, de attól még hasznos volt eddig mindig.
Nem csak a lassú itélkezésről van szó.Hanem pl sokszor amit bissza kellene néznie a sporinak nem nézi vissza.Aztán van hogy visszanéz egy egyértelmű esetet,de nem azt itél amit a lassítás kimondottan megmutat.Gondolok itt a les helyzetekre,vagy tizenegyes szituációkra.Az inter milan meccsen is volt jónéhány vitatható szitu.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. november 17., péntek 11:48

morientes írta:
RaúlCF írta:van egy rossz érzésem hogy mindenhol okés lesz a VAR a spanyoloknál meg totál csőd.
Olaszoknál már totál csőd,csak ott is kellett valami amivel befogják a szurkerek meg a kritikusok csőrét.
Miért lenne totál csőd? Kicsit lassú az ítélkezés, de attól még hasznos volt eddig mindig.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2017. november 17., péntek 11:05

RaúlCF írta:van egy rossz érzésem hogy mindenhol okés lesz a VAR a spanyoloknál meg totál csőd.
Olaszoknál már totál csőd,csak ott is kellett valami amivel befogják a szurkerek meg a kritikusok csőrét.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62792
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 16., csütörtök 8:06

Kerlon írta:
Realista24 írta: Szerintem okos ember az, aki az Atleticoba akar beszállni. Jó keret, jó bajnokság, növekvő népszerűség.
Az lehet, de nézd meg, a harmadát alig érik el bevételben, amit a Real vagy a Barca..Griezmann le fog pattanni nyáron, aztán az a minimális marketingértékük is elszáll.
Jön egy jó befektető, jó kapcsolatokkal és simán feltorházható ez szerintem. Nyilván a 2 nagyot nem fogják utolérni, de szerintem feltornázható egy erős és stabil háttérhez.[/quote]

De az Atletico nem eladható csapat. A Real és a Barca is évről évre küzdenek a tv-s pénzek emelése miatt, szponzori pénzek emelése miatt, stb. és itt van nálunk a világ 20 legjobban eladható játékosának legalább a fele. Náluk meg van egy túlfújt Griezmann, aki a Cé iránti utálat miatt került egyáltalán a tűz közelébe a közepesnél jobb teljesítményével.

Na mindegy, én nem tartom jó koncepciónak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. november 16., csütörtök 8:00

Realista24 írta: Szerintem okos ember az, aki az Atleticoba akar beszállni. Jó keret, jó bajnokság, növekvő népszerűség.
Az lehet, de nézd meg, a harmadát alig érik el bevételben, amit a Real vagy a Barca..Griezmann le fog pattanni nyáron, aztán az a minimális marketingértékük is elszáll.[/quote]
Jön egy jó befektető, jó kapcsolatokkal és simán feltorházható ez szerintem. Nyilván a 2 nagyot nem fogják utolérni, de szerintem feltornázható egy erős és stabil háttérhez.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62792
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 16., csütörtök 7:58

Kerlon írta:
Realista24 írta:Idan Ofer is be akar szállni a real fm-be. Az Atlético 15%-át veszi meg állítólag.

Érdekes egyébként, hogy az Atma éves árbevétele 218 millió euró volt, nagyjából kicsivel 10% feletti profittal, az adósságállomány viszont 483 millió euró. A stadion 310 millióba került.
Szerintem okos ember az, aki az Atleticoba akar beszállni. Jó keret, jó bajnokság, növekvő népszerűség.
Az lehet, de nézd meg, a harmadát alig érik el bevételben, amit a Real vagy a Barca..Griezmann le fog pattanni nyáron, aztán az a minimális marketingértékük is elszáll.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. november 16., csütörtök 7:33

Realista24 írta:Idan Ofer is be akar szállni a real fm-be. Az Atlético 15%-át veszi meg állítólag.

Érdekes egyébként, hogy az Atma éves árbevétele 218 millió euró volt, nagyjából kicsivel 10% feletti profittal, az adósságállomány viszont 483 millió euró. A stadion 310 millióba került.
Szerintem okos ember az, aki az Atleticoba akar beszállni. Jó keret, jó bajnokság, növekvő népszerűség.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62792
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 16., csütörtök 7:26

Idan Ofer is be akar szállni a real fm-be. Az Atlético 15%-át veszi meg állítólag.

Érdekes egyébként, hogy az Atma éves árbevétele 218 millió euró volt, nagyjából kicsivel 10% feletti profittal, az adósságállomány viszont 483 millió euró. A stadion 310 millióba került.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. november 12., vasárnap 10:35

ateeemadrid írta:
RaúlCF írta:van egy rossz érzésem hogy mindenhol okés lesz a VAR a spanyoloknál meg totál csőd.
nincs olyan eszköz jelenleg a világon, amivel a spanyol bíráskodást meg lehetne menteni. :lol:
hát igen meg kell tanulni használni is. nem szabad bízni az önkritikájukban hogy majd maguktól kérik a segítséget, szépen rá kell szólni a szobából hogy álljon meg a menet megint rosszul ítéltél. lesz 1 teljes szezonnyi anyaguk az olaszoktól és a németektől, abból tanulhatnának.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. november 12., vasárnap 10:32

Realista24 írta:Bratyó kirakta ezt:
https://pbs.twimg.com/media/DOYf40nWkAEor94.jpg
Majd törölte a profilját :mrgreen:
Persze, mert rájött, hogy rossz stadiont rakott ki. Bernabeut akarta. :shifty: :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62792
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 12., vasárnap 10:26

Bratyó kirakta ezt:
https://pbs.twimg.com/media/DOYf40nWkAEor94.jpg
Majd törölte a profilját :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4466
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2017. november 11., szombat 21:05

RaúlCF írta:van egy rossz érzésem hogy mindenhol okés lesz a VAR a spanyoloknál meg totál csőd.
nincs olyan eszköz jelenleg a világon, amivel a spanyol bíráskodást meg lehetne menteni. :lol:

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5146
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. november 11., szombat 20:26

van egy rossz érzésem hogy mindenhol okés lesz a VAR a spanyoloknál meg totál csőd.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2017. november 11., szombat 20:21

Ja igen. Bocsesz, az kimaradt :x

De ez jó hír. Én örülök neki.
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62792
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. november 11., szombat 20:17

V. Mester 77 írta:
Realista24 írta:The Spanish Federation received the 'OK' to use the VAR in all Spanish competitions. Implementation will start slowly starting next month. [marca]

Már a kövi hónapban?
Az implementáció csak, elkezdik kiépíteni a rendszert.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2017. november 11., szombat 20:17

Realista24 írta:The Spanish Federation received the 'OK' to use the VAR in all Spanish competitions. Implementation will start slowly starting next month. [marca]

Már a kövi hónapban?
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 160 regisztrált és 0 vendég