Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62794
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 11., hétfő 7:22

Adolf írta:Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.
Még egyet is értenék, ha nem 80-20 arányban a Barca javára tévednének a bírók. Biztos azért nyilatkozzák sorra a spanyol edzők, hogy tudják milyen a Barcelona ellen játszani, ha éppen megnehezítik a dolgukat...persze a sors mindig úgy akarja, hogy nálatok nem veszik észre a kezezést a tizenhatoson belül, a szabálytalanságokat, elnézik az artikulálatlan ordibálást és megeszik a színészkedést.

Gondolom akkor is ez lenne a véleményed, ha az El Clásicót egy les góllal és egy kamu büntetővel nyernénk meg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. december 11., hétfő 7:07

Adolf írta:Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.
Nem ez itt a probléma, hanem hogy míg nektek 10:1-hez tévednek, addig lassan nekünk fordítva és már nagyon látványos dolgok vannak. Úgy tudom jellemezni, mint a tegnapi sport tv-s kommentátort: visszajátszás, grafikusan behúzzák a leshatárt ő meg magyaráz, hogy jobb kamera állás kéne ez nem perdöntő. Természetesen a Villarrealnak húztak lest, amikor nem volt az. Kérdéses szituációkból mindig a Barca jön ki jobban. Busquets is tegnap eljátszotta a nagy halált (tényleg lerúgták), aztán simán felkelt és elsétált. A gyerek hülye volt, de nem lerúgni akarta...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Adolf
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2017. december 11., hétfő 2:33
Kedvenc játékosaid: Edgar Davids
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Adolf » 2017. december 11., hétfő 2:58

Az szeretném már most leszögezni: nem feszültségkeltés a célom, pusztán pár szituációt "átbeszélni".
lestat írta:Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk.
Nem szoktam a meccseiteket nézni, így egyik leírt szitut sem láttam, de egy valamiben biztos vagyok: nem szándékosan "csalják el" a meccseiteket és nem szánt szándékkal ítélkeznek így a spanyol játékvezetők. Egyszerűen ilyen gyengék. Olyan gyengék, mint a vezetésük.
Íme egy példa: Vale-Barca. Tudjuk, mi történt. Tévedhetnek a jv-k, ők is emberek, nem ezzel van a baj. Ami számomra furcsa az az, hogy ez a játékvezető, egy mérkőzés végeredményét befolyásoló hibát követően pár nappal újra működhetett. Ahol szintén egy akkora blamát követett el, hogy ha ilyet a megyében csinálnánk, heteket kellene "pihenni". De nem, még kommunikálják is: továbbra is megbíznak benne és küldik meccsekre. Hogy mi van? Ez mégis mi a tosz?
Két lehetőség van: vagy nincs aki a "helyére léphetne", vagy megvannak ott is a kis kedvencek, a kör, ahova ha bekerülsz, érinthetetlen leszel.
No, de száz szónak is egy a vége: ha a játékvezetők ilyen hiba után is élvezik a bizalmat, és a legnívósabb bajnokságban retorzió nélkül bohóckodhatnak, az nevetséges. Nem vetít túl szép jövőképet elénk.

Vino
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. december 10., vasárnap 22:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Vino » 2017. december 10., vasárnap 23:52

Süti írta:
És 3 pont megszerzése után egy közepes meccsen az az első, hogy beköszönsz ide. Egyrészt sajnállak, mert gyaníthatóan neked jobban fájt a mi BL duplánk, mint sokaknak egy foghúzás, másrészt mókás, hogy úgy érzed, magyarázatra szorul a bírói tevékenység. Ez azért sokat elmond a helyzetről. :agree:

Tévedsz, egyáltalán nem fáj, mert hiába vagyok Barca drukker, nem vagyok ellendrukkere egyetlen csapatnak sem. Az más, hogy nem szimpatizálok veletek és sok más csapattal sem, de pl a BL döntőt nem is nézem, ha nem a Barca játszik. Egyszerűen nem érdekel, hogy ki mit játszik. Megnézem a saját csapatom meccseit és élem kis életem.
Szeritem utálatnak csak beteg emberek fejében van helye, az meg legyen az ő bajuk. Ennél nekem kiegyensúlyozottabb és értelmesebb életvitelem van, hogy azon idegeskedjek, nyeritek -e a BL-t vagy sem.
De azért köszi, hogy megpróbáltál bekarakterizálni, csak kicsit lőttél mellé :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A köszönés részében igazad van és bocs tőled és a többiektől is.

Így utólag is üdv mindenkinek !


ps.: közepes meccs az max a tiétek volt tegnap, a miénk még a megyeit sem nagyon érte el...

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5891
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. december 10., vasárnap 23:38

Vino írta:Vergődhetsz, ettől még nem lesz igazad... nekem sem, mert a Malaga ellen pl mi rúgtunk úgy gólt, hogy kintről lett bekanalazva labda, ezt le is írtam ahol regelve voltam. Követem egy ideje, hogy mit irogattok ide. Múlt héten fel sem hoztátok, hogy ellenünk fújtak... fura, gondolom felrobbant volna a kis bucid, ha ellenetek teszik ezt.....
Innen vergődhetsz és mások is, én is. Majd jövőre lesz videózás aztán, ha akkor sem nyertek ,akkor mi lesz a kifogás ? Egyébként is hosszú még ez a szezon, retek formában vagyunk, de egyelőre jönnek a meccsek. Ha kicsit felfrissíted a memódat, tavaly ugyanilyen nulla játékkal nyertétek meg a bajnokságot.... ennyi

once up , once down...

Arról meg ugye nem is akartok beszélni, hogy tavaly kb a Casemiro - Ramos páros minden 3. meccsen mehetett volna le.... meg rendre rúgdostátok a lesgólokat.... és nem 5 gólos vezetéseknél.....
De hagyjuk....

És 3 pont megszerzése után egy közepes meccsen az az első, hogy beköszönsz ide. Egyrészt sajnállak, mert gyaníthatóan neked jobban fájt a mi BL duplánk, mint sokaknak egy foghúzás, másrészt mókás, hogy úgy érzed, magyarázatra szorul a bírói tevékenység. Ez azért sokat elmond a helyzetről. :agree:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. december 10., vasárnap 23:25

Buszkfenc 3 pontos alakítása ez a mai meccs röviden és tömören.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: lestat » 2017. december 10., vasárnap 23:24

Nem az a baj hogy szar formában hozzátok a dolgokat. Azt mindenki megteszi egy bizonyos szakaszban a bajnoksagban ha bajnok akar lenni.

Csk vicces hogy ami nálatok egyből piros nálunk a spori tovabb engedi. Lásd atma ellen. Vagy CR kap sargat szineszkedesert mikor köze nem volt a dologhoz. És sorolhatnánk. Évek óta ez megy. Chelsea ellen ugye nemkell mondanom micsoda rablás ment?! A világ nem látott még olyat. :roll:

Videóbriró ide oda. Ugyan ugy el lehet az is csalni. Nem nèzi vissza nem úgy fúj mezőnyben.
Szoval ja. Ha az lesz akkor is lesznek kérdéses dolgok. Ez már csak így megy ha az ember istenfia csapatával van egy bajnoksagban.

Ide jössz sirni mert 2 meccsen nem ugy fujjtak. Elnondjam nekunk hány klasszikuson nem igy fujtak? És ezek csak a klasszikusok.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. december 10., vasárnap 23:20

Vino írta:Vergődhetsz, ettől még nem lesz igazad... nekem sem, mert a Malaga ellen pl mi rúgtunk úgy gólt, hogy kintről lett bekanalazva labda, ezt le is írtam ahol regelve voltam. Követem egy ideje, hogy mit irogattok ide. Múlt héten fel sem hoztátok, hogy ellenünk fújtak... fura, gondolom felrobbant volna a kis bucid, ha ellenetek teszik ezt.....
Innen vergődhetsz és mások is, én is. Majd jövőre lesz videózás aztán, ha akkor sem nyertek ,akkor mi lesz a kifogás ? Egyébként is hosszú még ez a szezon, retek formában vagyunk, de egyelőre jönnek a meccsek. Ha kicsit felfrissíted a memódat, tavaly ugyanilyen nulla játékkal nyertétek meg a bajnokságot.... ennyi

once up , once down...
Őszintén nem tud izgatni, hogy mit játszik a Barca, amíg saját magunk nem tudjuk megnyerni a meccseket. Az viszont már igen amikor átjöttök és leírjátok hogy a csúnya bírók már megint ellenetek fújtak és/vagy a Realnak kedveztek.

"Majd jövőre lesz videózás aztán, ha akkor sem nyertek ,akkor mi lesz a kifogás ?"

Nem lenne semmi kifogás. Előző pár évben is inkább a mi bénázásunk miatt nyertetek egy vagy két bajnokságot. A csapaton múlik. Ellenben veled, te már jönnél kifogásokkal meg mutogatnál.

"Ha kicsit felfrissíted a memódat, tavaly ugyanilyen nulla játékkal nyertétek meg a bajnokságot"

Igen, így van. Ősszel. Tavasszal már megérdemelt volt.

Vino
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. december 10., vasárnap 22:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Vino » 2017. december 10., vasárnap 23:14

Vergődhetsz, ettől még nem lesz igazad... nekem sem, mert a Malaga ellen pl mi rúgtunk úgy gólt, hogy kintről lett bekanalazva labda, ezt le is írtam ahol regelve voltam. Követem egy ideje, hogy mit irogattok ide. Múlt héten fel sem hoztátok, hogy ellenünk fújtak... fura, gondolom felrobbant volna a kis bucid, ha ellenetek teszik ezt.....
Innen vergődhetsz és mások is, én is. Majd jövőre lesz videózás aztán, ha akkor sem nyertek ,akkor mi lesz a kifogás ? Egyébként is hosszú még ez a szezon, retek formában vagyunk, de egyelőre jönnek a meccsek. Ha kicsit felfrissíted a memódat, tavaly ugyanilyen nulla játékkal nyertétek meg a bajnokságot.... ennyi

once up , once down...

Arról meg ugye nem is akartok beszélni, hogy tavaly kb a Casemiro - Ramos páros minden 3. meccsen mehetett volna le.... meg rendre rúgdostátok a lesgólokat.... és nem 5 gólos vezetéseknél.....
De hagyjuk....

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. december 10., vasárnap 23:04

Vino írta:
V. Mester 77 írta:És az a baj, h majd a klasszikuson is ugyan ez lesz.. elfujják nekik a meccset mi meg csak lesunk, h mivan :ozil:
El, mint a Vale és a Celta ellen ... Uefalona !!! LOL
:lol: :lol: :lol: Jössz 2 meccsel, amikor ellenetek ítéltek. Szép munka. Érdekesek vagytok ti hungarokatalánok. Amikor az ellenfeletek kap kamupirosat/sárgát/tizit kaptok/nem ítélnek ellenetek tizit/pirosat, hirtelen csendben vagytok. Bezzeg az idényben nem volt baj amikor a Real ellen fújtak. :lol: Jó hogy itt voltál. Gyere még.

Vino
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017. december 10., vasárnap 22:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Vino » 2017. december 10., vasárnap 22:54

V. Mester 77 írta:És az a baj, h majd a klasszikuson is ugyan ez lesz.. elfujják nekik a meccset mi meg csak lesunk, h mivan :ozil:
El, mint a Vale és a Celta ellen ... Uefalona !!! LOL

illgner
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. december 10., vasárnap 22:47

Azért az Atlético a surranópályán szépen fellépett a dobogóra. Én még őket sem írnám le, BL nélkül a tavasszal mindent feltehetnek a bajnokságra.

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2017. december 10., vasárnap 22:40

És az a baj, h majd a klasszikuson is ugyan ez lesz.. elfujják nekik a meccset mi meg csak lesunk, h mivan :ozil:
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. december 10., vasárnap 22:37

Galacticos írta:Szerintem az inkabn busquets.
Lenne még jelölt bőven. :lol: Az előbb is Alba kézzel kitolja, még szinte hozzá sem ért, már rázza az ujját, hogy nem-nem, nem volt kéz. Utána meg felháborodik, hogy befújják. Mikor 2-0 nekik és emberelőnyben vannak, ráadásul utolsó perc. Hiába, a katalán DNS.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

illgner
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. december 10., vasárnap 22:31

Még fel sem rúgták a gyereket, de már mondja a szpíker, hogy jöhet az újabb Messi gól :smile: Kicsit sem elfogult.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6655
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2017. december 10., vasárnap 22:27

M1Ö írta:
illgner írta:Ez legalább szép gól volt
Suarez gólöröme mégszebb. :lol: Ha valakit megkínozhatnék lehet ő lenne az, annyira iiritáló még ránézni is, nemhogy még nyomja ezeket a szar gólörömöket is. Eltörném mindhárom ujját. :lol: Na jól van, lenyugszok...
Szerintem az inkabn busquets.

Nem baj hadd oruljenek, aztan ne hogy 2 het mulva ugy jarjanak mint augusztusba..
Busquets meg remelem lesz olyan hogy valaki el is talalja az eletbe, es nem kell majd rajatszani 3 szaltoval meg 2 bukfenccel.

illgner
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. december 10., vasárnap 22:26

BlancoMark írta:Mondjuk ezzel a jatekkal es kp-val valami hihetetlen csoda, hogy igy allnak. Nem tul minosegi. A BL-ben biztos hogy nem lesznek tenyezok.
Az angolokat akármikor verni fogják, még ezzel a csapattal is. A Real, Juve, esetleg a Bayern és a PSG lehet nekik komoly ellenfél.

illgner
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: illgner » 2017. december 10., vasárnap 22:24

Most már persze jöhet a töketlen tiki-taka, amivel kiidegelnek mindenkit. Igaz emberelőnyben ez így még könnyebb.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. december 10., vasárnap 22:22

illgner írta:Ez legalább szép gól volt
Suarez gólöröme mégszebb. :lol: Ha valakit megkínozhatnék lehet ő lenne az, annyira iiritáló még ránézni is, nemhogy még nyomja ezeket a szar gólörömöket is. Eltörném mindhárom ujját. :lol: Na jól van, lenyugszok...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4929
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. december 10., vasárnap 22:22

Mondjuk ezzel a jatekkal es kp-val valami hihetetlen csoda, hogy igy allnak. Nem tul minosegi. A BL-ben biztos hogy nem lesznek tenyezok.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 166 regisztrált és 0 vendég