Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás 2024. április 18., csütörtök 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: csabi* » 2017. április 22., szombat 14:52

Pipita írta:Európai klasszikus. B-)
már a bajernt kiejtettuk :mrgreen:
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. április 22., szombat 14:51

Az a baj a mostani sikerekkel, hogy az is közrejátszik, az ellenfelek nem annyira jók.
Ha nem tudnám, hogy Realos vagy, azt hinném Piqué regisztrált.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wxyz » 2017. április 22., szombat 14:49

ArjenMagicRobben írta:Idén nagyjából semmilyen taktikánk nincsen. Zidane motiválásban fantasztikus, a játékosok tényleg akarnak és fejben nagyon ott vannak a fontos meccseken, de taktikára nyomokban emlékeztető elemeket sem lehet felfedezni a játékunkban. Viszont számomra egyre inkább bebizonyosodik, hogy talán így is lehet trófeákat nyerni. Egyszerűen ezek a játékosok annyira jók, hogyha mindenki akar játszani és mindenki extra-motivált akkor bárkit megverhetünk. Én mindig is a komoly szakmai tudással rendelkező edzőket részesítettem előnyben, de nekem idén Zizou bebizonyította, hogy sokszor lókukit nem ér a taktika, elég ha jó játékosaid vannak és ők majd megoldják. Ha látják, hogy van miért hajtani előbb-utóbb valamelyik villani fog. Ezért is van az hogy a nagy rangadókon többnyire jól teljesít a csapat, míg a kicsikkel sokszor meggyűlik a bajunk. Nem örülök neki, hogy ennyire nincs egy játéka a csapatnak, de egyre inkább belátom, hogy így is lehet eredményeket elérni. És ki tudja, talán jövőre fejlődik valamit Zidane is, én mindenképp megtartanám, még ha nem nyerünk semmit akkor is adnék neki még egy évet. (Meg amúgy sincs senki aki alkalmas lenne a posztra...)
Az a baj a mostani sikerekkel, hogy az is közrejátszik, az ellenfelek nem annyira jók. Carlo sem tett hozzá többet a csapata játékához Zidanenál. A Barcelona kerete gyengül, Enrique megbukott. Atletico gyengébb, mint az elmúlt években. Nem hiszem, hogy hosszabb távon maradni fog ilyen minőségű a mezőny.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. április 22., szombat 13:26

Európai klasszikus. B-)

A vergődő vesztesekkel vasárnap este foglalkozom utoljára idén. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. április 22., szombat 13:23

Pipita írta:
ArjenMagicRobben írta:Idén nagyjából semmilyen taktikánk nincsen.
Ez így eléggé komolytalan, de ha így gondolod, akkor nézd vissza a Bayern München ellen odavágót. Több karaktert erre nem is szeretnék pazarolni mostmár.

Klasszikus döntő kell és majd Morata megint szét fogja csapni az ex-csapatát a BL-ben, ennyi. :mrgreen:
Klasszikus döntő? A Barcelona csak a tv-ben fogja nézni fiatal barátom :mrgreen:

Az meg hogy nincs taktikánk...big joke, nagy vicc.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3137
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. április 22., szombat 13:18

ArjenMagicRobben írta:Idén nagyjából semmilyen taktikánk nincsen.
Ez így eléggé komolytalan, de ha így gondolod, akkor nézd vissza a Bayern München ellen odavágót. Több karaktert erre nem is szeretnék pazarolni mostmár.

Klasszikus döntő kell és majd Morata megint szét fogja csapni az ex-csapatát a BL-ben, ennyi. :mrgreen:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2017. április 22., szombat 11:01

A Monacoval továbbra is az a bajom, azért féltem a Juve ellen őket, mert még nem találkoztak olyan csapattal, amelyiknek erőssége lett volna a védekezés. A Juventus ellen egyszerűen ritkán tud megindulni úgy egy csapat, ahogy a Monaco megszokott. Nemrég volt a Psg-Monaco ligakupa döntő..az a Psg, akit lúzer csapatnak gondol mindenki, lefocizta a Monacot, egyszerűen azért, mert nem mentek bele egy "rohanós", középpálya nélküli meccsbe. Röviden: a Monaco ellen idén a Blben, még nem fociztak okosan. A City azért nem, mert -gondolom-Pep azt hitte, hogy erőből be tudják húzni, a Dortmund pedig azért nem, mert nekik is erre épül a játékuk, a labdaszerzés utáni gyors támadásvezetésre. Kíváncsi vagyok arra a párharcra is! :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2017. április 22., szombat 8:20

Monacot nem ìrnam le! Jò focit nyomnak ès egy erős csapat ..tény hogy a Juve esèlyesebb ..de az mèg èrdekes pàrharc lehet..ki tudja mikor lesznek a 4 kozott legkozelebb ès ezt ok is tudjak, oda fogjàk rakni magukat az tuti..a mi pàrharcunk ..egy pici mi esèlyesebbek vagyunk .de nagyon kemèny lesz..apro dolgok donthetnek.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. április 22., szombat 8:17

rolandantal írta:Igen, erős a védelem, de egyáltalán nem sérthetetlen.
Meg azért valljuk be, a visszavágón vagy kettőt nektek is el kellett volna tenni. Voltak olyan lövéseitek amihez a védelem csak asszisztált.
ArjenMagicRobben írta:Idén nagyjából semmilyen taktikánk nincsen.
Az túlzás azért. Ahogy írod, a nagy csapatok ellen azért nem csak az jön le, hogy extra motiváltak és ezért behúzzák. Főleg a Bayern elleni odavágón látszott, hogy az úgy meg volt szervezve, ahogy kell. Az egész csapat együtt mozgott, le voltak zárva a szélek, egyszer ment a presszing, egyszer ment a visszaállás. Az már más, hogy nekem sem tetszik pl, hogy ránk erőltetik, hogy a két szélső támadónk is szélsővédőt játszon, de remélhetőleg jövőre Zidane is tovább fejlődik és kitalál valamit arra, hogy egy Bayern, Barca ellen is mi domináljunk, mert ilyen játékosokkal, simán benne van a csapatban.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. április 22., szombat 8:09

Sierra írta:
El Unico írta:Ami kulonlegesse teszi a futballunkat, az a pontossag, precizitas
Melyikre gondolsz? :lol: Amikor 20 helyzetből 1 megy be? :D Vagy amikor nem tudnak 3 passzt egymás után hiba nélkül lenyomni.

Szerintem egyetlen fegyvere van ennek a csapatnak: küzdelem a végsőkig, ezek Zidane óta a halálból is visszajöttek már, ebben bízhatunk szerintem, a többi teljesen lutri. Igaz, most a Bayern ellen nagyon összeszedetten játszottak, régen láttam már ilyen tudatos futballt tőlünk, reméljük átmentik ezt a barca meg az atlético ellen is.
Erős a szél játékunk és veszélyes az összes védelem mögé betett labdank is.

Amúgy meg hiába nem vagyunk hatékonyak, de a Barca ellen elég volt betoromulniuk középen, mert ők csak ezt próbálták. Nekünk hiába az ivelgetes lett a fő fegyverunk, de sokkal több a lehetőség a csapatban.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
rolandantal
Hozzászólások: 125
Csatlakozott: 2016. február 28., vasárnap 15:37
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: rolandantal » 2017. április 22., szombat 1:42

Remy írta: Erősek, masszívak, 2 gólt kaptak eddig összesen a BL-ben. Tény.
Igen, erős a védelem, de egyáltalán nem sérthetetlen. Nézzük már meg, hogy a csoportkörben milyen csapatokkal küzdöttek meg.. (Sevilla, Dinamo Zagreb, Lyon)

Egyik csapat sem futbalozik azon a szinten mint az olasz gárda, még jó, hogy nem kaptak több gólt..
Az meg, hogy minket az odavágón simán vertek, meg a visszavágón sem kaptak gólt nem jelenti azt, hogy kizárólag kínkeservesen vért izzadva lehet nekik gólt rúgni. (nem csak azért nem tudtunk gólt rúgni mert sérthetetlen az a védő sor, hanem azért mert alibi, fantázia nélküli, pocsék játékot produkáltunk)

Simán meglehet őket verni 3-4 góllal is akár, csak a helyzetkihasználásotokon kéne javítani.

Két éve ugyanez a védősor a BL döntőben 3 gólt is benyelt, nem kell tőlük ennyire félni..

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2017. április 22., szombat 1:14

Pipita írta:
wZoLee7 írta:A mi taktikánk? Remélem nem arra gondolsz, hogy beívelünk, mert a Juve ellen ívelgethetnénk 360 percen keresztül is, komoly ikertornyok vannak ott. A Juve ellen komoly focit kell virítani, a kontra focit is ellehetne felejteni, oda a BBC nettó öngyilkosság. Pedig ha bejutunk Bale biztos nem fog walesben a padon kezdeni. Egy Asensio-Isco páros Marceloval meg Benzemaval nagyon adná.
Az elődöntő egészen más lesz. Idén jobbak vagyunk, csak be kell lőni a helyzeteket. Casemiro kelleni fog az AtMa ellen, egy esetleges döntőben viszont nem akarnám látni ahogy Khediraval összecsapnak.

Remélem nem arra gondolsz hogy pl a Bayern ellen az volt a mi taktikánk, hogy "beívelünk". Elég komoly focit játszottak a srácok, bebzonyították, hogy jöhet idén bárki, simán lesz keresnivalónk. A BBC nem öngyilkosság és szerintem Bale pont hogy rohadtul kelleni fog, csereként meg a fáradt védőkre jöhetnek a fiatalok ha úgy alakul. De ez mind csak feltételezés, előbb matracékat kell kiejteni. Aztán a Juvétól nyilván én is fosnék de ez a csapat bárkit le tud győzni, még a Juventust is végre. Épp ideje lenne visszavágni, szóval remélem klasszikus döntő lesz. B-)
Idén nagyjából semmilyen taktikánk nincsen. Zidane motiválásban fantasztikus, a játékosok tényleg akarnak és fejben nagyon ott vannak a fontos meccseken, de taktikára nyomokban emlékeztető elemeket sem lehet felfedezni a játékunkban. Viszont számomra egyre inkább bebizonyosodik, hogy talán így is lehet trófeákat nyerni. Egyszerűen ezek a játékosok annyira jók, hogyha mindenki akar játszani és mindenki extra-motivált akkor bárkit megverhetünk. Én mindig is a komoly szakmai tudással rendelkező edzőket részesítettem előnyben, de nekem idén Zizou bebizonyította, hogy sokszor lókukit nem ér a taktika, elég ha jó játékosaid vannak és ők majd megoldják. Ha látják, hogy van miért hajtani előbb-utóbb valamelyik villani fog. Ezért is van az hogy a nagy rangadókon többnyire jól teljesít a csapat, míg a kicsikkel sokszor meggyűlik a bajunk. Nem örülök neki, hogy ennyire nincs egy játéka a csapatnak, de egyre inkább belátom, hogy így is lehet eredményeket elérni. És ki tudja, talán jövőre fejlődik valamit Zidane is, én mindenképp megtartanám, még ha nem nyerünk semmit akkor is adnék neki még egy évet. (Meg amúgy sincs senki aki alkalmas lenne a posztra...)
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. április 22., szombat 1:06

El Unico írta:Ami kulonlegesse teszi a futballunkat, az a pontossag, precizitas
Melyikre gondolsz? :lol: Amikor 20 helyzetből 1 megy be? :D Vagy amikor nem tudnak 3 passzt egymás után hiba nélkül lenyomni.

Szerintem egyetlen fegyvere van ennek a csapatnak: küzdelem a végsőkig, ezek Zidane óta a halálból is visszajöttek már, ebben bízhatunk szerintem, a többi teljesen lutri. Igaz, most a Bayern ellen nagyon összeszedetten játszottak, régen láttam már ilyen tudatos futballt tőlünk, reméljük átmentik ezt a barca meg az atlético ellen is.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. április 21., péntek 23:54

Remy írta:Egy jó Atletico - Juvét azért csak megnéznék.
Menj már a f*****ba, bameg... Ha tényleg ez lesz, megkereslek és levadászlak :mrgreen: Kopogd le de gyorsan, mert én nem hiszek abban sem, hogy a volt játékosunk ellenünk lő gólt meg ilyesmi... de te annyit jinxelsz, hogy az már borzasztó....
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3461
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Berti » 2017. április 21., péntek 23:41

Remy írta:Lassan le kell adnom a szabikérelmet. Tavaly bevált, hogy kikértem magam a BL döntőre. :coffee: :mrgreen: :mrgreen:
Fel is mondhatsz, mert ez a mi évünk :lol:

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. április 21., péntek 23:01

Remy írta:Lassan le kell adnom a szabikérelmet. Tavaly bevált, hogy kikértem magam a BL döntőre. :coffee: :mrgreen: :mrgreen:

BLben nincs bronzmeccs. :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27406
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. április 21., péntek 22:41

Lassan le kell adnom a szabikérelmet. Tavaly bevált, hogy kikértem magam a BL döntőre. :coffee: :mrgreen: :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8477
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » 2017. április 21., péntek 22:38

Igazából mikor kiestünk a Juve ellen nem cseszett fel annyira, mert akkor nagyon nem voltunk jók és a Barca akkor jobb volt nálunk.

Most viszont nincs kitől tartanunk, oda kell állni és behúzni a BLt, ennyi.
Ha nem fog menni csak magunkat okolhatjuk, de meg lesz az :)

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7384
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. április 21., péntek 22:20

Atma ellen jól fociztunk idén szerintem mindkét meccsen. Ha azt tudjuk hozni akkor nem lehet gond.
Juve ellen meg nincs miért nézni hogy mi volt a múltban. Utoljára volt egy Pogba-Tevez duó az ellenfél most meg egy olyan csapat ahol Khedira meg Higuain alapembernek számít. Agyfaszt kapnék ha ezek vinnék el a bl-t előlünk.
Love football, hate antifa.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. április 21., péntek 19:38

Ugyan mégis mi angolos van a focinkba, és mit takar az, hogy a legegyszerűbb módját használjuk a támadásoknak? A labdatartást se emelném ki, hogy kifejezetten jellemző lenne ránk. Átlagban 55%-ban van nálunk a labda, egy bitangerős kerettel... (BL-ben 52%). Isten ments hogy kötekedjek, de amit leírtál, annak a fele így ebben a formában szimplán nem igaz. :hmmm:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 258 regisztrált és 0 vendég