Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. október 23., szerda 18:55

helyesbítek : én ezt a forgatókönyvet várom :) mint egy tippmix, én ezt raknám meg, tudom, hogy morata eddig több lehetőséget kapott, de szerintem nem véletlen, hogy ancelotti próbálgatta a cr,jesé,bale támadóhármast

dm-bale csere borítékolható szerintem
khedirát én nagyon szeretném leküldeni, de előbb jönne le modric/illarra
és jesé-t meg csípem, így őt küldeném be, ha frissítés kéne, vagy már zsebünkben a mérkőzés

:)
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. október 23., szerda 18:42

tubatibi írta:amúgy valaki azzal jön, hogy Arbeloa tapasztaltabb, nos ez igaz, de szerintem pont az ilyen meccseken kéne megadni a lehetőséget Carvajal-nak, hogy szerezze a BL tapasztalatokat és, hogy nagy csapatok ellen is ott tudjon lenni, ha kell nekünk. a juve egyébként is széleken kicsit gyengébb, ott kell őket megfogni, dm úgyis elég sokat visszazár(szerintem bale is)
ezzel maximálisan egyetértek.
isco ma pihenjen, majd kezd szombaton.
tubatibi írta:és azt lehet tudni, hogy miért pepe játszik és nem ramos?
nem játszik ramos?
akkor már csökkentek az esélyeink, ha minimálisan is de csökkentek.
tubatibi írta:lejönnek : khedira,dm,benz
na ez az amit most nagyon nem értek. hogy lehet egy meccs előtt 2 órával mondani hogy kit kell majd lecserélni? és ha benz lehozza élete meccsét akkor is jönne helyette jesé?

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. október 23., szerda 18:22

amúgy valaki azzal jön, hogy Arbeloa tapasztaltabb, nos ez igaz, de szerintem pont az ilyen meccseken kéne megadni a lehetőséget Carvajal-nak, hogy szerezze a BL tapasztalatokat és, hogy nagy csapatok ellen is ott tudjon lenni, ha kell nekünk. a juve egyébként is széleken kicsit gyengébb, ott kell őket megfogni, dm úgyis elég sokat visszazár(szerintem bale is)
és azt lehet tudni, hogy miért pepe játszik és nem ramos?
egyébként én ezt küldeném fel:

iker-carvajal,varane,ramos,marcelo-illarra,khedira,modric-cr,benzema,dm

csereként: isco,bale,jesé

lejönnek : khedira,dm,benz
"If you don't like your destiny, don't accept it."

attareal
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. október 21., hétfő 16:18
Kedvenc játékosaid: Hámesz Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Gareth Bale, CR7, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: attareal » 2013. október 23., szerda 17:57

Kicsit nézzegettem a Juveról, talán inkább carvajal kellene mégis. :D :D :D
nem gondoltam volna, hogy Juve ilyen gyenge széleken.
néztem kicsit róluk, és....
Viszont az biztos, hogy apró dolgokon fog múlni a meccs, pl. melyik belsö védö a gyengebb, melyik felére kell a passzt adni, milyen mozgasu stb..

Nehéz meccs lesz, de nyerni kell.
Sztem a Juve kontrázni fog.

Ha Iscorol van szo, akkor inkább ma ne játszon, és a Barca ellen vágjon 10-et.
De ha birja mindkettött, akkor be kell tenni.

És hamar kell cserélni, ezen is sok mulhat.
Van sok.sok futballklub, és van a Real Madrid!
Hajrá Real, hala Újpest!!!

Morata out - Falcao in = -25M
Khedira out - Kroos in = +10M
Di Maria out- James in = -15M
Casillas out (sír)- Navas in = +10M
Össz. = -20M

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. október 23., szerda 17:32

Anis írta:
Cobra11 írta:Szóval én megpróbálnám Xabival csökkenteni Pogba árát
xabi szerződése a nyáron lejár, szóval ingyen megy, úgyhogy nincsen mit csökkenteni vele.
Továbbá én biztosra veszem, hogy egy darabig a Pogba-Vidal páros ott fog maradni Torinóban.

Matiudit én is támogatnám. Bár sokszor nem láttam, de az a néhány meccs meggyőző volt, illetve a vidiken is látni, hogy pont egy ilyen típusú játékos kéne ide (Amilyen anno M.Diarra volt).
Én mintha olvastam volna valahol hogy a juve egy komoly ajánlatot nem tudna visszautasítani mert szükségük van a pénzre.

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Savant » 2013. október 23., szerda 14:56

Na. Ma este erőfelmérő.

Középen brutális és nagyon szervezett a Juventus sajna, mi pedig épp ott szorulunk még nagyon komoly fejlődésre... széleken viszont abszolút verhetőek úgy érzem. Ha igazak a hírek, miszerint Ancelotti 4-3-3-féle játékot próbálgatott... az jó hír. Középen valahogy létszámfölényben kellene lennünk, majd ki a szélre és ott robbantani. Ehhez viszont nem elég Coentrao/Arbeloa. Marcit és Carvajalt a kezdőbe, középre meg mehet a Modric, Isco(Khedira), Illarra hármas. MOST viszont baromira nem venném ki Benzemát a kezdőből, valahogy érzem hogy benne van a gól. A másik két támadó meg nem is kérdés.
Hátul pedig a Ramos/Varane kettősre óriási feladat jut, mert Llorente "szeret" bennünket, Tevez meg egy kis g :cens: i, mindenhol ott van. Nagyon komoly összecsapás és feladat ez nekünk. Ellenben szerintem most tényleg bátran játszhatnánk, 6 pont már van, mindig elvárás a támadófoci.... komoly csapat ellen... ha sikerül egy meggyőző teljesítményt nyújtani az nagy lökést adna a csapatnak a hétvége előtt és a továbbiakban is!

HALA MADRID!
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 23., szerda 13:42

Cobra11 írta:Szóval én megpróbálnám Xabival csökkenteni Pogba árát
xabi szerződése a nyáron lejár, szóval ingyen megy, úgyhogy nincsen mit csökkenteni vele.
Továbbá én biztosra veszem, hogy egy darabig a Pogba-Vidal páros ott fog maradni Torinóban.

Matiudit én is támogatnám. Bár sokszor nem láttam, de az a néhány meccs meggyőző volt, illetve a vidiken is látni, hogy pont egy ilyen típusú játékos kéne ide (Amilyen anno M.Diarra volt).
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2013. október 23., szerda 13:06

Szvsz Pogba lenne a megoldás a középpályás védekezés stabilizálására és olvastam pár helyen hogy a juve szívesen vinné Alonsot Pirlo helyére. Szóval én megpróbálnám Xabival csökkenteni Pogba árát vagy lehetővé tenni a leigazolását.
Ezek után természetesen Khedira is pöci és kész is a középpálya. Gündogant is hoznám szívem szerint, mert imádom a játékát, de itt van Illarra ezért nagyon zsúfolt lenne a középpálya, azt meg nem akarnám hogy hogy ennyi minőségi játékos üljön a padon.

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. október 23., szerda 10:23

Géci írta:
attareal írta:Amugy, meg Xabi soha nem lesz a régi sztem.
Elfelejthetjük őt. Ez sérülés keresztbe tett neki.
Ezt erősen tùlzónak érzem még ùgy, hogy 1 percet sem játszott a sérülését követően... Én még minimum 1 évet adok neki simán!:)
jó lenne ha hosszabbítana. Pirlo-t is sokszor leírták aztán még mindig nagyon jól tolja :)
R.M.C.F írta:Alonsonak ott volt a halála hogy 2 kp-ással álltunk fel,ráadásul khedirával. Egy ilyen jellegű labdarúgó mellé(mint alonso,pirlo,illarra) mindig kell 2 + ember......akkor tud JÓL érvényesülni az a képesség amivel rendelkezik.
Nálunk ez egy óriásai szakmai hiba volt....persze ez csak az én véleményem.
részben igazat adok neked mert így télleg Xabi nem tudta azt nyújtani amit valójában tud. De a Barca ellen ezt kellett játszani sajnos, és azt pedig nem merték szerintem vállalni hogy arra az egy két meccsre más taktikát játsszanak. Mivel a Barcának volt/van a legjobb középpályája ezért ezt megpróbáltuk gyorsan átjátszani és ezért felesleges volt még egy középpályást betenni mellé. Ettől függetlenül azért egy két meccsen Mou kipróbálhatott volna egy 4-3-3-at is.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. október 22., kedd 21:51

attareal írta:Amugy, meg Xabi soha nem lesz a régi sztem.
Elfelejthetjük őt. Ez sérülés keresztbe tett neki.
Ezt erősen tùlzónak érzem még ùgy, hogy 1 percet sem játszott a sérülését követően... Én még minimum 1 évet adok neki simán!:)

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. október 22., kedd 21:46

R.M.C.F írta:Alonsonak ott volt a halála hogy 2 kp-ással álltunk fel,ráadásul khedirával. Egy ilyen jellegű labdarúgó mellé(mint alonso,pirlo,illarra) mindig kell 2 + ember......akkor tud JÓL érvényesülni az a képesség amivel rendelkezik.
Nálunk ez egy óriásai szakmai hiba volt....persze ez csak az én véleményem.
teljesen igaz...2 kp abból az egyik khedira (félreértelmezett btb) de ha még jó lenne akkor sem optimális egy mélységi meg egy btb

a juve ezt jól csinálta/csinálja, mélységi, vidal (magában is isten) illetve még egy arc (marcsízió vagy pogba)
Nem illik.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2013. október 22., kedd 21:38

egyetértek, nem véletlenül villantott pirlo az utóbbi pár évben
a milanban meg teljesen súlytalan volt
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. október 22., kedd 21:36

Alonsonak ott volt a halála hogy 2 kp-ással álltunk fel,ráadásul khedirával. Egy ilyen jellegű labdarúgó mellé(mint alonso,pirlo,illarra) mindig kell 2 + ember......akkor tud JÓL érvényesülni az a képesség amivel rendelkezik.
Nálunk ez egy óriásai szakmai hiba volt....persze ez csak az én véleményem.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

attareal
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. október 21., hétfő 16:18
Kedvenc játékosaid: Hámesz Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Gareth Bale, CR7, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: attareal » 2013. október 22., kedd 21:08

Amugy, meg Xabi soha nem lesz a régi sztem.
Elfelejthetjük őt. Ez sérülés keresztbe tett neki.
Van sok.sok futballklub, és van a Real Madrid!
Hajrá Real, hala Újpest!!!

Morata out - Falcao in = -25M
Khedira out - Kroos in = +10M
Di Maria out- James in = -15M
Casillas out (sír)- Navas in = +10M
Össz. = -20M

attareal
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. október 21., hétfő 16:18
Kedvenc játékosaid: Hámesz Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Gareth Bale, CR7, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: attareal » 2013. október 22., kedd 21:06

Nah.
Dmnek jó passzai vannak, most a csapatban ő a passzkirály.
Biztos jó lenne középen, és ott lenne A fej, Modric(aki nem vkp irányítót játszana, hanem Iscomagasságban).
A cserék alatt nem azt értettem, hogy mindig ugyanaz, hanem, hogy ez lenne az alap.
kázmért kifelejtettem, nem játszik semmit, el is felejtettem őt :D . Ő is kapna lehetőséget csereként bőven.

Bale-CR-Dm lenne tényleg a legmegfelelőbb, de egyenlőre Cr nek kellene sztem az, hogy az ő posztja, az az övé.
majd, ha kicsit megszokja a helyzetet, akkor lehet válaltani. Persze C sem klasszikus középcsatárt játszani, kicsit hátrébb.

Juve elleni meccsen sztem támadni kell. Támadni, támadni, támadni!!!
Ezért az Illara-Isco Modric kellene középre. Támadók: Cr- Benz- Dm ( még Bale nem teljesen 100, tehát csere)
És Pepe, Ramos, Marci, 17-es.
Aze Arb, mert biztosabb a védekezésben, és azért kell a Juve ellen.

Ez lennék és, és a TÖREKVÉSEI, ELKÉPZELÉSEIM!!!
Vezet az AC :mrgreen:

Real- Juve 2-0 (CR, Marci)
Van sok.sok futballklub, és van a Real Madrid!
Hajrá Real, hala Újpest!!!

Morata out - Falcao in = -25M
Khedira out - Kroos in = +10M
Di Maria out- James in = -15M
Casillas out (sír)- Navas in = +10M
Össz. = -20M

attareal
Hozzászólások: 566
Csatlakozott: 2013. október 21., hétfő 16:18
Kedvenc játékosaid: Hámesz Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Gareth Bale, CR7, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: attareal » 2013. október 22., kedd 20:44

Bale jó lenne középen, ha sikerülne kihúzni kicsit azt tömör közepet a védelembe, és akkor Balenek lenne hely megindulni, vagy akár CRnak(nem annyira közepet gondoltam Balenak, mint benz, kicsit jobb felére húzódna, hogy aztán befele tudjon menni.
ja, inkább csak törekednék a szép játékra :D . tehát nem kontra.
még folytatom, kicsit később, most mennem kell.
Van sok.sok futballklub, és van a Real Madrid!
Hajrá Real, hala Újpest!!!

Morata out - Falcao in = -25M
Khedira out - Kroos in = +10M
Di Maria out- James in = -15M
Casillas out (sír)- Navas in = +10M
Össz. = -20M

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. október 22., kedd 20:38

Szerintem DM nem állja meg középen a helyét mert nincs meg hozzá a labdabiztos játéka és látszik rajta hogy sokszor inkább cselez egy sima egyszerű passz helyet.
Nem rossz ő középen,azon a kevés meccsen amikor ott volt,remekül játszott. Nem volt ennyire észnélküli és tuti mélységi/ütempasszai voltak.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Mike » 2013. október 22., kedd 16:16

elég érdekes lenne h eddig Jesé szinte semmit se játszott, mostmeg hirtelen kezdő lenne egy BL rangadón.
sander írta:Nekem is nagyon tetszik Illarra játéka, arra viszont kíváncsi leszek hogy ha egészséges lesz Xabi akkor ki fog játszani... :hmmm:
Khedira
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sander » 2013. október 22., kedd 15:43

attareal írta:Iscot pihentetni kell, mert ő nincs 100-on erőnlétileg.
Szerintem is most kell őt pihentetni mert látszik rajta hogy nincs nagy formában.
Dm középen is megállná a helyét.
Szerintem DM nem állja meg középen a helyét mert nincs meg hozzá a labdabiztos játéka és látszik rajta hogy sokszor inkább cselez egy sima egyszerű passz helyet.
A két szélsővédőnek is kell engedni helyet.
Úgy is el lehet érni azt hogy a két szélső védőnk támadjon ha van kimondott szélső középpályásunk.
Jesé és Mori majdnem minden meccsen játszana csereként.
Ez szerintem az öltözőben nem váltana ki túl sok jót ha mindig ugyanazok lennének becserélve. Néha másoknak is meg kell adni az esélyt.
Ütköző vkp inkább ne legyen mint, hogy khedira.
Az ötlet szerintem nagyszerű én is ezt támogatnám és kíváncsi lennék rá hogy mit hoznának így a fiúk.
Szép támadó futballt játszatnék, sokk passzal,......,de nem engedném, hogytúlbonyolítsák a játékot, ameddig kell, kicsivel se több passzal..
Minden edző ezt szeretné játszani az aktuális csapatával. :D
Kérdést lehet feltenni, ha vmi nem vili.
Nekem egy nagyon egyszerű kérdésem lenne :D . Hogyan szerveznéd meg ezt a támadó focit amit leírtál? (sokk passz... szép foci..(persze kinek mi a szép...) és hogy érnéd el hogy ne bonyolítsák túl a támadást?
Illara: Jól összeszedi a labdákat, minden rossz paszt lefülel, és remekül viszi át a labdát védekezésből támadásba.
Kicsi tapasztalat, és már jobb mint Xabi.
Nekem is nagyon tetszik Illarra játéka, arra viszont kíváncsi leszek hogy ha egészséges lesz Xabi akkor ki fog játszani... :hmmm:
Bale: Megpróbálnám középen őt, azzal, hogy nem bent a sűrűben játszana, hanem kicsit hátrébb, ezzel több passzt kapna, és akkor már nem kell bemutatni, mi van ha a kapu előtt van. Crel is váltakozhatnak meccs közben, azzal az ellenfelet is megzavarva.Jó lesz ő, csak idő kell.
Bale-nek az egyik legnagyobb "fegyvere" a gyorsaság kár lenne elvenni tőle a szabad területek még akkor sem ha így többet lenne játékban. Lehet hogy egész meccsen kevesebbet lenne játékban de sokkal hatásosabb lenne ha egy kicsit a gyorsaságára is alapoznánk. Ha rajtam múlna akkor a a Dm-CR-Bale támadó hármassal próbálkoznék.

Bocsi hogy sok mindenbe "belekötöttem" csak nekem egészen más a vélemény :D

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. október 22., kedd 14:51

Én szivesen megnézném azt amit most Ancelotti tesztelt... A CR--Bale--Jesé kombó elöl szerintem nagyon ütne... Mögötte a Modric--Casemiro--Illarra csak álom egyelőre... :( A védelem meg legyen Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo és baj nem érhet... ;)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 111 regisztrált és 0 vendég