Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. október 25., szerda 14:18

Realista24 írta:Na, most vettem egy nagy levegőt, dobtam az elveimet, és elolvastam ezt a monster postot, hát nem kellett volna. Ennyi sületlenséget a korábbi években összesen nem írtál. Reagálni egyesével ezekre, nem fogok, most jöhet az, hogy te sosem tévedsz, én rád hagyom, és akkor spóroltunk pár hozzászólást, meg izmozást.
Én csak beleolvastam, de annyi is elég volt. Elvesztettük a mélységet, ami annyit tesz, valójában, hogy James szerepét átvette Asensio, akinek a szerepét átvette Ceballos. Mayoral átvette Mariano szerepét (igaz sokkal gyengébb). Coentrao-The, Danilo-Hakimi, Pepe-Vallejó. Milyen mélység veszett el? Maximum minőség veszett el, de az is tehetségre cserélődött. Egy hiba volt a nyáron az pedig a nem megfelelően felbólygatott támadó szekció.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. október 25., szerda 14:15

Nekem nem kell igazat adni, leírtam én hogy látom,Ti másképpen, ez így volt kb 10 éven át szinte mindig.....nincsen ezzel probléma. Ilyen a foci, mindenki másképp látja.
Röhej a két szélső védő egyelőre, Danilo és coentrao fél lábbal is több minőség volt. A fiatalalítást eltúloztuk, átestünk a ló túlsó oldalára.
Ha valakinek elég volt Hakimi játéka a TH ellen akkor legyen elég, nekem egy nagy 0 volt, főleg előre játékban, ami a RM egyik fő erőssége volt , még a sokszor félvak Danilo is többet tudott előre játszani /adni, akkor is ha hiba volt sokszor, inkább az mint a semmi. Ráadásul simán ot volt fogható a TH. Erre semmit sem tettünk érte.
A lényeg nagyjából az, hogy a kiebrudalt csere- bere emberek, inkább adtak minőséget ha egy BM ellen vagy egy Barca ellen kellene játszani egy Bl negyeddöntőben, ha Hakimi és Theo lesz ott,(mert vallejo épp sérült) akkor a szememet becsukom azért majd. Na de innen szép felállni és a Real Madrid sokszor igazolta, hogy vert helyeztből is fel tud állni, ha inne feláll, akkor én nagyot fogok táncolni az biztos. Egyelőre siralmas a helyzet, az egész csapat visszaesett, egyénieg is csapat szinten is, alul múljuk magunkat két hónapja. A keret szét lett jól barmolva.
Maradjunk annyiban, hogy egyelőre tökéletesen látszik a nyári meló az eredményeinken és a mutatott játékunkon.

Realista,
neked sületlenség, másnak nem az. Nyilván mivel a focihoz keveset értesz így sok dolog nem világos ezekből, de ez nem baj.
Gennyezd a fórumozókat tovább, abban meg Te vagy a legjobb. A lényeg, hogy rólam szállj le, nem vagyok a játszótársad, van belőle alég akivel szórakozhatsz.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2017. október 25., szerda 13:57

Azért nehogy már visszasírjuk Danilot. Ílyen gyorsan felejt egy-két ember ? Hakimi legalább nem ijed meg a labdától, át tudja venni, meg nem kezdett el hatalmas gyertyákat rúgdosni egyszer sem, mint az említett brazil a BL döntőn, ami elképesztő gáz volt. A "muszlim" igenis jó lesz, van benne kraft, nem beszari, ahhoz képest, hogy tejfogas, jól muzsikált eddig. Jobb lett volna neki egy év kölcsön valahol, de most az élet ezt hozta, itt kell fejlődnie és lopni a játékperceket. Theo előéletét ha nem ismerném, én is a búsba kívánnám, mert eddig nulla. Ő viszont jó lesz, ha megérzi a ritmust itt is, és jó adottságú kölyök is. Jamest szerettem, de ő sem kellene, mert Cebával, Asensioval többre fogunk menni hosszútávon, és (relatív) fillérekbe kerültek.
A nagy kifakadás csatáros részével értek egyet. Nem hosszabbítani kellett volna, hanem végre évenként egy-egy emberrel kivezetni már ezt a qrva BBCt a rendszerből, természetesen Bélával, a nagy "kedvencemmel" kezdve. És nem, természetesen nem kell helyette a másik lófejű beharangozott angol. Saját hatáskörben meg tudtuk volna oldani a csatárkérdést rövid távon, ez tényleg el lett cseszve, most várni kell egy új Mbappéra. De minden évben lesznek tehetséges kölykök, csak észre kell venni.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. október 25., szerda 13:32

Talán annyit, hogy James elengedése nem csak szakmai dolog volt, de ZZ úgy vette észre, hogy neki a pad nem ízlik, a kezdőbe még nem fér be. Ráadásul posztja sincs.
Tavol alljon tolem James visszahozatala soha nem volt a kedvencem, de amig 4-3-3-t jatszott a csapat akkor nem is volt posztja, de most a 4-3-1-2-t azt ra szabtak ki.

Azert ne menjunk el amellett, h azok az "U-20"-s fiatalok az elozo klubjaikban meghatarozoak voltak, kiveve Mayoralt. Azert Llorente es Theo az Alavesben, Vallejo a Frankfurtban es a Zaragozaban(mar amikor egeszseges volt), Ceballosrol nem is beszelve aki 3. felnott idenyet jatszotta kezdokent a Betisben nagyon fiatal kora ellenere is. Hakimi akinek meg nem volt felnot meccse, de egyelore rendesen helyt all, mert legalabb Danilohoz kepest nem okoz gondot a labda atvetele es tudja, h kell helyezkednie, de meg messze nincs Carvajal csurformajahoz kepest...feljodhet. Hakimi jatszatasaban volt nemi kockazat, de azert meg ott van Nacho aki beugorhat arra a posztra.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 25., szerda 13:09

Na, most vettem egy nagy levegőt, dobtam az elveimet, és elolvastam ezt a monster postot, hát nem kellett volna. Ennyi sületlenséget a korábbi években összesen nem írtál. Reagálni egyesével ezekre, nem fogok, most jöhet az, hogy te sosem tévedsz, én rád hagyom, és akkor spóroltunk pár hozzászólást, meg izmozást.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2017. október 25., szerda 13:00

Szerintem sincs semmi gond a két fiatal szélső védővel.
Ebben az évben játszhatnak sokat a bajnokságban és a kupában aztán jövőre már rájuk lehet bízni egy komolyabb meccset is ha Marcelo vagy Carvajal esetleg sérültek lennének.
Eddig tényleg jónak mondhatóak szerintem.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2017. október 25., szerda 12:35

[quote="R.M.C.F"]Az idei nyár….

A nyár nagy részében feldúlt voltam, mert olyan dolgokat tettek, amik a cukromat az egekbe vitték nap mint nap. Úgy tudnám leírni, hogy ha arra kértek volna, hogy szándékosan rontsam el a kitűnő keretünket, lehet nem tudtam volna ilyen kontár „munkát” végezni.
Nézzük:
Rotáció:
Nálam a rotáció azt jelenti, hogy pihentetem azokat, akiknek erre szüksége van és játszatom azokat, akiknek meccsben kell lenniük. ZZ úgy rotál, hogy betett a ligában 3-4 nyeretlen kétéves cserét kezdőbe és csodálkozik, hogy egy alsóházi csapatot nem tudunk megverni…. persze hogy nem, hát tudtuk meccs előtt már, amikor kihirdette a kezdőt, egy alsóházi csapatnak a kezdői a mi 19-20 éves jelenlegi noname cseréinknél sokkal jobb játékosok. Tényszerűbben: A 30 + os játékosokat azon a meccseken amit idő előtt megnyertünk(van ilyen kb évente 30 meccs), beteszek a 60 . perctől….hozom le a 30+ost, ronaldo, modric, ramos …..modricot tavaly tolta akkor is amikor már bőven pihennie kellett volna. Kova meg a tudása és haszna ellenére véresre ülte a padot. Pffffff.
ZZ cseréi:
Hozzuk fel élő példának a mostani Tottenham elleni meccset, ahol győzni KELLETT volna, ennek ellenére a cseréi azt mutatták, mintha mi örültünk volna az X-nek. A második félidőben gyakorlatilag nem tudtunk az ellenfél fölé nőni, ennek ellenére a 76 percig várt az első cserére, (teljes elmezavar) majd a 87!!!!! percben afféle időhúzó cserének hozta be LV-t. Pfffffff…..egy támadó kb 3 percenként ér labdába, mit akart ezzel? Időt húzni? Mert gólt szerezni biztos nem, mert arra ez nem elég. Mit akart? Látnia kellett volna, hogy a TH bal védője, a Belga gyerek ritka rossz napot fogott ki, szinte elesett a labdába ha néha arra volt játék(néha…..mert Hakimi alkalmatlan a fenti impulzív támadásokra) és a jobb elülső szélünk nulla volt egész meccsen( Az ellenfél edzője biztosra veszem hogy véresre dörzsölte szemét hogy ZZ ezt miért nem szúrta ki és csapta le a magas labdát). Én ki tudtam szúrni a 12. percben hogy ott a gyenge pontjuk? Ennek ellenére üresen hagyta a meccsen azt a területet. Nevetséges. X-re vagyunk és 2 cserével lehozza? Ennyire elégedett? Mi ez? Ja hogy nincsen elég minőségi csere? Igen, nincsen, mert elbaszták a nyáron azért. Akkor is hoznia kellett volna embert, legalább mutassa hogy tenni akar…..de azt sem. Ez nulla gyerekek. Lehet ellenkedni, de ez NULLA.
A keret szétbarmolása:




Üdv,

Nekem is lenne pár meglátásom ezzel kapcsolatban. Pl. Hakimi teljesítménye szerintem bőven elfogadható volt egy Spurs ellen 18 évesen.
Sőt talán több is. Verthongen volt az a Belga srác aki szerintem a mezőny legjobbja volt. Lehetett volna ott Carvajal,Danilo ők sem tudtak volna mit kezdeni vele. A Spurs legjobb védője és mellette még a másik Belga Alderwideld lépett ki neki segíteni,ha bajba került volna.

Tehát Hakimi meccse teljesen rendben volt szerintem.

A cserékben teljes mértékben igazat adok. Nem értem miért húzza el minden meccsen ennyire a cseréket. Viszont a rotáció szerintem egyáltalán nem probléma. Szerintem a modern fociban ez lesz a követendő példa. Kb. 2 teljesen egyenlő 11-et felállítani a többfrontos harcra. Megvagyunk a középpályán mindenképp. Egy csatárra lett volna szükségünk a nyáron ezzel én is egyetértek.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. október 25., szerda 12:07

Pepe és Danilo elengedését nem forszíroztam volna, ilyen pótlások mellett.
Theo sztm előrelépés , ahhoz képest mit lehetett ráaggatni Coentraora .

Támadósor pedig el lett qúrva, jah.

Viszont remélem hogy jól sül el a dolog, mi mást lehetne tenni, bízni.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2017. október 25., szerda 12:05

Amúgy mi a fene bajotok van Hakimivel? Én nem nagyon emlékszem, hogy gólt kaptunk volna róla eddig és arra sem, hogy forgatták volna, mint loitumás kislány a a hagymaszárat. 19 évesen egész érett védő munkát végez, ha szükség van rá eddig az első 2 hónapja alapján. Ugyan így vagyok Theo-val is, akinek mindemellett olyan fizikuma van, hogy még bármi lehet belőle. Ja, hogy nem pörgetik a pöcsükön a bogyót az ellenfél 16-osánál? Kicsit észrevehetnénk, hogy pl a Tottenham ellen is pont azért nem nyertünk, mert Marcelo-t jobban érdekelte a pöcsönpörgetés, mint a védekezés az egész meccsen. Persze, ez régen faszántosan működött, mikor volt 2 vkp, meg olyan jhv, aki maradt a seggén, és besegített a védekezésbe, de ma mi van? Felmegy a két széle, és marad a 2 belső védő. Csoda, ha sok gólt kapunk? Persze, kell használni a szélső védőket támadásnál, de az sem normális, hogy annyiban kimerül a támadásunk, hogy letesszük nekik szélre, ők meg beadnak, illetve védekezésnél a félpályán sem jönnek át. Én örülök a kicsiknek, második számú védőknek tökéletesek, fejlődhetnek is még. Sokkal jobb opciók, mint a soha nem bevethető thug life portugál, meg a mindenki megforgat aki csak akar 30 millióért brazil.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 25., szerda 11:47

Cé és Ramos biztosan nem játszanak holnap.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 25., szerda 11:38

Pepe résszel én is egyetértek, teljesen amatőr húzás volt, hogy nem hosszabbítottunk vele, de ezt már többször is kiveséztük.
Ő nem hosszabbított a Reallal, maradjunk ennyiben.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. október 25., szerda 11:27

Pepe résszel én is egyetértek, teljesen amatőr húzás volt, hogy nem hosszabbítottunk vele, de ezt már többször is kiveséztük.
Viszont Theo illetve Hakimi kapcsán egyrészt még túl korán van ítéletet mondani másrészt meg ígértesnek tűnik mindkettő szerintem. Coentraot szerintem hagyjuk, Mourinho alatt még használható volt de utána csak visszaesett folyamatosan vagy állandóan sérült volt. Danilonál gyengébb jobbhátvédünk max Miguel Torres lehetett, de még lehet ő is stabilabb volt.
Támadószekcióval kapcsolatban én még egy téli mentésben reménykedem, igazán odaverhetnénk pl. egy Alexissel vagy valami csatárral aki egy kis színt visz a játékba.
Love football, hate antifa.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. október 25., szerda 11:22

Részben igazat adok RMCF-nek. Vannak dolgok, amiket jól lát, viszont vannak olyanok is, amiket nem. Egyrészt a védelmi kérdés, amit lentebb is írtatok. Egyrészt október van, ennek ellenére a fiatalok már temetve vannak. Coentrao helyett egyértelmű, hogy Theo már jobb, mert legalább lehet rá számítani. Hakimi meg hosszú távú befektetés lehet. Nem most fog még robbanni, de sose tudni, ugye Varane sem szarozott sokáig. Pepe elnegedese sztem sem volt helyes, és látjuk Vallejo mennyire porcelán. Viszont nem tudni, hogy a portugál mennyire bírta volna hosszabb ideig a padot, mert az teljesen egyértelmű, hogy már Varanenak kell lennie a kezdőnek.

A középpályán erosodtunk, nekünk van a legjobb sorunk a világon. Erről nem is kell beszélni. Talán annyit, hogy James elengedése nem csak szakmai dolog volt, de ZZ úgy vette észre, hogy neki a pad nem ízlik, a kezdőbe még nem fér be. Ráadásul posztja sincs. El lett tolva a dolog a kölcsönadással, helyette jött egy tehetséges fiatal spanyol, akinek még posztja is van a csapatban. Ezzel az üzlettel mindenképp nyertünk.

Viszont a támadósor értékelését egy az egybe adom. Ott sok butaság együttállása van jelen, nem is értem. Lesznek meg emiatt gondjaink.

Viszont ennek az értékelésnek így összességében akkor lenne értelme, ha már május lenne. Ennyire nem szabad még temetni a csapatot, láttuk tavaly is mi volt. Van még hova fejlődni, de én bízok a csapatban.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2017. október 25., szerda 11:14

Realista24 írta:
Nem kellenek nekem a beszólások, hogy Danilo gyenge, meg Coentrao sokat sérült, meg Pepe öreg….pffff….ezek 3an 122222x többet értek mint a muszlim Hakimi,a mindig sérült Vallejo, meg a nevem senki 30 millás Theo….
Hogy érhetne Coentrao többet, mint mondjuk Hakimi vagy Theo, akik egészségesek, játékra készek? Magyarázd már el? Az évi két meccsük miatt? Vagy Danilo, a két év alatt összehozott három értelmes mozdulattal?

mondjuk ezt én sem igazán értem, talán Pepénél igaza van. bár nála se túlzottan mert Nacho teljességgel elfeledteti számomra a portugált.
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 25., szerda 11:02

Nem kellenek nekem a beszólások, hogy Danilo gyenge, meg Coentrao sokat sérült, meg Pepe öreg….pffff….ezek 3an 122222x többet értek mint a muszlim Hakimi,a mindig sérült Vallejo, meg a nevem senki 30 millás Theo….
Hogy érhetne Coentrao többet, mint mondjuk Hakimi vagy Theo, akik egészségesek, játékra készek? Magyarázd már el? Az évi két meccsük miatt? Vagy Danilo, a két év alatt összehozott három értelmes mozdulattal?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2017. október 24., kedd 23:13

Egyetértek leszámítva az fiatal igazolások kritikáját. Szerintem ezzel nincs gond, azzal van ahogy a klub csinálja.

Hakimi nekem is kevésnek tűnik, mintha egy bizonytalanabb Danilot látnék.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. október 24., kedd 22:31

Az idei nyár….

A nyár nagy részében feldúlt voltam, mert olyan dolgokat tettek, amik a cukromat az egekbe vitték nap mint nap. Úgy tudnám leírni, hogy ha arra kértek volna, hogy szándékosan rontsam el a kitűnő keretünket, lehet nem tudtam volna ilyen kontár „munkát” végezni.
Nézzük:
Rotáció:
Nálam a rotáció azt jelenti, hogy pihentetem azokat, akiknek erre szüksége van és játszatom azokat, akiknek meccsben kell lenniük. ZZ úgy rotál, hogy betett a ligában 3-4 nyeretlen kétéves cserét kezdőbe és csodálkozik, hogy egy alsóházi csapatot nem tudunk megverni…. persze hogy nem, hát tudtuk meccs előtt már, amikor kihirdette a kezdőt, egy alsóházi csapatnak a kezdői a mi 19-20 éves jelenlegi noname cseréinknél sokkal jobb játékosok. Tényszerűbben: A 30 + os játékosokat azon a meccseken amit idő előtt megnyertünk(van ilyen kb évente 30 meccs), beteszek a 60 . perctől….hozom le a 30+ost, ronaldo, modric, ramos …..modricot tavaly tolta akkor is amikor már bőven pihennie kellett volna. Kova meg a tudása és haszna ellenére véresre ülte a padot. Pffffff.
ZZ cseréi:
Hozzuk fel élő példának a mostani Tottenham elleni meccset, ahol győzni KELLETT volna, ennek ellenére a cseréi azt mutatták, mintha mi örültünk volna az X-nek. A második félidőben gyakorlatilag nem tudtunk az ellenfél fölé nőni, ennek ellenére a 76 percig várt az első cserére, (teljes elmezavar) majd a 87!!!!! percben afféle időhúzó cserének hozta be LV-t. Pfffffff…..egy támadó kb 3 percenként ér labdába, mit akart ezzel? Időt húzni? Mert gólt szerezni biztos nem, mert arra ez nem elég. Mit akart? Látnia kellett volna, hogy a TH bal védője, a Belga gyerek ritka rossz napot fogott ki, szinte elesett a labdába ha néha arra volt játék(néha…..mert Hakimi alkalmatlan a fenti impulzív támadásokra) és a jobb elülső szélünk nulla volt egész meccsen( Az ellenfél edzője biztosra veszem hogy véresre dörzsölte szemét hogy ZZ ezt miért nem szúrta ki és csapta le a magas labdát). Én ki tudtam szúrni a 12. percben hogy ott a gyenge pontjuk? Ennek ellenére üresen hagyta a meccsen azt a területet. Nevetséges. X-re vagyunk és 2 cserével lehozza? Ennyire elégedett? Mi ez? Ja hogy nincsen elég minőségi csere? Igen, nincsen, mert elbaszták a nyáron azért. Akkor is hoznia kellett volna embert, legalább mutassa hogy tenni akar…..de azt sem. Ez nulla gyerekek. Lehet ellenkedni, de ez NULLA.
A keret szétbarmolása:

Ősszel rendre rosszul kezdünk, ennek oka van, aki ezt nem tudja megoldani, ezt nem látja be, az nem eléggé szakavatott. A RM ezt nem tudja megoldani évek óta. A bajnokságokat ezen okból is buktuk el sokszor a Barca ellen, nagy előnyt nyújtva nekik a korai fázisokban, mely nyugalmat, kiszámíthatóbb játékmeneteket adott nekik a továbbiakban.
Leírtam, hogy a siker korszakhoz milyen tényezőket látok szükségesnek, közülük a mély és egyensúlyos keret és az ennek hiányából kialakuló alulmotiváltság lenne a főbb problémám. Őket emelem most ki.
Tudjuk jól, éveken át egy nagyon komoly, minden posztra versenyképes keretünk volt, az idősebb és a fiatalabbak aránya megfelelő, nem túl öreg, nem is túl fiatal volt a keretünk. Olyan, tényleg jó…..sokszor emlékszem a csodálkozásomra, mert amióta RM drukker vagyok, ilyen jól egyensúlyozott kerete még nem volt a Madridnak egyszer sem. Nagyon úgy tűnik a mostani nyarat figyelembe véve, hogy ez puszta véletlen volt csak….pffffffff.
Ezen a nyáron viszont szisztematikusan leépítették a minőséget és a mélységet. Emlékezzünk vissza a 2003-2004 szezonra, amikor KÉPESEK voltak egy nyáron PÓTLÁS nélkül eladni a 3 db vkp-t!!!!! Makelelét, Flaviot és Cambiassot is…..majd végig tudták nézni a szezont ahogy Beckham és ZZ védekezik na meg Guti…….istenem,édes jó istenem……
A kapus posztot hagyom, ott nincs mit ragozni, persze a RM lehet hogy lecserélné Navast, de jelenleg tök felesleges lenne, minőségben nem tudunk ugrani, max egy tényező ami előre mutatna, ha legalább 3-4-5 évvel fiatalabb lenne a kapus, de Navas sincsen még rossz korban, illetve 2-3 év múlva úgy is mint mindig, megint lesz majd újhoni kapuszseni…..majd arra ugorjunk.

Kezdjük a problémát a támadóknál, nekem az hogy kivel volt szóbeli megállapodás az nem téma, nem nyeretlen 2éves vagyok, aki még hisz a mesékben, tökéletesen tisztában vagyok azzal mi egy adott szó ma, kb semmi a legtöbb embernél. Ezt az MBappe sztorira értem. És ezzel kb le is zárom. Vicc az egész, aki hitt bármilyen szóbeli semminek és full amatőr húzás.
A probléma nem az hogy nem szerezték meg, nyilván épeszű klub nem fog adni 12 milla nettó bért egy tehetséges játékosnak, amikor a keretében 24 emberből talán egy az aki ennyit keres, ráadásul jócskán megszolgálva és bizonyítva mekkora tálentum.
A probléma az, hogy eladják a két centrális támadót vagyis középcsatárt, úgy,hogy pótlásuk még nincsen, ez felettébb amatőr húzás. Ha én vagyok az elnök és tételezzük fel, hogy van egy csöpp eszem a labdarúgáshoz, akkor ha egy játékosom elvágyódik, mert egyébként szintén „botrányos és érthető módon” tisztában van azzal, hogy akkor sem kap több lehetőség ha piros hó esik, mert van egy Benzema és Bale aki mindig alap, akkor ezt meg kell értenem, és meg is értem, de…….!!! Ezek a játékosok PÉNZBE kerültek, nem is kevésbe, így akkor mehet el ha már pótoltam és PONT!!!!!!!
Full amatőr húzás volt ez a csapatnál, vagy csak afféle mészáros lőrinces lezsugázás….. Morata 62 milla és Mariano 8 milla……nagyon nagy üzlet volt. Noname emberek kerülnek 50 be, egy Mendy 50 volt….beszarok. De továbbmegyek, ha 62 ért eladok egy saját nevelés, többszörös válogatott, már bizonyított játékost, akinek a karrierje csúcsa még most KEZDŐDIK(nem mint Benzemanak, akinek már kvázi vége, de neki 4!!!!!!!!! éves szerződést tudtak ajánlani!!!!!!!!!,közben veszek egy 19 éves félamatőr bal bekket 30ért….. akkor ezt Ti hogy magyarázzátok? Kiváncsi lennék. Mert ennél nem lehet rosszabb döntést hozni, ez egy érthetetlen és értelmezhetetlen dolog. Mire fel adnak 4!!! év hosszabbítást Benzemának, amikor már most a padon kellene ülnie?(de Pepével nem tudtak megegyezni mert csak 1!!!! évet ajánlottak, aki TÉNYLEGESEN hasznot termelt….pffffffff) Valaki ezt válaszolja majd meg a klubtól, persze azok a felhangok, mely szerint Benzema a legjobb 9-es meg bla-bla…az max a vakokkal megetethető magyarázat(2-3-4 éve még okés volt, de 1-2 éve nincsen miről beszélni) és nyilván tudhatjuk, hogy nem is véletlenül kell ezt állandóan magyarázniuk, hiszen mások számára is teljesen nyilvánvaló dologról beszélünk……. Mariano üde színfolt volt a fizetése kb a wc-s nénié, de el kell engedni őt is, és hozni egy hozzá képest vakhangya mayoralt……Mariano bármikor játszott, jó volt…. erre idehozzák ezt a mayoralt, hát kanyarban sincsen hozzá és soha nem is lesz, kérdés, miért kellett? Kinek a kije hogy hozták? . Úgy ahogy Benzema sem mérhető már Moratához egy két éve. De mi adunk Benzemának még 4 évnyi szerződést kb 8-10 milla bérrel kombinálva, ez még is mi a fészkes fene lenne? Morata kb fele ennyit keresett és 2x ennyit tett a sikereinkért, de hangsúlyozom, a spanyol előtt még ott a csúcs…..míg a francia totálisan kiégett a zsarolós ügye óta, rossz nézni a szenvedését. Ez a döntés kb mintha futóversenyen négykézláb akarok végigmenni…., sanszon sincsen. James odaadták valami elkúrt bagóért……el kell menni a fenébe, ha nem kell akkor kérjenek érte pénzt…..ne alamizsnát….. 2 hete volt egy stat, hogy a 3 db eladott cserénk több gólt lőtt mint a komplett RM. Na erre varrjon valaki gombot, a számok nem hazudtak….. De még tovább tudok menni ebben, van olyan szakvezető a RM-nál, aki azt gondolja, hogy az amúgy is jellemzően alulmotivált Benzema most egy Mayorallal a háta mögött majd magasabb szintre kapcsol? Ugyan már…..a következő az lesz hogy majd betelefonál meccs előtt 2 órával, hogy most nem megy mert éppen nem ér rá. 
Bale szintén zenész, ő a másik akit mindig frankózik a vezetés, meg ZZ, de miért? Talán mert ők is tudják, hogy gyenge? Mi másért magyarázzák mindig őt is? Nézzük meg mit csinál ha néha nem sérült.
Lézeng a pályán, esküszöm leülök egy video elemzéshez a vezetőséggel és ha Bale vagy Benzema hajt, akkor mindig ráverhetnek a seggemre egy bottal, de ha lézeng akkor én verek….hát véres lenne pár nagy ember segge a meccs végére. Ja, és nettó 8-10 milla „éhbérért” hajtnak és akarnak ennyire…..ki az aki ezt megengedi? Szóval középcsatár cserénk kvázi nincsen, az eddig meccseinken ha van egy Moratánk a felét kb amit nem hoztunk, azt kb nyerjük és 5 ponttal több van. De ez megért nekik 62 millát, amiért eladták, csak jelzem, hogy pl egy teljesen noname felnőttben talán nem is játszott Theot meg idehoztak 30 ért. Marha nagy üzlet és arányos is ha összevetem a kettőt, főleg,hogy egy támadó alapból is többet ér. Pfffffff. Akkor idén lehet megint KIZÁRÓLAG Ronaldoban bíznunk, mert a többi NEM fog sorozatosan meccseket eldönteni. Isco meg Asensio meg tényleg jók, de nem bizonyított egyik sem hogy egy versenysorozatban végig 60 meccsen tudnak csúcson lenni, ezt jelenleg a visszaesésük kapcsán értjük és látjuk is.
Összegezve, a BBC nálam megbukott, a RM-nál ha egészségesek nem bukottak és kezdők lesznek. A cserék LV, Isco, Ase, Mayoral meg nem tudják azt az egzakt gyorslefolyású játékot adni ami a taktikánk erőssége volt éveken át. Támadójáték sokat esett vissza…..a rossz és amatőr keretfelépítés miatt.

A KP-t nem bántom, az frankó, bár azt had jelezzem, hogy ZZ-nél a rotáció azt jelenti, mint idén egy két gyengébb csapat ellen, hogy beteszek 3-4 U20-at, majd csodálkozom nagy szemekkel, hogy nem tudunk nyerni. Persze hogy nem. Mert az alsóházi csapatok kezdői JELENLEG jobbak, mint a mi ifi korú cseréink. AZZZÉÉÉ naaaa.
A kp-a megvolt, de még hoztak Ceballost, meg Llorentét, had ne játszhasson egyik sem eleget( egy Kova nem játszott aki szerintem a világ csapatainak a 90%ban a kezdője lenne). Illetve a másik problémám az említett Kova durva mellőzése, simán rotálni kellett volna tavaly már többet modricra, modric tavaszra tökre visszaesett, ezt gondolom láttátok……kova meg ha havonta 1x játszik attól nem fog fejlődni, holott egy nagyon nagy kincs a srác….óriási potenciál van benne, ökölbe szorul a seggem ha erre gondolok.
A védelem….Te jó isten…….Te jó isten….
Nem kellenek nekem a beszólások, hogy Danilo gyenge, meg Coentrao sokat sérült, meg Pepe öreg….pffff….ezek 3an 122222x többet értek mint a muszlim Hakimi,a mindig sérült Vallejo, meg a nevem senki 30 millás Theo….nem akarom a fiatalokat bántani, de durván túlléptük azt a szintet ami még a fiatalítás kapcsán egy ilyen csapatnál egészséges…..sőt lehet a hozott ifjúk egyszer majd nagyok lesznek,de most NEM AZOK!!!!!!! Sőt……jelentősen nagy a differencia az elherdáltakkal szemben.
Vallejot láttuk Németben, hogy 2x is sérült volt, egy év alatt, 1x súlyosan, vagyis sérülékeny, buummm…idén alig játszott…mert mindig sérült(de ezt augusztusban megmondtam!!!)Varane alapból sérülékeny, Ramos meg sokat eltiltott……augusztusban morogtam hogy ebből nagy baj lesz…..majd elértük azt szeptember végén hogy vissza kellett vonni CAsemirót kV-nek….ezt tudom sokan fel sem fogják mekkora amatőrizmus, de én felfogom. Iszonyat. Tudható volt előre.
Nekem nem mindegy hogy a 3 eladott cserénk egy rutinos VÁLOGATOTT játékos, vagy helyette a hozott ismeretlenek, soha sem bizonyított ki tudja lesz e belőle valakik…..Bárki bármit is mond, össze sem lehet őket vetni……
Én vallom: A meccseket a cserékkel lehet megnyerni…….most nálunk egy darab ilyen sincsen. Lófax.
Carvajal motivációja mitől lenne nagyobb? Hát ő sem hülye, látja,hogy a muszlim mennyire kevés….látjuk, hiába dícséritek…..kanyarban sincsen Carvajhoz és messze van danilohoz is. A túloldalon, ki az aki úgy gondolja, hogy egy RM-nál, ahol 10+10 éven át, a világ legjobb BV volt, Roby C és Marcelo…most majd elhoz az AM fakóból egy alakot, 30 milláért? Van neki felnőtt meccse egyáltalán? Ő lesz RC és Marcelo utódja? Na ne röhögtessen ki bárki.
Pepével nem tudtak megegyezni? Ezt meg hogy? A fizetése sem volt túl sok….a faszi évek óta a legjobb védőnk, ha köszönni lehet Ramosnak a góljait, akkor Pepének a stabilabb védekezést. Az Eb legjobb játékosa volt…nem véletlenül…mibe fájt volna emberek? 2 év és még 4 milla plusz bér? Édes istenem. Jelenleg úgy néz ki, hogy 1db !!!!! stabil védőnk van akire bármire lehet számítani, ez Nacho. Ennyi, a többi meg vagy vagy…..
Összegezve, eladtak/ kölcsönadtak 6!!! db válogatott cserét, hoztak helyette NONAME embereket. U20asokat, akikből volt így is elég……egy Kova alig játszott pfffffff…hová kellett ez az ámokfutás?
Akik itt voltak, ugyan a fórum által szidott emberek, de számomra egy komoly csapat ellen simán játszatnék egy danilót ha carvaj sérült, vagy egy Pepét, Coentraot, Jamest,moratát, marianot, mint a full semmilyen hakimi,theo,vallejo, llorente,mayoral brigádot. Ők képesek lejátszani egy meccset egy Barca vagy egy BMünchen ellen? Fenéket…..ezt Ti is tudjátok.
Továbbmegyek…..az sem véletlen, hogy a TH ellen Hakimi kezdett, holott Nacho osztályokkal jobb labdarúgó, azért tette be ZZ (semmi másért baszki tök egyértelmű!!!), hogy vak drukker azt higgye jó volt a nyári koncepció, holott oltári szar volt. Ezzel bizonygatva, hogy megfelelő volt a keret kialakítása. Nem. A létező legrosszabb volt, sőt…..szándékosan nem lehet ennél jobban elrontani.

Szóval, ez a nyár volt minden idők leg lehangolóbb és legrosszabb nyara….egyértelműen nagy minőségi visszaesést produkáltunk, éveken joggal hihettük magunkat mindenhol az egyik legfőbb esélyesnek….most ezt hagyjuk. Nem fog menni.
Még egyszer kiemelem, lehet hogy nektek az eladott 6 válogatott csere gyenge, vagy nem szint, és a hozott 6 db U20 a jövő…..ismerem a gondolkodásotokat. Sokat estünk vissza ezzel, ezt a fiatalítást lassabban kellett volna megoldani. Az eladottak a véleményetek ellenére is jelentősen jobb minőséget adtak, mint a hozott U20-ak, ezt így egyszerre ilyen mennyiségben meglépni….őrültség volt.

További jó szurkolást nektek! Hala Madrid! Örökké!!!
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 22., vasárnap 15:35

Ceba szerintem csütörtökön kap lehetőséget.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
haszi
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:01
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Ronaldo, Marcelo, C.Ronaldo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Farkaslaka, Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: haszi » 2017. október 22., vasárnap 15:26

Most, hogy Navas sérült és ma Casilla fog védeni, mennyi esélyt adtok rá, hogy Moha debütál majd csütörtökön a kupameccsen? :D Csupa jót olvastam a gyerekről, valamint az sem mellékes, hogy kb. 2 hónapja a nagyokkal edz kupasorozattól függetlenül.

Ma pedig remélem, hogy Ceballos kezdeni fog, bőven kiérdemelné! :)

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Jim » 2017. október 21., szombat 11:33

holnap nem hiszem
de a csütörtöki kupameccsen gondolom kezdő lesz Vallejo
még egyszer sem láttuk a pályán


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 68 regisztrált és 0 vendég