Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. november 22., vasárnap 16:42

Löw esetében pedig szerintem torzító tényező, hogy csak a válogatott munkájáról tudunk beszélni, ahol meg amúgy is egy olyan állomány van, amely kapcsán az összes edző csak csettintene.
Igaz, hogy csak válogatott munkájáról tudunk értekezni, de a kerete azért nem volt mindig ilyen acélos. A 2012-es EB előtti tornákon a keret alapján mindig lesajnálták a németeket, de Löw mindig minimum az elődöntőig vitte őket. Nála leginkább a futballfilozófiája és az tetszik, hogy a változó játékoskeret ellenére jöttek folyamatosan az eredmények. Ő sem hibátlan edző, és lehet nagy bukás lenne, de az általam a Real élére kívánt ideális edző képéhez ő áll a legközelebb.

Prandelli, Conte és Cholo meg nyilván sosem lesznek Real edzők, talán nem is valók ide, mert a futballfelfogásuk a szükségesnél defenzívebb, de tőlük láttam már azt, hogy igazi identitást tudtak adni a csapatuknak, volt stílusuk, nem csak az eszetlen bunker és brusztolás ment, mint Benitez vagy Moyes-féle csapatok esetében.
Jorge Sampaoli
A Copán láttam 1-2 meccsét, nem volt rossz, de nem láttam eleget, hogy érdemben véleményt formálhassak róla. De amit láttam tőle, az ígéretes volt.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. november 22., vasárnap 16:39

Én még bedobnék egy nevet, persze neki is szabad kéz kellene, meg olyan játékosállomány aki tiszteli, elfogadja és betartja az utasításokat.

Jorge Sampaoli

Aki nézett Chile meccseket az utóbbi időben szerintem láthatta, hogy mennyire látszott azon a csapaton az edzői elképzelés.
Dél Amerikában már felért a csúcsra és a vb-n ugye ha Pinilla lövése a kapufáról befele pattan akkor Kolumbia-Chile van a negyeddöntőben, onnan meg bármi lehetett volna.
Mindezt, úgy, hogy gyakorlatilag két klasszisa van Vidal és Sanchez, a többi meg full átlag.

Ráadásul karaktere is van szerintem.
When that stat was posed to Sampaoli after the game, he responded with a brilliant quip comparing football to trying to bed a woman in a bar:

One night, I went to a bar, I was with a woman. We talked all night. We laughed, we flirted, I paid for several drinks of hers.

At around 5am, a guy came in, grabbed her by the arm and took her to the bathroom. He made love to her and she left with him. That doesn’t matter, because I had most of the possession on that night.
:mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 22., vasárnap 16:05

Matt009 írta: Szabad kezet kapva lenne jó pár edző, akik csomagban többet tudnak adni. Egyszer majd, ha lesz időm, leírom pontosan, hogy ezt a "csomagot" én hogyan képzelem el. Röviden: alapjáték(stílus/identitás), taktikai felkészültség, pszichológia (játékosok kezelése, motiválása). Ezek közül Carlo az utóbbiban talán a legjobb (ő ezen edzők prototípusa), a többi kettőben közepes, vagy inkább gyenge. Van jó pár edző, akik mindhárom tulajdonságból közepesnél jobbat érnének el. Klopp és Löw a legbalanszoltabbak ilyen szempontból, ők lennének az első választásom, de Conte, Prandelli, Capello, Cholo és Mourinho akik mindhárom téren minimum közepesek. Most hirtelen ennyi név jut eszembe, de biztos vagyok benne, ha jobban szétnéznék az edzők között, találnék ilyeneket. De van még egy név, akit szentségtörés ide leírni, mert a sok jó eredménye (és nem utolsó sorban általa játszatott stílus) ellenére ugyanannyira szokás itt lenézni a fórumon, amennyire én teszem azt Carloval, pedig nem érdemli meg. Ő Pep Guardiola. A "stílusedzők" prototípusa, csak sajnos taktikailag fájdalmasan gyenge. Viszont úgy gondolom, hogy tudna olyan alapjátékot adni a csapatnak, amiért érdemes lenne leülni a TV elé, és az alapjátéknak köszönhető stabilitás miatt a bajnokság megnyerésére jobb esélyeink lennének, mint Carloval vagy Benitezzel.
A csomagot én is így gondoltam, majd beszélhetünk erről, érdekes téma. Mondjuk Conte és Prandelli nem értem hogy kerül ide, Löw esetében pedig szerintem torzító tényező, hogy csak a válogatott munkájáról tudunk beszélni, ahol meg amúgy is egy olyan állomány van, amely kapcsán az összes edző csak csettintene.
Nem illik.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. november 22., vasárnap 16:01

Kerlon írta:Hagyjuk, felesleges veled vitatkozni. Carlo nyakába varsz 8 Atletico meccset, ami Mourinho alatt kezdődött, aki épp úgy nem talált ellenszert rá, aki kupát bukott velük szemben. Én elismerem, hogy nem volt tökéletes, de te lófaszt nem tudsz vele kapcsolatban elismerni. Persze Löw isten, aki lebőgött egy olyan olasz válogatott ellen az EB-n, akik nagy szarban voltak. Gondolom az nem Löw hibája volt. Annyira elfogult vagy dolgokkal kapcsolatban...
A kérdésemre nem adtál választ, csak előráncigálsz valamit, amit előttem Puding azonnal meg is cáfolt. CA is megverte egyébként a matracot az első évében a kupában oda-vissza, nem Mourinhotól datálódik az. De 8 olyan meccset nehéz kimagyarázni jobb kerettel, jobb feltételekkel. A rangadók bukását szintén lehetetlen.
ziro4vr írta:Nézd Matt, ha egy csomagként tekintesz arra, amit Carlo nyújt(ott) a jelen körülmények között futó Real Madridot tekintve, hány olyan edzőt tudsz felmutatni, akinek a komplett "csomagja" többet adna ennek a Madridnak?
A jelenlegi helyzetben nem sokat. Talán nincs is.

Szabad kezet kapva lenne jó pár edző, akik csomagban többet tudnak adni. Egyszer majd, ha lesz időm, leírom pontosan, hogy ezt a "csomagot" én hogyan képzelem el. Röviden: alapjáték(stílus/identitás), taktikai felkészültség, pszichológia (játékosok kezelése, motiválása). Ezek közül Carlo az utóbbiban talán a legjobb (ő ezen edzők prototípusa), a többi kettőben közepes, vagy inkább gyenge. Van jó pár edző, akik mindhárom tulajdonságból közepesnél jobbat érnének el. Klopp és Löw a legbalanszoltabbak ilyen szempontból, ők lennének az első választásom, de Conte, Prandelli, Capello, Cholo és Mourinho akik mindhárom téren minimum közepesek. Most hirtelen ennyi név jut eszembe, de biztos vagyok benne, ha jobban szétnéznék az edzők között, találnék ilyeneket. De van még egy név, akit szentségtörés ide leírni, mert a sok jó eredménye (és nem utolsó sorban általa játszatott stílus) ellenére ugyanannyira szokás itt lenézni a fórumon, amennyire én teszem azt Carloval, pedig nem érdemli meg. Ő Pep Guardiola. A "stílusedzők" prototípusa, csak sajnos taktikailag fájdalmasan gyenge. Viszont úgy gondolom, hogy tudna olyan alapjátékot adni a csapatnak, amiért érdemes lenne leülni a TV elé, és az alapjátéknak köszönhető stabilitás miatt a bajnokság megnyerésére jobb esélyeink lennének, mint Carloval vagy Benitezzel.

szerk: Paolo Sousat is a fenti edzők sorába lehet tenni nyugodt szívvel. Talán ő lenne a legjobb következő Real edzőnek.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 22., vasárnap 14:51

Nézd Matt, ha egy csomagként tekintesz arra, amit Carlo nyújt(ott) a jelen körülmények között futó Real Madridot tekintve, hány olyan edzőt tudsz felmutatni, akinek a komplett "csomagja" többet adna ennek a Madridnak?
Nem illik.

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Puding » 2015. november 22., vasárnap 14:44

Kerlon írta:Hagyjuk, felesleges veled vitatkozni. Carlo nyakába varsz 8 Atletico meccset, ami Mourinho alatt kezdődött, aki épp úgy nem talált ellenszert rá, aki kupát bukott velük szemben. Én elismerem, hogy nem volt tökéletes, de te lófaszt nem tudsz vele kapcsolatban elismerni. Persze Löw isten, aki lebőgött egy olyan olasz válogatott ellen az EB-n, akik nagy szarban voltak. Gondolom az nem Löw hibája volt. Annyira elfogult vagy dolgokkal kapcsolatban...
Mourinhonak csak az az 1 veresége volt az Atma ellen, hosszabbításban, ráadásul a 3. évében amikor tudjuk mi történt... azon kívül csak győzelmek voltak ellenük. Engem ez jobban meggyőzött valahogy. :D
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 22., vasárnap 14:33

Hagyjuk, felesleges veled vitatkozni. Carlo nyakába varsz 8 Atletico meccset, ami Mourinho alatt kezdődött, aki épp úgy nem talált ellenszert rá, aki kupát bukott velük szemben. Én elismerem, hogy nem volt tökéletes, de te lófaszt nem tudsz vele kapcsolatban elismerni. Persze Löw isten, aki lebőgött egy olyan olasz válogatott ellen az EB-n, akik nagy szarban voltak. Gondolom az nem Löw hibája volt. Annyira elfogult vagy dolgokkal kapcsolatban...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. november 22., vasárnap 14:29

mind szakmailag megnyert 2 év alatt. Mert összerakott egy olyan csapatot, aminek nem volt ellenfele bő 7-8 hónapig.
Ezt másképp látjuk eléggé.

Csapat, aminek nem volt ellenfele? A spanyol szuperkupában kikaptunk a matractól, majd a bajnokságban is a 3. fordulóban megvertek minket. Zsinórban 8 meccsen nem tudtunk nyerni az Atma ellen. Mindezt szignifikánsabb jobb kerettel? Szakmailag megnyert téged? Mivel? A szervezetlenséggel?
Carlonak, akit én épp annyira nem akartam itt látni, mint Benítezt
Válaszolj kérlek miért nem akartad itt látni, mielőtt edző lett? Azokból a hiányosságokból mennyit küzdött le a Real padján?



Carlo esetében sokakat elvakít, hogy megnyerte a Reallal a BL-t. Az már másodlagos, hogy a bajnokságban nem tudott rangadót nyerni az egy szem tavalyi Barca elleni meccs kivételével, és a nehéz pályákról szintén nem sokszor hoztuk el a 3 pontot. Taktikailag minden közepesnél jobb csapat tönkrevert minket (itt is alig akad 1-2 kivétel). Én csak azt látom, hogy José lelépése óta a csapat lejtmenetben van szervezettség és motiváció tekintetében. Talán a BL győzelem is még a Mourinho-effekt utóhatása volt, kiegészítve Carlo egészséges támadószemléletével, semmint Carlo igazi erénye. Mielőtt még leugattok, megjegyzem, hogy ugyanez a közvélekedés Schusterről, Capelloról és a 2008-as bajnoki címről...

VDB esetében is ugyanez volt, éveken keresztül őt sírta vissza az egész madridista közönség, aztán a válogatottnál sokan ráébredtek, hogy mégsem olyan jó az öreg. Mi volt a nagy érdeme? BL győzelem...

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. november 22., vasárnap 14:24

ha már Ancelotti :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. november 22., vasárnap 13:54

Amíg az elnöki székben olyan ember fog ülni, aki csak üzletet lát a dologban, és minden áron bele akar pofázni a szakmai dolgokba, addig jöhet bárki edzőnek, és jöhet bármilyen játékos, 1-2 kupánál több nem lesz 3-4 szezon alatt. Utána új edző, új csapat és minden megy újra és újra.
Pontosan. Perez egy jó üzletember,és ez a Real Madridnak is jó úgy tűnik.
A csapat másodlagos..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. november 22., vasárnap 13:50

Mondjuk ha ennyire szar edző Ancelotti, aki hibát hibára halmoz, akkor azért abból is lehet tanulni, nem? :lol:
Egyébként Del Bosque semmivel nem jobb edző mint Carlo.
2000 előtt meg olyen edzője volt Zidane-nak, mint Lippi, de hát nyilván tőle sem tanult semmit. :lol:

Ugyanakkor nem hiszem, hogy ez határozná meg, hogy mennyire lehet jó edző vagy sem. Ellenben én is szkeptikus vagyok, hogy a(z egyik) legjobb labdarúgóból a legjobb edző legyen.

Amúgy a korosztályából Robi Carlos is edzősködik már. :mrgreen:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 22., vasárnap 13:48

Matt009 írta:
Kerlon írta:Szerintem még erős drogok hatása alatt sem tudnék úgy hozzáállni Matt hozzászólásaihoz, hogy komolyan vegyem. Komolyan ott egy csomó értelmes gondolat, jó meglátás, aztán betol rá valami pusztító baromságot. Má' bocsánat, de egy háromszoros BL győztes edzőtől, hogy a büdös életbe ne lehetne valamit is eltanulni? Főleg Carlotól, aki nem eddig mindig a kerethez igazította a taktikáját és nem a saját szisztémáját erőltette...
Hadd ne kelljen már leírnom Carlo ezerszer csontig rágott gyengeségeit. És nem csak a Realnál voltak komoly hibái, hanem az összes korábbi csapatánál is. Jól tudjátok, hogy nem tartom jó edzőnek, azt is, hogy miért. Ha ezt pusztító baromságnak tartjátok, a ti dolgotok. Én ugyanannak tartom a heti rendszerességgel Carlot visszasíró hsz-eket.
Kérdezem én tőled, hogy kinek nincs gyengesége? Ki nem hibázott még? Löw? Mourinho? Pep? VDB? Scolari? Hagyjuk már Matt, simán elfogult vagy és észre sem akarod venni, hogy mennyi erőssége van Carlonak, akit én épp annyira nem akartam itt látni, mint Benítezt, de mind emberileg, mind szakmailag megnyert 2 év alatt. Mert összerakott egy olyan csapatot, aminek nem volt ellenfele bő 7-8 hónapig. A hibája annyi volt, hogy neki is megvolt kötve kicsit a keze és, hogy nem tudta ezt a jó focit tovább kihúzni, DE egy olyan edzőt tartasz rossznak, aki nyert 3 BL-t. Bármelyik edző aláírná, hogy a karrierje után 3 BL győzelem álljon a neve mellett, bármelyik.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. november 22., vasárnap 13:36

Matt, Te magányos harcos :) Nekem amúgy tetszik, hogy így kiállsz a saját véleményed mellett, ekkora ellenszélben is. Mondjuk felemelhetnéd a fejed legalább arra, hogy ha ennyire kevesen osztják a véleményed, akkor azzal valami nem stimmel, és akkor nem kéne mindig bedobni azt az éterbe.
Carlonak vannak hiányosságai, minden edzőnek, embernek van. De ez maitt rossz edzőnek tartani... komolytalan.
Volt pát eltaktikázott meccse, tavaly a rangadók nem jöttek neki össze, viszont azt nem látni, hogy Mourinho után milyen rövid idő alatt formálta át a csapatot, egy szétcseszett keretet minimális idő alatt gyúrt csapattá, nem kicsit elvakult dolog. Még tavaly tavasszal is, amikor nem ment a játék, nagyon együtt mozgott mindenki, nem votlak ekkora rések, területek, még így formán kívül is hihetetlenül jól fel voltak készülve. A gond B Ronaldo+Bale volt, és hogy nem volt aki helyettesítse Modricot. E dolgok maitt dőlt a kártyavár.
Óriási hiba volt elküldeni Carlot. Senki sem értette. A játékosok, a szurkolók, maga az edző, sőt, még a szigorú madridi sajtó sem. Csak Perez és Sánchez...




na meg Matt :mrgreen:
Merci Zizou!

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. november 22., vasárnap 13:32

Amíg az elnöki székben olyan ember fog ülni, aki csak üzletet lát a dologban, és minden áron bele akar pofázni a szakmai dolgokba, addig jöhet bárki edzőnek, és jöhet bármilyen játékos, 1-2 kupánál több nem lesz 3-4 szezon alatt. Utána új edző, új csapat és minden megy újra és újra.
Elsőként az elnököt kell félreállítani. Ne kérdezzétek ki legyen az utódja, mert nem tudom, de olyanra sem emlékszem hogy öltönyben rohantam a rokonokhoz (haza nem értem volna) hogy nézzem a meccset...10 percig bírtam és vagy kikapcsolom vagy olyant teszek amit mára nagyon bánnék. Ez már elnöki ügy :D
Utána jöhet az edző csere, új project venné kezdetét, részemről simán indulhat a dolog Zidane-nal a fedélzeten. Az edző pedig eldöntené kikre is van szüksége, mert CR és Bale nem azok az emberek akik ide kellenek. Lehet még Benzema sem a megfelelő egy új kezdethez. Bármennyire fájna, de Pepe eladásán is elgondolkodnék, és ha már arra járok Daniloval is közölném, hogy Carvajal lesz az első számú, tetszik maradsz, ha nem mész.
Isco is kapna két észhez térítő "jó tanácsot" aztán vagy kezd magával és a fejével valamit, vagy ott az ajtó. Teli vagyunk olyanokkal akik egyénileg az elithez tartoznak, de csapatként totális nulla az egész.
Végére hagytam a kapitányunkat...ordító védekezési hibák tegnap is...az ő fejével is kezdeni kell valamit de sürgősen

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. november 22., vasárnap 13:27

Kerlon írta:Szerintem még erős drogok hatása alatt sem tudnék úgy hozzáállni Matt hozzászólásaihoz, hogy komolyan vegyem. Komolyan ott egy csomó értelmes gondolat, jó meglátás, aztán betol rá valami pusztító baromságot. Má' bocsánat, de egy háromszoros BL győztes edzőtől, hogy a büdös életbe ne lehetne valamit is eltanulni? Főleg Carlotól, aki nem eddig mindig a kerethez igazította a taktikáját és nem a saját szisztémáját erőltette...
Hadd ne kelljen már leírnom Carlo ezerszer csontig rágott gyengeségeit. És nem csak a Realnál voltak komoly hibái, hanem az összes korábbi csapatánál is. Jól tudjátok, hogy nem tartom jó edzőnek, azt is, hogy miért. Ha ezt pusztító baromságnak tartjátok, a ti dolgotok. Én ugyanannak tartom a heti rendszerességgel Carlot visszasíró hsz-eket.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. november 22., vasárnap 13:02

Mondjuk az aggasztó, hogy Bale-t a világ egyik legjobbjának nézi. :mrgreen: Vagy lehet csak nézte, azért eléggé elhalkult vele kapcsolatban. :) Viszont Hazardért is oda van, ami nektek nem feltétlen jelent jót. :mrgreen:

Jövőre Bale, CR ki, Agüero, Hazard be, aztán hadd szóljon. :sly:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 22., vasárnap 13:01

Szerintem még erős drogok hatása alatt sem tudnék úgy hozzáállni Matt hozzászólásaihoz, hogy komolyan vegyem. Komolyan ott egy csomó értelmes gondolat, jó meglátás, aztán betol rá valami pusztító baromságot. Má' bocsánat, de egy háromszoros BL győztes edzőtől, hogy a büdös életbe ne lehetne valamit is eltanulni? Főleg Carlotól, aki nem eddig mindig a kerethez igazította a taktikáját és nem a saját szisztémáját erőltette...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. november 22., vasárnap 12:55

Kerlon írta:Egy háromszoros BL győztes edzőtől tényleg nem érdemes tanulni. Édes Istenem :lol: :lol:
Indirekt módon ültél fel a provokációnak. :mrgreen: :lol:
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. november 22., vasárnap 12:53

Egy háromszoros BL győztes edzőtől tényleg nem érdemes tanulni. Édes Istenem :lol: :lol:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Benítez)

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. november 22., vasárnap 12:32

Ha van valaki, aki teljes szabad kezet kaphatna Pereztől, az szerintem Zidane. Az egyetlen kérdés itt inkább az, hogy Zidane elég érett-e már a szabad kézre? A válasz szerintem abból a tényből egyértelműen következik, hogy nyáron nem Zidane ült le eleve a padra. De szokták mondani, hogy teher alatt nő a pálma.

Zidane-nal nekem csak annyi bajom van, hogy szerintem ő nem tipikus edző alkat. Néhány játékosról szokták mondani, hogy már játékos korában is kicsit edző volt (pl.: Pep). Zidaneról ezt nem mondták, és még a visszavonulása környékén nyilatkozott olyasmit, hogy ő nem akar edző lenni. Az ő korosztályának játékosai már edzők (Blanc, Mihailovics, Simeone, Seedorf, Luis Enrique, Guardiola, Deschamp), hozzájuk képest le van maradva Zidane.

A másik, hogy a karrierje alatt kevés jó edzővel dolgozott együtt, akiktől eltanulhatta volna a szakmát. A Realos ideje alatt VDB-t leszámítva kóklerekkel dolgozott együtt, a Juvénál és nálunk dolgozott együtt CA-val, akitől szerintem nem érdemes edzői szakmát tanulni, Mou nem tűrte meg maga mellett (szerintem Perez kémjének nézte, indirekt módon talán az is volt), és a francia válogatott sem a jó edzőiről volt híres. A 2000-es évek előtt nem tudom kikkel dolgozott együtt, de azóta a futball sokat fejlődött, az akkori edzők tudásából nem sok mindent lehet felhasználni ma.

Van még egy dolog, ami igazából a hsz írása alatt ugrott be. Perez és Zidane kifejezetten jóban vannak, kölcsönösen tisztelik egymást. Zidane miért nem próbál hatni Perezre, hogy jó szakmai döntéseket hozzon? Ha van érzéke az edzősködéshez, akkor Perez szakmai hibáira fel kellene hívni az elnök figyelmét, esetleg 1-2 jó tanáccsal segíteni. Varane-t ő javasolta, szóval az elnök hallgat rá. De egyéb javaslatnak nincs nyoma. Talán nem jelent ez semmit, de az is lehet, hogy indirekt módon mutatja, hogy Zidane alkalmatlan a feladatra.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 77 regisztrált és 0 vendég