Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2016. május 12., csütörtök 8:48

Dembele, Jorginho

Érkezhetne már akkor Biglia is Kante helyett

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. május 12., csütörtök 8:46

Én mondok nektek egy nevet a kp-ra, akit mindig is eltudtam volna képzelni: Moussa Dembele.
Idén is mindenki Kane-ről meg Alliról beszél, pedig ott van mögöttük ez az állat. Én azért is preferállom pl. Kantéval szemben, mert jóval ügyesebb, egy hátránya van, hogy már 29 lesz. Szerintem tökéletes lenne Kroos és Modric mellé.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. május 12., csütörtök 7:02

Az a feladata, hogy juttassa el a legnehezebb körülmények között is a labdát A-ból B-be minél gyorsabban, lehetőleg úgy, hogy a társak épp tisztán legyenek.
Plusz ugy helyezkedni hogy o mindig megjátszhato legyen.A nèmet maximálisan teljesiti ezt.
Csak nèha bealszik,olyankor elveszik tole a labdát,dw ahogy fentebb a kollega irta,javul az utobbi idoben.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. május 11., szerda 22:04

Kroos Benitez alatt valoban egy alibis fasz volt, de nagyon megvaltozott. Utobbi 2 meccs (City, Valencia) peldaul 9/10. Jorginhot en is szivesen megneznem, Seria A egyik legjobb kozeppalyasa volt iden szerintem.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. május 11., szerda 21:22

Berti írta:Attól még, hogy előre a legelső embernek lepasszolja és nem keresi a bemozgó embert, attól az még alibi passz és kihozatal is egyben.
Ezen az alapon Verratti is alibi az esetek 90%-ában, konkrétan ellenetek végig az volt, mert egy jó kiugratása sem volt, pedig ő még előrébb is játszik. Meg akkor Kroos játéka is alibi - bár mondjuk ezt sokat is olvastam már -, és lehetne sorolni az ilyen stílusú játékosokat. Ezek az emberek az esetek döntő többségében nem fogják a kiugratást keresni, egy labdatartós játékban nem ez a szerepük. Az a feladata, hogy juttassa el a legnehezebb körülmények között is a labdát A-ból B-be minél gyorsabban, lehetőleg úgy, hogy a társak épp tisztán legyenek. Ebben meg az egyik legjobb, és nélkülözhetetlen is a játékunkban, mert szinte bármilyen helyzetből képes jól kihozni a lasztit. Mellé meg védekezni is nagyon tud, de ez lényegtelen is igazából most.

Nektek is inkább egy ilyen ember kéne amúgy vkp posztra, legalábbis Zidane eddigi játéka alapján én úgy gondolom. Kroos tökéletes is lehetne, ha jobban védekezne, de tényleg látszik azért a különség védekezésben, ha nem ő van ott. Egy Jorginho+ jó is lenne nektek, ő védekezik, jól passzol, rengeteg kiugratással próbálkozik.. Egyedül annyi baj van vele, hogy szerintem pont egy szinttel gyengébb, mint ami egy Realba kéne. Más nincs.. :lol: (Mondjuk én titkon remélem, hogy Pep vagy a PSG lecsap rá.)

Ha Kanté képes lenne ebbe beleszokni, akkor nyilván az a mezőnymunka még pluszban hatalmasat dobhatna a középpályátokon, de ha nem menne vele olyan gördülékenyen a labdajáratás, akkor szerintem többet veszítenétek vele előre, mint amennyit nyernétek hátra.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Berti » 2016. május 11., szerda 20:52

Veidt írta:
Berti írta: Busi passzai az esetek 90%ában albik
a spanyol talán a legjobb a posztján a labdakihozatalban
ez a ketto valahogy nem passzol ossze...
Attól még, hogy előre a legelső embernek lepasszolja és nem keresi a bemozgó embert, attól az még alibi passz és kihozatal is egyben.

Javíts ki ha tévedek, lehet ez csak az én véleményem. :kivagyhe:

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. május 11., szerda 20:48

Berti írta:
palesz77 írta:
Busi passzai az esetek 90%ában albik
a spanyol talán a legjobb a posztján a labdakihozatalban
ez a ketto valahogy nem passzol ossze...
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Berti » 2016. május 11., szerda 20:45

palesz77 írta:Busi passzjátéka is ég és föld Casemiroéhoz képest, statok alapján mégse nagyon jön ki a különbség, sőt..
Busi passzai az esetek 90%ában albik, ezt hagyjuk inkább.
Ahol kijön a különbség az az, hogy a spanyol talán a legjobb a posztján a labdatartásban és méginkább a labdakihozatalban. Mig Casemiro túl lassú, hogy úgy szürje meg a labdákat ahogyan azt Busquets teszi.
Viszont a brazil masszívabb és jóval veszélyesebb a kapura, ami idén sajnos nem igazán jött ki. :|

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ferni » 2016. május 11., szerda 18:08

Szar volt a középpálya, be lett rakva egy VKP és voálá, fel is javultunk, bár ez a BL döntő csalóka lehet, annyira nem megy a szekér...
Sokadjára is ott tartunk, hogy egy védekező középpályás oldja meg a gondjainkat... Casemiro lehoz egy bizonyos szintet, ami már elég nekünk, de messze van még egy igazi klasszis szinttől.
Egyszerűen nem lehetünk ennyire barmok, hogy megint nem tudjuk megerősíteni azt a posztot...
Ha nem találnak mást hozzák el Kantét, de oda kell valaki.
Mikor elsőként volt az első csapatnál Casemiro látszott rajta, hogy lehet belőle valaki és hálistennek az az egy év a Portonál segített neki és most nagyon kellett nekünk a csapatba. Van még benne, hogy tovább fejlődjön, de kell még egy ember mellé.

Kova meg tökéletes ember Modric vagy akár Kroos helyére is, rengeteg van benne, reméljük Zidane rendbeteszi, mert nagy lehetőségek vannak Kovában.
Jó lenne ha sikerülne rendbetenni, mert ha nem kell oda vadászni valakit.

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. május 11., szerda 18:08

KAG írta:2;rakd oda modricot, verni fog akarkit.
Szerintem arra célzott Rashdim, hogy pl James és Isco is valamivel jobb statok alapján mint Modric, mégis zongorázni lehet a különbséget játékban. Busi passzjátéka is ég és föld Casemiroéhoz képest, statok alapján mégse nagyon jön ki a különbség, sőt..

Kanténál szerintem az EB lesz az, ami kicsit döntő lehet ilyen szempontból, már ha a franciák nem kontrafocit fognak játszani - nem láttam egy felkészülési meccsüket se, szóval passzolom. Ha lenne területe és ideje, Casemiro is sokkal jobb lehetne támadásépítésben szerintem, csak egy Real Madridban egy komolyabb meccsen nincs idő gondolkozni, ezért is nehéz ez a poszt. Egy fél másodperc alatt már sokszor tovább is kell tenni a labdát több ember között jó helyre, ez meg nem megy mindnekinek. Kanté nem tudom mennyire fogékony erre, nem ismerem ennyire a játékát, de ahogy írták lejjebb is, 433-ban manapság az átlagos passzjáték sem elég jó sokszor. Ott van nálunk Masch, igazi pitbull, kegyetlen labdái vannak néha, de ha a középpályára teszi be Lucho, akkor 1-2 szintet visszaesik a támadásépítésünk, mert nem tudjuk egyszerűen olyan gördülékenyen kihozni a labdát.. Pedig ő még egy elég jó vkp-nak is számít.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 11., szerda 17:15

1;Szerinted miert bontottam le per90 percre?
2;rakd oda modricot, verni fog akarkit.
ZIDANE

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: rashidm » 2016. május 11., szerda 16:23

KAG írta:Jobb nála.
nem tudom miből veszik azok, akik írják, hogy nem jobb.
Kante SEM jó támadásba, de hasznosabb, mint Case

http://www.squawka.com/home/
Nem enged linkelni, de kérjétek be a két játékost és menjetek rá a passz/támadási statokra 90-percekre lebontva.

Casemiro hosszú labdái pedig addig a pillanatig jók, amíg nincs nyomás alatt.



U.I

http://goo.gl/bGcIMB

Meg van oldva a linkelés
Nem védeni akarom Case-t, meg nem Kanté ellen beszélek (nem is láttam játszani), de

1. Kanté meg Busi 1,5x annyi meccset toltak mint Casemiro
2. a kevesebb perchez képest nincsen olyan eget rengető különbség a 3 ember adataiban
3. ezek csak statisztikák. Statisztika alapján Modric-t középszerűnek titulálták a "szakértők"... ehhez képest meg top3.

Hogy ki lenne jobb? Nehéz kérdés. Ha marad ez a felállás hogy Case marad a védők előtt (és hozható lenne 20 körüli áron), akkor rotálva jöhetne felőlem. Szerintem kellenek az ilyen zongoracipelők a középpályára.

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. május 11., szerda 16:15

Kerlon írta:
Veidt írta:Egyebkent szerintem 4-3-3-ban siman elfer egy Casemiro fele, egysikubb vkp is. 4-2-3-1-ben mar legtobb esetben nem.
Szerintem meg pont fordítva, de nem csak felallastol függ az ilyen.
Aj nyilvan. En is forditva gondoltam, csak keson vettem mar eszre hogy elirtam.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 11., szerda 16:12

Jobb nála.
nem tudom miből veszik azok, akik írják, hogy nem jobb.
Kante SEM jó támadásba, de hasznosabb, mint Case

http://www.squawka.com/home/
Nem enged linkelni, de kérjétek be a két játékost és menjetek rá a passz/támadási statokra 90-percekre lebontva.

Casemiro hosszú labdái pedig addig a pillanatig jók, amíg nincs nyomás alatt.



U.I

http://goo.gl/bGcIMB

Meg van oldva a linkelés
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KAG 2016. május 11., szerda 16:17-kor.
ZIDANE

Avatar
Becksy23
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2013. november 25., hétfő 16:00
Kedvenc játékosaid: Beckham, Scholes, Modric, Nani, Varane, James
Kedvenc csapatod: Manchester United, Real Madrid, Portugália, New England Patriots
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Becksy23 » 2016. május 11., szerda 16:07

Én pont azért gondoloznék valakin Casemiro helyére a kezdőben, mert a brazil szörnyű támadásban, a világon semmi haszna, még az alapokra is képtelen. Emlékezzetek csak, jónéhány meccsen támadásnál Kroos és Modric lépett vissza a védők elé, Casemiro-t meg feljebb küldték csak nehogy labdát kapjon. A hosszú labdái jók, de szertelen, bizonytalan és technikailag kevés. Egy Busquets főnyeremény lenne Kroos-Modric mögé... :kivagyhe: Mást nem is igazán tudnék, esetleg egy Javi Martinez, Kanté-t nem láttam sokszor, de ha támadásban nem jobb Case-nál akkor értelmetlen megvenni, mert védekezésben jó ő is.
Navas - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Verratti, Modric, Kroos - Bale, Benzema, Ronaldo

Casilla, Nacho, Coentrao, Casemiro, Isco, Lucas Vazquez, Lacazette

Yanez, Vallejo, Hugo Mallo, Kovacic, Asensio, Odegaard, Mariano

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2016. május 11., szerda 15:26

KAG írta:Kova is kis pitbul, de egy fizikálisan kemény játékos 10/7x elnyomná, ha akarná.

Ez elképzelhető (bár pl. Lass sem volt egy izomkolosszus, mégis nehéz volt elnyomni), de abban a rendszerben/játékfelfogásban, amit én elvárnék a csapattól nem lenne szükség az esetek nagy többségében kimondottan ütköző játékosra, illetve egy taktikai faultot el tud követni bárki, nem kell feltétlenül leütközni a meginduló támadót.

Ráadásul a horvát gyorsasága bőven átlag feletti, vissza is tud indulni a kontrázó ellenféllel, illetve esélyes is labdaszerzésre.

Ezeken felül előre játékban, labdatartásban szerintem Casemironál erősebb, Kanténél pedig biztosan (annak ellenére, hogy ezt idén nem tudta bizonyítani).

Számomra a Modric, Kroos, Pogba, Casemiro, Kovacic, Isco sor több, mint megfelelő lenne (bár Isco irányába kezd elfogyni a bizodalmam lassan).
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 11., szerda 15:11

Casemiro mellé pont jó lenne Kovacic rendesen felépítve (legalábbis képességek alapján - fejben meglátjuk mire elég), Pogba meg eleve akkor kellene, ha James/Isco, vagy mindkettő lelép.

Ahh, nem lehet azért mindent mentális/hozzáállásbeli dolgokkal pótolni.
Case sokkal keményebb, nem lehet elnyomni. Kova is kis pitbul, de egy fizikálisan kemény játékos 10/7x elnyomná, ha akarná.

Kante sem magas, de nem is néz ki 55 kilónak mint Kova. Van rajta izom bőven.
Kova szerintem sokkal inkább Kroos helyén tudna eljátszani, de itt akkor változna az egész csapat stílusa.
Vagy esetleg Modric helyett, akkor a csapat stílusa nem változna annyit, viszont Kova játékát alakítani kéne hozzá jobban.
ZIDANE

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. május 11., szerda 14:42

Veidt írta:Egyebkent szerintem 4-3-3-ban siman elfer egy Casemiro fele, egysikubb vkp is. 4-2-3-1-ben mar legtobb esetben nem.
Szerintem meg pont fordítva, de nem csak felallastol függ az ilyen.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Veidt » 2016. május 11., szerda 13:52

Egyebkent szerintem 4-3-3-ban siman elfer egy Casemiro fele, egysikubb vkp is. 4-2-3-1-ben mar legtobb esetben nem.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2016. május 11., szerda 13:12

KAG írta:Ez most kb olyan eltúlozva, hogy Te egy TKP-t hoznál inkább egy VKP féle játékos helyett.

Persze, nem pontosan ugyanaz a posztjuk, ez világos, de egyrészt én esélyt adnék a Pogba - Kroos - Modric hármasnak, másrészt számomra egy klasszikus vkp szerepeltetése a mai fociban olyan pazarlás, amit egy szép, támadó futballt játszó, hosszú távon is dominálni kívánó csapat nem engedhet meg magának.

Casemironak nincs értelmes pótlása.
Pogba pedig akkor kéne, ha lép James és Isco/Kovacic.

Casemiro mellé pont jó lenne Kovacic rendesen felépítve (legalábbis képességek alapján - fejben meglátjuk mire elég), Pogba meg eleve akkor kellene, ha James/Isco, vagy mindkettő lelép.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég