Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. szeptember 23., péntek 8:17

Toti írta:Casemiro helyén én kipróbálnám Varanet.
Milyen szakmai indítatásból? :lol:
Nem illik.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Toti » 2016. szeptember 23., péntek 8:02

Casemiro helyén én kipróbálnám Varanet.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. szeptember 18., vasárnap 17:30

rövid, görbe lábú = Isco
bocifejű = James
disznófejű = Casemiro

hehe hagyatékai többek között
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2016. szeptember 18., vasárnap 17:17

donor írta:
Realista24 írta:
Mi a baj a testalkataval?
Gondolom az, hogy valaki kitalálta, hogy görbe, rövid lábú, dagadt kis disznó...
az nem isco? :lol:
hamesz alkata jó lenne, nem is értem hogy lehet ennyire döglassú, és még egy csiga is robbanékonyabb nála
Kép

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2016. szeptember 18., vasárnap 15:45

Realista24 írta:
wxyz írta:Passzokat, helyezkedéseket nem tud megcsinálni? Pont azok tartoznak az erősségei közé. A sebesség és a testalkata csak a problémás tulajdonsága.
Mi a baj a testalkataval?
Gondolom az, hogy valaki kitalálta, hogy görbe, rövid lábú, dagadt kis disznó...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. szeptember 18., vasárnap 12:23

wxyz írta:Passzokat, helyezkedéseket nem tud megcsinálni? Pont azok tartoznak az erősségei közé. A sebesség és a testalkata csak a problémás tulajdonsága.
Mi a baj a testalkataval?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2016. szeptember 18., vasárnap 12:04

Passzokat, helyezkedéseket nem tud megcsinálni? Pont azok tartoznak az erősségei közé. A sebesség és a testalkata csak a problémás tulajdonsága.

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Chris » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:47

ziro4vr írta:Robben és DM mással kompenzál, olyan dolgokkal amire manapság nagyobb szükség van. Rossz párhuzam.
De nem is azt mondtam, hogy James mondjuk Robben vagy DM típusú vagy képességű játékos, csak annyit, hogy egyfajta hiányosság még nem jelent mindent. pl. Robben "csak" annyit tud, hogy baromi gyors, meg néha megtolja befelé és lő. Ennyi az egész ember. Ettől függetlenül top volt a maga idején, nem Messi vagy CR szint, de akkor is klasszis volt.
DM meg szerintem fejben kevés, nem a képességeivel vannak problémák. Ezért van az, hogy egy éve volt nálunk, amikor kijött belőle az, ami a képességei alapján benne lenne.

James vígan sztár lehetne egy rakás nagycsapatban (Internél jóval jobb csapatban), ha a képességeire építenének. Ha már kompenzálás: ha folyamatosan jönnének a tökéletes beadások, távoli lövések, szabadok, szögletek, indítások az nem lenne elég kompenzáció a lassúságáért cserébe? A probléma az, hogy egy Realban amikor CR, Bale szintű játékosok vannak ez elképzelhetetlen, meg ökörség is lenne.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:39

Mindig mosolygok amikor Di Máriát valami extra klasszisnak tartanak meg most is...aztán egy közepes bajnokságban nem tud maradandót alkotni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:37

Realista24 írta:Nem hinnem hogy az Inter a szintje. Egy angol 1-5 csapatba nagyon jo lenne ezzel az adottsagaval. Becks is megélt a rugotechnikajabol, csak ember kell aki érkezik, meg egy vagy ket "alatt" melle aki fedezi amíg tököl.
inter vagy britcsapatok nekem egykutya, nemzetkozi szinten nullák, hazai porondon viszont james kiskirály lehetne, itt nálam csak tartalékos
Kép

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:32

Robben és DM mással kompenzál, olyan dolgokkal amire manapság nagyobb szükség van. Rossz párhuzam.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:27

Chris írta:
Vannak ott technikai gondok. Alapból, ha nem a balosára jön a laszti, már pattan is el.
Ezzel a hiányossággal Robben és Di Maria vígan el tud(ott) lenni, kiemelkedő játékosként. Én azt mondom, hogy James kiváló játékos, de az 1 az 1 elleni párharcokban, megindulásaiban, lendületében, sebességében vannak komoly hiányosságok. Nyilván egy Real szinten hiányosságok ezek, mert így is majdnem bárhol kezdő lenne. Jól lát a pályán, brutális bal lába van és technikailag is rendben van. Ezek nem kis dolgok.
Én azért bőven elnézem őt így pár meccsen a kezdőben, meg csereként is. Csak ez meg neki nem lesz jó.
De pont ezért kéne őt trequartista ként játszatni, ami nálunk nem igazán fér bele. Felhúzunk rá egy gépezet az kifizetődő lehetne, de ha be kell állni a sorba, akkor nagyon nehéz dolga van. És amúgy rendre van súlyos labdakezelési baja, ami azért is bántó, mert lassú és, ha ezzel is veszít ütemet vagy a lendületéből, akkor kb vége is.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Chris » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:19

Vannak ott technikai gondok. Alapból, ha nem a balosára jön a laszti, már pattan is el.
Ezzel a hiányossággal Robben és Di Maria vígan el tud(ott) lenni, kiemelkedő játékosként. Én azt mondom, hogy James kiváló játékos, de az 1 az 1 elleni párharcokban, megindulásaiban, lendületében, sebességében vannak komoly hiányosságok. Nyilván egy Real szinten hiányosságok ezek, mert így is majdnem bárhol kezdő lenne. Jól lát a pályán, brutális bal lába van és technikailag is rendben van. Ezek nem kis dolgok.
Én azért bőven elnézem őt így pár meccsen a kezdőben, meg csereként is. Csak ez meg neki nem lesz jó.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. szeptember 18., vasárnap 11:14

James es Karim kezdők lesznek azt irjak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. szeptember 18., vasárnap 10:17

Nem hinnem hogy az Inter a szintje. Egy angol 1-5 csapatba nagyon jo lenne ezzel az adottsagaval. Becks is megélt a rugotechnikajabol, csak ember kell aki érkezik, meg egy vagy ket "alatt" melle aki fedezi amíg tököl.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: csabi* » 2016. szeptember 18., vasárnap 10:08

El Unico írta:Nem tok mindegy, hova tennem Jamest? Eddig sem az volt a baj, hogy bal oldalon, jobb oldalon vagy kozepen jatszott...

Sporting ellen bal oldalrol beadta ertelmesen azt a kva labdat, jott Morata es befejelte. Ennyi. Lehet a szerencsere bizni, de James felnezett, es beadta, tudta hogy lesz ott ember aki erkezik, hasznalta az agyat. Ezt varom tole ha jatszik: futballozzon, akarjon, legyen hasznos. Leszarom kabe hol jatszik :D
lehet te leszarod, én nem. lehet neked mindegy hol játszik, de nekem az sem amíg nem egy, nem kettő ember van a keretben aki hasznosabb nála az említett posztokon. kp-ra annyira nem szint, hogy azt most nem is írom, kb mindenki hasznosabb ott nála, két szélen meg ha elveszi a kis boci asensio és lv elől a helyet én tökönszúrom magam, nem vagyok kíváncsi a beadogatásaira, rossz nezni mikor fut és kb tényleg csak az egyszem bal lába van, kukázni kellett volna már rég, hülye volt, h nem ment az interbe (ha igaz a hír) mert az az ő szintje
Kép

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. szeptember 18., vasárnap 9:42

Vannak ott technikai gondok. Alapból, ha nem a balosára jön a laszti, már pattan is el.
Nem illik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. szeptember 18., vasárnap 9:03

Sosem a golpontossagaval (es leírtam :fpalm:) volt a gond.
Első évében es most is ugyanazok a technikai hiányosságai vannak. Tavalyra ehhez társult a beleszarok stílus is, amit remélhetőleg Zidane kiölt belőle azzal hogy itt tartotta a csapatnál.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Chris » 2016. szeptember 18., vasárnap 8:58

Hanem hogy alapveto dolgokat nem tudott megcsinalni, kezdve a labdaleveteleket, megindulasokat, passzokat, helyezkedeseket
Ez azért túlzás így kijelenteni róla. Az első éve kifejezetten jól sikerült. Tavaly az önbizalmát vesztette és valahogy motiválatlannak is tűnt, nem tudom mi történt (elbízta magát vagy a fene tudja).
De az, hogy technikailag ne lenne rendben, labdaátvételek, labdakezelés az szerintem nem igaz. Pályán is jól lát. Kifejezetten képzett játékos. A lendület és a sebesség az ami inkább a számlájára írható.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2016. szeptember 17., szombat 23:49

Nem tok mindegy, hova tennem Jamest? Eddig sem az volt a baj, hogy bal oldalon, jobb oldalon vagy kozepen jatszott... Hanem hogy alapveto dolgokat nem tudott megcsinalni, kezdve a labdaleveteleket, megindulasokat, passzokat, helyezkedeseket, es akkor meg a hozzaallasat es az onbizalomhianyt nem is emlitettem. Be kell tenni ot a kezdobe, es tegye oda magat, futballozzon. Erdekes modon vannak olyan jatekosok akiket barhova teszel, ugyanugy jatszanak, ugyanugy hasznosak a csapatuk szamara. Neveket nem irok most mert felesleges, ertitek mire gondolok.

Sporting ellen bal oldalrol beadta ertelmesen azt a kva labdat, jott Morata es befejelte. Ennyi. Lehet a szerencsere bizni, de James felnezett, es beadta, tudta hogy lesz ott ember aki erkezik, hasznalta az agyat. Ezt varom tole ha jatszik: futballozzon, akarjon, legyen hasznos. Leszarom kabe hol jatszik :D
:goat:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 102 regisztrált és 0 vendég