Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6608
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2014. augusztus 23., szombat 12:44

Toti írta:hány játékost kell eladnunk? carlo? na majd visszaszámolom. ítéletnap lehet.
carlo off.
meg még pár pléjer, és elvileg jó esetbe elcsíphetjük a második helyet a bajnokságba.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Toti » 2014. augusztus 23., szombat 12:43

meccs óta most kerültem forum közelébe.
még nem is mertem visszaolvasni, mert gondolom olyan kulázás megy a csapat felé, h az vmi hétszentség.

hány játékost kell eladnunk? carlo? na majd visszaszámolom. ítéletnap lehet.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Mike
Hozzászólások: 3024
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:41
Kedvenc játékosaid: Guti, Özil, Ronaldo, Zidane, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Colts

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Mike » 2014. augusztus 23., szombat 12:24

Matt009 írta:Mourinho fele annyi meccset nem kúrt el, mint Carlo. És ez nem csak az én véleményem. Szinte minden 2. meccs után azt olvasom itt jó pár kollégától, hogy már megint Carlo... Teljes mértékig egyetértek velük. Carlo bőven ludas rengeteg nem megnyert meccsben, rossz kezdők egész sorát pakolja a pályára, a cseréi is sokszor mellémennek.
+1
Matt009 írta:Baleről is csak annyit, hogy nem tud többet, annál, amit tavaly lehozott. Arra jó lesz, hogy benne van a képesség a meccsek eldöntésére. De nem ő fog játékot csinálni, a meccsek nagy részén gyengén fog játszani, semmit nem fog hozzárakni, csak kontrából ver majd egy gólt...
+2

Bale nálam továbbra is kevés. Ha nincs terület akkor megvan lőve, és a csapat is, mert egyel kevesebben vagyunk. Lehet akármilyen vadló, attól még egyszerű mint egy faék. Persze, persze, köszönhetünk neki 2 kupát, mondjuk nagy része volt abban is h majdnem buktuk őket :lol: Arra meg szerintem kár lenne játszani hogy majd 1szer csak meg tud lódulni 90 perc alatt. Láthatjuk hogy nem mindig jön ez be, és a továbbiakban egyre kevesebb esély is lesz rá. Az ellenfelek nem hülyék. Nem kell sok idő és a mi kontráinkra is meglesz az ellenszer, csakúgy mint a tikitakára. Betömörülő csapat ellen, kis területen meg nem igazán találja fel magát.

Nade majd James kiszorítja B-) :D
"Mesut Ozil is my successor. I have never seen such quality in a player. " -Zidane

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Rasta » 2014. augusztus 23., szombat 12:15

Na haladjunk szépen sorban:

Védelem: Iker nem tehetett a gólról, volt egy reflexmozdulata az egyik kapufa után, ami nélkül nem 1:0 lett volna (kupa szempontjából tökmindegy volt mondjuk). Carvajal aktív volt, jól játszott. Coentrao is aktív volt, viszont egy rögzített szitunál csúnyán otthagyta az embere és ajtó-ablak lett belőle...szerencsére fölélőtte. Varane saras volt a gólban, ezenkívül volt még megingása, kifejezetten gyenge volt. Ramos sem hozta a formáját, és a második félidőre kezdett elgurulni a gyógyszere is. Marcit szinte észre sem lehetett venni. Összességében Ikert, Carvajalt és Coentraot leszámítva nagyon gyenge volt a védelmünk, pár gólt beverhettek volna könnyen emiatt, nemcsak 1-et. Az meg, hogy évek óta szinte kivétel nélkül üresen marad 1-1 támadó szögleteknél, arra már nem is mondok semmit.

Középpálya:
Kroos jól játszott, bár a korábbi meccseihez képest picit szürke volt. Xabi...imádom az embert, hatalmas arc, óriási játékintelligenciával, de ő már nem kupadöntőre való...legalábbis nem egy Atletico ellen. Lassú, körülményes, és teljesen statikussá teszi a játékot. Az nem az ő hibája, hogy Carlo végig fennt hagyta. Modric jól játszott, ő volt az egyik legaktívabb támadásokban is. A piros lapja meglepett, leginkább a vicc szócskával tudnám jellemezni, hogy az Atletico meg teljes létszámmal fejezte be a meccset, annak ellenére, hogy ha 2-3 méteres körzetbe Real játékos ért, labdával, akkor már repültek is...és lerítt majdnem minden szerelésről, hogy ha a labdát kapja el, az inkább szerencse mint skill. Isco picit halványabb volt, de ő legalább egy kicsit akart, meg próbálkozott.

Támadók: Jön a feketeleves. Balenek nem volt túlzottan értékelhető megmozdulása, Benz meg....összejátékban tett-vett, de kicsit az az érzésem, hogyha ő gyengén muzsikál, mindig előkerül valami ürügy, kifogás, akármi. Mou utolsó évében ez ugye az állandó bizalom hiánya volt Higu mellett, Carlo első évében az, hogy nem ő az elsőszámú gólfelelős, hanem CR és az, hogy nincs versenyeztetve. Ez mind szép és jó, csak éppen most nem volt CR az egyik félidőben, és a másodikban sem dominált, hogy finoman fogalmazzak. Most kellett volna villognia...némileg mentesíti az a tény, hogy a középpályát úgy rakta fel Carlo, ahogy. CR szintén, 1-2x rápörkölte, jóval többször dobta magát, de ennyi és nem több. Ez bizony baromi kevés lesz. Persze lehet, hogy sérült (csatlakozok azokhoz, akik már semmit nem hisznek el, amit lenyilatkoznak CR sérülésével kapcsolatban), de akkor meg minek játszatták. James volt egyértelműen a legjobbunk ebben a harmadban, voltak egészen pofás megmozdulásai.

Carlo: hát na. Ez a kupa érzésem szerint elsősorban rajta múlt. Felrakta az első meccsre a Kroos-Xabi-Modric kp-t, amiről lerítt, hogy az Atletico ellen egyszerűen nem működik. Erre nemcsak, hogy ugyanígy rakja fel a visszavágóra, hanem még a cseréi is...hát hogy is mondjam finoman azt, hogy :cens: ....szóval vitathatóak voltak. Lekapta a Coentrao, Kroos, James triót, akik felfelé lógtak ki a tegnapi gárdából, nem is akartam hinni a szememnek egyik cserénél sem. DM keretből kihagyása nem tudom, hogy Carlo vagy Perez döntése volt - tippre utóbbi - de nagyon nagy hibának bizonyult. Tetszik vagy sem, utáljátok vagy sem, senki nem képes a jelenlegi gárdából arra, mint ő, nevezetesen, hogy egy ilyen csapat védelmét áttörje, és állandó veszélyként lebegjen az ellen védőinek feje felett, hogy vajon mikor húzza meg a váratlant. Nála ez nem szokott elmaradni újabban.

Bírók: rühellek bírózni, de ezt nem lehet szó nélkül hagyni. Szóval első meccs: meg nem adott 11-es egy kristálytiszta kezezésért, valamint az, hogy az ilyen töketlen bíráskodás (bocs, jobb szót nem találtam rá) támogatja az Atletico harcmodorát (játékstílust akartam írni először, de ennek semmi köze a játékhoz). Félpercenként felrúgtak valakit tőlünk - és rengeteg szabálytalanságot el is engedett az Atleti javára, percenként állt a játék, és ennek ellenére nagyon sokáig 1 ember volt tőlük sárga lapos, az is reklamálásért. Ameddig ez a gyakorlat a spanyol bíróknál, addig ne is számítsunk nagy változásra. Egy dolgot kéne csinálniuk a bíróknak, hogy ezt a törés - zúzást megállítsák: megmarkolni a töküket, 2-3 sárgát villámgyorsan kiosztani, ha valaki agy nélkül rombol. 2-3 meccs és piros után rájönne Simeone gárdája, hogy nem érdemes ezzel szórakozni. De hát sajnos nem igazán van erre mutató jel sem.

Összességében természetesen csalódott vagyok, bár DM mellőzése nekem eleve baljóslatú volt.Ennek ellenére nincs veszve semmi, a szezon el sem kezdődött, a végleges keret sincs meg jó eséllyel. Jamessel kapcsolatban vannak némi aggályaim (nevezetesen, hogy CR helyén klasszisokkal jobb, mint a kp-n, viszont CR-t ismerve ez nem túl sok játékpercet jelentene - plusz akár CR, akár James a padra enyhe túlzás lenne). Véleményem szerint a hátramadó időszakban a legnagyobb igazolásunk az lenne, ha DM-t sikerülne meggyőzni a maradás mellett, de ebben lassan már én sem bízok sajnos.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. augusztus 23., szombat 12:03

Ami Carlo Ancelottit illeti...sajnos megint csapatot kell neki építeni,ahogy tavaly,merthogy az új igazolások,valamint a távozók miatt(James és DM),meg kell változtatnia a rendszert.És így óhatatlanul becsúszik ilyen baki.Most lehet mondani,hogy ott vokt az előszezon,csakhogy,az nem ugyan az,mint élesben bizonyítani,(bár azokból a meccsekből sem jöttünk ki jól).
Ha nem jön más,csak Kroos,és marad a tavalyi megszokott felállás,akkor nem lenne itt semmi baj.De a tegnapi meccset,véleményem szerint beáldozta a kisérletezés oltárán,mégpedig azért,mert hogy a későbbiekben økialakuljin a csapat.Hogy ez mikorra lesz,nem tudni,de félő,hogy hendivel kezdjük a bajnokságot,ahogyan tavaly is.Ez nem az olasz sara,ez Perezé...hogy miért,arra most nem térek ki,de nyilván sejthető...
Aztán a DM saga...nos,lehet hogy az argentin még maradna is,(most a fiuemelés egy más káposzta,azt senhor Mendes sara,hogy telibeszélte az amúgysem az agyáról híres Angelo fejét),de Perez,már akkor sem támogatta az argentin igazolását,mikor szóba került,nem őt akarta tudjuk,csak ugye Mou ragaszkodott hozzá,és a megálkapodás úgy szólt az elnök és a mester között,hogy Perez nem szól bele az igazolásokba.Tehát Perez nem fog rimánkodni az argentínnak ha az menni akar,és kedvezményeket sem fog neki adni,hanem elengedi könnyű szívvel...
A másik...nem lehet mindig nyerni.Engem ez a szuper kupa hidegen hagy.Addig meg fölösleges temetni a csapatot,amíg nem lendülünk bele BL-be meg a bajnokságba,mert még el sem kezdődött a szezon.Majd ha hosszútávon is ilyen siralmas lesz mint az előző 2 meccs,akkir igen....de addig fölösleges.
Hogy Raikkönent idézzem:"Nem lehet mindig győzni.De mindig ott a következő verseny,amit meg lehet nyerni,sőt meg is kell..."
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. augusztus 23., szombat 11:54

varana volt gyenge? Akkor ki volt jó? :hmmm:

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: miro » 2014. augusztus 23., szombat 11:38

Én nem így láttam.

Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo



meglepődnék ha máshogy látnád :mrgreen: :mrgreen:

1 lövése volt,meg 15x eldobta magát,kb ennyi,amit fel tud mutatni.
(viszont ez ahogy dobálja magát elképesztően idegesítő már...)
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. augusztus 23., szombat 11:32

miro írta:
De annyira feltűnő amikor bejön CR, és látszik az energia amit hoz magával, ő egy igazi vezéregyéniség, kéri a labdát, felpörgeti a játékot.
speciel tegnap az ég világon semmit nem változtatott a játékon.
őt is szépen be lehet írni bale és benzema mellé.
nem tudott pluszt nyújtani,nem volt extra a játékában,súlytalan volt.
Én nem így láttam. Mikor bejött rögtön megélénkült a bal oldal, mentek a passzok, beindítások. Az más dolog, hogy a félidő második felére szétesett minden.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: miro » 2014. augusztus 23., szombat 11:30

De annyira feltűnő amikor bejön CR, és látszik az energia amit hoz magával, ő egy igazi vezéregyéniség, kéri a labdát, felpörgeti a játékot.
speciel tegnap az ég világon semmit nem változtatott a játékon.
őt is szépen be lehet írni bale és benzema mellé.
nem tudott pluszt nyújtani,nem volt extra a játékában,súlytalan volt.


szerk.
aki nekem félelmetes volt,az varane.
soha nem láttam még így játszani.
bizonytalan volt minden mozdulata.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára miro 2014. augusztus 23., szombat 11:33-kor.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. augusztus 23., szombat 11:27

Kezdem megint azzal, hogy gyűlölöm a matracosokat. Azt hittem Diego Costa távozásával felére csökken a tahó faktoruk, de nem így lett.

Szezon elején vagyunk, nem vagyunk összeállva, felpörögve, el tudom fogadni, hogy nem lett meg a kupa. Ilyen pokróc stílusban senki más nem képes játszani, max. esetleg még a Chelsea. Ezért nem haragszom a csapatra, mi focizni akarunk, nem gladiátorok ellen harcolni...rohadnának meg mind...

Persze vannak dolgok, amik nem tetszenek. Xabi minek kezdett, mért nem lett lecserélve pl? Akivel még nagyon nem vagyok megelégedve az Bale és Benzema. Bale egyszerűen súlytalan, látszik hogy fizikailag top formában van, de nem képes gólokat szerezni, helyzeteket kialakítani, legalábbis nem eleget. Benzema is hasonló, őt mondjuk egy ilyen bekkelős csapat nem csoda, hogy eltűntette, ezzel nincsen igazából nagy gond. De annyira feltűnő amikor bejön CR, és látszik az energia amit hoz magával, ő egy igazi vezéregyéniség, kéri a labdát, felpörgeti a játékot. Ilyen egy igazi szupersztár (és ezért nem értem amikor csillagászati összegeket adunk ki olyanokra, akik meg sem közelítik ezt...)

Lehet itt hibáztatni Ancelottit, de valamilyen szinten kényszerpályán van, mint minden madridi edző, mivel inkább marketing, mint szakmai alapon igazolunk...

Avatar
Ladislao Suarez
Hozzászólások: 889
Csatlakozott: 2014. május 23., péntek 11:15
Kedvenc játékosaid: CR7, Ronaldo, Zidane, Raúl, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ladislao Suarez » 2014. augusztus 23., szombat 11:19

A tegnapi nagyon elkeserítő volt olyan szempontból, hogy a játékunk nem igazán volt meggyőző :argue: :vivo: .( a kupa nem nagyon izgat, bár jó lett volna megnyerni, főleg a Calderónban). A taktika, a kezdő, nem nagyon értettem, hogy mit akarunk játszani. Valamit gyorsan ki kell találnunk ellenük, mert nemsokára bajnokin is megütközünk velük. Nálam sincs temetői hangulat de ennél mindenképpen több kell. Számomra tegnap a két legnagyobb csalódás Bale volt meg Ramos. A walesi gyakorlatilag semmit nem ért a védelem ellen, a torreádor meg mintha elhagyta volna valahol a tavaszi formáját. James viszont valamit mutatott végre, aminek nagyon örültem, remélem lesz ez még jobb is. Pogba viszont tényleg jöjjön B-)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. augusztus 23., szombat 11:11

Nem láttam a tegnapi meccs nagy részét csak az utolsó 25 percet, de igazából olyan volt, mintha ment volna tovább az, ami a Bernabeuban. Carlonak fel se tűnik, hogy a középpálya és a támadó sor között mekkora tér van, ahova Benzema lép be egyedül. Szegény franciát többet láttam a kaputól 30-40 méterre, mint a 16 környékét és persze, ha visszalép, akkor már nincs elég ideje/ereje fel is érni, ekkora volt az, hogy középen senki se érkezett, jött. Második feltűnően bántó dolog Xabi Alonso szerepe, aminek már semmilyen hasznos funkciója nincs, mert az öreg már mindenhogy lassú. Még bántóbb, hogy semmi kockázatot nem mert vállalni Carlo és ugyanazt a semmit kaptuk, mint az első meccsen. Harmadik gondolat, hogy míg Ronaldo és Bale nem tud másra gondolni, hogy verjenek egy gólt és csak beindulnak meg lődöznek, addig nagyjából kiveszik magukat a játékból, mert sablonosak és könnyen levédekezhetőek.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. augusztus 23., szombat 10:48

De az tuti,hogy valamit kezdeni kell kettőjükkel a következő 7 napban,mert ha maradnak akkor baj lesz...
Az lenne a legjobb, ha mindkettő maradna. Szeptember végére lenyugodnának a kedélyek, Carlo rájönne, hogy a csapat jobb DM-mel, mint nélküle, DM ismét alapkezdő, és szépen bevazelinezünk mindenkit. DM bizony hajtani fog, ha valamilyen csoda folytán itt ragad. De sajnos nem fog. A távozása James hivatalos bejelentése oda szinte hivatalos.
Összességében jogos Carlo felelősségre vonása, csak arra próbáltam rávilágítani, hogy korábban Mourinhónál ezt sokan elnézték.
Mourinho fele annyi meccset nem kúrt el, mint Carlo. És ez nem csak az én véleményem. Szinte minden 2. meccs után azt olvasom itt jó pár kollégától, hogy már megint Carlo... Teljes mértékig egyetértek velük. Carlo bőven ludas rengeteg nem megnyert meccsben, rossz kezdők egész sorát pakolja a pályára, a cseréi is sokszor mellémennek. Az meg nem Carlo zsenialitása, hogy Bartra rutintalan volt, vagy Neymar kapufája kipattant, vagy Ramos 90. percben egyenlít, vagy az, hogy Pep ótvar módon eltaktikázta magát. Ami Carlonak megvolt, és BL győzelem lett belőle, az hiányzott itt Mourinhonak a mennybemenetelhez. Mou utolsó évét meg nem igazán érdemes komolyan venni, mert amikor az öltöző egy puskaporos hordó, a kulcsembereid utálnak, akkor nem tudsz mit tenni. Az mondjuk az ő sara, hogy addig fajult a helyzet.

A nyárnak meg egy nagyon egyszerű forgatókönyv tett volna jót: Casemiro, Illara out, Kroos, Suarez in, és végeztünk. Benzema végre az őt megillető helyre, a kispadra szorult volna, a kp-nk, meg egy Kroosszal erősödik, a két gyenge láncszem kikerül a kezdőből, és csapathattuk volna.
amúgy bale is hihetetlenül kevés volt. néha már felkúr, hogy tök jó helyzetből képes csőrrel belerúgni a labdába..
Baleről is csak annyit, hogy nem tud többet, annál, amit tavaly lehozott. Arra jó lesz, hogy benne van a képesség a meccsek eldöntésére. De nem ő fog játékot csinálni, a meccsek nagy részén gyengén fog játszani, semmit nem fog hozzárakni, csak kontrából ver majd egy gólt... Nekünk ez kellett, ez hiányzott, hogy legyen CR mellett még egy ember, aki képes döntő szituációban gólt rúgni, és ha CR-nek nem megy, akkor majd eldönti ő (azért elég szomorú, hogy Benzema 5 év alatt nem tudott idáig felnőni). Normális játékot én addig a csapattól, amíg CR és Bale köré épül a csapat, én nem várok. Az más kérdés, hogy eredményeket viszont igen. Csak ahhoz kell egy harmadik kiváló középpályás, azaz Pogba.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13043
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. augusztus 23., szombat 10:42

Ha Jesé jól tér vissza, akkor előrefelé megvan oldva a gond. Játsszon bármelyik szélen, vagy Karim helyén, veszélyes az ellenfél kapujára, jó összjátékban. Igazából, előre 3 posztra CR, Bale, Benzema, James és Jesé legyenek az embereink...nincs felsőbbrendű személy, remélem a forma dönti el éppen kik lesznek a pályán. Beállt buszozós csapatok ellen, Bale teljesen használhatatlan, egyből ketten teremnek előtte, és van hogy megtudja oldani, de akkor aztán kétszer vezeti emberbe...
A kp-n meg hátsó embernek Kroos, Illarra, Xabi, mellé Modric, vagy ha kell Kroos...és még előrébb haladva a kp-n, de nem teljesen előttük Isco...ide kell egy Pogba. Így nézne ki jól a kp, nem pedig összevissza variálva, hogy egy poszton szerető és tudó játékosok egyszerre vannak a pályán, mert akkor a játékunkból 1 elem kiesik és mi magunk veszünk ki egy játékost.
Szerintem ezt Carlo pontosan tudja, de annyira a felkészülés elején járunk, hogy ezek a játékosok tűntek a legfelkészültebbnek.

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2014. augusztus 23., szombat 10:37

Mindig vinnyogunk, hogy idő kell az új játékosoknak, stb. Nem idő kell, csak jó edző. Meg kell nézni, mit csinált Simeone ebből a hitét vesztett szarrakás Atleticoból. (A csapat undorító játékstílusáról most ne beszéljünk, az más téma). Moya, Mandzukics, Siqueira tökéletesen vették át a csapat stílusát, ritmusát az első meccstől, utóbbi simán kifocizná Coentraot meg Marcelot is. Nálunk meg csak mindenki keresi önmagát fél évig. Ennek szerintem csak az az egy oka van, hogy jelenleg az Atleti edzője a jobb. Real mínusz 200M/év költségvetésből a mi szintünkön tudnak lenni, és ez a nem semmi. Bár több pénzre nem is nagyon lesz esélyük, pl. tv közvetítésből, mert ki az a hülye, aki 1-0 meccseket akar látni, ahol még szerte széjjel is rugdossák az ellenfelet. Na ezért jár több pénz a Real, Barca kettősnek, mert aki bekapcsolja a tvt, megvan az esélye, hogy focit is lát a vagdalkozás helyett, így az ilyen meccs nagyobb reklámhordozó.
Leírtad a lényeget.
Ezt amilyen felfogásban ők játszanak csak ott tűrik el.
Ez vicc.Tockosokat osztogat a bírónak,bemegy egy BL döntőn a pályára ott fenyegeti a bírót stb.
Amit ő csinál az annyi,hogy fanatikusan feltüzreli a játékosait hogy ha kell rugjátok le,csusszatok alá csak ne tudjanak focizni.
Ebben nagyon jó meg abban hogy egymásért küzdjenek,de ez a kettő szerintem egymásra épül.
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. augusztus 23., szombat 10:32

Én sem tudom, de még lehet korrigálni.
Ettől tartok. Mármint 1 hét alatt kéne egy klasszis (és itt nem tucatnyi emberből lehet válogatni, hanem lényegében a Pogba/Vidal kettősből) namármost, ha igaz, hogy a Juvenak minden áron kell a zseton és a delikvensek nem akarnak hosszabbítani, akkor hajrá. Bár alsó hangon szerintem minimum 60 millió az újabb játékos. (DM esetleg fedezhetné) Viszont az olaszoknak is meg kell találniuk a helyettest, gondolom a bajnokságukban azért még ott akarnak lenni az elején a Roma meg nagyon jön fel. Ha meg az egész kamu és a két játékos elvan olaszföldön, akkor a fene beleevett, mert valami vészmegoldás nem megoldás. (akkor már maradjon Khedira, ezt is ki bírtam mondani :) )

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. augusztus 23., szombat 10:28

Carlo: DMre nem volt szükség
Nem ezt mondta, hanem azt, hogy úgy gondolta, hogy nem lesz rá szükség. Nagy különbség.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2014. augusztus 23., szombat 10:28

Minden kupát nem lehet megnyerni. Sevilla meccshez ne hasonlítsuk, itt volt ellenfél is. Annyira nem volt vészes, mint sokan gondolják, a meccsek képe alapján kb. 6-3as összesítéssel nyernünk kellett volna, de most így alakult. Tudomásul kell venni, hogy DM és CR nélkül ebben a csapatban nincs átütőerő, impotens az egész támadójáték. CR majd fél éve szinte használhatatlan, hol sérült, hol nem, így látatlanban az első két meccset kihagyatnám vele. Kb. 60 százalékos állapotban felesleges a pályán lenni. A DM szappanoperát tényleg gyorsan le kell zárni, ha megy, kell még a támadószekcióba valaki az ára egy részéért.

Casillas szerintem hibátlan volt, óriási reflexmozdulatot is bemutatott a kapufáról lepattanónál. A védelem most már menetrend szerűen összehozta a gólt, de utána nagyon stabil volt, bravúros mentésekkel helyenként. Coentraoval stabilabbak voltunk, mint Marcival. Utóbbi emberrel egyre kevésbé vagyok kibékülve.
A kp. új igazolások jók voltak szerintem. Kroos egészen elképesztő, Jamesban is nagy potenciál van, bár 80 gurigát azért nem ért, de majd meglátjuk. Bale továbbra is kilóg, a tavalyi véleményem nem változott, nem ez az ő stílusának megfelelő csapat, ekkora erőforrás elpocsékolását nem érte meg. Jesé sokkal inkább illene a csapatba, bár egy-két év fejlődés még kell neki. Modric nagyon jó volt, csak rengeteg lapot gyűjt általában. Alonso. Múltját, képességeit elismerve is azt mondom, hogy lassan ki kellene kerülnie a kezdőből, a Modric-Kroos duót jobban szeretem, mellettük feleslegesen van fent harmadiknak. Kroos ugyanazokat a pontos íveléseket tudja, passzokban jobb, gyorsabb, erősebb, fiatalabb, talán még szebb is. :) . A jó Carlo viszont megint esélykiegyenlítő meccset játszott, Kroost hozta le. Sajnos ez van, Alonso amíg végelgyengülésben meg nem hal a pályán, a poszt az övé marad.
Csatárteljesítményről, mint olyanról a 2014/15 Realjában nem lehet beszélni, mert nem létezik. Szaladgál elől valami színtelen, szagtalan srác 9es mezben. Jó, hogy mezőnyjáték, meg minden, de nálam a csatárt elég konzervatív módon az jellemzi, hogy gólt szerez. Ennyi. A többi nem érdekes.

Mindig vinnyogunk, hogy idő kell az új játékosoknak, stb. Nem idő kell, csak jó edző. Meg kell nézni, mit csinált Simeone ebből a hitét vesztett szarrakás Atleticoból. (A csapat undorító játékstílusáról most ne beszéljünk, az más téma). Moya, Mandzukics, Siqueira tökéletesen vették át a csapat stílusát, ritmusát az első meccstől, utóbbi simán kifocizná Coentraot meg Marcelot is. Nálunk meg csak mindenki keresi önmagát fél évig. Ennek szerintem csak az az egy oka van, hogy jelenleg az Atleti edzője a jobb. Real mínusz 200M/év költségvetésből a mi szintünkön tudnak lenni, és ez a nem semmi. Bár több pénzre nem is nagyon lesz esélyük, pl. tv közvetítésből, mert ki az a hülye, aki 1-0 meccseket akar látni, ahol még szerte széjjel is rugdossák az ellenfelet. Na ezért jár több pénz a Real, Barca kettősnek, mert aki bekapcsolja a tvt, megvan az esélye, hogy focit is lát a vagdalkozás helyett, így az ilyen meccs nagyobb reklámhordozó.

A nyilatkozatokat meg el sem olvasom, mert csak a ködösítés meg a hazudozás megy, nem tudom mi értelme ilyen szakembereknek hiteltelenné tenni magukat. Carlo: DMre nem volt szükség. Nekem úgy tűnt, hogy igen. Sőt, egy jó DMre a világ bármelyik csapatának szüksége lenne. Cholo Simeone: Jaj, olyan gyengék vagyunk, hogy csak 3. hely meg minden, nem versenyzünk a Reallal meg a Barcával, stb. Ez sem úgy tűnik, mintha nem akarnák megvédeni a címet, vagy nem lennének esélyesek rá. Mind a bajnokságban, mind a BLben versenyben lesznek a végsőkig. Utálom ezt a sok mellébeszélést, ami a mai foci világát jellemzi, és akkor még az átigazolások körüli felhajtásokról nem is beszéltem.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62612
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. augusztus 23., szombat 10:26

What? :lol:
Ne is foglalkozz vele :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13043
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. augusztus 23., szombat 10:24

Kb igen, DM jelezte, hogy menni akar. Lehet, hogy mindenki szerette volna, hogy játszon, de ha lesérül akkor bajban lettünk volna.
James mint kp-s szerintem teljesen felejtős...tegnap is szélső volt elvileg, de én csak fejetlen rohangálást láttam tőle is is Bale-től...a széleken meg rendre csak a hátvédek voltak, és a szerencsétlen Benzema aki rohangált ki a szélekre a labdák után, próbálta elöl tartani miközben aprították, és lépett vissza a kp-ra labdát kérni, mert a kp-n Xabi rendre a két középhátvéd között sétált, Kroos meg Modric...hát nem is tudom, eléggé elvoltak veszve. Hiányzott az ember a két vonal közül.
Még mindig nyár van, tavaly ilyenkor se ment jól. Olvasgatom hogy a 10. csak szerencse volt....a kieséses szakaszban végig szerencsénk volt? Na ne nevettessetek már :lol:
Egyetértek R31-el
What? :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 91 regisztrált és 0 vendég