Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2018. augusztus 20., hétfő 0:09

Laza meccs, 1 percig nem forgott veszélyben a győzelem és még nagyobb arányú is lehetett volna. Majd alakul ez..

Ami feltűnt, de lehet én látok bele többet, de Kroos sztem kicsit haragszik Modricra.. látványosan nem keresi passzal, plusz amikor felvágták Lukát és fél méterre állt mellette, rá se nézett simán elsétált ahelyett, hogy felsegítse. Meccs végén is egymás mellett álltak, eljött mellőle és ölelte meg a többieket..

Ahogy Özilbe is - amúgy jogosan - beleállt, lehet most Modriccal is ez van, nem jött be neki ez a viselkedés..

Avatar
flori
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: flori » 2018. augusztus 20., hétfő 0:09

Sokkal jobb a játékunk, mint Zidane alatt. Tetszik vagy sem. Látszik a csapaton a munka, van stílusa Lopinak. Egyelőre nem direkt a focink, Balen kívül szinte nincs is formabontó emberünk, így azért nehéz lesz. Domináljuk a meccseket, sok rövid passz, majd átfordítás. Letamadás is jobban ül.

Ha Mbappe Hazard lenne elől, ez olyan játék lenne... :salute:

Szimpatikus Lopi, vannak még vakfoltok, de jó lesz ez. Akkor is, ha nem nyerünk meg mindent.

Heatmap még mindig érdekes. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára flori 2018. augusztus 20., hétfő 0:13-kor.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1408
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2018. augusztus 18., szombat 7:53

Kerlon írta: Ezt egy vérbeli gólszerző is lehozza, sőt egy gólerős szélső is, aki a kapu felé mozog. De pont ez a két féle játékos nincs meg a keretünkben.
Pont ezért kellett volna Hazard-t leigazolni, de nekünk csak Neymarra van 300 milliónk... Meg ideje lenne egy normális balhátvéd cserét is keresni. Carvajalanak minden évben találunk konkurenciát, ezzel szemben Marcelo évek óta kényelmesen el van a pozicióján. Kb. azóta amióta Coentrao játéka visszaesett és elment innen...
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. augusztus 17., péntek 18:02

kiserik írta:
wxyz írta:Zseniális hogy minden egyes csapatszintű hibát egyéni okokban kerestek.
CR meg jobb focista lett így hogy eligazolt.
Akkor, hogy ne legyen zseniális, egy jelenet tegnapról:
Kontrát vezetünk, Karim viszi a labdát jobb szélen, Bale fut vele. Ahelyett, hogy befutna 16os környékére, megáll és várja a visszapasszt aztán csodálkozik, hogy középen nincs kinek adni. Nincs köze a csapat szintű hibakhoz, meg CR-hez, hogy egy szálat nem célratörőbb, direktebb a játéka a vezér Balenek. Nyugodtan elfocizgatott és adogatta be a labdákat. Aztán tőle várják a megváltást. Voltak jó időszakai a meccsen, de tőle sokkal direktebb focit várok.
Dehogynem, a kontrák lejátszása, ki hova helyezkedjen csapatszintű dolgok. Ha ilyen bajok vannak, az edzésen és az edzőnél kell keresni a hibákat. Egy új edzőnél pedig természetes, hogy az első meccsen rosszul vannak elosztva a csapatrészek.
És ez egyébként kettős mérce. Kiemelsz egy olyan hibát ami mindekinél előfordul.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. augusztus 17., péntek 14:48

Bale a szamurajja valas elott mondjuk pont olyan volt akire most szukseg lenne, az az ember ha megindult es adtak neki egy minimalis utvonalat akkor nem nagyon lehetett megallitani szabalyosan. Most meg...pedig a nagy bunker atma is hagyott szep teruleteket

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 17., péntek 14:14

kiserik írta:
Kerlon írta:Atletico ellen mit vártok? Soha sem lehetett őket középen megverni, mert jól tömörültek. Szinte mindig a széleken vagy pontrúgásból sikerült őket megverni. Persze javulhatunk ebből a szempontból, sőt szerintem Lopetegui taktikája fog is finomodni, de első meccsen gyakorlatilag egyéni hibák tömkeleg miatt buktunk. Nekem egyedül az hiányzik, hogy a középpályás 3as-ból valakinek támadásban feljebb kell lépnie, közelebb Benzemához. Vagy ha Benzema mélyebbre jön vissza, akkor a szélsőknek kell befelé menniük.
Már más is írta a 3 kp-st. Csak én vagyok ilyen vak, hogy én nem 433-nak láttam a rendszerünket? Inkább 2 kkps rendszernek tűnt ez nekem :hmmm:
Kroos-Casemiro-Isco-nál egyértelmű volt, hogy Isco előrébb játszott, de inkább csak szabadabban. Modric ssere után egyértelműbb 433 volt. Asensio meg Bale meg akkor sem húzódik középre, ha teheti, mert mindegyiknek kell a terület. Benzema meg ugye visszajár, ezzel fent sok bejátszatlan területet hagytunk, ezzel a védekezésüket is megkönnyítve. Halkan megjegyzem, hogy ez C-vel se volt sokkal különb, viszont ő rendre próbált a védelemnek neki menni és vagy érkezni, amivel már volt presszing a védelmükön. Ezt egy vérbeli gólszerző is lehozza, sőt egy gólerős szélső is, aki a kapu felé mozog. De pont ez a két féle játékos nincs meg a keretünkben.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5752
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. augusztus 17., péntek 13:59

Kerlon írta:Atletico ellen mit vártok? Soha sem lehetett őket középen megverni, mert jól tömörültek. Szinte mindig a széleken vagy pontrúgásból sikerült őket megverni. Persze javulhatunk ebből a szempontból, sőt szerintem Lopetegui taktikája fog is finomodni, de első meccsen gyakorlatilag egyéni hibák tömkeleg miatt buktunk. Nekem egyedül az hiányzik, hogy a középpályás 3as-ból valakinek támadásban feljebb kell lépnie, közelebb Benzemához. Vagy ha Benzema mélyebbre jön vissza, akkor a szélsőknek kell befelé menniük.
Már más is írta a 3 kp-st. Csak én vagyok ilyen vak, hogy én nem 433-nak láttam a rendszerünket? Inkább 2 kkps rendszernek tűnt ez nekem :hmmm:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 17., péntek 12:09

Atletico ellen mit vártok? Soha sem lehetett őket középen megverni, mert jól tömörültek. Szinte mindig a széleken vagy pontrúgásból sikerült őket megverni. Persze javulhatunk ebből a szempontból, sőt szerintem Lopetegui taktikája fog is finomodni, de első meccsen gyakorlatilag egyéni hibák tömkeleg miatt buktunk. Nekem egyedül az hiányzik, hogy a középpályás 3as-ból valakinek támadásban feljebb kell lépnie, közelebb Benzemához. Vagy ha Benzema mélyebbre jön vissza, akkor a szélsőknek kell befelé menniük.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13045
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. augusztus 17., péntek 11:56

Én csak azt nem értem, hogy miért várt itt valaki is rendezett szép játékot :lol:
Az a hőtérkép még mindig...én kétlem h az volt az edzői utasítás, hogy gyerekek, a kapu közelébe senki ne merjen helyezkedni. Egyszerűen az edzői elképzelés és az amit megvalósítottunk köszönő viszonyban sincsenek egymással. A spanyolok jól játsszák meg az üres területre betöréseket, mindig van kinek passzolni, ezekért olyan eredményes pl Isco, volt hasznos az öreg Iniesta stb. Csak hát ehhez kell egy támadó, aki leköt akár két védőt is, na Benzema nem ilyen, ilyen volt, de CR mellett át alakult, érkezni még mindig jól tud viszont (Costanal ideálisabb erre nem is kell a spanyoloknak), meg egy labdabiztos vkp-s aki szintén nem Casemiro lesz. Sokkal feljebb kell majd tolni a vonalainkat, és nem beszarni ha letámad az ellenfél

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. augusztus 17., péntek 9:23

Pipita írta:
kiserik írta:Lehetne értelmesen is fórumozni...
Lehetne végre.
Annyira tudtam :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. augusztus 17., péntek 9:19

kiserik írta:Lehetne értelmesen is fórumozni...
Lehetne végre.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. augusztus 17., péntek 9:14

Legtöbb futott km-rek a meccsen.

16,10 Koke
15,85 Saùl
13,48 Carvajal
13,43 Benzema
13,32 Hernandez
13,28 Juanfran
13,19 Savić
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kiserik
Hozzászólások: 5752
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. augusztus 16., csütörtök 22:22

Pipita írta:"Örömmel" olvasom, hogy ott folytatjátok, ahol tavaly, tavaly előtt és azelőtt elkezdtétek, amíg a Zidane-csapat (értsd: ennek a csapatnak a 95%-a) el nem kussoltatott titeket.

Sosem tanultok.

Kurva anyját Marcelonak, Modricnak, Isconak, mindenkinek!!! Ki fogunk esni, a BL-ben az első komoly csapat oda-vissza 15-0-ra fog megalázni minket, stb. Nem is nézek Real meccset soha többet mert ez szánalmas. :'( :'( :'(
:cens: :cens: :cens:

Írtam egy szép választ, de a cenzúra után csak a fenti "szöveg" maradt. Lehetne értelmesen is fórumozni...

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. augusztus 16., csütörtök 21:56

Igazabol nem volt rosszabb a jatekkepe, mint ZZ-vel. Sot, azt is hozza kell tenni, hogy az Atletico ellen az elmult evekben a ket 3-0-s meccsen kivul ennel is rosszabb volt az osszkep.
De en juniusban is azt mondtam, amit most, hogy se Bale, se Benz nem lesz akkora golgep es Isco, Ase sem lesz vezer, szoval nagyon kellett volna/kellene egy vagy ket tamado. Hazard alap kellett volna legyen es egy olyan csatar, aki akar kepes is lehet kiszoritani Benzemat. Utobbi vegulis meg osszejohet.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2018. augusztus 16., csütörtök 21:51

Bár a veresség mindig frusztráló - a városi riválistól kikapni pedig duplán kellemetlen - de korai lenne hosszú távú következtetéseket levonni e meccsből. Nem lett se Varane, se Ramos rosszabb játékos az elkövetett hibák után és nem a tegnap esti találkozó fogja meghatározni a következő hetek teljesítményét, a játékosok formáját...
Voltak biztató periódusok, amikor látszott mit akar majd Lopi játszatni és bizony az elmúlt két szezonban látottakhoz képest tetszetősebb játékkép lesz jellemező a csapatra. Az, hogy az egyérintős, sok passzal felépített támadások mennyire lesznek eredményesek, majd a szezon során meglátjuk de véleményem szerint a La Ligában működni fog e játékfelfogás! Heteket, sőt legalább 2-3 hónapot igénybe fog venni, mire az együttes tökéletesen elsajátítja majd a Lopi által elképzelt játékfilozófiát és taktikai elemeket, úgy hogy próbáljunk meg türelemmel viseltetni a csapat iránt :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. augusztus 16., csütörtök 21:21

Sierra írta:
Jim írta:és a ő a "spanyolbuzi" :lol:
nem, az te vagy. pluszban idegesítő is. :D
pedig sokat nem írok...
akkor tilts le

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Pipita » 2018. augusztus 16., csütörtök 20:25

"Örömmel" olvasom, hogy ott folytatjátok, ahol tavaly, tavaly előtt és azelőtt elkezdtétek, amíg a Zidane-csapat (értsd: ennek a csapatnak a 95%-a) el nem kussoltatott titeket.

Sosem tanultok.

Kurva anyját Marcelonak, Modricnak, Isconak, mindenkinek!!! Ki fogunk esni, a BL-ben az első komoly csapat oda-vissza 15-0-ra fog megalázni minket, stb. Nem is nézek Real meccset soha többet mert ez szánalmas. :'( :'( :'(

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. augusztus 16., csütörtök 20:13

Jim írta:és a ő a "spanyolbuzi" :lol:
nem, az te vagy. pluszban idegesítő is. :D

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. augusztus 16., csütörtök 19:45

Jim írta:a friss embereket kellett volna játszatni, nem merte bevállalni
Ha Nacho valóban sérülésssel bajlódott, akkor mégis kit? A nullkilóméteres Castillásokat? Azt se tudták volna merre vannak arccal egy ilyen meccsen.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. augusztus 16., csütörtök 19:38

edzői hiba
hogy a fáradt/nem motivált Marcelo és Varane kezdő volt...
és a ő a "spanyolbuzi" :lol:
a friss embereket kellett volna játszatni, nem merte bevállalni :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég