Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2018. augusztus 20., hétfő 9:32

A támadók közül sztem Benzema és Asensio jók voltak.
Bale szürke, de beverte a ziccert.

Remélem a kis spanyol és a francia hozzák így magukat a továbbiakban is.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2018. augusztus 20., hétfő 9:26

Én elégedett vagyok a látottakkal, néha már egész pofás volt a játékunk és ez még csak az első meccs volt.
Ha picit szerencsésebbek vagyunk, vagy a spori nem lett volna vakon, akkor ez a meccs sima 4vagy5-0-ás gála.

Benzema remekül játszott, egy gólt érdemelt volna, de jönni fog az.
Bale az elején remek volt, aztán eltűnt picit, ebben javulnia kell, hogy félidőkre ne tűnjön el.
Asensio meg pont fordítva, az elején bújócskázott, aztán később lett aktívabb, a gól előtti harcosságáért jár a pacsi, majdnem összejött a bombagól is, kár érte, több távoli lövést akarok tőle azzal a balossal.
Ceba remek volt, mindenhol ott van, teszi veszi, ha még magabiztosabb lesz, akkor jönni fognak a váratlan húzásai, amivel minket is szívatott még anno a betisben.
Iscót folyamat fikázzák, nyilván ez kevés még tőle, többet várok én is, de én látom a fejlődést, a passzjátéka feljavult, sokszor szabálytalanul szerelték, de a vak spori továbbengedte..
Még Marcit és Nachót emelném ki, Marci parádés volt előre-játékban, Nachót meg nem lehetett átjátszani.
Talán Vinit megnéztem volna, de majd legközelebb.

Összességében tetszett amit láttam és szerintem még egyáltalán nem vagyunk élesek, rengeteget javulhatunk, van potenciál bőven a csapatban.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. augusztus 20., hétfő 8:18

BBeno írta:
48,466 spectators at the Santiago Bernabeu tonight. This is the worst attendance to the Real Madrid field in a league game in almost a decade (from May 24, 2009 in which there were 44,270 spectators).

nem tudom volt e mar. ebben aki nem latja ronaldo szerepet az nem akarja. nincs galaktikus nincs turista. erosen leegyszerusitve persze.
Ugyanmar, gyenge varosi rivalis ellen kezdtunk otthon, mindenki nyaral meg, raadasul Atletico ellen vereseggel kezdtuk a szezont, emiatt csalodottak is a szurkolok, szoval valahol ertheto. Kovetkezo meccsen tobben lesznek joval.
:goat:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. augusztus 20., hétfő 5:46

Nem volt rossz. A meccs kozben sokat szidott Isco is szerintem boven jo volt. Ultek a passzai, sokat probalkozott elore fele megjatszani a tarsakat, nehezen, sokszor mar szabalytalanul lehetett csak szerelni.
Nekem vegig az volt azerzesem hogy Cabe meg nagyon nem erzi a tobbieket, kicsit rohangalos volt, deamin meglepodtem h miutan beallt Casemiro a kp ahogy van szetzuhant. Semmivel sem lettunk jobbak vedekezesben, a szerencsenk az volt h a Getafe addigraszinte teljesen besargult, nem faltolgattak ugy, nagyobb teruletek nyiltak. Modric is gyengen szalt be, viszont a sokat ekezett Marcelo nagyot ment tegnap, ahogy a Bale Benzema parosunk is jol jatszott.
Ami hatalmas csalodas, az a video biro. Azt kb megmutattak meccs elott aztan mindenkit kikuldtek, lekapcsoltak az aramot es viszlat. Nem ert semmit sem, egy, ha nem ket sima 11 est is megadhattak volna, a getafe csak arra ment h faragjak az ellent hat ha lesz belole valami

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. augusztus 20., hétfő 1:24


48,466 spectators at the Santiago Bernabeu tonight. This is the worst attendance to the Real Madrid field in a league game in almost a decade (from May 24, 2009 in which there were 44,270 spectators).

nem tudom volt e mar. ebben aki nem latja ronaldo szerepet az nem akarja. nincs galaktikus nincs turista. erosen leegyszerusitve persze.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. augusztus 20., hétfő 0:29

Nem rossz ez,lopival sincs baj,de céronaldo kellett volna még ide erre a szezonra,támadó potenciál egyelőre nem nagyon van.Szóval abban kell bízni,hogy valamelyik B a bbc-ből beindul majd és akkor lehet gondolkozni a 14ikben is.Valószínüleg feltöröljük a padlót a laligával,Cr kiválásával mindenki visszazár és letámad.Ez úgy 100-103 pontra szerintem elég is lesz.

Szerencséje lopibak,hogy szimpatikus figura,de nekem ez az altatófoci nem igazán jön be.1évig kibírom az aranykupáért cserébe.

Tóninak meg nincs baja modrical.Szimplán hidegvérű.Valszeg ha mindenki kihalna mellőle is kimenne egy bólyával lehozni a 100%os passzpontosságot.

Egy cavani azért jöbetne bővíteni egy kicsit a lehetőségeinket.

Beinsportos kommentárt nagyon adtam,lehet le is mondom a faszba a upc-t.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2018. augusztus 20., hétfő 0:29

A Lopitól a karrierje során látott játékstílus és filozófia kezd látszani a csapaton, tetszett a labdajáratás, a kényszerítők... Mondjuk ki, tavaly és 2016 őszén ez a fajta dominancia és tetszetős játékkép nagyon hiányzott. Egysíkú, beadásokra épülő focit játszottunk, a fizikális fölényt kihasználva daráltuk be az ellenfeleket... Lopival a Real visszatalálhat eredeti identitásához :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1164
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2018. augusztus 20., hétfő 0:21

Valóban korrekt meccs volt. Senki nem lógott ki lefelé végre. Aki egy kicsit limonádé volt, az nálam még mindig Isco. Szerencsére látta ezt a mester is.
Nacho, Kroos top. Bale, Benzema, Asensio, Marcelo tetszett ma.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. augusztus 20., hétfő 0:19

Ugy tunik ez alapjan hogy a papiron sima meccseket gyakorlatban is siman fogjuk abszolvalni. Kerdes se volt. Ellenben a kemenyebb csapatok ellen nehez lesz. Ez az uj stilus hatranya. Persze ket meccsbol kiindulni nehez...

Egyertelmu dominancia volt mezonyben de keveset veszelyeztettunk. Kis es kozepes csapatok ellen ez ki fogja adni az 1-2 golos gyozelmeket. Kivancsi vagyok ra hogy a rangadokon es a bl-ben hogy fogunk muzsikalni.

Szerintem meg benne van egy kisebb szintlepes is. uj edzo sok jatekosnak uj bizonyitasi lehetoseg. Nem kell mindenz roncira jatszani.

Nem tudom hogy mennyire leszunk eredmenyesebb de hogy nezokent elvezetesebb es izgalmasabb lesz arra fogadnek.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. augusztus 20., hétfő 0:17

amúgy, a spori ráült ma a piroslapra. engedte a Getafe mocskos játékát... a VAR néha rászólhatna a fülére.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2018. augusztus 20., hétfő 0:12

Korrekt meccs volt. Pont az a dominancia volt meg az egész meccs során, amit a korábbi években a kiscsapatok ellen szinte sosem sikerült megteremteni. Támadásban továbbra is vannak hiányosságok, én főleg a mélységi passzokat és a pálya közepén való támadásvezetést hiányolom. Kicsit sok volt az ívelgetés is, de legalább pontosak voltak, mint a passzok többsége.
Ez ennél csak jobb lesz, én bizakodó vagyok. Viníciust és Courtoist szeretném látni jövő héten, utóbbit kezdőként.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2018. augusztus 20., hétfő 0:12

Befejező kell mert az utolsó félóra unalmas volt.

Am jó foci volt. Az első 65 perc ok volt.
Kis szerencsével ez ma 4 vagy 5-0.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3912
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. augusztus 20., hétfő 0:10

Van ebben a játékban elképzelés. Csiszolni kell a taktikát, és jó lesz ez.
Egy tökös befejező nagyon kell nekünk. Benzema és Bale nem fogja bírni a teljes szezont ebben a tempóban. Megmutatták, hogy lehet rájuk számítani. Főként Bale tudott mentálisan szintet lépni.

Nacho ma MOM.
Kroos kb. 95% passzmutatóval zárt.
Carvajal kellemes csalódás volt ma.
Isco és Asensio még mindig nem az igazi.

Vinicius simán megkaphatta volna LV perceit.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2018. augusztus 20., hétfő 0:09

Laza meccs, 1 percig nem forgott veszélyben a győzelem és még nagyobb arányú is lehetett volna. Majd alakul ez..

Ami feltűnt, de lehet én látok bele többet, de Kroos sztem kicsit haragszik Modricra.. látványosan nem keresi passzal, plusz amikor felvágták Lukát és fél méterre állt mellette, rá se nézett simán elsétált ahelyett, hogy felsegítse. Meccs végén is egymás mellett álltak, eljött mellőle és ölelte meg a többieket..

Ahogy Özilbe is - amúgy jogosan - beleállt, lehet most Modriccal is ez van, nem jött be neki ez a viselkedés..

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: flori » 2018. augusztus 20., hétfő 0:09

Sokkal jobb a játékunk, mint Zidane alatt. Tetszik vagy sem. Látszik a csapaton a munka, van stílusa Lopinak. Egyelőre nem direkt a focink, Balen kívül szinte nincs is formabontó emberünk, így azért nehéz lesz. Domináljuk a meccseket, sok rövid passz, majd átfordítás. Letamadás is jobban ül.

Ha Mbappe Hazard lenne elől, ez olyan játék lenne... :salute:

Szimpatikus Lopi, vannak még vakfoltok, de jó lesz ez. Akkor is, ha nem nyerünk meg mindent.

Heatmap még mindig érdekes. :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára flori 2018. augusztus 20., hétfő 0:13-kor.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2018. augusztus 18., szombat 7:53

Kerlon írta: Ezt egy vérbeli gólszerző is lehozza, sőt egy gólerős szélső is, aki a kapu felé mozog. De pont ez a két féle játékos nincs meg a keretünkben.
Pont ezért kellett volna Hazard-t leigazolni, de nekünk csak Neymarra van 300 milliónk... Meg ideje lenne egy normális balhátvéd cserét is keresni. Carvajalanak minden évben találunk konkurenciát, ezzel szemben Marcelo évek óta kényelmesen el van a pozicióján. Kb. azóta amióta Coentrao játéka visszaesett és elment innen...
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. augusztus 17., péntek 18:02

kiserik írta:
wxyz írta:Zseniális hogy minden egyes csapatszintű hibát egyéni okokban kerestek.
CR meg jobb focista lett így hogy eligazolt.
Akkor, hogy ne legyen zseniális, egy jelenet tegnapról:
Kontrát vezetünk, Karim viszi a labdát jobb szélen, Bale fut vele. Ahelyett, hogy befutna 16os környékére, megáll és várja a visszapasszt aztán csodálkozik, hogy középen nincs kinek adni. Nincs köze a csapat szintű hibakhoz, meg CR-hez, hogy egy szálat nem célratörőbb, direktebb a játéka a vezér Balenek. Nyugodtan elfocizgatott és adogatta be a labdákat. Aztán tőle várják a megváltást. Voltak jó időszakai a meccsen, de tőle sokkal direktebb focit várok.
Dehogynem, a kontrák lejátszása, ki hova helyezkedjen csapatszintű dolgok. Ha ilyen bajok vannak, az edzésen és az edzőnél kell keresni a hibákat. Egy új edzőnél pedig természetes, hogy az első meccsen rosszul vannak elosztva a csapatrészek.
És ez egyébként kettős mérce. Kiemelsz egy olyan hibát ami mindekinél előfordul.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. augusztus 17., péntek 14:48

Bale a szamurajja valas elott mondjuk pont olyan volt akire most szukseg lenne, az az ember ha megindult es adtak neki egy minimalis utvonalat akkor nem nagyon lehetett megallitani szabalyosan. Most meg...pedig a nagy bunker atma is hagyott szep teruleteket

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. augusztus 17., péntek 14:14

kiserik írta:
Kerlon írta:Atletico ellen mit vártok? Soha sem lehetett őket középen megverni, mert jól tömörültek. Szinte mindig a széleken vagy pontrúgásból sikerült őket megverni. Persze javulhatunk ebből a szempontból, sőt szerintem Lopetegui taktikája fog is finomodni, de első meccsen gyakorlatilag egyéni hibák tömkeleg miatt buktunk. Nekem egyedül az hiányzik, hogy a középpályás 3as-ból valakinek támadásban feljebb kell lépnie, közelebb Benzemához. Vagy ha Benzema mélyebbre jön vissza, akkor a szélsőknek kell befelé menniük.
Már más is írta a 3 kp-st. Csak én vagyok ilyen vak, hogy én nem 433-nak láttam a rendszerünket? Inkább 2 kkps rendszernek tűnt ez nekem :hmmm:
Kroos-Casemiro-Isco-nál egyértelmű volt, hogy Isco előrébb játszott, de inkább csak szabadabban. Modric ssere után egyértelműbb 433 volt. Asensio meg Bale meg akkor sem húzódik középre, ha teheti, mert mindegyiknek kell a terület. Benzema meg ugye visszajár, ezzel fent sok bejátszatlan területet hagytunk, ezzel a védekezésüket is megkönnyítve. Halkan megjegyzem, hogy ez C-vel se volt sokkal különb, viszont ő rendre próbált a védelemnek neki menni és vagy érkezni, amivel már volt presszing a védelmükön. Ezt egy vérbeli gólszerző is lehozza, sőt egy gólerős szélső is, aki a kapu felé mozog. De pont ez a két féle játékos nincs meg a keretünkben.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. augusztus 17., péntek 13:59

Kerlon írta:Atletico ellen mit vártok? Soha sem lehetett őket középen megverni, mert jól tömörültek. Szinte mindig a széleken vagy pontrúgásból sikerült őket megverni. Persze javulhatunk ebből a szempontból, sőt szerintem Lopetegui taktikája fog is finomodni, de első meccsen gyakorlatilag egyéni hibák tömkeleg miatt buktunk. Nekem egyedül az hiányzik, hogy a középpályás 3as-ból valakinek támadásban feljebb kell lépnie, közelebb Benzemához. Vagy ha Benzema mélyebbre jön vissza, akkor a szélsőknek kell befelé menniük.
Már más is írta a 3 kp-st. Csak én vagyok ilyen vak, hogy én nem 433-nak láttam a rendszerünket? Inkább 2 kkps rendszernek tűnt ez nekem :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 255 regisztrált és 0 vendég