Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4479
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. december 6., csütörtök 19:27

Kicsit pontatlan volt ma szerintem, de brutál fizikuma van nagyon, és mellé elég dinamikus is. A lényeg az, hogy a Llorrente Ceba Valverde trió is kezdi bizonyítani, hogy lehet rájuk számítani. Legalább a KP-nk úgy néz ki egyben van, és nem szorul nagy vérfrissítésre.

kiserik
Hozzászólások: 5837
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. december 6., csütörtök 19:23

poronty írta:Mivel Valverde-nek nincs topikja (vagy csak nem találom, mert vak vagyok) ide írom, hogy nagyon jó lenne, ha nem basznánk el a gyereket. Eszméletlen tehetséges és sokoldalú játékosnak tűnik, munka se büdös neki.

Amúgy jó volt ez a meccs, nagyjából senki nem lógott ki lefelé, sokan nagyon jól játszottak és nyilván ez egy töltelék csapat ellen volt, de az idei szezonban ilyeneknek is örülni kell.
Egyetértek. Számomra pozitívabb a srác, mint pl Ceba.

poronty
Hozzászólások: 2733
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. december 6., csütörtök 18:34

Mivel Valverde-nek nincs topikja (vagy csak nem találom, mert vak vagyok) ide írom, hogy nagyon jó lenne, ha nem basznánk el a gyereket. Eszméletlen tehetséges és sokoldalú játékosnak tűnik, munka se büdös neki.

Amúgy jó volt ez a meccs, nagyjából senki nem lógott ki lefelé, sokan nagyon jól játszottak és nyilván ez egy töltelék csapat ellen volt, de az idei szezonban ilyeneknek is örülni kell.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8080
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 3., hétfő 11:44

Szerintem meg a Barca elég lazán be fogja húzni. Beesett 1-2 meglepi náluk is, de megoldották Messi nélkül is, és innentől elég laza a sorsolásuk, közben pl. nekünk (ahogy írtam a másik topikban) januárban megint lesz egy Sevilla-Espanyol-Alavés-Atletico-Girona sorozat, mikor már így is le vagyunk maradva + még egy klubvb is befigyel.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2018. december 3., hétfő 11:35

Én bizonytalan vagyok abban a tekintetben, hogy elindult-e a csapat felfelé... A Celta elleni meccs után - Vigóban az utóbbi időben szinte mindig “megégtünk”... - pozitív voltam, abszolút reményekre jogosító volt az a csapatszintű teljesítmény, de ami azóta történt...
A hétvégén megint meggyőző volt a csapat, de a hétközi kupameccs megint nem sokat fog elárulni arról, hol is tartunk. A KlubVB viszont valóban vízválasztó lehet :)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. december 3., hétfő 11:11

A gyenge ligára azért reflektálnék, teljesen vállalható és jó focit játszanak a kiscsapatok is. Nem az van, mint egy pl meccsen, hogy kinek fosabb az alapjátéka meg makkol egyet szögletből játék van, hanem itt megy a bugi.
Nem illik.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. december 3., hétfő 9:06

Pont, hogy erős idén a liga, kevesebb a feltett kézzel játszó csapat. Egy Eibar aminek alsóház szintű kerete van játszott ellenünk jó focit, nagyobb kihívást jelentettek, mint egy Róma.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3923
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. december 3., hétfő 5:27

ha tippelni kellene, akkor idén negatív rekorddal lesz bajnok, bárki is legyen az. ha nem mi, akkor a Sevilla. (inkább mint Atma vagy Barca)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11237
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. december 3., hétfő 5:13

Én azért egy kicsit csalódott lennék ha egy ilyen gyenge ligát nem húzunk be.Fordulónként veszítenek pontot a riválisaink.Csak hozni kéne az összes kötelező meccset és meglehetne.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3923
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2018. december 3., hétfő 5:08

2 olyan csapatot vertünk el az elmúlt 2 meccsen, akik még szarabb formában vannak, mint mi... :) ha behúzzuk a klub VBt, azt mondom jó az irány amit Solari képvisel. főként, hogy esélyt ad a fiataloknak.
az idei év az építkezésről/takarításról kell szóljon.
ha szezon végén 1 klub VB-vel zárunk, de sikerül eladni Balet plusz Isco és Asensio megkapja az ultimátumot, én boldog leszek.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2018. december 2., vasárnap 12:31

Csodálkozom, hogy senki nem említi Modric-ot. Az első félidőben szerintem ő volt a csapat legjobbja, a Valencia gyenge letámadásán kívül neki volt köszönhető, hogy végre ki tudtuk hozni a labdát a saját térfelünkről erőlködés nélkül. Modric volt az, aki a mi labdakihozatalainknál rendre megjátszható volt. Vagy visszalépett a két védő közé vagy jobb oldalra kihúzódva kérte el a labdát. A második félidőben már Llorente feladata volt visszalépni és elkérni a labdát, a horvát nem bír már nemhogy 90, de 60 percet sem ilyen tempóban, pihentetni kéne, hogy tavaszra még fel tudjon pörögni. Plusz Modric fellépett Benzema mellé az első vonalba letámadni is, amikor a Valencia próbálta kihozni a labdát, sokszor sikerült is megzavarni az ellenfelet.

Nagyon meglátszott, hogy mennyit ér, ha a játékosok eleget mozognak labda nélkül, sokkal energikusabb volt a csapat, mint a Roma ellen, igaz a Valencia is asszisztált azért helyenként.
A védelemmel most nem volt különösebb gond, bár a vendégeknek volt 1-2 elég nagy helyzete, amikor lemaradtunk az emberről, főleg Aderlan Santos helyzetére gondolok.
Carvajal végre a régi önmagát idézte, a Varane-Ramos páros is jól muzsikált, Reguilon pedig mérföldekkel stabilabb és fegyelmezettebb, mint Marcelo és támadásban sem egy Nacho szint. Én imádom Marcelo-t, de szerintem a spanyolnak kellene kezdeni a következő pár meccsen balhátvéd poszton. Marcelo-ra ráfér a pihi vagy esetleg ki lehet próbálni egy sorral feljebb.
A középpályán végre volt mozgás, nem voltunk olyan statikusak, mint az elmúlt két meccsen. Főleg az első félidő tetszett, Modric elől és hátul is folyamatosan feltűnt, a csapat motorja volt az első félidőben, de még mindig sok hibával játszik. Llorente is jó meccset hozott, neki is volt pár labdavesztése, de összességében a csapat egyik legjobbja volt. Ceballos ha megkapja továbbra is a lehetőséget, akkor szerintem óriási jövő áll előtte. Sokat fut, jól lát a pályán, technikás és ahogy azt korábban láthattuk, a lövésekkel sem áll hadilábon. A spanyol titánjaink közül számomra ő a legígéretesebb.
A támadók közül kiemelkedőt senki nem hozott. Bale talán a bal oldalon jobban érzi magát, már amikor van előtte terület és lehet futni, de ennél sokkal több kell tőle. LV-től kiráz a hideg, azon kívül, hogy küzd és mindent belead, egy óriási nulla az ember. A gólja megint megmentette a teljesítményét, de nagyon örülnék, ha nem lenne sűrűn kezdő a továbbiakban. Védekezésben sokat hozzátett, azt meg kell adni neki. Valószínűleg ezért is kezd, nem pedig a remek támadójátéka miatt. Konkrétan nem tud megnyerni egy párharcot sem, a kontrák elakadnak rajta, a beadásai sem jók, már ha eljut odáig. Benzema is sokszor pontatlan volt, főleg a kapu előtt, de legalább már próbálkozik, látszik, hogy végre van egy kis önbizalma. Sokszor visszazárt labdát szerezni, a gólpassza is szép volt.

Összességében fejlődött a csapat a Roma elleni meccshez képest, végre voltak kényszerítők, több labda nélküli mozgás és mertek kockázatot vállalni, nem csak a biztosra törekedtek. Az utolsó/utolsó előtti passzok támadásban sokszor pontatlanok voltak. Az első félidő nagyon tetszett, a másodikra visszavettünk kicsit és sokszor átadtuk a területet a Valenciának, jöttek is a helyzetek. Jó lenne, ha azt az energikus, sokat futós, letámadós focit tudná hozni a csapat legalább 60 percig minden meccsen, amit tegnap az első félidőben láttunk, és a statikus, céltalanul passzolgatós állófocit elfelejtenénk. Ehhez persze az kell, hogy az elkényelmesedett játékosaink összekapják magukat és mindenki maximálisan odategye magát. Szerintem jó az irány, de azért bőven van még hova fejlődni.

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2018. december 2., vasárnap 9:37

Ami örömteli ebben a szezonban az a fiatalok teljesítménye.
Remélem ez így is marad.

Javulgat javulgat a csapat.
Reménykedjünk.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. december 2., vasárnap 9:27

realistahuni írta:
Első gólnál Carvajalra aszongya:

"He was cool as a bomb disposal expert." :lol:
Meg "as a polar bears backside" :lol: imádom a palit. :lol:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2018. december 2., vasárnap 9:26

Ja, és továbbra is javaslom a Spíler 2 nélkülieknek a BeIN közvetítést, Ray Hudson zseni.

"This game was as electrifying as a hair dryer thrown into a hot tub."
Első gólnál Carvajalra aszongya:

"He was cool as a bomb disposal expert." :lol:
Love football, hate antifa.

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: hala real » 2018. december 2., vasárnap 9:24

Reguilon mar most merfoldekkel jobb, mint theo :lol:
Sajat topicot erdemel :shifty:
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5864
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. december 1., szombat 23:37

na, 1 olyan meccs, ahol a spanyolok nagyobb része jó volt :salute: :mrgreen:

Reguilón tényleg jó lehet, ha így folytatja, a csere balhátvédünk mindenképp megvan :salute:
Llorentében már én sem bíztam, de a héten jó teljesítményt nyújtott
Casemiro helyett őt kell szerepeltetni, ha nincs a brazil, így stabilabb a csapa

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. december 1., szombat 23:05

Olyan helyeken hoztunk top teljesítményt, ahol eddig igazán lyukasak voltunk.
Regulátor nagyon rendben van, gyakorlatilag kölcsön se kell adni, úgy néz ki egyből meg tudja ugrani a nem éppen alacsony lécet. Carvajal idén talán először hozott world class szintet, egyből megérezte a csapat.
A legnagyobb zseni viszont szerintem a középpálya fiataljai voltak. Llorentéből soha nem néztem volna ki ilyen teljesítményt, le a kalappal előtte. Ceballos végre egy fél sorral előrébb játszott, és nagyon élt. Meccs közben nem számoltam, de megnéztem, és 2x annyit szerelt, mint a második legtöbbet szerelő playa. Aranyat ért ez a kp-n, jót tett neki, hogy volt még mögötte egy Marcos.
Kicsit úgy érzem, hogy elkezdtünk végre újra építkezni, hátulról. Elől még mindig elég tompák vagyunk.

Ja, és továbbra is javaslom a Spíler 2 nélkülieknek a BeIN közvetítést, Ray Hudson zseni. :sziv: :mrgreen:

"This game was as electrifying as a hair dryer thrown into a hot tub." :shifty:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. december 1., szombat 22:54

sonic írta:

Ugy latszik Solari tanult az Eibar elleni letaglozo pofonbol, es nem allitja fel tobbet a csapatot ugy hogy egy tamado KP feleljen a kozeppalya megszureseert. Eloszedte a semmibol Llorrentet inkabb, es ugy latszik bejon neki a huzas. Stabilabbak voltunk igy kozepen. Az elore jatekunk nem lett jobb, de legalabb nem huznak minket f*szra olyan konnyen. .
A körülmények. Nem azért nem jártunk úgy, mint a múlt héten, mert más volt a kp. A Valencia másabb és gyengébb focit játszott.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: sonic » 2018. december 1., szombat 22:50

Carvajal MOM. Ma este mar a par evvel ezelotti csucsformajat idezte.fasza volt, mindket gol neki koszonheto. A masik akit erdemes kiemelni az Lllorrente. Jo meccse volt.


Ugy latszik Solari tanult az Eibar elleni letaglozo pofonbol, es nem allitja fel tobbet a csapatot ugy hogy egy tamado KP feleljen a kozeppalya megszureseert. Eloszedte a semmibol Llorrentet inkabb, es ugy latszik bejon neki a huzas. Stabilabbak voltunk igy kozepen. Az elore jatekunk nem lett jobb, de legalabb nem huznak minket f*szra olyan konnyen. Gondolom Casemiro visszatereseig Llorrente fixen ott lesz. Lehet a tamado sorban is kene huzni egy mereszet, hatha bejon. Mit veszithet, ennel sokkal rosszabb elol nem lehet. Max megsertodik 1-2 sztarjatekos, de szemmel lathatoan ez Solarit nem tulzottan izgatja.

Erre a Valverdere kivancsi leszek... Solari probalgatja hogy mit tud. Eleg agressziv fizikalis jatekosnak tunik. Ha ilyen tipikus brusztolos eroszakos uruguayi jatekos, es esetleg bevalik, sok meccsen lehetne haszna akar csak cserekent is.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4479
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2018. december 1., szombat 22:39

Érdekes, hogy a szezonban talán most volt a legmasszívabb a kpnk. Toni haverunknak lehet kevésbé a mémgyártáson kéne agyalnia, és jobban odatehetné magát. :D
Annak örülök amúgy, hogy a Ceba Valverde Llorrente trió teljesen használhatónak tűnik, többet kéne pihentetni Modricot és Kroost is.

Marcelo nálam védőként nem kezdene, Reguilón sokkal jobban védekezik, előbbit szerintem továbbra is kilehetne próbálni, mert bár Lucas nem volt ma rossz, azért nála meglepne, ha rosszabb lenne.

Külön pacsi Carvajalnak a maiért, meg Courtoisnak a bravúrokért.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég