Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. január 18., szerda 23:06

Asszem hivatalosan is megérkezett a gödör. Jó lenne belőle minél hamarabb kimászni.
Innentől következik Zidane igazán nagy melója. Erről beszéltem a múltkor.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 18., szerda 23:05

Zidane sutasága ez, hogy Cét erőlteti elől és ívelgetünk rá. Meg, hogy ott van a padon egy Isco, Kova páros, de a kezdőbe erőltet egy csapágyas Casemirót, vagy hogy a hulladék Danilót nyomatja Nacho helyett.

Ezeken múlnak az ilyen meccsek. Cé helyére betolta volna Marianót, középre Kovát, négyessel mentek volna haza Vigóba a Celtások.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. január 18., szerda 23:05

Hát ezen a foshalmazon nagyon nincs mit értékelni. Unalmas, szürke, ötlettelen ívelgetős szar. Gratuálok, hogy ennyire futja a Realnak. Az is vérciki, hogy otthon nem bírunk megverni egy Celtát... jó pár éve ez az egyik erőssége a csapatnak (volt), hogy otthon minden csapatot bucira verünk, hát most már ez sem megy. Szép volt!

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2017. január 18., szerda 10:46

numberone1 írta:
R.M.C.F írta:A cserékkel abszolút igaza van, ezt soha sem értettem, már JM nál sem, hogy egy edző miért nem dobja be a cseréket, ennyire nem bízik bennük? Akkor ezt a játékos is érzi és az önbizalma esik......amivel a csapat teljesitménye is esik...ez hiba.
Mondjuk a csapat elegge rotalva van, eleg sok perem ember lehetoseget kap iden meg kezdokent is.
Akkor vetnem a szemere, ha ugy tenne, mint anno Ancelotti teljesen kizsigerelne az alap kezdot.
Elvileg azért rotál, hogy mindenki úgymond a tűzben legyen tartva rendesen. Akkor teljesen jogos felvetés az, hogy ha elvileg játékban van mindenki, akkor egy kiélezett Sevilla meccsen, miért nem mert frissíteni, úgy hogy mindenki látta, hogy szükség van rá. Így már bőven szóba jöhet az amit R.M.C.F írt.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. január 18., szerda 3:14

R.M.C.F írta:A cserékkel abszolút igaza van, ezt soha sem értettem, már JM nál sem, hogy egy edző miért nem dobja be a cseréket, ennyire nem bízik bennük? Akkor ezt a játékos is érzi és az önbizalma esik......amivel a csapat teljesitménye is esik...ez hiba.
Mondjuk a csapat elegge rotalva van, eleg sok perem ember lehetoseget kap iden meg kezdokent is.
Akkor vetnem a szemere, ha ugy tenne, mint anno Ancelotti teljesen kizsigerelne az alap kezdot.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2017. január 18., szerda 0:47

Meg egy valami nem teljesen helytallo.

Amikor Nznonzi leutkozte CR-t es labdat szerzett a felpalyanal, ott pont nem lehet megallapitani azt, hogy CR mar lassabb mint korabban. Ugyanis CR lefordult es kotenyt adott az ellenfelenek, amibol gyorsitania kellett mikozben fordult is, mikozben Nzonzi mar teljes sebesseggel erkezett mert mar lenduletben volt. Kicsit csaloka ez, mert a 22 eves CR-t is leszerelte volna ott a feka vadallat. :D
:goat:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. január 17., kedd 21:44

A cserékkel abszolút igaza van, ezt soha sem értettem, már JM nál sem, hogy egy edző miért nem dobja be a cseréket, ennyire nem bízik bennük? Akkor ezt a játékos is érzi és az önbizalma esik......amivel a csapat teljesitménye is esik...ez hiba.
Szóval, ez a felállás számomra nem szükséges, felesleges és elvonja a "hőt" előröl. Lehet felnyomni a szélsőket többet, mint teszik azok akik ezt a felállást erőltetik, de azok poziciós focit játszanak, mi nem. A kettő között elég nagy a különbség.
Alapvetően ebben a felfogásban benzema szerepe és erényei nem működek. Akkor tette volna be moratát vagy marianot...és többet érünk el vele. Mert ők jobbak a poziciós játékban, ahol két támadó alapból, egymáshoz viszonyítottan kell hogy mozogjon.....

Spanyolok amúgy sem preferálják ezt a felfogást, mert birtokolni szeretnek, irányítani, játszani....azt meg ebben kevésbé lehet.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Babinho » 2017. január 17., kedd 19:07

Hát nyílván kompany mindig fején találja a szöget...
Érdekes nála nincs bűnbak, jó olvasni a szaki értékelését.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. január 17., kedd 17:24

https://www.facebook.com/notes/kompany- ... 5786054658
Olvasmány
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2017. január 16., hétfő 17:47

Nem volt rossz a felállás, egy rangadónak szóló elrendezést láthattunk. ZZ jól érezte meg, hogy egy műbalhé miatt szándékosan feltüzelt közönségű, játékosállományú, amúgy is jó csapat ellen fogunk ringbe szállni egy darázsfészekben. Igaza is lett, ezt a Sevillát még egyszer nem fogjuk ilyen szinten focizni látni. Életük meccsét vívták, törleszteni, bizonyítani akartak, egy BL top 4es iramú, szintű meccs lett belőle. Itt most ha Asensiokkal, Jamesekkel megyünk fel, meg sok csatárral, megettek volna minket. A győzelem csoda lett volna, a döntetlen realitás, szerintem jól játszottunk. A meccset uraltuk, a sevillai gól nem igazán volt benne (igaz, a miénk sem nagyon) a meccsben a szervezett védelmek mellett, végül az egyébként jól játszó Ramos hülyesége döntött.

ZZ ott hibázott, hogy a gyenge két első embert nem cserélte le valamilyen hajtós gyerekre, mert CRt meg Benzemát csak az nem futotta most meg, aki nem akarta. Null-egy után ez lehetett volna a Lucasok, vagy a kincs ami nincs Bale féle játékosok meccse.

Végre olyan edzőnk van, aki hozzá mer nyúlni a szerkezethez, posztokhoz és sokszor kényszerből, de próbál az adott viszonyokhoz alkalmazkodni. Nem mondom, hogy hibátlan, de általában be is jön neki. Sajnos a Carlo féle 70percelőttnemcserélünkdelehethogyutánasem nagyon beleégett. Aki viszont tőle is ügyesebb volt most, az az ellenfél rutinosabb edzője, aki az egymást követő meccsekre, szintén alkalmazkodva, egyre jobban felkészített Sevillákat tudott felküldeni.
Nagy kár ezért a pár percért, az esetleges 8 pont nyomasztó fölény lett volna, pl. két bukott rangadót is elbírtunk volna. Nem volt szerencsénk, de a realitás max. az egy pont lett volna a meccs alapján, nem a három. Azért egy ilyen Sevillát szívesen látnék egyszer a Barca ellen is.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2017. január 16., hétfő 17:44

Utólag már okos az ember, nem hibás taktikának nevezném, egyszerűen az utolsó 5 percben az öngól miatt bedőlt ez a taktika ,, ez benne van a fociban megzavarhat egy csapatot a bekapott gól az ellenfelet meg felhozza , ez van sajnos! sosem tudjuk meg mi lett volna ha ráküldi Zizu támadólag a csapatot a Sevillára , elvileg jobb csapat vagyunk , jobb játékosokkal és még frissebbek is valamennyire,, a lelkesedés meg a hazai pálya szólt a Sevilla mellett,, szerintem biztos legbelül Zizuba is már átfutott miért nem támadólag küldte fel a csapatot.. biztos hogy tanul belőle.

respect
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2017. január 16., hétfő 15:51
Kedvenc játékosaid: Nincsen, Gyerekkoromban Van Basten
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: respect » 2017. január 16., hétfő 17:29

Sziasztok,

Tegnapi felállásátokkal teljesen jól kontroll alatt tartottátok a meccset. Ott pedig közbe szólt a szerencse.Szabta is az ideg az agyamat a 84. percig. Gondoltam nem igaz amihez ZZ nyúl arannyá változik. Nem szeretnék ilyen felállást, ha Barca-val játszotok. Középen sűrű a mezöny, szélek lezárva, gyors elöl lévőket könnyen be lehet játszani mélységi passzokkal és ott is a ziccer. Kivéve, ha Cr nyomja elöl a duó egyik tagjaként. Ő vele a támadás potenciàl ebben a felállásban jócskán csökken. Morataval jól
menne, mert ha Benzema vissza is lép akkor van ki gyorsan a kapu elé kerül. Persze ha Bale felépül Ő vele tökéletes ez a felállás. De hát CR-nek játszania kell! Szerencsére!

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. január 16., hétfő 17:25

Szerintem félreértitek. Nem azt mondtuk (én legalábbis nem erre gondoltam), hogy szar lenne az a felállás. Hanem, hogy nem egy Sevilla ellen kellene kísérletezni. Persze mondhatjuk azt is hogy jó ellenfél ellen kell kísérletezni. Csak ugye lehet, hogy ez a meccs is bele fog számítani a végjátékban (vagy lehet, hogy nem).

Maga persze az elgondolás jó volt, hogyha kevés (vagy sok a sérült szélső) szélső van a keretben és elég védő/középpályás.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Toti » 2017. január 16., hétfő 17:19

Számomra csak az az érthetetlen, h az elso bekapott gól után, miért nem cserélt, mikor kétszer is megtehette volna még. Egyértelműen látszott, h úgy jönnek ezek mint az allatok, nyugodtan lehetett volna tördelni a lendületüket, ráadásul 2x is. Fura

Akkor már mindegy lett volna ki jön be, meg hova, így is arra rugdaltuk a labdákat amerre sikerült, már ha egyáltalán volt rá lehetősége a csapatnak. A lénYeg tényleg a jatekuk lendületének tördelése lett volna. Beletanul ebbe is majd :)
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2017. január 16., hétfő 17:04

ziro4vr írta:Szerintem sincs, mert ti egy meccs alapján eldöntöttétek, hogy ez nem működött. Olyanok vagytok mint Perez, amikor elhoz egy kirakatembert.
Mivel ez volt az első meccs, h ebben a felállásban játszottunk így mást nem mondhatok.
Ha a jövőben is fogjuk ezt a felállást nyomni persze változhat, de attól még a tegnapi nem produktum nem fog megváltozni.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. január 16., hétfő 16:51

besteve7 írta: Ha szerinted működött, akk nincs miről beszélni
Szerintem sincs, mert ti egy meccs alapján eldöntöttétek, hogy ez nem működött. Olyanok vagytok mint Perez, amikor elhoz egy kirakatembert.

Egy játékos leigazolásánál sem az az egyetlen szempont, hogy milyen képességei vannak. Egy felállás első éles tesztjén sem az, hogy épp akkor mennyire játszottunk jól.
Nem illik.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2017. január 16., hétfő 16:33

Ha ZZ a Gijon ellen probalgat,tesztel, akkor meg azert lenne leszidva. Semmi se jo :(
:goat:

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. január 16., hétfő 15:54

poronty írta:A három Sevilla meccsen, három különböző felállást próbáltunk, és a 4-3-3-al simán nyertünk 3-0-ra. Szerintem semmi szükség nem volt arra, hogy "meglepjük" őket egy olyan taktikával, amit minimális ideig próbálgattunk meccs szituációban, akkor is leginkább, ha hátrányban volt a csapat. Ráadásul ez a taktika működhetne egy olyan játékossal, mint Mariano, aki tempóban közlekedik a pályán és nem szarja telibe a védekezés részét a dolognak, de Benzema meg CR erre nagyjából képtelen, mind a ketten lassúak és kényelmesek ehhez.

Én nem láttam értelmét annak, hogy egy kipihent Cr-Benzema-Lukita trióval, felállunk egy ilyen defenzív stílusban.
Erről van szó. Nekem nincs bajom Zizu-val, meg örülök hogy próbál újítani, hogy kiszámíthatatlanok legyünk, de ez nem jókor jött. De mint írtam korábban, számomra a nagyobb baj a Cr-Benzema le nem cserélése.

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: poronty » 2017. január 16., hétfő 15:47

A három Sevilla meccsen, három különböző felállást próbáltunk, és a 4-3-3-al simán nyertünk 3-0-ra. Szerintem semmi szükség nem volt arra, hogy "meglepjük" őket egy olyan taktikával, amit minimális ideig próbálgattunk meccs szituációban, akkor is leginkább, ha hátrányban volt a csapat. Ráadásul ez a taktika működhetne egy olyan játékossal, mint Mariano, aki tempóban közlekedik a pályán és nem szarja telibe a védekezés részét a dolognak, de Benzema meg CR erre nagyjából képtelen, mind a ketten lassúak és kényelmesek ehhez.

Én nem láttam értelmét annak, hogy egy kipihent Cr-Benzema-Lukita trióval, felállunk egy ilyen defenzív stílusban.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2017. január 16., hétfő 15:46

ziro4vr írta:84 percig működött, az amúgy hiperaktív, agresszív kismalac sevilla addig csendes volt, aztán egyszer a vége nekünk jött ki rosszul. 41 meccs alatt szerintetek ez nincs benne?
Ha szerinted működött, akk nincs miről beszélni.
Az, h stabilak voltunk hátul azt adom, de nehogy már egy Real Madridnál ez legyen a fő szempont, sőt a tegnapi meccsen az egyetlen. Ellenben támadásban esetleges kontrákra operálva játszani, még egyszer elmondom CR el és Benzemával, h találunk egy gólt valahogy aztán bekkelünk tovább.
És nem akarok nevetséges frázisokat dobálni, de egy meccs 90 perc + hosszabításig tart, 85 percnyi eredményért semmit sem adnak.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 95 regisztrált és 0 vendég