Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. december 31., csütörtök 18:04

hehe írta:akkor neymar miért csinálja meg a pályán is, éles helyzetben?
neki van rá ideje?
vagy hogy van ez?
Mert leszarja mit pofázik az edzo ilyen esetben.Hanem reflexbol megcsinálja.Aztán annyi.
Persze nem gondolom hogy LE visszafogná,de hát ez mèg mindig nem a PL :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. december 31., csütörtök 18:03

Sunsky írta:
hehe írta:akkor neymar miért csinálja meg a pályán is, éles helyzetben?
neki van rá ideje?
vagy hogy van ez?
A Barcásoknak mindig van rá idejük, mert ott az ellenfélnél csak tökölnek meg behátrálnak.






:mrgreen:
Egyszerűen legtöbbször nincs is rá idő, nincs is rá szükség. Igen, Neymar megcsinálja, én szeretem is őt, de hányszor van az, hogy megcsinálja a skillt, majd utána fordul egyet és passzolja hátra, mert közben ketten visszaértek? Most nem arról beszélek, amikor már szétesett az ellenfél és lendületből rávezeti és megcsinálja. Szervezett csapat ellen nincs rá lehetőség vagy nem jutsz vele előrébb.
De ha szerinted van, akkor más, aki képes erre miért nem csinálja? Elég jártas vagy a fociban, gondolom te is tudod, ha kimész az utcára ott is látsz jópár ügyes gyereket, akik nem érnek el magasabb szintre, vagy akik magas szinten tudják ezt, de mégsem csinálják. Miért? Nem támadásból kérdezem. Csak kíváncsi vagyok rá. Nekem is van csapattársam, aki akkora 0 meccseken, hogy nem igaz, de ha baráti fociról van szó, akkor meg kb szétaláz mindenkit. Ott, ahol lötyögés van.

Jah, bocs a dupláért, véletlen volt.

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. december 31., csütörtök 17:56

hehe írta:akkor neymar miért csinálja meg a pályán is, éles helyzetben?
neki van rá ideje?
vagy hogy van ez?
A Barcásoknak mindig van rá idejük, mert ott az ellenfélnél csak tökölnek meg behátrálnak.






:mrgreen:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. december 31., csütörtök 17:54

akkor neymar miért csinálja meg a pályán is, éles helyzetben?
neki van rá ideje?
vagy hogy van ez?
Kép
Kép
Kép

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. december 31., csütörtök 17:52

morientes írta:
Fizikailag a fejlődés pedig egyértelmű, nem véletlen, hogy futásban, úszásban, egyéni sportokban folyamatosan születnek a az újabb és újabb világrekordok, egyszerű evolúció.
Az egyszeru koksz tesom...tetszik vagy nem :Đ
Tökmindegy, mert előbb utóbb a generációk már alapból így születnek, akár koksz, akár nem... :D :lol:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. december 31., csütörtök 17:50

Fizikailag a fejlődés pedig egyértelmű, nem véletlen, hogy futásban, úszásban, egyéni sportokban folyamatosan születnek a az újabb és újabb világrekordok, egyszerű evolúció.
Az egyszeru koksz tesom...tetszik vagy nem :Đ
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. december 31., csütörtök 17:47

Én erre már csak annyit tudok mondani, hogy múltkor youtube-on nézegettem zenéket és elkezdtem kommenteket olvasni.. hát amiket néztem azok felöleltek kb 15-20 évet, de kb mindegyikhez oda volt írva, hogy igen, akkoriban milyen jó zenék voltak, amik éppen aktuálisak azok meg milyen szarok. :lol: Szóval 2006-ban a 2000-es zenék voltak jók, az akkoriak szarok, 2010-ben a 2004-esek a jók, 2014-ben a 2008-asok a jók...

Az a lényeg, hogy a nosztalgia itt erősen közrejátszik szerintem ebben. Miért van az, hogy még a 8 éves kisgyerek is úgy tolja a zidane és dinho cseleket, mint a régi nagyok, mikor kimegy a pályára, akkor meg nem mutat semmit? azért mert szerintem már ezekre nincs idő. A megye 3-ban ránézésre olyan technikai tudással ellátott játékosok vannak, hogy fogalmam sem volt mit kerestek ott. Tényleg, szünetben vagy meccs előtt nézel egy bemelegítést, azt mondod ez a gyerek majd alázni fog, aztán mikor odakerül kb nagy 0. Mert meccsen már nem csinálja azt, ami a grundon ösztönösen jön neki. Nekem ne mondja senki, hogy a spanyol, angol élvonalban játszó játékosok nem tudják ezeket, mikor én megcsinálom. Múltkor néztem egy Van Persie-s videót valami baráti fociról. Hát amiket ott csinált, azt mondom Neymar bújjon el mellette. Aztán pályán mikor látunk tőle ilyet? Semmikor, mert nincs rá idő, nincs terület, sokkal gyorsabban kell gondolkodni, mint 10-20 éve.

Fizikailag a fejlődés pedig egyértelmű, nem véletlen, hogy futásban, úszásban, egyéni sportokban folyamatosan születnek a az újabb és újabb világrekordok, egyszerű evolúció.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. december 31., csütörtök 17:40

hehe írta:
Règen volt egy Gretzky,egy Lemieux vagy egy Hasek,aki magasan kiemelkedett a mezonybol.most egy Keith,egy Kane,egy Toews,egy Ovecskin,Malkin,ès akkor mèg sorolhatnám,magasan kiemelkedik a mezonybol mind.A major sportok jofelè mentek el,a foci nem.Mert nem azt tartották meg,ami miatt szereti a nèp,hanem az uzlet,a marketing volt a fontos.(Pedig az amerikában is nagyon fontos,neked number ezt nem kell mondani)
nem értek egyet, az nba kurvagáz, a szabályokkal és a bírókkal együtt, teljesen kivették a fizikumot és a küzdelmet a játékból.
Nem nèzem hehe...akkor javitom,az nhl fejlodott.Akkor a kosárlabda ezek szerint nem.
Leregadtam a bullsnál annak idejèn,meg a leakersnèl szal elnèzèst hogy általánositottam :)
De a focinál asszem egyetèrtunk.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. december 31., csütörtök 17:28

Règen volt egy Gretzky,egy Lemieux vagy egy Hasek,aki magasan kiemelkedett a mezonybol.most egy Keith,egy Kane,egy Toews,egy Ovecskin,Malkin,ès akkor mèg sorolhatnám,magasan kiemelkedik a mezonybol mind.A major sportok jofelè mentek el,a foci nem.Mert nem azt tartották meg,ami miatt szereti a nèp,hanem az uzlet,a marketing volt a fontos.(Pedig az amerikában is nagyon fontos,neked number ezt nem kell mondani)
nem értek egyet, az nba kurvagáz, a szabályokkal és a bírókkal együtt, teljesen kivették a fizikumot és a küzdelmet a játékból.
Kép
Kép
Kép

Avatar
pekedli
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. december 28., hétfő 8:13

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pekedli » 2015. december 31., csütörtök 17:20

Na jól van emberek mára részemről vége a világ megváltásának! :D

B.Ú.É.K. !!! :cheers: :rock: :iszunk:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. december 31., csütörtök 17:20

Szerintem ez nem igaz, sportelet minden teruleten szembetuno a visszaeses.
Ez nem igaz.Nèzd meg az NHL-t,sose volt mèg olyan szinvonalas mint mostanában.Ès csak felfelè tendál,èvrol èvre.
Règen volt egy Gretzky,egy Lemieux vagy egy Hasek,aki magasan kiemelkedett a mezonybol.most egy Keith,egy Kane,egy Toews,egy Ovecskin,Malkin,ès akkor mèg sorolhatnám,magasan kiemelkedik a mezonybol mind.A major sportok jofelè mentek el,a foci nem.Mert nem azt tartották meg,ami miatt szereti a nèp,hanem az uzlet,a marketing volt a fontos.(Pedig az amerikában is nagyon fontos,neked number ezt nem kell mondani)
Egyetértek mindkét oldallal valahol, de azért a nosztalgiafaktor bazi erősen jelen van. Mi a 2000es évek elejéért sírunk,2000es évek elején meg a 80-90es éveket siratták.
Ez ilyen dolog.
Nem teljesen.A foci,ahogy èn kovetem,a nyolcvanas èvekben,ugyan olyan moslèk volt szemre,ahogy most.Volt ugyan nèhány kiváloság,mint Maradona,Zico,Rossi,de amugy egy sablon szar volt,kuzdès ès maszatolás,teli szabálytalanságokkal,amit mai viszonylatban simán pirossal buntetik,akkor mèg lapot sem igen adtak èrte.
De a kilencvenes èvekben,voltak jo szabályváltoztatások,amik elosegitettèk a támadofocit,pl a leshelyzet megitèlèse,a szándèkos hazaadás eltorlèse,amitol a sportág fellendult,s olyan nèpszeru lett,mint azelott szinte soha.
De az uzlet felulirta ezt is,ma már megint a fontos az,hogy ne kapjunk ki,3 pontos szabály ide vagy oda.. ami szintèn nagyon jot tett a sportnak.Az eredmèny centrikusság számit,amit ugyan meg lehetne oldani látványos támadofocival ma is,csak igy beszari modon konnyebb,koszonhetoen az ilyen Mous meg Benitezes filozofiának,amire csak a barca ad ma csattanos választ,dacbol vagy csak mert igy szokták meg nemtom,de ok,sajnos ès nem mi,mèg mindig játszák a focit,amit a real madridnak ugyan ugy kellene,a règi hagyományok alapján...
Szal nem arrol van itt szo,hogy csak a centralizált,eredmènycentrikus futballal lehet eredmènyt elèrni,hanem arrol,hogy az utánpotlás nevelès átneveli a tehetsèget gladiátorrá,hogy a kevesebb tobb,hogy már nem számit a játèk,a sport harc lett...ès az uzlet mindenek felett.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára morientes 2015. december 31., csütörtök 17:24-kor.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. december 31., csütörtök 16:51

Bézbózban is valaha volt egyik legjobb draftclass a mostani.

Avatar
pekedli
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. december 28., hétfő 8:13

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pekedli » 2015. december 31., csütörtök 16:45

numberone1 írta:Szerintem ez nem igaz, sportelet minden teruleten szembetuno a visszaeses
A sportélet minden területén ? :ozil: Vegyük példaként az atlétikát mert az egy mérhető sortág.
100m síkfutás rekordjai 1964 : 10.06mp , 1991 : 9.86mp , 2015 : 9,58mp de bármelyik órával centivel mérhető sorttal kapcsolatban ezt el lehet mondani. És ez a focistáknál sincs másként erősebbek gyorsabbak mert kitolódnak a határok.
numberone1 írta:a filmiparban is. Manapsag nem szukseges de Niroi vagy Al Pacinoi szineszi tehetseg, h eltudjal jatszani egy szerepet a Jurassic Worldben vagy hasolo ratyi filmben.
Ezt meg értelmezni sem tudom már ne haragudj! Régen talán minden fos B kategóriás filmben Oscar-díjas színészek szerepeltek?

Ónó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2015. december 27., vasárnap 22:00
Kedvenc játékosaid: Lampard Zidane Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Ónó » 2015. december 31., csütörtök 16:34

Amit írtok, hogy a sportéletben hatalmas a visszaesés azt száz százalékban adom. Olyan mélyen van szeretett sportágunk, amilyet nagyon régen láthattunk, vagy inkább soha.

Legyen példa az olasz angol vagy német csapatok(bayern kivételével) tehetetlensége. Blben esélyük sincs már, középcsapatok verik őket minden fronton. A mai tehetségeknek kikiáltott nagyképű hisztis gyerekek soha nem érik majd el még egy Robinho játékszintet sem. Zidane Figo vagy Rivaldo Ronaldo kaliberekhez meg hasonlítani sem merem őket.

Az, hogy a Brazil válogatott ma egy Neymarrol kell h szóljon, hát szerintem mindent elárul. Nem rossz játékos ő, sőt felüdülés a mai felhozatalban, de aki látott 10-20 éve brazilokat focizni az most megkönnyezi ezeket az időket...

Ahogy a profi box a foci sem lesz már újra a régi. Középszerek milliós.fizetési igényekkel, nulla motivációval és hatalmas egoval.
Teljesen máshogy ülök már le focit nézni. Hiszen mit kellene várnunk? Komolyan van olyan aki szerint ez rendben van? Élvezzük a tikitakát? A buszozást a kapu előtt? Imádjuk, hogy minimális kontakt esetén métereket repülve élet halál harcot vívnak a túlélésért? Valahogy nekem az.egész ahogy van gyomorforgató. Maradt a youtubeon a.régi meccsek nézése , "miközben falok sírok és recskázok... azután kidobnak a pékségből"

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. december 31., csütörtök 15:46

numberone1 írta: Eltudod kepzelni egy Roberto Carlost nehez feladat ele allitana egy Depay vagy egy Pedro?
.
Mondjuk ez a kettő éppenséggel nem sok védőnek jelent ma se feladatot.

Egyetértek mindkét oldallal valahol, de azért a nosztalgiafaktor bazi erősen jelen van. Mi a 2000es évek elejéért sírunk,2000es évek elején meg a 80-90es éveket siratták.
Ez ilyen dolog.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. december 31., csütörtök 15:38

pekedli írta: pl.atlétika, vízilabda, úszás, kézilabda, kosárlabda, torna rögbi,röplabd,amerikai foci stb. stb. mindenhol csak fejlődést látni fizikálisan technikailag vagyis minden téren.
Szerintem ez nem igaz, sportelet minden teruleten szembetuno a visszaeses. Amerikai sportogban, a vizilabdaban, vagy egy mas teruleten a filmiparban is. Manapsag nem szukseges de Niroi vagy Al Pacinoi szineszi tehetseg, h eltudjal jatszani egy szerepet a Jurassic Worldben vagy hasolo ratyi filmben.
MesQueUnClub írta: Teljesen egyetértek hehével, régebben ott volt a juvénak Nedved, MUnak Beckham, nektek zizou, figo, ronaldo, barcába rivaldoék után, Deco, Ronaldinho és még lehetne sorolni, egy akkori Del Piero a mai fociban szerintem istenkirály lenne.
Nem csak a tamadok, a kozeppalyasokat vagy vedoket is emlithetnenk. Egy RC, Cafu, Nesta, Desailly, Davids stb. akkora kiraly lenne manapsag. Eltudod kepzelni egy Roberto Carlost nehez feladat ele allitana egy Depay vagy egy Pedro?
Foggal korommel kapkodnanak ertuk a mostani edzok,lehet nem lennenek olyan taktikusak mint egy mostani vedo, de legalabb tobb esze van jatekhoz, mint egy Ramosnak vagy Piquenek.
Davids, asszem nem kell bemutatnom. Olyan stabilitast egy vergodo csapatnak 31 evesen, h egy felev alatt beleveste a nevet a Barca szurkolok emlekezetebe.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
pekedli
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. december 28., hétfő 8:13

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pekedli » 2015. december 31., csütörtök 15:22

M1Ö írta:Nem gyakran szoktam hozzászolni a forumon, de ez a téma nagyon érdekel ezért leírom én is a gondolataimat. Mindig is érdekeltek a fociban a miértek, mi miatt történik a pályán, miért azt látjuk a pályán ami történik. Persze ettől függetlenül érdekel a játék szépsége, egy gyönyörű, megmozdulás, csel, labdaátvétel. Akiket érdekel a játék mozgatórugói, nagyobb meccsek taktikai elemzései azoknak ajánlom Hegedűs Henrik blogger, bejegyzéseit, akik pedig a foci változásait akarják megismerni a kezdetektöl napjainkig, azoknak pedig Futballforradalmak című könyvet ajánlanám (ez a könyv erösen kötelezővé tenném akár a magyar edzőképzésben is).
Na de visszakanyarodva a főtémára : 10-15 évvel ezelötti foci miért tünik szemre látvanyosabbnak mint a mai. Valamint hogy a mostani játékosok alul képzettebbek, mint a régi nagyok. Egyszerüen a védekezés annyira kiforrott, hogy a játékterületet (a csapat első és utolsó embere közötti távolság) a csapatok képesek a minimumra redukálni (30-35 méter), ezáltál a támadócsapat játékosainak minimális a döntéshozó és végrehajtó ideje, ebböl adódnak a kevésbé látványos meccsek. A labdarugás fejlődősének hála, a jatékosok tökéletesen tudják az edző által kidolgozott taktikát véghez vinni. Ez főleg olyan területeken látszik, ami könnyen tanulható: labdanélküli mozgás, fizikai adottságok maximalizálása, koncentrácio. Tökeletes példa az Atletico Madrid, akik a védekezés tökletesítésevel, taktika fegyelemmel
Ennek az írásnak szint minden mondatával egyetértek !!! :salute: :salute: :salute:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. december 31., csütörtök 14:59

Én úgy vagyok ezzel az egésszel mint ahogy azt a Jurassic Park-ban is megmondta Jeff Goldblum, az élet utat tör :mrgreen:

Puskás Zidane Maradona Ronaldo ugyanúgy kitűnnének most is mint a saját korukban, mint ahogy Cé és Messi sem lenne középszer ,ha nem ma tolnák, de ennyire kiemelkedőek sem.Különböző korokat hülyeség összehasonlítani,de ha már azt meg tesszük akkor ne úgy csináljuk már,hogy egy Puskás 10 kiló pluszal rohangálna 2015ben a pályán... A kornak megfelelő "kiképzést" kapná ő is és a tehetsége ugyanúgy kitűnne...

Messi és CR statisztikái, egyeduralma egyértelműen a hígfos mezőny miatt jöhetett létre... Extraklasszis mind2, ez nem kérdés de ezek az emberfeletti számok inkább a futball szétszakadásának köszönhető,A Real és a Barca olyan szinten elaszakadt nem csak a spanyol de az európai élmezőnytől,hogy az valami brutális, mind játékminőségben mind pénzügyileg.A bayern az aki tartja a lépést.Ezek a 6-7-8 vagy 10 gólos győzelmek elképzelhetetlenek voltak 10 éve, manapság meg már lassan minden napos a 2 csapat életében.Az megint egy másik történet,hogy nálunk ez a trófeák számában miért nem mutatkozik meg úgy mint a barcánál, az már fejben gyengeség, bl elődöntőben kibikázott 11esek, vagy kapufák kérdése.

De erre majd akkor fog rádöbbenni mindenki amikor messi és Cé kikopnak és jön mondjuk neymar vagy valaki a Realból aki hasonló statisztikákat produkál.Aki látta mondjuk a fenomént,hogy milyen gólerős volt az biztos lehet benne,hogy ebben a realban vagy barcában úgyanúgy el tenne 50-60 gólokat szezononként mint Messi és Ronaldo.Neymar már most egész durva statokat hoz,szóval mindamellett,hogy hatalmas teljesítmény amit Cr és Messi lehozott, nem tartom kizártnak,hogy a közeljövőben lesznek páran hasonló statokkal, akár kevésbé tehetséges játékosok is.

Na mind1, Én hehe-vel értek egyet, a mezőny a gyenge, nem a futball lett olyan nehéz sport.A tehetség megtalálja a maga útját mint azt tette messi és Cé esetében.Arra fogni,hogy x meg yból egy átlag fos lett azért mert annyira felgyorsult a sport szerintem butaság.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
pekedli
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2015. december 28., hétfő 8:13

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pekedli » 2015. december 31., csütörtök 14:59

hehe írta: szóval szted annyira jó ma az összes játékos és annyira kiegyenlített a mezőny, hogy gyakorlatilag kioltják egymást a tehetségükkel?
ha valóban ennyire tehetséges és jó manapság egy csomó játékos, akkor ebből miért nem lehet látni semmit a pályán? miért nézhetetlen a meccsek nagy része?
Na látod a tököm tudja hogy van ez :D Elmondok egy példát ami talán ide vág és amióta láttam magam sem értem az egészet.. Kb. tíz éve kint voltam egy Honvéd meccsen a szokásos szar nézhetetlen magyar foci majdnem elaludtam :D szünetbe a cserék melegítettek az orrom előtt cicázás passzolgatások kényszerítők stb. Az ellenfél cseréi között (talán a Videoton lehetett az ellenfél) volt egy Jugoszláv manus olyan dolgokat művet hogy a szünet végéig csak őt néztem. Még a fülén is pörgette a bogyót villám gyors volt cselek ide-oda azt sem láttam hol a labda egyszóval azt hittem na ez aztán hülyét csinál itt majd a Magyar fiúkból. Nem is értettem miért csere ilyen képességekkel. Na ami a lényeg 60. percbe becserélték hát :ozil: :ozil: olyan szinten volt duplanulla a faszi hogy nem akartam elhinni. Mi ebből a tanulság ? Na még erre sem jöttem rá azóta sem!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. december 31., csütörtök 14:30

pastore írta:Nem gyakran szoktam hozzászolni a forumon, de ez a téma nagyon érdekel ezért leírom én is a gondolataimat. Mindig is érdekeltek a fociban a miértek, mi miatt történik a pályán, miért azt látjuk a pályán ami történik. Persze ettől függetlenül érdekel a játék szépsége, egy gyönyörű, megmozdulás, csel, labdaátvétel. Akiket érdekel a játék mozgatórugói, nagyobb meccsek taktikai elemzései azoknak ajánlom Hegedűs Henrik blogger, bejegyzéseit, akik pedig a foci változásait akarják megismerni a kezdetektöl napjainkig, azoknak pedig Futballforradalmak című könyvet ajánlanám (ez a könyv erösen kötelezővé tenném akár a magyar edzőképzésben is).
Na de visszakanyarodva a főtémára : 10-15 évvel ezelötti foci miért tünik szemre látvanyosabbnak mint a mai. Valamint hogy a mostani játékosok alul képzettebbek, mint a régi nagyok. Egyszerüen a védekezés annyira kiforrott, hogy a játékterületet (a csapat első és utolsó embere közötti távolság) a csapatok képesek a minimumra redukálni (30-35 méter), ezáltál a támadócsapat játékosainak minimális a döntéshozó és végrehajtó ideje, ebböl adódnak a kevésbé látványos meccsek. A labdarugás fejlődősének hála, a jatékosok tökéletesen tudják az edző által kidolgozott taktikát véghez vinni. Ez főleg olyan területeken látszik, ami könnyen tanulható: labdanélküli mozgás, fizikai adottságok maximalizálása, koncentrácio. Tökeletes példa az Atletico Madrid, akik a védekezés tökletesítésevel, taktika fegyelemmel feljöttek a szűk elitbe. Hisz mit lehet tenni, ha az ellenfélbe ügyesebb jobb játékosok vannak, lecsökkenti a jatákosok idejét és területét, hogy a tudáskülönbség ne ütközzön ki. Ebből adódik, hogy a játéksoknak tökéletes gépeknek kell lenniük aki elvégzik a feladatukat minimális hiba százalékkal, és tünik el a saját karakterük, indentitásuk. Lépésről lépésre begyakorolt sémákra épül egy adott poszt játéka, és ezért érezzük tucatnak, sablonnak a játétkosokat. A mostani éljátékosok nem hiszem, hogy kevésbé technikásak lennék mint elődeik, tökéletesen elvégzik azokat a játékhelyzeteket amik szükségesek nekik, 1-2 érintöböl tökéletesen megoldják az adott játkszituációt, hogy én is elcsodálkozok (akik fociztak magasabb szinten tudják, hogy néha ezt sokkal nehezebb, mint kicselezni 1-2 játékost). Csak egyszerüen kiveszett belölük a kreativitás, az elöbb leszabályozott játék miatt, emiatt tünhetnek "rosszabnak" mint a régiek. Nézzük csak Lewandowski példáját, egy tökéletesen kinevelt játékos, jól lő, fejel, helyezkedik, gol veszélyes, a labdás részeit is megoldja a játéknak. Egy tökéletes gépezetben láthatjuk, tökéletesen funkcionál. Tehát technikailag megoldja a feladátát, csak nincs szüksége kreativitásra, hisz minden egyes játékhelyzetben le van zongorázva mit kell tennie. Kevés a hangsuly a játékosok saját döntésein azáltál nem is alkulhat ki a kreativitás, hisz könnyebb egy összetett rendszerben mozogni, dolgozni. Hiszen a káoszban zseninek kell lennie az embernek, hogy átlássa a dolgokat, viszont zseniket, művészeket nem lehet nevelni képezni, és sokkal kiszámíthatatlanabb lenne az egész, mint ha egy rendszerbe gondolkodna az ember. Ez nekünk nézőknek kevésbé tetszhet, hiszen alig kapunk saját egyéniséggel rendelkező játékosokat, de az biztos, hogy az edzők könnyebben tudnak ilyen játékoska irányatani. És ha ezek a játékosok, betartják az edzök által felvázolt taktikát sokat nő a gyözelmi esélyük, a náluknál jobb játékosokkal szemben. De ezt a rendszben való gondolkodást, ne csak mint védekező részről képzeljük el, hanem támadó oldalról is. Barca, Némét válogatott, technikailag tökéletes játékosok alkotják, de mivel az rendszerben való gondolkodás hatja át a játékukat, ezért érezhet hiányérzetet, aki régi nagyokon nőtt fel. Ezért butaság összehasonlitani a régit a maival, hiszen a maiakban valószínüleg hiányzik az az önálló döntéshozó képesség, ami az elődeikböl és a rendszertelenebb játékba nem találnál fel a helyüket, viszont ez forditva is igaz, a mult nagyjaibol is hiányzik az a gépesitett rész, ami a mai fociban kiemelné őket (Isco esetét tudnám felhozni, aki szerintem a technikai tudásával a 10-15 évvel ezelött elsőrendű focista lett volna). De nyilbán vannak átfedések, és a mai ösztönös focisták biztos vagyok benne, hogy megállnák e a helyüket, azok akik nem csak tökéletesen képzett játékosok, hanem akikben megvan az ösztön a foci iránt (Messi, Iniesta, Pirlo, Neymar, Modric, Marcelo, akim a nem betanított sémán kivül is remek megoldásokat választanak).

Még lenne pár gondolatom, de nagyjából összefoglaltam amit szerettem volna. Ha néhol csapkodó azt nézzétek el. Remélem nem teljesen össze-vissza és meg lehet érteni a mondanivaloját.
Te vagy az R.M.C.F.? :mrgreen:
Egyébként egyet értek. Engem nem rendít meg ez a mai foci. Bár én is a 2000es évek elei focin nőttem fel, Zidane-ék fogtak meg. Az is tény, hogy nincs annyi kreatív, technikás top játékos, mint annó. De pldául nekem ez a mai Real Madrid is meg tudná adni azt az élvezetet amit régen kaptam tőle. Fantaszitkus játék lehetne itt ha más lenne a vezetőség, meg 1-2 játékost kicserélnénk más, kreatívabb játékosokra.
Meg pl nekem a Barca meccsei is, mindig is élvezetesek voltak, bármennyire nem szeretem őket. De mindig játszották a focit. Mondjuk az tényleg szomorú, hogy az olasz klubok teljesen oda vannak és valamiért az angolok is. Mondjuk őket nem értem miért, mert pénz van dögivel, a játékosok sem rosszak, de mégis.
Nincs annyi klasszis mint volt például 10 éve, de nekem ugyanúgy megvannak a szépségek a játékban.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég