Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7370
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. december 18., hétfő 9:59

Nekünk is jó eséllyel sorfalat kellett volna állni tavasszal a camp nouban így legalább rájuk hivatkozva mi sem fogunk.
Love football, hate antifa.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. december 18., hétfő 9:02

Ahogy olvasom, Paulinho úgy duplázott, hogy 2x is elé pattant a labda a kapufarol. :lol:

Mi meg rúgunk 6 kapufát 2 meccsen, és semmi...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 18., hétfő 8:29

Barcelona say no guard of honour for Real Madrid at Clásico
Surprise :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kodo » 2017. december 17., vasárnap 13:58

Lehetetlen azt egy egész szezonon keresztül nyújtani amit Messi csinál idén. Eddig még csak csak ott volt Iniesta mellette,de most már egyre ritkábban. Egyedül húzza az argentin az egész csapatot. Volt lehetőségem az elmúlt pár hétben leülni megnézni a meccseiket, a legszembetűnőbb az hogy a csapat egész játékát ő adja. Szinte nincs olyan veszélyes támadás amiben nincsen benne. Aki ránéz a statisztikára aztmondja: "de hát Alba gólpassz Suarez gól"... persze csak közben Messi mozgásával bomlott meg a védelem és az ő kulcspasszával léptek be a védővonal mögé a többiek. Elképesztően sokat számít nekik ez a pali, sokkal többet mint nálunk bárki. Így hogy Iniesta kimegy játszótársa se nagyon van már a csapatban. Amennyire kiröhögtük Paulinhot, ő abban jó hogy Messivel megértik egymást, bár szerintem nem Coutinhora van szükségük elsősorban, vele is sokat nyernének olyan szempontból hogy lesz játszótársa Messinek. Persze ha Messi kimegy, se Coutinho, se Dembele nem fogja pótolni, és kb az egész játékfelfogást ki kell dobniuk a fenébe...persze csak ha nyerni is akarnak valamit. Kicsit elkanyarodtam, de azt akartam kihozni ebből, hogy a Barca csak a Messi faktorral lehet esélyes komolyabb címekre(Bl), ahhoz pedig tavasszal is csúcsformában kell lennie. Én nem nagyon emlékszem, mikor tudta egész szezonban hozni ezt a szintet legutoljára. Talán amikor még voltak társai. Persze simán lehet hogy villan szombaton, és elmennek 11 pontra, ami már egy klasszikus után akkora előny lesz ha még hatalmas formahanyatlás is jön közbe tavasszal, hogy onnan erőből is be lehet húzni a ligát.

Ezzel szemben a mi is érdekesek vagyunk. Idén rengeteg meccsünket nem tudtam nézni, különböző okokból, legtöbbször főként azokat hagytam ki ahol betliztünk(Betis, Atletico stb). Ami nálunk nagyon szembeötlő, hogy szerintem nem vagyunk rosszak. KIfejtem. A tegnapi meccs után is rengeteg véleményt olvastam itt a fórumon, hogy még szerencse megnyertük a kupát, ez a minimum, de Cr továbbra is szar, Benzema továbbra is szar stb. Nem tudom nem észrevenni Zidane csapatának legnagyobb erősségét, azt hogy szakaszokra bontjuk a mérkőzést. Az elődöntőben például egyből nekiestünk az ellenfélnek, az első 20 percben volt 15 helyzetünk(most mondtam egy számot) de ami ennél is fontosabb... ugy volt 15 helyzetünk hogy közben ment a labda a földön, szép játékkal, jó egyéni megoldásokkal. Ezután kicsit visszavettünk elkezdődött az "ívelgetés". Nem azért mert nem tudtuk volna ezt hozni, hanem hogy kicsit fújjanak a srácok. Legtöbbször a meccs elején nekirontunk az ellenfélnek, megpróbáljuk megszerezni az első gólt, hogy utána a kezünkben legyen a gyeplő. Ez főképp a kiscsapatok ellen igaz, a kisebb téttel bíró mérkőzéseken. Aztan később szakaszokban még a félidő végén megnyomjuk, aztán a második félidő elején majd a végén. Főleg a végén kezdvező, mert arra elfárad az ellenfél, aki bár nincs konkrét nyomás alatt, de miközben a meccs unalmas részében járatjuk középen a labdát(amit ki kell emelnem mesteri módon csináltunk tegnap is) és ívelgetünk ők futnak a labda után. Tegnap döntő lévén, épp picit forditva működött a dolog, a meccs elején hagytuk nekik a kezdeményezést majd szépen lassan átvettük tőlük az irányítást( Juve ellen is ez volt). Látszott hogy amikor a csapat játszani akart 1-0 után a második gólunk a foci magasiskolája volt, pazar összjáték után Benzema visszafejelte és Ronaldo belőtte. A meccs végén aztán megint egy új dolgot láttam, a 90 perc környékén percekig adogatott a Gremio mert nem tudta hova tenni a labdát úgy lezártunk minden területet. Ha Zidane ezt tudatosan kérte a srácoktól akkor le a kalappal, rég láttam ilyet.
Egy szó mint száz, kezd formába jönni a csapat, a helyzetkihasználáson még van mit csiszolni, de Ronaldo egyre jobban elkapja a fonalat így decemberre, és ha Ronaldo jó akkor Benzema is feljavul. Bale visszatérésével sokat nyerhetünk, bár tegnap is hiába volt szép a külsőzése meg utána megint amikor befele cselezett balról...ha van jobb lába akkor 2 góllal jön le erről a meccsről. De a játékkedve nekem is tetszett. Középpályára nem térnék ki Modric látványosan a többiek fölé nőtt, ez kelleni fog a későbbiekben. Én pozitívan látom a jövőt, vannak dolgok amik zavarnak főleg cseréknél de ezek is biztos okkal történnek.

Nem olvastam át, csak lepötyögtem ebéd után a gondoltaimat, ha már a kajához madridomot olvastam. :D

Avatar
whitemadrid
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: whitemadrid » 2017. december 17., vasárnap 13:26

Ki se álljunk szerintem
Nem erre próbáltam célozni

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. december 17., vasárnap 13:09

én már letettem erről. sok éve folyamatosan tolja a 90 perceket és nagytöbbségében ő húzza ki a szarból a csapatot. ha nincs akkor EL-re mennének minden évben. de van. gumibogyószörp.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. december 17., vasárnap 13:04

BBeno írta:barcelonában sosem volt probléma hogy messi bírja-e. amilyen cuccokat szedetnek vele.
Már most látszik rajta. Azért már ő is csak bőven 30 és szerencsétlennek az egész pályát be kell játssza. Főleg a Villarreal ellen volt feltűnő, hogy sokszor még Busquets mögé is visszajárt elkérni, az meg bőven az ő térfelük közepe. Aztán osztogasson az ellen térfelén is, meg érjen oda a befejezésekhez is. Vannak periódusok mikor pihen meccs közben, de ha megállás nélkül ezt tolná, akkor már most mehetne kényszerpihenőre, mert lépni nem bírna. Szerintem "kicsinálják" mert tényleg minden rá van bízva és mégis folyamatosan végig tolja a 90 perceket. A Sporting elleni BL visszavágón kívül szerintem még nem kezdett padon.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. december 17., vasárnap 12:59

barcelonában sosem volt probléma hogy messi bírja-e. amilyen cuccokat szedetnek vele.

egyet kérek. ha megint 2-2-nél megy a barca kontra akkor marcelo rúgja fel akit kell és ne kövessen el akkor amatőrséget amit még megye3-ban sem követnek el.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5619
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2017. december 17., vasárnap 12:51

Annyiból jó ez a -8 pont, hogy ennyire már rég vártam klasszikust. Nyílván mindig jön a gyomorideg, ha más nem, akkor kezdés előtt. De már napoak óta ezen pörgök, ezzel kelek-fekszek. Mondjuk az is rátesz, hogy megszólalt az igazságérzetem az ellen és Barca szurkolók miatt. Engem teljesen kiidegel, hogy "mindenhol" azt olvasom-hallom, hogy amúgy ez a Real csak szerencsés, amúgy még szarabbul játszik mint a Barca. CR még most is Inzaghi 2.0 (amiben van némi igazság, de attól még túlzás) és mindent sajnálnak tőle. Úgyhogy remélem Ramos-ék is annyira rá vannak pörögve a meccsre, mert akkor nem lesz gond. Ja és remélem MEssi ma is végig tolja a 90 percet. Igaz lesz 6 napja rápihenni, de játszon csak minél többet.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. december 17., vasárnap 12:06

Dettó!
Jó lenne faragni azon a különbségen és akkor rendben vagyunk.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2017. december 17., vasárnap 11:54

A legutóbbi sorfal jól sült el, egy hasonlót aláírnék most is. Mondjuk egy szenvedős 1-0-lal is kiegyeznék a jövő héten, csak csökkenjen a hátrány a bajnokságban... :)

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. december 17., vasárnap 11:43

A sorfal az elmúlt dolgok teljesítének szól!

A meccs pedig egy aktuális, pillanatnyi dolog.

Ha az említett módon hárommal ki is kapnánk akkor sem veszi el senki a BL győzelmet és az 5 kupát amit bezsebeltünk 2017-ben.

Nyilván nem lehet a múltból élni és mindent meg fognak tenni a meccsért, de 1-1 meccs az csak egy aktuális aznapi formától függ.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. december 17., vasárnap 11:37

Juanito írta:Sokszor szóba került már a sorfal a topicban. Javítsatok ki ha tévedek, de az én emlékeim szerint csak akkor jár a sorfal az El Clásico-n, hogyha úgy érkeznek a csapatok a meccsre, hogy az egyik már matematikailag bebiztosított bajnok.

Amelyik sorfalra én emlékszem Clásico-ról, 2008. május 7-én volt, a 36. fordulóban, amikor már bajnokok lettünk az Osasuna ellen egy meccsel korábban, míg a Barcelona a Villareal-lal harcolt a második helyért.

Ezek fényében számomra őszi meccsen kizárt a sorfal, ahogy minden klubVB, Bajnokok Ligája vagy bármi egyéb irreleváns ebből a szempontból.

Aztán látok én is cikkkeket a Marca-n meg itt-ott, illetve arról is írnak, hogy korábban más csapatok megadták-e ezt a tiszteletet a Barca-nak vagy a Real-nak (VIllareal, Granada, stb.), de nekem annyira az El Clásico-hoz kötődik ez az emlék, hogy a többi csapattól nem is várnám el a sorfalat. :D
Minden klub vb győzelem után kaptunk sorfalat a kovetkező ellenféltől,bl győzelem után nincs bajnoki csak azért nem.Sorfalat kéne álljanak hivatalosan.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 17., vasárnap 11:19

Győzelem is fontos, de arra minden évben minimum kétszer van esély. Sorfalra elég ritkán. A kettő együtt meg maga a gyönyör.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2017. december 17., vasárnap 11:15

Személy szerint engem sokkal jobban érdekel, hogy behúzzuk a klasszikust.. megvagyok a sorfaluk nélkül..

Az utóbbi meccseink azért már adhatnak reményt a jó teljesítményre, szerintem simán hozzuk!

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 17., vasárnap 11:09

Elvileg minden friss bajnoknak jár a tisztelet. Legyen az bl, kupa vagy bajnokság vagy cwc.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Juanito
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2015. június 25., csütörtök 11:42
Kedvenc játékosaid: Casillas, Isco, Modric, Ronaldo, Ramos, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Juanito » 2017. december 17., vasárnap 11:04

Sokszor szóba került már a sorfal a topicban. Javítsatok ki ha tévedek, de az én emlékeim szerint csak akkor jár a sorfal az El Clásico-n, hogyha úgy érkeznek a csapatok a meccsre, hogy az egyik már matematikailag bebiztosított bajnok.

Amelyik sorfalra én emlékszem Clásico-ról, 2008. május 7-én volt, a 36. fordulóban, amikor már bajnokok lettünk az Osasuna ellen egy meccsel korábban, míg a Barcelona a Villareal-lal harcolt a második helyért.

Ezek fényében számomra őszi meccsen kizárt a sorfal, ahogy minden klubVB, Bajnokok Ligája vagy bármi egyéb irreleváns ebből a szempontból.

Aztán látok én is cikkkeket a Marca-n meg itt-ott, illetve arról is írnak, hogy korábban más csapatok megadták-e ezt a tiszteletet a Barca-nak vagy a Real-nak (VIllareal, Granada, stb.), de nekem annyira az El Clásico-hoz kötődik ez az emlék, hogy a többi csapattól nem is várnám el a sorfalat. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. december 17., vasárnap 10:27

whitemadrid írta:
Realista24 írta:Elvileg sorfalat kellene állniuk... :ike:
Tegyük fel sorfalat állnak, bemutatjuk a kupákat, Európa és a világ legjobb csapata stb....
És aztán vernek nekünk egy 3 ast.. :D
Sztm annál nagyob baki nincs..
Ne így legyen. :hmmm:
Ki se álljunk szerintem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. december 17., vasárnap 9:52

whitemadrid írta:
Realista24 írta:Elvileg sorfalat kellene állniuk... :ike:
Tegyük fel sorfalat állnak, bemutatjuk a kupákat, Európa és a világ legjobb csapata stb....
És aztán vernek nekünk egy 3 ast.. :D
Sztm annál nagyob baki nincs..
Ne így legyen. :hmmm:
Szerintem nincs köze a 2nek egymáshoz, ha kikapunk 5-0ra is menne háttérképnek minden platformon :D az a sorfal az elmúlt 5-6 évnek szólna,szimbolikus jelentőségű,hogy a 2010 óta hova jutott ez a csapat.Meccs az sok van. Meg amúgy is nyerünk :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
whitemadrid
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 8:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: whitemadrid » 2017. december 17., vasárnap 9:22

Realista24 írta:Elvileg sorfalat kellene állniuk... :ike:
Tegyük fel sorfalat állnak, bemutatjuk a kupákat, Európa és a világ legjobb csapata stb....
És aztán vernek nekünk egy 3 ast.. :D
Sztm annál nagyob baki nincs..
Ne így legyen. :hmmm:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 240 regisztrált és 0 vendég