Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2015. május 15., péntek 10:33

Igen,de Bale max abban meghatározó,hogy ha játszik,akkor emberhátrányban vagyunk... :)

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. május 15., péntek 10:23

Ezt én is így gondolom.
Szerencsétlenül jött ki nálatok ez, pont tavasszal, a szezon érdemi részénél.

Bale sérült volt ősszel ugye? Nem akkor mentetek a legjobban? :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 15., péntek 10:17

Ezt én értem, de a fórumtárs írta,hogy 1-2 hónapok nem számottevőek.
Tudom, ha egy játékosról van szó, akkor szerintem sem, de ha két alapkezdő, aki ráadásul nem csak kezdő, hanem meghatározó játékos is, akkor már számottevő.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. május 15., péntek 10:15

Realista24 írta:
Nálunk egyszerre volt offon James és Modric a szezon legfontosabb szakaszában, majd 1 hónapig nélkülöztük Karimot, amikor is még mindig nem volt Modricunk.
Magyarul 2015-ben két alapkezdőnk fixen hiányzott.
Bale is huzamosabb ideig volt sérült, mondjuk ezt sokan inkább előnyként tartják számon :Đ
Ezt én értem, de a fórumtárs írta,hogy 1-2 hónapok nem számottevőek.
Holott de, azok, ha egyszerre történnek. 1-2 hónap alatt,főleg tavasszal, pont lehet bukni mindent.

De az alap hozzászólásomban csak arra reagáltam,hogy azért nálunk is vannak sérülések, idei az első szezon amikor nem sérült le senki eddig, ami tényleg szerencsés, de nem általános nálunk,hogy szezonokat húzunk le sérültek nélkül.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 15., péntek 10:09

csababarca írta:
sonic írta:
Egy-ket honapok. Nem szamottevo. Meghatarozo jatekos 5-6 vagy tobb honapra mikor dolt ki utoljara? En nem emlekszek ra, bar annyira nem is vagyok kepben.
Nem vitatkozni jöttem, de nálatok ki dőlt ki 5-6 hónapra aki meghatározó?
Modric.
Jesét ne mondjuk már annak,persze sajnálatos a sérülése.
Azért az 5-6 hónapos kiesés nem általános, ritka, nálatok se mindennapos.
Nálunk Xavi volt keresztszalaggal sérült,amire emlékszem fél évre. De az meg már jó régen volt.
Nálunk egyszerre volt offon James és Modric a szezon legfontosabb szakaszában, majd 1 hónapig nélkülöztük Karimot, amikor is még mindig nem volt Modricunk.
Magyarul 2015-ben két alapkezdőnk fixen hiányzott.
Bale is huzamosabb ideig volt sérült, mondjuk ezt sokan inkább előnyként tartják számon :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. május 15., péntek 10:02

sonic írta:
Egy-ket honapok. Nem szamottevo. Meghatarozo jatekos 5-6 vagy tobb honapra mikor dolt ki utoljara? En nem emlekszek ra, bar annyira nem is vagyok kepben.
Nem vitatkozni jöttem, de nálatok ki dőlt ki 5-6 hónapra aki meghatározó?
Modric.
Jesét ne mondjuk már annak,persze sajnálatos a sérülése.
Azért az 5-6 hónapos kiesés nem általános, ritka, nálatok se mindennapos.
Nálunk Xavi volt keresztszalaggal sérült,amire emlékszem fél évre. De az meg már jó régen volt.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. május 15., péntek 9:55

csababarca írta:Messi, 2013/2014es szezonban esett ki 2 hónapra télen, 11 meccset hagyott ki.
Iniestanak ebben a szezonban volt egy hónapos pihi ősszel, 6 meccs kihagyással.
Neymar tavaly január-február, 1 hónap, 9 kihagyott meccs.
Piqué tavaly tavasz, másfél hónap, 9 kihagyott meccs, előző évben ősz, másfél hónap 9 kihagyott meccs.

Egy-ket honapok. Nem szamottevo. Meghatarozo jatekos 5-6 vagy tobb honapra mikor dolt ki utoljara? En nem emlekszek ra, bar annyira nem is vagyok kepben.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4276
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. május 15., péntek 9:30

Remy írta:
Holnap már teljes munkát fog végezni. Annyira nevetségesek ezek a barca sérülések. :lol: Mikor esett tőlük ki ember több hónapra? Természetesen alapemberre gondolok.
Messi, 2013/2014es szezonban esett ki 2 hónapra télen, 11 meccset hagyott ki.
Iniestanak ebben a szezonban volt egy hónapos pihi ősszel, 6 meccs kihagyással.
Neymar tavaly január-február, 1 hónap, 9 kihagyott meccs.
Piqué tavaly tavasz, másfél hónap, 9 kihagyott meccs, előző évben ősz, másfél hónap 9 kihagyott meccs.

Szóval azért nem 4 éve volt az utolsó sérülés.
Ez a normális ami nálunk van, nem az ami BM,Dortmund szinten ment ezévben. (vagy Arsenal örökké)
Vagy nálatok Modric esete.
Nálunk a Rijkaard érában voltak durva dolgok, rengeteg izomsérülés, mindenkinél. Akkor mindennapos volt a sérülés, a húzódás, izomszakadás, stb.
Most valamit jól csinálnak nálunk, plusz nyilván szerencse is.


BL: nem gondoltam volna,hogy a Juveval döntőzünk. Rátok készültem, néztem is a meccseteket, végig abban a hitben voltam,hogy jönni fog a második hosszabbítást érő gól. Nem jött, így mondhatni meglepetés lett.
Én személy szerint örülök hogy így alakult (bocsi), mert a Juve ellen több sanszot látok, mint ellenetek. Így kicsit nyugodtabban fogok tudni leülni a tv elé döntőt nézni. Ellenetek nem lettem volna nyugodt,cseppet sem, még akkor sem, ha most jobban néz ki a barca csapatilag,mint a real.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. május 15., péntek 9:02

Realista24 írta:
lesliejr írta:Köszi, és mi van azzal a hírrel, hogy már nem fogjátok tudni sokáig fizetni ezeket a magas fizetéseket és ez vezéráldozattal fog járni.
http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... -barcelona
semmi, alvesnek most adnak majd 9milliós fizetést.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 15., péntek 9:00

lesliejr írta:Suarez izomtúlterheléssel bajlódik. A csatáraink tavasszal nem voltak rotálva, szerencse, hogy csak pár meccs lesz már. Atlético ellen nem játszatnám. Amúgy is tartok azoktól a vadállatoktól, hogy lerúgnak valakit.
Köszi, és mi van azzal a hírrel, hogy már nem fogjátok tudni sokáig fizetni ezeket a magas fizetéseket és ez vezéráldozattal fog járni.
http://www.goal.com/en/news/12/spain/20 ... -barcelona
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2015. május 15., péntek 8:10

Suarez izomtúlterheléssel bajlódik. A csatáraink tavasszal nem voltak rotálva, szerencse, hogy csak pár meccs lesz már. Atlético ellen nem játszatnám. Amúgy is tartok azoktól a vadállatoktól, hogy lerúgnak valakit.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62873
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 14., csütörtök 23:07

Sierra írta:Most akkor mi lesz a maradék két fordulóval? Tudni már valamit?
Lesz, oficiális :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. május 14., csütörtök 23:06

Most akkor mi lesz a maradék két fordulóval? Tudni már valamit?

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. május 14., csütörtök 23:04

Sérüléses témával kapcsolatban egy kicsit a STATSports-mellényről (ez az a fekete mellény, ami itt Iniestán látható), amit használunk idén:
According to Spanish newspaper El País, since Luis Enrique and Rafael Pol’s arrival this season, they have done away with excuses for not wearing GPS-equipped vests and required all the players to use these vests in training sessions.

The technology in the vests warns about injury risks by quantifying muscular fatigue values. This allows the technical staff to choose the fittest starting line-up, with the end in mind to be in the best physical shape in the last parts of the season.

The GPS controls variables such as speed, distance, accelerations and decelerations, impacts, and sprints. “These accelerations and sprints are the most important values to gauge the risk of injury,” a representative from the club said. It also provides a heat map to show where and how far the players are running.
Ha érdekel valakit, itt egy hosszabb cikk arról, hogy mit tud ez a dolog: http://g14.co/article/the-stats-vest-an ... -barcelona (Sajnos a témában készült magyar nyelvű írásról nem tudok.)

Valószínűleg a folyamatos rotáció mellett ez is közrejátszik a jóval kevesebb sérülésben, legalábbis elég szembetűnő az egybeesés a mellény használata és a sérülések számának csökkenése között. Illetve klubhoz közeli források Rafa Polt, az erőnléti edzőnket is nagyon dicsérik (ő annál a Francisco Seirul·lónál tanult egyébként, aki még Pep edzősködése alatt dolgozott a csapatnál), elvileg fiatal kora ellenére is elég elismert már a szakterületén, és remek munkát végez egyelőre a nagycsapatnál.

A fent említett tényezők persze nyilván csak egy bizonyos szintig segítenek, az már puszta szerencse vagy balszerencse kérdése, hogy éppen mikor száll bele egy játékosba egy favágó védő páros lábbal, súlyos sérülést okozva neki. Ezekre - gondolom én - nem igazán lehet felkészülni, szóval köszönetet mondhatunk Fortunának, hogy az ilyen jellegű események idén egyelőre elkerültek minket.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 14., csütörtök 22:40

Remy írta:
Toti írta: tehat vasarnap jatszik.

Holnap már teljes munkát fog végezni. Annyira nevetségesek ezek a barca sérülések. :lol: Mikor esett tőlük ki ember több hónapra? Természetesen alapemberre gondolok.

2011 ben egyszer volt egy 3 hónapos sérülés.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. május 14., csütörtök 22:39

Toti írta: tehat vasarnap jatszik.

Holnap már teljes munkát fog végezni. Annyira nevetségesek ezek a barca sérülések. :lol: Mikor esett tőlük ki ember több hónapra? Természetesen alapemberre gondolok.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. május 14., csütörtök 22:35

danianevem írta:
Realista24 írta:Suárez megsérült, nem tudni, mennyit hagy ki, ezt írják.
Barcásokat kérdezem, hogy mi az aktualitás vele?
A combizmával van valami. Ma külön edzett, az Atlético ellen kérdéses a játéka.
tehat vasarnap jatszik.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. május 14., csütörtök 22:28

Realista24 írta:Suárez megsérült, nem tudni, mennyit hagy ki, ezt írják.
Barcásokat kérdezem, hogy mi az aktualitás vele?
A combizmával van valami. Ma külön edzett, az Atlético ellen kérdéses a játéka.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. május 14., csütörtök 22:28

fenomeno22 írta:Atneztem egy kicsit az Eurobarcara,gusztustalan ami ott megy,a sok dögevő,nem átallanak 5-10éves jóslásokba bocsátkozni minket illetően,mennyire szarok leszünk,leszólják a fórumot,nagyon nagy lett az arc,tegnap meg még reszkettek nehogy minket kapjanak,mikor tavaly kiestek én nem emlekszem itt ez lett volna,nem focimeccset kell ezekkel rendezni,ketrecharcot.

Minek mentek oda? Lasszóval kell fogni olyat aki tisztelettudó,emberi.......az egyfajta stílus,azt ha barcás vagy követed,vagy takarodó.....az meg a másik lenézése,gennyezése.

ha annyira sikeresek lennének még meg is érteném....de hozzánk képest lófaszok,és még is köpedék ahogy lenéznek minket....de ez kizárólag az ostobaság mikéntje,mert ha egy nálad sikeresebbet leszólsz,köpködsz...akkor azzal magadat még jobban leszólód,midőn fele annyit sem értél el.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Ramioli
Hozzászólások: 925
Csatlakozott: 2014. március 23., vasárnap 17:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, , Redondo, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Ramioli » 2015. május 14., csütörtök 22:17

fenomeno22 írta:Atneztem egy kicsit az Eurobarcara,gusztustalan ami ott megy,a sok dögevő,nem átallanak 5-10éves jóslásokba bocsátkozni minket illetően,mennyire szarok leszünk,leszólják a fórumot,nagyon nagy lett az arc,tegnap meg még reszkettek nehogy minket kapjanak,mikor tavaly kiestek én nem emlekszem itt ez lett volna,nem focimeccset kell ezekkel rendezni,ketrecharcot.
Nem kell átnézni:-) nem kell ezen mérgelődni , az ellentét mindig is megvolt a 2 csapat között, meg a szurkolók között is.. mint a Ftc-Ute kb annyira szeretjük egymást:-) nincs ezzel probléma így van ez jól, mi nem szeretjük őket, ők meg nem szeretnek minket.. ami náluk kamu tizi(mert mi mindig kamut kapunk) az nálunk fújható! van benne jó adag irigység , hiszen a Világ legeredményesebb klubja vagyunk.. sok sok idő kellene, hogy klub szinten behozza a Barca a Realt.. Nagyobb klub a Real Madrid..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 134 regisztrált és 0 vendég