Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. május 1., péntek 9:47

Egyik ilyen könyvet sem olvastam, mivel egy sem objektív, viszont mindegyikben van igazság.
Az igazság meg az ezekben a könyvekben, ami a csapatomat élteti, a másikat rossz színben tünteti fel. Így is elég elfogult vagyok, hát még ezek hatására :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2015. május 1., péntek 7:12

Graham könyve Pep csapatáról szól, azokról az évekről. Szerintem ott megállja a helyét a "világ legjobb csapata" cím. Nem a valaha volt, nem a történelem legjobbja, stb. De tudom, itt inkább Ibra könyve az etalon, mert ő írt olyat, ami kedves egy madridi fülnek. :)

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. április 30., csütörtök 17:39

Thiago11 írta: Folyamatosan mindenki Ibra könyvére hagyatkozik, persze itt érthető. Graham Hunter-éről egyetlen hivatkozást sem olvastam, ami sokkal inkább objektív. Nem azt mondom, hogy nem részrehajló olykor, de többnyire olyan forrásokból táplálkozik, amik teljesen valósak. Azért kicsit furcsállom, hogy egy olyan könyv itt az etalon, ami egy enyhén sértődött embertől származik, aki enyhén szubjektív ebben a témában. Amúgy meg többször lenyilatkozta, hogy Messivel semmi baja, barátok.
.
cím: Barca - A világ legjobb csapatának története

:lol: :lol: csupa obejktivitást sugall.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 30., csütörtök 17:20

Thiago11 írta:Folyamatosan mindenki Ibra könyvére hagyatkozik, persze itt érthető. Graham Hunter-éről egyetlen hivatkozást sem olvastam, ami sokkal inkább objektív. Nem azt mondom, hogy nem részrehajló olykor, de többnyire olyan forrásokból táplálkozik, amik teljesen valósak. Azért kicsit furcsállom, hogy egy olyan könyv itt az etalon, ami egy enyhén sértődött embertől származik, aki enyhén szubjektív ebben a témában. Amúgy meg többször lenyilatkozta, hogy Messivel semmi baja, barátok.
Azert ne csodalkozz, hogy a madridistak nem olvasnak el egy olyan konyvet, aminek mar a cime is hazugsag :mrgreen: (graham hunter: barca. a világ legjobb csapatának története)

Thiago11
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. május 8., szerda 20:31
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Thiago, Rivaldo
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Thiago11 » 2015. április 30., csütörtök 16:47

h3x0r írta: Ibra a konyveben ezt irta es azok alapjan ahogy es amiket az azt megelozo fejezetekben irt, en elhiszem neki.

Folyamatosan mindenki Ibra könyvére hagyatkozik, persze itt érthető. Graham Hunter-éről egyetlen hivatkozást sem olvastam, ami sokkal inkább objektív. Nem azt mondom, hogy nem részrehajló olykor, de többnyire olyan forrásokból táplálkozik, amik teljesen valósak. Azért kicsit furcsállom, hogy egy olyan könyv itt az etalon, ami egy enyhén sértődött embertől származik, aki enyhén szubjektív ebben a témában. Amúgy meg többször lenyilatkozta, hogy Messivel semmi baja, barátok.

Azonkívül kicsit le van sarkítva ez a stílus, amit Pep alatt játszott a Barca. Csak annyit olvasni, hogy unalmas tili-toli, unalmas passzolgatás aztán Messi beveri. A gyors háromszögelések, kényszerítők, amibe az ellenfél olykor beleőrült nem volt olyan unalmas szerintem. Ugyanez igaz például a kontrákra. Azok között is hatalmas különbségek vannak. Van nagyon szépen kivitelezett 1-2 gyors passzal végigvitt támadás, ugyanakkor van az ellentettje is. Nem lehet ezeket sem egy kalap alá venni.
Végülis mindegy, kinek a pap...

Guardiolat pedig nem elismerni, mikor egy szétesett, szinte a béka segge alatt lévő csapatot átvéve első szezonjában az elitbe emelt szerintem elég dőreség. Pláne, hogy nem sztárigazolásokkal tette.
Nem azt mondom, hogy egyedülálló edző a futballtörténelemben, sokszor tényleg túloznak vele kapcsolatban, de kicsit le van itt nézve. Mou, az edzőfejedelem stb. szintén majd mindig a tutiba ment. A Porto-val tényleg nagyot alkotott, de azóta folyamatosan az élklubokat váltogatja.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 30., csütörtök 16:21

Igen, ezt írta a kolléga is és hogy innen szép pofára esni.
Nem írta, hogy nem egészséges, de jössz ide röhögni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. április 30., csütörtök 16:20

Realista24 írta:
Miért te örülnél ha a Real játékosoknak az lenne a felfogása, hogyha legyőzik a juvét akkor mind1 megyünk kávézni vége a szezonnak és már nem kell semmi?:D
Nem, de nem is erre célzott a kolléga.
Szerintem ilyen szinteken már kell az ilyen fajta "egoizmus" is, ha nem ez lebegne előttük, akkor mégis mi? Szerintem elég motiváló erejű dolog.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 30., csütörtök 16:17

Miért te örülnél ha a Real játékosoknak az lenne a felfogása, hogyha legyőzik a juvét akkor mind1 megyünk kávézni vége a szezonnak és már nem kell semmi?:D
Nem, de nem is erre célzott a kolléga.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. április 30., csütörtök 16:00

madridronie írta:
"Si eliminamos al Bayern, el triplete será nuestro"
A katalán Sport értesülései szerint a Barca öltözőjén belüli általános vélekedés: "Ha kiverjük a Bayernt, triplázunk ..." :shifty: Hmmm; innen szép pofára esni. :hmmm:
Miért te örülnél ha a Real játékosoknak az lenne a felfogása, hogyha legyőzik a juvét akkor mind1 megyünk kávézni vége a szezonnak és már nem kell semmi?:D
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: madridronie » 2015. április 30., csütörtök 14:06

"Si eliminamos al Bayern, el triplete será nuestro"
A katalán Sport értesülései szerint a Barca öltözőjén belüli általános vélekedés: "Ha kiverjük a Bayernt, triplázunk ..." :shifty: Hmmm; innen szép pofára esni. :hmmm:
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. április 30., csütörtök 13:30

Cali írta:Miert kerult be Ibra alom 11-be az argentin?
Objektív :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Cali
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Cali » 2015. április 30., csütörtök 13:28

Ha Messi kerte Pepet, hogy rakja be Ibra helyere, akkor Zlatan miert nem utalja Messit is? Miert spanoltak egymassal pl. a legutobbi PSG - Barca meccs elott? Miert kerult be Ibra alom 11-be az argentin?

Jester
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 9:48
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldinho, Nesta, Maldini, Buffon
Kedvenc csapatod: Olyan nincs...

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Jester » 2015. április 30., csütörtök 8:59

A Pep fociról annyit, hogy az első 2 évben simán nézhető volt, aztán az Inter elleni meccs megmutatta a világnak a taktikát ellenünk. Onnantól fogva mindenki, még a Real Madrid is beállt a saját térfelére és lőttek a focinknak, a focinak. Felállt falak ellen mutassatok egy csapatot aki szépen, élvezhetően játszik. Mint nektek legutóbb az Atma kb. Nem tudtatok mást csinálni mint passzolgatni és ívelgetni. Mert ez volt a helyes taktika. Mi az ívelgetést hanyagoltuk a pici emberek miatt. De ellenünk nem csak az Atma állt be bunkerbe hanem mindenki. Pep második 2 éve nem csak nektek, szerintem sok Barca szurkolónak is nézhetetlen volt, de nem mi akartunk így játszani, hanem erre kényszerültünk, mert az összes ellenfél telerakott gatyáva jött ki a pályára. Ott vannak a MU elleni BL döntők. Gyors, szép játék, de ők is focizni akartak. Akkoriból kb az egyetlen csapat. Nem véletlen, hogy olyan látványos meccseket játszottunk velük. Mindenki más túlélni akart.
Igen ebben van valami. Én is ezt szoktam mondogatni amikor focikedvelő társaságban vagyok és felmerül a Barca.
Pep legelső évében ez a játék valami isteni volt. Abban igaza van R.M.C.F-nek, hogy a játékrendszer önmagában nem elég. Sőt, egy ilyen rendszerhez elengedhetetlen egy klasszis jelenléte. Engem leginkább a '74-es holland vállogatottra emlékeztet, ahol rengeteg minőségi játékos volt, de ott volt az extraklasszis Cruyff aki nagyon kellett oda.

Ami szerintem minden Barca szurkolónak idegesítő lehetett, az az, hogy Pep b@szott változtatni, amikor nem működött a dolog.

Érdekes látni amúgy, hogy végre megint van egy valódi 9-es a Barcában. Jóformán Eto volt az utolsó. Utána is voltak. De Pep kitalálta ezt a hülye, "csatárokat tegyünk ki a szélre" taktikát.
Mint utóbb kiderült nem pep találta ki messi új posztját,hanem messi magának és ki is követelte.
Ugye itt nem Ibra könyvére hagyatkozol? :lol:

Szerk: ja, de látom igen :lol: :lol:

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2015. április 30., csütörtök 6:51

Suarez az első pár meccsen a jobb oldalon kezdett. Meccsek alatt folyamatosan cserélgette a helyét Messi-vel, de inkább a jobbszél volt a jellemző. Aztán ahogy formába lendült megfordult, többet volt középen mint a szélen és ez azóta is így van. De amíg esetlenül mozgott nálunk, jegeltük a vonal mellett. Ekkor inkább a Messi-Neymar összjáték határozta meg a támadásainkat.
A Pep fociról annyit, hogy az első 2 évben simán nézhető volt, aztán az Inter elleni meccs megmutatta a világnak a taktikát ellenünk. Onnantól fogva mindenki, még a Real Madrid is beállt a saját térfelére és lőttek a focinknak, a focinak. Felállt falak ellen mutassatok egy csapatot aki szépen, élvezhetően játszik. Mint nektek legutóbb az Atma kb. Nem tudtatok mást csinálni mint passzolgatni és ívelgetni. Mert ez volt a helyes taktika. Mi az ívelgetést hanyagoltuk a pici emberek miatt. De ellenünk nem csak az Atma állt be bunkerbe hanem mindenki. Pep második 2 éve nem csak nektek, szerintem sok Barca szurkolónak is nézhetetlen volt, de nem mi akartunk így játszani, hanem erre kényszerültünk, mert az összes ellenfél telerakott gatyáva jött ki a pályára. Ott vannak a MU elleni BL döntők. Gyors, szép játék, de ők is focizni akartak. Akkoriból kb az egyetlen csapat. Nem véletlen, hogy olyan látványos meccseket játszottunk velük. Mindenki más túlélni akart.

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2015. április 29., szerda 23:28

R.M.C.F írta:Továbbra is fenntartom,hogy biztos Te jobban tudod,mivel látsz minden meccset,nekem suarez eleinte jobbon tűnt fel,nem ment neki....majd bekerült a helyére középre.

Messi meg jó fijú.....minden szülő álma,ronaldo meg a rossz fijú. Ezt már tudjuk 2 éve mi is.
Az első meccse a Real Madrid ellen volt, akkor valóban többet volt a jobbszélen, mivel valakinek vissza kellett futnia Marceloval :lol: (A "visszavágón" már Rakitic kezdett Xavi helyett, így Messi maradhatott a jobb szélen, minden gond nélkül). A következő meccstől kezdve viszont már Suarez volt a középcsatár, a meccs nagy részében.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. április 29., szerda 23:14

Továbbra is fenntartom,hogy biztos Te jobban tudod,mivel látsz minden meccset,nekem suarez eleinte jobbon tűnt fel,nem ment neki....majd bekerült a helyére középre.

Messi meg jó fijú.....minden szülő álma,ronaldo meg a rossz fijú. Ezt már tudjuk 2 éve mi is.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9207
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 29., szerda 23:13

Matyi írta:Sua visszatérése utáni 4. meccs, Sevilla ellen Messi hőtérképe:
KATT
Ne is faradj vele, GT megoldotta a problemat. :D

Matyi
Hozzászólások: 442
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 12:44
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Agüero, Messi
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Matyi » 2015. április 29., szerda 23:10

Sua visszatérése utáni 4. meccs, Sevilla ellen Messi hőtérképe:
KATT

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11244
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 29., szerda 23:06

GT37 írta:and Leo said to me: 'Stay there.'
[/quote]

:lol: Szájmon mondja

Hát akkor mégis csak leo rakta ki magát szélre,miről vitatkoztok :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2015. április 29., szerda 23:04

R.M.C.F írta:Suarezzel jobbon mint eleinte nem ment a játék,hogy ez kinek a döntése lett végül is tök mindegy,legyen enriquéé,
Away from the team's style, Suarez spoke about his position on the pitch being talked about with Lionel Messi, rather than being a plan made by the manager. "One day I stayed as a 'nine' during a game, because before we had been rotating a lot, and Leo said to me: 'Stay there.' The manager saw that it was a good solution and stuck with it."
Dictator confirmed. :shifty:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 228 regisztrált és 0 vendég