Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2015. március 19., csütörtök 18:48

Annyi a különbség, hogy Benzema sarkazása egy sima, szimpla bajnokin történt egy senki által sem ismert Levante ellen, Messi meg a BL-ben csinálta amit kis túlzással egész Európa figyelt. Ráadásul az ellenfél Anglia egyik legjobb csapata volt.
Ezért BL a BL. Amit ott csinálsz, az 3x szorzóval bír. Ahogy egy VB is pl. Messi az Eibar ellen végig cselezte a félpályát, fele ekkora figyelmet nem kapott.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. március 19., csütörtök 18:24

Dehogy... Messi kötényétől zeng a sajtó, persze Benzema zseniális okszival lőtt kapufájáról meg kb. sehol semmit nem lehetett hallani... Messi fingik egyet, aztán mindenki azt szívja ezerrel.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. március 19., csütörtök 17:43

Lehet, hogy az utálat beszél belőlem, de ez most wtf? Kis túlzással minden második focis poszt Messiről szól, hogy mekkora isten. Ősszel CR-ről ennyit nem lehetett olvasni. Na, mindegy... csak kicsit fura.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Thiago11
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2013. május 8., szerda 20:31
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Thiago, Rivaldo
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Thiago11 » 2015. március 19., csütörtök 17:35

pheco írta:Kíváncsi leszek a Barca milyen felfogásban fog játszani. Gondolom nem állnak be védekezni, viszont kérdéses, hogy mennyire szorítanak be minket. Mi azzal járunk jól, ha ránk akarják erőltetni a játékukat és hátul hagynak területet a kontráknál. Viszont simán el tudom képzelni, hogy közel 50-50% lesz a labdabirtoklás és ők is próbálnak arra játszani, hogyha kinyílik a Real akkor Neymarék előtt ott a terület. Elvégre nekik "jó az x is", de valószínűleg nem arra fognak játszani hazai pályán. A védelmük elég könnyen zavarba hozható. Ha Cé egy kicsit jobb napot fog ki és Benzema is hozza azt, amit mondjuk ősszel, akkor nem lehet gond a góllövéssel. Bale-ről inkább nem beszélek, mert ősz óta hajtogatjuk, hogy jön majd nála is a jó forma.. hát hajrá, itt az ideje.
Én nem tartom sokkal esélyesebbnek a Barca-t. Mellettünk szól a hazai pálya és valamivel jobb formában vagyunk, de szerintem ez nem fog olyan nagy mértékben kijönni, mint azt sokan gondolják.
Egy x-el én sem lennék túlságosan szomorú, de most minden esélyünk megvan a győzelemre, ki kellene használni. Ha tippelnem kellene olyan 45-55% körül gondolnám, de talán ez is kicsit túlzó.
Védekezni biztos nem állunk be. Egyrészt nem is megy nekünk, több meccsen is kiderült, másrészt hazai közönség előtt nem fogják felvállalni. Az pozitívum, hogy a kontrák ellen már nem vagyunk olyan gyengék, mint az utóbbi időben, de így is oda kell figyelni, ugyanakkor a gyors támadásokban sokat fejlődtünk. A középpályánk ezzel egyenes arányban gyengült, mondjuk teljesen más már a szisztéma Rakitic beépítésével, mint korábban.
A védelmünk nem hiszem, hogy túl könnyen zavarba hozható. Piqué iszonyatosan feljavult, ha pedig Masch lesz a párja még stabilabbak. Ez inkább egy sztereotípia ami ránk ragadt.
Sok év után úgy érzem inkább a támadósorok fogják ezt a meccset eldönteni. Amelyiknek jobban és főleg hatékonyabban szuperál és inkább kijön a lépés valószínűleg meg is szerzi a csapatának a három pontot.
Én nagyon reménykedek, ugyanakkor tartok is a vasárnaptól. A mentális állapotot nehéz megállapítani. Nálunk a BL meccs pozitív és negatív irányban is befolyásolhatja a játékosokat, ahogy nálatok is nehéz megtippelni mi járhat a fejekben.

Ami viszont fontos lenne, hogy legyen normális bíráskodás és az indulatokat is kordában tartsák. Senkinek sincs szüksége egy újabb balhés Klasszikusra.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. március 19., csütörtök 16:39

Erősen underdogként (tipszmikszen pl. 1.64 a szorzó barcára, ránk majdnem 5x-ös pénzt fizet) megyünk oda, sztem a Barcán a nagyobb teher emiatt (is), hogy ezt a Realt most otthon szinte kötelező verniük, mindenki ezt várja. Ebből húzhatunk mi hasznot. A csapatunk mostmár felépült, először állhatunk fel hosszú idő után újra a gálakezdővel (kivéve hámesz). A Levante ellen még nem volt fullos Ramos és Modric, de sztem, hétvégére már 100%-osak lesznek és Kroos is ott lesz újra pihentebben. Én bizakodok.

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1449
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. március 19., csütörtök 16:14

Én pedig inkább tartok a hétvégi meccstől...szinte minden ellenünk szól...Messi és a Barca is csúcsformában focizik...a létező legrosszabbkor jön ez a Klasszikus...én elégedett lennék már az X-el is bőven...csak attól félek, hogy megint felmossák velünk a padlót :-(

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. március 19., csütörtök 16:00

Kíváncsi leszek a Barca milyen felfogásban fog játszani. Gondolom nem állnak be védekezni, viszont kérdéses, hogy mennyire szorítanak be minket. Mi azzal járunk jól, ha ránk akarják erőltetni a játékukat és hátul hagynak területet a kontráknál. Viszont simán el tudom képzelni, hogy közel 50-50% lesz a labdabirtoklás és ők is próbálnak arra játszani, hogyha kinyílik a Real akkor Neymarék előtt ott a terület. Elvégre nekik "jó az x is", de valószínűleg nem arra fognak játszani hazai pályán. A védelmük elég könnyen zavarba hozható. Ha Cé egy kicsit jobb napot fog ki és Benzema is hozza azt, amit mondjuk ősszel, akkor nem lehet gond a góllövéssel. Bale-ről inkább nem beszélek, mert ősz óta hajtogatjuk, hogy jön majd nála is a jó forma.. hát hajrá, itt az ideje.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3848
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2015. március 19., csütörtök 15:52

Én már nagyon várom a Classicot hétvégén. Szerintem jók leszünk, Ancelotti össze fogja szedni a társaságot és remélem úgy fogunk játszani, ahogy ősszel játszottunk. Akkor senki se állíthat meg minket.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. március 19., csütörtök 15:42

reeed_ati írta:Neten nem olvasom a másik oldalt, de egyik barcás ismerősöm nagyon irritál, picit jobb formában vannak és egyből baromi nagy lett az arca. Máig el is felejtettem már melyik csapatnak szurkol, mert fél évig kussban volt. :mrgreen:
De most nagyon kinyílt a csipája, bár picit korainak érzem még ezt, mi azért nem a city leszünk és innen lehet szépen pofára esni. Remélem koppanni is fognak és akkor kegyetlenül le fogom oltani. :Đ
Csak nehogy aztán egy újabb 5-0 legyen...

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. március 19., csütörtök 14:51

Neten nem olvasom a másik oldalt, de egyik barcás ismerősöm nagyon irritál, picit jobb formában vannak és egyből baromi nagy lett az arca. Máig el is felejtettem már melyik csapatnak szurkol, mert fél évig kussban volt. :mrgreen:
De most nagyon kinyílt a csipája, bár picit korainak érzem még ezt, mi azért nem a city leszünk és innen lehet szépen pofára esni. Remélem koppanni is fognak és akkor kegyetlenül le fogom oltani. :Đ

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. március 19., csütörtök 8:42

Továbbra is azt mondom, hogy "csak" Messit kell megfogni.(nagyon lebutítva) Rá van kihegyezve minden Barca támadás, hogy tologat, majd átnyomja a hosszúra és érkezik Alba,Neymar, tegnap épp Rakitic.-Ez nagyon megy nekik mostanában- Remélem erre kitalált már valamit Carlo. Tavaly Modric jól hatástalanította, kár, hogy azzal sokat veszít a real is, ha végig Modric figyel Messire. Kroos lassú ehhez, ide Modric mozgékonysága és játékintelligenciája kell. Lehet, hogy 3 középhátvéddel kellene felállni, :hmmm: már látom előre ahogy Neymar bemozog, Carvajal jön vele, Érkezik Alba, Bale pedig mutatja a fukkot a félpályán. :roll:
"egyszerű játék a futball: csak futni kell és pontosan passzolni" :lol:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. március 19., csütörtök 8:33

dannen írta:elég rossz volt látni, hogy a barca akár nyerhetett volna 4-5 gólos különbséggel is tegnap. messi hatalmas formában van, remélem mi nem leszünk ekkora balfaszok, mint a city, mert akkor csúnya vége lehet.
Nyerhettek volna, de nem nyertek. A City meg egy Levante szintjén volt és ehhez még hozzájön, hogy Pellegrini ül a padon.
Persze azt elismerem, hogy Messi jó formában van - legalábbis gondolom, mert a meccseket nem nézem, de itt mindenki összefosta már magát.

Meglátjuk, remélem a játékosok azért máshogy állnak hozzá, az aggódás a mi dolgunk. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pavel » 2015. március 19., csütörtök 8:09

Realista24 írta:
Nem egyszerű a moderátorok élete
Ha egy Barcás Hisztiánózik, Zselézik vagy Rinyáldózik, akkor jár érte a taps.
Ha egy Realos törpézik vagy gnómozik, akkor a végleges jár érte.
Valóban nem lehet egyszerű, hogy ne keverje össze a kettőt a moderátor, itt ezért van büntetve mind a kettő, nehogy összezavarjuk magunkat.
lesszike mehet? :D
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. március 19., csütörtök 8:01

Nem egyszerű a moderátorok élete
Ha egy Barcás Hisztiánózik, Zselézik vagy Rinyáldózik, akkor jár érte a taps.
Ha egy Realos törpézik vagy gnómozik, akkor a végleges jár érte.
Valóban nem lehet egyszerű, hogy ne keverje össze a kettőt a moderátor, itt ezért van büntetve mind a kettő, nehogy összezavarjuk magunkat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: adamzz » 2015. március 19., csütörtök 7:46

Na hát ez a tegnapi meccs nem sokat vehetett ki a társaságból, inkább az önbizalmukat növelte is. Ennyit a PL-ről mint legerősebb bajnokság..

Közel csúcsformában lévő Barcához látogatunk vasárnap, hát össze kell szednie magát a bandának.

Avatar
Gleany
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014. szeptember 14., vasárnap 18:57
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Neymar
Kedvenc csapatod: FC Barcelona
Tartózkodási hely: Nagyalföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Gleany » 2015. március 19., csütörtök 6:39

lesliejr írta:
Andrew Dawn írta:Szögleteknél meg egyáltalán nem félek mostanság, nagyon jól védekezünk rögzített szituációknál is.
Sokan mondanak mindent Lucho-ra, de azt nem lehet tőle elvenni, hogy a rögzített szituációkra összekapta a társaságot. Saját és az ellenfél kapujánál is. Ha ellenünk rúgnak szögletet már nem parázok annyira és ha mi rúgunk, akkor nem legyintek, hogy ez a támadás ennyi volt.
kapunk akkora szögletgólt vasárnap, hogy szakad a háló :lol: amúgy teljesen egyetértek. Stabilabbak lettünk rögzített szituknál... végre :)

lesliejr
Hozzászólások: 680
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 9:49
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: lesliejr » 2015. március 18., szerda 23:31

Andrew Dawn írta:Szögleteknél meg egyáltalán nem félek mostanság, nagyon jól védekezünk rögzített szituációknál is.
Sokan mondanak mindent Lucho-ra, de azt nem lehet tőle elvenni, hogy a rögzített szituációkra összekapta a társaságot. Saját és az ellenfél kapujánál is. Ha ellenünk rúgnak szögletet már nem parázok annyira és ha mi rúgunk, akkor nem legyintek, hogy ez a támadás ennyi volt.
A sok kihagyott helyzetért kár. 2 meccsen kb 10 ziccert elrontottunk. De lényeg a jó játék és továbbjutás. Várom a pénteki sorsolást, mert érdekesen alakult a legjobb 8. Bele lehet húzni nagyon keményet, de olyat is lehet kapni akire elsőre legyint az ember. Pedig itt már könnyű tényleg nincs és a tét nagy, szóval akármi lehet. Emlékezzünk csak 2004-re.... :lol:

Ami nagy dolog még, hogy van kapusunk. Nem is 1, hanem rögtön 2! :) Akár Bravo, akár ter Stegen véd, bravúrokra képesek, ha ki kell jönni kijönnek, ha vonalon kell maradni ott maradnak. A németnek ma egy butasága volt, de ezt be lehet tudni még a tapasztalatlanságának. Amúgy ballal, jobbal iszonyat pontosan ível ki, tényleg látszik, hogy gyakorolja. Nagy kapus lehet belőle.

Andrew Dawn
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2015. március 11., szerda 18:08
Kedvenc játékosaid: Mascherano, Rakitic
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Andrew Dawn » 2015. március 18., szerda 23:12

Nem vagyok biztos benne,hogy Busi lenne a legjobb megoldás. Mascherano tökéletes volt(ma is),meg még ide tartozik,hogy kelleni fog ő a kicsi, mozgékony kp-tok ellen. Sokkal jobban odaér mindenhova,mint Busquets. Matyi ugyanúgy. Lehet,hogy támadásépitésben nem a legjobb( :mrgreen: ) ,de ma se ment el mellette Agüero, aki eléggé gyors játékosnak mondható. Szögleteknél meg egyáltalán nem félek mostanság, nagyon jól védekezünk rögzített szituációknál is.
3,14159265358979323846264338327950288419716939937510

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. március 18., szerda 23:01

Géci írta:Szinte biztos vagyok benne, hogy ezzel a kezdővel állnak majd fel vasárnap is. Pontosabban nem lepne meg, ha ez lenne a kezdő. :hmmm:

Busi visszajön, Masch hátra,amúgy stimmelni fog.
Jah meg Bravo.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. március 18., szerda 23:01

Géci írta:Szinte biztos vagyok benne, hogy ezzel a kezdővel állnak majd fel vasárnap is. Pontosabban nem lepne meg, ha ez lenne a kezdő. :hmmm:
Kapuban lesz változás. Más nem hiszem. In Matyi we trust.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég