Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. április 2., csütörtök 23:02

wxyz írta:
R.M.C.F írta:....
Az olyanokért is jó focit nézni. Ahogy Bale miatt is, Az remek volt amikor kihozta magából a maxot a Spursben
Azert amint adtak Bale ala a lovat a spursben mar ott sem hajtotta az ellenfeleket. Lattam jopar meccset ahol csak setalgatott vissza. Foleg akkor amikor kozepen jatszott. Egy biztos, Bale idei jateka fos, Neymare ude szinfolt hozza kepes. Egyelore a jelen szamit, h mi lesz jovore v 2 ev mulva nem tudni, de Bale nagyon lehuzza iden a csapatot.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. április 2., csütörtök 22:51

R.M.C.F írta:
Azért látszik mennyire megviselt, hogy Balet jobbnak merte mondani nála néhány ember. Alakulhatott volna ez másképp. Elhiszem, hogy örülsz neki, de ezzel másokat köpködni nem szép dolog
Az pedig mindig remek érv a védencednél, hogy érdemes nézni miatta futball. Valami normálisat nem tudsz felhozni a közhelyek ellen?
Jobbnak mondták páran,mint én is,igen,mégpedig azért mert jobb is volt,de ezt 100x lerágtuk. Neymar első éve semmi sem volt,holott 100-150 millába került,fetrengett,dobálta magát,tiszta szégyen volt,én kérek elnézést a viselkedéseiért,mint valamikori amatőr sudri labdarúgó,én szégyelltem magam ha mint focistát emlegette bárki is. Idén ez megváltozott,hogy miért,minek a hatására,azt nem tudom megmondani,nem az én dolgom,de jót tett neki és a teljesítménye is felfelé emelkedik a barcában,hogy ez majd mennyire lesz tartós,azt majd a jövő mondja meg,egyelőre mi nem tudhatjuk,lásd elmúlt évek nagy brazil sztárjai,r10,kaká,adriano stb..........az viszont biztos,hogy az idei jó teljesítménye itt a madrid drukkerek körében is sokaknál túlkapásokat engedett meg......túlzás a sz*kodása.
A válogatottban is sikeres lehet,még a konfő kupán csak egy felsz**tt alak volt,aki fele annyit sem nyújtott mint amire a speakerek verték divatból,addig mára húzóember lett,akire fel lehet,vagy fel kell építeni a csapatot,de az is elgondolkodtat,hogy nem e a brazil közeg lett ennyire silány,hogy neymar már ennyi gólos,hiszen anno pl. egy sony anderson vagy elber alig jutott még szóhoz is,pedig ma kihagyhatatlanok lennének,olyan gyenge az állomány,és biztos vagyok benne,hogy ők is lődöznék ma a gólokat szépen.
Nem akarok a neymar fanok lelkébe taposni,isten ments,az végzetes lenne,mert itt ő az isten egy bizonyos rétegnél, én elismerem mint jó és nagyon tehetséges labdarúgót,mert az....de azok a kijelentések pl hogy ő érte érdemes nézni,meg ilyenek,ezek nevetséges túlzások.......hogy miért lehet szeretni a focit? Pl sergio ramos fejeséért a 93 percben....azért lehet.Az szerelem,az foci.

Baleről nem mondok semmit,mert a bögyömben van a pali,ilyen hozzáállást nálam senki sem engedhet meg magának. A teljesítménye meg kb 25% a tudásának,egy vicc......nem is értem,menjen akkor el máshová,és ha komolyan veszi,és alázatos lesz,akkor odaver bárkinek,mert a képességei alapján minden meccsen gól,gólpassznak benne kellene lennie....de ez még futni is alig akar. szégyen,és az is hogy ezt megengedik,és az meg pláne hogy lenyilatkozzák,hogy ha egészséges akkor játszik.....pfffff. Micsoda vicc ez is.
A tottenhamban nem ismert elveszett labdát,nem tudták tőle elvenni,mert inkább kihúzta a faszi belét,de továbbment rajta,itt meg mutogat,integet mint egy forgalmista....megváltozott.

Nem szívesen folyok bele a neymar sóvárgásba,de nem tudom elképzelni,hogy mondjuk a barcások nem szóltak volna be ha mondjuk a drukkereik egy része minden nap zidane-rt folyt volna el....vagy ikerért,vagy roby céért...és ők ténylegesen a világ legjobbjai voltak,neymar meg csak lehet,ha.....lehet,de csak HA.
Szinte szóról szóra így gondolom
Különösen a Ramosos részben értek egyet. Az olyanokért is jó focit nézni. Ahogy Bale miatt is, Az remek volt amikor kihozta magából a maxot a Spursben

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27917
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 2., csütörtök 22:46

Realista24 írta:Tovább nőhet Neymar vételára. A DIS 25 millió követel még a Barcától...lassan eléri a 200 milliót
akkor megérte a provident :Đ
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. április 2., csütörtök 22:23

Azért látszik mennyire megviselt, hogy Balet jobbnak merte mondani nála néhány ember. Alakulhatott volna ez másképp. Elhiszem, hogy örülsz neki, de ezzel másokat köpködni nem szép dolog
Az pedig mindig remek érv a védencednél, hogy érdemes nézni miatta futball. Valami normálisat nem tudsz felhozni a közhelyek ellen?
Jobbnak mondták páran,mint én is,igen,mégpedig azért mert jobb is volt,de ezt 100x lerágtuk. Neymar első éve semmi sem volt,holott 100-150 millába került,fetrengett,dobálta magát,tiszta szégyen volt,én kérek elnézést a viselkedéseiért,mint valamikori amatőr sudri labdarúgó,én szégyelltem magam ha mint focistát emlegette bárki is. Idén ez megváltozott,hogy miért,minek a hatására,azt nem tudom megmondani,nem az én dolgom,de jót tett neki és a teljesítménye is felfelé emelkedik a barcában,hogy ez majd mennyire lesz tartós,azt majd a jövő mondja meg,egyelőre mi nem tudhatjuk,lásd elmúlt évek nagy brazil sztárjai,r10,kaká,adriano stb..........az viszont biztos,hogy az idei jó teljesítménye itt a madrid drukkerek körében is sokaknál túlkapásokat engedett meg......túlzás a sz*kodása.
A válogatottban is sikeres lehet,még a konfő kupán csak egy felsz**tt alak volt,aki fele annyit sem nyújtott mint amire a speakerek verték divatból,addig mára húzóember lett,akire fel lehet,vagy fel kell építeni a csapatot,de az is elgondolkodtat,hogy nem e a brazil közeg lett ennyire silány,hogy neymar már ennyi gólos,hiszen anno pl. egy sony anderson vagy elber alig jutott még szóhoz is,pedig ma kihagyhatatlanok lennének,olyan gyenge az állomány,és biztos vagyok benne,hogy ők is lődöznék ma a gólokat szépen.
Nem akarok a neymar fanok lelkébe taposni,isten ments,az végzetes lenne,mert itt ő az isten egy bizonyos rétegnél, én elismerem mint jó és nagyon tehetséges labdarúgót,mert az....de azok a kijelentések pl hogy ő érte érdemes nézni,meg ilyenek,ezek nevetséges túlzások.......hogy miért lehet szeretni a focit? Pl sergio ramos fejeséért a 93 percben....azért lehet.Az szerelem,az foci.

Baleről nem mondok semmit,mert a bögyömben van a pali,ilyen hozzáállást nálam senki sem engedhet meg magának. A teljesítménye meg kb 25% a tudásának,egy vicc......nem is értem,menjen akkor el máshová,és ha komolyan veszi,és alázatos lesz,akkor odaver bárkinek,mert a képességei alapján minden meccsen gól,gólpassznak benne kellene lennie....de ez még futni is alig akar. szégyen,és az is hogy ezt megengedik,és az meg pláne hogy lenyilatkozzák,hogy ha egészséges akkor játszik.....pfffff. Micsoda vicc ez is.
A tottenhamban nem ismert elveszett labdát,nem tudták tőle elvenni,mert inkább kihúzta a faszi belét,de továbbment rajta,itt meg mutogat,integet mint egy forgalmista....megváltozott.

Nem szívesen folyok bele a neymar sóvárgásba,de nem tudom elképzelni,hogy mondjuk a barcások nem szóltak volna be ha mondjuk a drukkereik egy része minden nap zidane-rt folyt volna el....vagy ikerért,vagy roby céért...és ők ténylegesen a világ legjobbjai voltak,neymar meg csak lehet,ha.....lehet,de csak HA.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 22:16

Tovább nőhet Neymar vételára. A DIS 25 millió követel még a Barcától...lassan eléri a 200 milliót
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. április 2., csütörtök 21:58

Realista24 írta:Akkor jövőre indul a péesgém.hu :Đ
a nagy ellenfél meg a playliveonxbox, tudom én :lol:



ez lehet szar volt és túllőttem a célon, most megyek csinálok vmi mást :| :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 21:57

Akkor jövőre indul a péesgém.hu :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. április 2., csütörtök 21:56

Realista24 írta:
ja a bajnokságot bukjuk, ha arra gondolsz. :mrgreen:
Pofa kussba, R24 bajnokot megy avatni!
aztán lesz belőle egy benzemaaláírtapsghezhivatalosan avatás :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 2., csütörtök 21:51

hehe írta: én az euroliga meccsről beszélek :lol:


ja a bajnokságot bukjuk, ha arra gondolsz. :mrgreen:
azt hittem, csak késve reagáltál múltkori clasicora :lol:

április 26, írjátok fel :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 21:49

ja a bajnokságot bukjuk, ha arra gondolsz. :mrgreen:
Pofa kussba, R24 bajnokot megy avatni!
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. április 2., csütörtök 21:46

dzsi91 írta:
hehe írta:
btw simán jobbak vagyunk.
Én is így gondolom.Április 26ikára listavezetők leszünk.
én az euroliga meccsről beszélek :lol:


ja a bajnokságot bukjuk, ha arra gondolsz. :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 2., csütörtök 21:45

hehe írta:
btw simán jobbak vagyunk.
Én is így gondolom.Április 26ikára listavezetők leszünk.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. április 2., csütörtök 21:45

morientes írta:
dzsi91 írta:Nyithatnánk egy Neymar topicot, ahova mindenki leírhatja mennyire szeretné ha itt játszana, az nem zavar ha valaki leírja 1szer,hogy jólett vna ha ide jön, de most már szinte naponta ilyen posztokba futok bele... de ha csak engem zavar akkor sorry
Ja,csak sokan már akkor akartuk mikor még el sem dőlt hogy a barcat válassza...még vígan dobálta magát sao paoloban mikor már néhányan láttuk benne azt amit most már hoz...a barcaba...
Mikor a vadló volt az isten,mikor lépten nyomon abba futottam bele ezen a platformon is,hogy mit akatunk mi egy bohócbajnokságból szalajsztott séróbubussal mikor itt van europa legnagyobb tehetsége aki a PL-ben bizonyított már hétről-hétre...
Hogy majd jól beég a biciklis szarságaival,aztán megy a levesbe..
Cak hogy előbb felvette a ritmust,mint azt bárki gondolta volna,húzó embere lett a legnagyobb riválisnak,míg "europa musztángja",meg olyan sötét a spanyol bajnokságban hogy hozzá képest az iccaka atomvillanás...
Akkor ki is van itt felcopkodva?
Azért látszik mennyire megviselt, hogy Balet jobbnak merte mondani nála néhány ember. Alakulhatott volna ez másképp. Elhiszem, hogy örülsz neki, de ezzel másokat köpködni nem szép dolog
Az pedig mindig remek érv a védencednél, hogy érdemes nézni miatta futball. Valami normálisat nem tudsz felhozni a közhelyek ellen?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wxyz 2015. április 2., csütörtök 21:48-kor.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9209
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2015. április 2., csütörtök 21:31

dzsi91 írta:
morientes írta:míg "europa musztángja",meg olyan sötét a spanyol bajnokságban hogy hozzá képest az iccaka atomvillanás...
Akkor ki is van itt felcopkodva?
Mintha valami születésükkor elválasztott testvérpár lennének.Nincs Bale téma anélkül,hogy valaki szóba hozza Neymart és fordítva.

Egy nyáron érkeztek egy zsák pénzért.Ezen kívül semmi alapja nincs az ő összehasonlítgatásuknak.
Ennyi kozos dolog pont eleg az osszehasonlitgatashoz.

Azt mondjuk megertem, hogy sokan mar unjak a Neymarozast, de nem ez az elso eset. Eveken keresztul voltak, most is vannak es valoszinuleg lesznek is olyan temak, amik napi vagy heti rendszeresseggel ujra es ujra elokerulnek. Nyilvan aki ritkabban olvas forumot, annak erdekes az adott informacio, de aki napi szinten itt van (vagy csak olvas, de akar hozza is szol), az talan egy ido utan megunja, hogy szazadjara is ugyanazt a szoveget latja, csak mas szavakkal. Sokszor eleg ranezni egy hsz-re es 5-6 szo elolvasasa utan pontosan tudod mirol lesz benne szo. Sok dolgot en is talan a kelletenel tobbszor irok le, szoval a fenti szoveg nem konkret szemelyek ellen szol, csak egy egyszeru gondolat akart lenni.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. április 2., csütörtök 21:14

de szépen néznek ki danialves meg nemár az el clasicon :lol:

cépek vagytok jólvan :mrgreen:

btw simán jobbak vagyunk.
Kép
Kép
Kép

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 2., csütörtök 19:22

morientes írta:míg "europa musztángja",meg olyan sötét a spanyol bajnokságban hogy hozzá képest az iccaka atomvillanás...
Akkor ki is van itt felcopkodva?
Mintha valami születésükkor elválasztott testvérpár lennének.Nincs Bale téma anélkül,hogy valaki szóba hozza Neymart és fordítva.

Egy nyáron érkeztek egy zsák pénzért.Ezen kívül semmi alapja nincs az ő összehasonlítgatásuknak.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 2., csütörtök 17:28

tucsoki írta:
morientes írta:Akkor ki is van itt felcopkodva?
Nem ez a jó kérdés. Neymar-t el lehet, el is kell ismerni, de én sem tudom mikor láttam ennyi nyálazást Barca játékos után.
Ja,az ha nyálazás,hogy egy olyan játékos után megy a rinya,aki még azt a focit játsza,ami miatt megszerettem gyerekkoromban ezt a sportágat akkor legyen.
De ennek semmi köze ahhoz hogy per pillanat hol játszik.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. április 2., csütörtök 17:20

morientes írta:Akkor ki is van itt felcopkodva?
Nem ez a jó kérdés. Neymar-t el lehet, el is kell ismerni, de én sem tudom mikor láttam ennyi nyálazást Barca játékos után.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 17:18

Ezt pont ugyanolyan unalmas olvasni egyeseknek, mint másoknak a sírást, a köcsög Perezt, takarodj Carlot, középszerű Ronaldot, a gyökér Bale-t, stb...
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7384
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2015. április 2., csütörtök 17:15

Nyithatnánk egy Neymar topicot, ahova mindenki leírhatja mennyire szeretné ha itt játszana, az nem zavar ha valaki leírja 1szer,hogy jólett vna ha ide jön, de most már szinte naponta ilyen posztokba futok bele... de ha csak engem zavar akkor sorry
Ezt még én kezdtem el anno, kaptam is rendesen az ívet érte, mostmár hidegen hagy, legalábbis próbálok átsíklani felette. :lol:
Ez most olyan mint amikor egy nő után hajtasz, de ő mást választ és ahelyett hogy továbblépnél mész utána még akkor is ha hülyét csinálsz magadból. Ha pedig megkapod akkor is csak egy örökmásodik menedék leszel nála. :lol:
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 319 regisztrált és 0 vendég