Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 15., szerda 12:51

Hát én Messi nem a szélre raktam. :D A széleket a Barcánál úgy is megoldja Alba meg Alves, szóval szerintem felesleges nekik oda még két ember. Messit árnyékba tenném, amúgy is szeret visszalépni és onnét indulni, de meg kapná ott is a szabadságot, de betennék egy csatárt elé.
írhatnám így is:
3kp
Iniesta
Messi-csatár
Azért helyeztem kissé jobbra, mert onnét tud bal lába indulni, illetve Iniesta is inkább a baloldalon szokott ügyeskedni, mint a jobbon. Viszont a Barcának nem tudom milyen csatár kellene igazán. A régi Villa, de nem az, akit csináltak belőle...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 12:42

azzal simán a pool járna jól szvsz.
mi meg reinával nem hogy nem lennénk előrébb, de... :lol:

azért én eleinte azt hittem, hogy nálunk nyugis lesz az átigazolási szezon, 1-2 távozó és érkező, de most úgy érzem, hogy semmivel sem lesz lájtosabb, mint a realnál.
100 név rekped minda távozók, mind az érkezők listáján, és a legtöbbnek van realitása.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 15., szerda 12:37

amúgy a legtöbb érv még mindig ter stegen mellett szól, mindent figyelembe véve ő lenne a legjobb választás.
Tello-Reina cseréről írnak éppen a spanyolok.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 11:55

egy egyelőre meg nem nevezett európai klubbal.
eger. :mrgreen:

amúgy a legtöbb érv még mindig ter stegen mellett szól, mindent figyelembe véve ő lenne a legjobb választás.

egyébként rafinha fel lesz tolva az első keretbe, de egyből megy kölcsön egy spanyol elsőosztályú csapathoz.
ugye a kp túltelített, de a barca b-t meg már kinőtte.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 15., szerda 8:28

Most olvasom, hogy erősödik valószínű a Barca. Valdes nem fogadta el az új ajánlatát a katalán csapatnak és már megegyezett, egy egyelőre meg nem nevezett európai klubbal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. május 15., szerda 5:52

Kerlon írta:[
pl egy ilyet:

4védő
Fabregas----Busquets----Xavi
--------Messi-------Iniesta
-------------csatárállat
remelem, h ez a kp lesz majd jovore is.... akkor folytathatjuk a jo sorozatot ellenuk.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 15., szerda 3:33

Tello beért,de ez várható volt,a második labdaérintésére láttam benne azt amit sokan nem,azt a tologatóstól eltérő,klasszikus támadót,amire mint egy falat kenyér lesz szüksége a barcának ha még jobban sivárodik a támadók feladatköre.....
vele kapcsolatban utólag annyiban megkövetlek, hogy valóban több hasznát vesszük, mint azt én gondoltam volna.

ugyanis annyiban fejlődött, hogy most már sokkal jobb arányban hoz helyes döntést abban a kérdésben, hogy mikor van értelme passzolni, lőni, és mikor kell megpróbálnia a szokásos lefutom a védőm cselét.
eleinte a 2-3 opció közül sokkal nagyobb arányban választotta a rosszat, (és pont ez volt az, ami miatt nem különösebben szimpatizáltam vele, nagyon sok hibával játszott) az utóbbi időkben ebben feljavult.
ezt én a játékperceknek tudom be, szerzett egy kevés rutint, ami ezekre a döntésekre is befolyással van.

viszont azt a részét továbbra is tartom, hogy képességekben kevés a barcelonába, egy jó kiegészítő peremember szerepének megteszi, vagy taktikai fegyvernek.
a kezdősebessége továbbra is lenyűgöz, de én jobb szeretném, ha egy szintén gyors, de e mellett sokrétűbb, technikásabb és intelligensebb szélsőnk lenne.
nyilván emberileg szimpatikus, a mi kutyánk kölyke, meg minden.

az meg a másik dolog, hogy nekem ugye nagy álmom az, hogy deulofeu berobbanjon ide, mert kis túlzással azóta vágom, ki ő, amikor még fogott a festék a személyijén, és évek óta követem a meccseit, eredményeit, fejlődését.
az indulósebességben (bár abban gd is jó) és személyiségben jobb tello, de nagyjából minden másban (esetenként hosszútávon) nálam deu a nyerő.
messi óta ő és thiago az a két ember, akiben képességek alapján leginkább potenciális klasszist érzek.
persze nem vagyok scout. :-)
ja, és ez most úgy jön tellohoz ugye, hogy az ő helyén képzeltem el gd-t az első keretben.
mondjuk most már ez máshogy van annyiból, hogy villa és pedro lába is kifele lóg nálam.
ha nem jön neymar, valakit eladnék, és hoznám fel gd-t, ha jön neymar, akkor is eladnék valakit, de gd maradna még egyet a b-ben.

más : valdes mégis távozik a legfrissebb hírek szerint már a nyáron.
ez azért érdekes, mert kb 1 hete még az jött le, hogy csak 2014-ben, szerződése lejártakor megy el, mert tito kifejezett kérése volt, hogy ha már menni akar, azért a szerződése utolsó évét töltse ki.
most már nem tudom mi lesz, de azt hiszem, jobban járnánk, ha most lépne.
a klub is anyagilag (még akkor is, ha 50.000 eurót adnak érte, az is több, mint jövőre a 0), sportszakmailag (vélhetően jobb kapust hozunk, vagy ha nem is jobbat, sokkal fiatalabbat, aki fejlődhet) és motivációs téren is (nyilván nem az igazi úgy nekivágni a szezonnak, hogy a kapusunk már fix távozó év végén, bármi is legyen.)

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 14., kedd 21:10

pl egy ilyet:

4védő
Fabregas----Busquets----Xavi
--------Messi-------Iniesta
-------------csatárállat
Messi persze szabadlábon, de kell elé egy Etoo szintű ember. Iniesta meg akár visszamehet Xavi helyére és egy fiatal embert betenni oda mondjuk Alcantarat vagy valakit.
A mostani csapatot már nem tudom elképzelni poziciós centerrel(etoo,Ibra), messi belövi a középső részt,és mivel vissza is lép irányít,passzol, sok gólt szerez,így a posztja jelenleg nem piszkálható.
Tello beért,de ez várható volt,a második labdaérintésére láttam benne azt amit sokan nem,azt a tologatóstól eltérő,klasszikus támadót,amire mint egy falat kenyér lesz szüksége a barcának ha még jobban sivárodik a támadók feladatköre.....
Pedro,alexis,fabregas,villa visszaesett......de ezt szerintem messi miatt is lehet,kizárt hogy szinte egyszerre mindenki rossz ,legyen....jobban hihető hogy korlátozva vannak,be vannak fogva mint az igásló, és speciális feladatokat kell csinálni,ami eltér a valós stilusuktól.....messi alá tolni,még a használt wc papírt is.

Középen iniesta az aki szerintem egész évben pozitív teljesítményt adott le,ezt úgy értem,ha a csapat rossz volt,ő akkor is valamilyen szinten tudta hozni a formát.......busquets és xavi visszaesett....xavi már nem annyira gyors,és a terhelhetősége is véges. Buqsuetset nem értem....ő halmai gábor szintről fejlődött fel 3 év alatt csúcs szintre,de most ő sem az a markáns kopó aki ha vérszagot fog,már mászik is fel a hátadra.
Alves.....hmm.....a stilusa nagyon feküdt a barcának,ritka jó vétel volt,de nem szeretem azt aki soha sem megy le a vonalra,hanem ha meglátja a 16-os már ível is befelé.......
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 14., kedd 14:16

mert még itt van villa,
Nem úgy van hogy tiplizik angliába?
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 14., kedd 14:09

messit nem fogják kivenni onnan, elképesztő mennyiséget termel, ezt nem lehet megkockáztatni.
néha lehetne húzni vele egyet, hogy ki szélre, és középre sanchez mondjuk, de hogy állandóra egy középcsatárt...nem hiszem.
nem mellesleg azt nem is kellene venni, mert még itt van villa, de világos, hogy megközelítőleg sem nyernénk annyit villa középen való játszatásával, mint amennyit veszítünk azzal, hogy messi kikerül a szélre.
tavalyelőtt azt hiszem még én is ezen az elven voltam, de ennyi gólt már nem hiszem, hogy lehet pótolni.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 14., kedd 13:50

'shutterisland írta:az indulósebessége valamivel jobb (nem sokkal egyébként, gd is robbanékony) illetve mondhatni rutinosabb, mivel azért bőven játszogat a nagyoknál, nagyobb meccseken is játszott már, bl-ben, stb. míg utóbbin látszik, hogy szokatlan neki a közeg, időre van szüksége, hogy szokja a szintlépést.
deulofeu sokkal tehetségesebb, és sokkal inkább benne van a zseni faktor, ami a leendő klasszisok egyik ismérve.

mondjuk én tellot is megkedveltem az idény során, de ez nem feltétlen csak neki köszönhető, hanem annak, hogy pedro,sanchez és villa idei pocsék formája miatt leadtam az igényekből. :mrgreen:

kiegyeznék én a messi,sanchez,neymar,tello,deulofeu ötössel. :agree:
megint nem lesz épkézláb csatárotok és a tikitaka már így is elég kontrollálható, szóval szerintem nektek is nagyobb változás kéne, minthogy csak posztra igazolgatni.

pl egy ilyet:

4védő
Fabregas----Busquets----Xavi
--------Messi-------Iniesta
-------------csatárállat
Messi persze szabadlábon, de kell elé egy Etoo szintű ember. Iniesta meg akár visszamehet Xavi helyére és egy fiatal embert betenni oda mondjuk Alcantarat vagy valakit.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 14., kedd 13:49

morientes írta:Messi mellett???Egyik sem lő egyet se... :mrgreen: szépen visszapassz az 5-ről.... :lol:
Dehogyis, addigra megreformáljuk a taktikát, Messi lesz az, aki ki fogja szolgálni Tellóékat. :lol:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 14., kedd 13:46

Majd a következő klasszikuson kiállunk ellenetek a Tello-Messi-Deulofeu csatársorral, és amelyik több gólt lő, az a jobb. :mrgreen: 
Messi mellett???Egyik sem lő egyet se... :mrgreen: szépen visszapassz az 5-ről.... :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. május 14., kedd 13:37

Cesc ára feljebb csúszott két millával, ennyit kell fizetnie a katalán csapatnak amiért bajnok lett Fabre.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. május 14., kedd 13:35

'shutterisland írta:neymar-messi-deulofeu. >:]
Az lenne a technikátlan támadósor.
De elfelejted, hogy a Barçáról van szó... Neymar-Messi-Pedro lesz úgyis. :/
morientes írta:Sztm Tello jobb mint Dulifuli,de ízlések és pofonok... :D
Majd a következő klasszikuson kiállunk ellenetek a Tello-Messi-Deulofeu csatársorral, és amelyik több gólt lő, az a jobb. :mrgreen:
Amúgy Tello jelenleg előrébb tart ugyan, mint Deu, viszont utóbbi fiatalabb, és szerintem nagyobb potenciál is van benne. De majd meglátjuk. :-)

szerk.:
'shutterisland írta:kiegyeznék én a messi,sanchez,neymar,tello,deulofeu ötössel. :agree:
Deal. :agree:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 14., kedd 13:31

az indulósebessége valamivel jobb (nem sokkal egyébként, gd is robbanékony) illetve mondhatni rutinosabb, mivel azért bőven játszogat a nagyoknál, nagyobb meccseken is játszott már, bl-ben, stb. míg utóbbin látszik, hogy szokatlan neki a közeg, időre van szüksége, hogy szokja a szintlépést.
deulofeu sokkal tehetségesebb, és sokkal inkább benne van a zseni faktor, ami a leendő klasszisok egyik ismérve.

mondjuk én tellot is megkedveltem az idény során, de ez nem feltétlen csak neki köszönhető, hanem annak, hogy pedro,sanchez és villa idei pocsék formája miatt leadtam az igényekből. :mrgreen:

kiegyeznék én a messi,sanchez,neymar,tello,deulofeu ötössel. :agree:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. május 14., kedd 13:14

a barcastuff twittere szerint deulofeu 2017-ig meghosszabbította a szerződését, a kivásárlási ára 35 millió euróra emelkedett, és a következő szezontól felkerül az A kerethez.
Sztm Tello jobb mint Dulifuli,de ízlések és pofonok... :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. május 14., kedd 12:46

a barcastuff twittere szerint deulofeu 2017-ig meghosszabbította a szerződését, a kivásárlási ára 35 millió euróra emelkedett, és a következő szezontól felkerül az A kerethez.

neymar-messi-deulofeu. >:]

mondjuk ez olyan álom, mint nektek jövőre a KHÖD mentes csapat egy vidal-verratti-modric középpályával. :mrgreen:

mahitoo(Henke)
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 12:26
Kedvenc játékosaid: Brolin, Henke, Ibra, Ini, Puyol
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: mahitoo(Henke) » 2013. május 13., hétfő 22:56

Legyen tiétek az utolsó szó, hazai pálya előnye. :-) Csak akkor tényleg hagyjuk már.

Köszönöm a moderálást, ez így emészthetőbb. :-)

Kíváncsian várom a nyarat. Nem szeretem az uborkaszezonban leírt 3 millió spekulációt és találgatást, de az idei nyár nagyon izgalmasnak tűnik. Mou, Neymar, Hummels, Ancelotti, stb. Kár, hogy Sir Alex ügye ilyen simán lezárult. :mrgreen:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. május 13., hétfő 22:50

Szerintem,és én ki is szállok ebből,azért nem játszott a BM ellen,mert nem akart,nem akart égni(nem a sérülés miatt).....látta,tudta hogy ez egy nagyon nagy égés,és szépen elücsörgött a padon,a csodára várva,ha esetleg még is kettő lett volna nekik a félidő,akkor beáll learatni a babért.....már ha sikerül.

Vagyis,azért lapátolnak sokan véleményem szerint ezen a témán,mert és most bocs a megfogalmazásért.....khhhm....nem igazán hihető már sok embernek ez a katalán csoda mese....

Nem kell a "messi battyog le a pályáról lefelé nézve két oldalas poszter és 0:3 a táblán a háttérben"

Nekem ott volt először büdös a napon érlelt hal,amikor egyszer a barca nem volt jó,nem is nyertek,bemondták messi beteg volt........majd a következő meccsen nyertek,messi jó volt......a rá következőn megint blama volt,és hallottam hogy ja....messi még beteg kicsit.
Na ezek miatt vannak talán ezek a "fötrések".

de ne folytassuk.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég