Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. július 18., csütörtök 18:42

GT37 írta:Verpecz – Nagy Z., Morozov, Máté, Korhut – Bódi, Damahou, Se. Bouadla, Czvitkovics, Szakály - Sidibe.
Hajrá, fiúk!

Más: ezt már láttátok?
http://index.hu/belfold/2013/07/18/mele ... i_jeggyel/
Pont facebookon írtam le a véleményem róla:
Na szóval eddig az MLSZ-nek az volt a gondja, hogy a családok nem nagyon járnak meccsre, mert félnek az ultráktól. Aha, és most majd biztos szívesen viszik a 8 éves Petikét, meg 10 éves Julcsikát, hogy meccs közben azt nézzék mikor két langyos nyalja egymást... Eddig is nevetséges volt, amit csinált az MLSZ, de úgy néz ki egyre jobban sikerül nevetségessé tenni magukat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. július 18., csütörtök 18:38

Verpecz – Nagy Z., Morozov, Máté, Korhut – Bódi, Damahou, Se. Bouadla, Czvitkovics, Szakály - Sidibe.
Hajrá, fiúk!

Más: ezt már láttátok?
http://index.hu/belfold/2013/07/18/mele ... i_jeggyel/

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2013. július 18., csütörtök 15:13

IkerCasillas írta:Nem vagyok fradista, de azt írtad, hogy a Győr jobb a Fradinál.
Ezek után ne csodálkozz, ha az utóbbi csapat szurkolói leállnak vitatkozni ezen állításoddal... :roll:
Mondjuk nem értem, hogy lehet ez vita tárgya. Ki volt tavaly a bajnok? Győr....Hányadik lett a Fradi 5. Azért azt ne akarjuk már beadni, hogy Fradi volt a legjobb, csak vhogy nem jött ki sose a lépés.
Itt az új szezon az új lehetőség arra, hogy bebizonyítsák, hogy ők a legjobbak.

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2013. július 18., csütörtök 15:07

Wertz írta:Annyira nyilvánvaló, hogy 2 fradista támad be rögtön, mert azt mertem írni a Győr a legjobb
Nem vagyok fradista, de azt írtad, hogy a Győr jobb a Fradinál.
Ezek után ne csodálkozz, ha az utóbbi csapat szurkolói leállnak vitatkozni ezen állításoddal... :roll:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. július 18., csütörtök 15:05

Annyira nyilvánvaló, hogy megint egy olyan akar okoskodni akinek fingja nincs a dologról... :lol:

Szerintem inkább fejezzük be! :)


Az ilyeneket imádom, fantasztikusak az ilyen túrák!

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. július 18., csütörtök 14:53

numberone1 írta:Oruljetek neki, h betudtatok makolni a bajnoksagot.
Ez meg mi? Mondtam egy szóval is, hogy Győr szurkoló vagyok?
numberone1 írta:Az milyen, h Siofok és hozza hasonlo szintu csapatok ellen beall kontrazni a "magyar bajnoksag legjobbja" :lol:
Be van szarva Pinter ott uvolt a jatekosaival, 3 helyzetbol rugnak 2 golt egesz meccsen, a foci nezhetetlen, de a nyilatkozataban meg jon a szokasos uraltak az egesz neccset. Nala csak Kondas szanalmasabb "tul nagy volt a fu" stb nyilatkozataival. :lol:
Annyira nyilvánvaló, hogy 2 fradista támad be rögtön, mert azt mertem írni a Győr a legjobb :lol: Az egészbe az a poén, hogy én egy teljesen más témáról akarok beszélni :lol:

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. július 18., csütörtök 14:42

Oruljetek neki, h betudtatok makolni a bajnoksagot. Az milyen, h Siofok és hozza hasonlo szintu csapatok ellen beall kontrazni a "magyar bajnoksag legjobbja" :lol:
Be van szarva Pinter ott uvolt a jatekosaival, 3 helyzetbol rugnak 2 golt egesz meccsen, a foci nezhetetlen, de a nyilatkozataban meg jon a szokasos uraltak az egesz neccset. Nala csak Kondas szanalmasabb "tul nagy volt a fu" stb nyilatkozataival. :lol:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. július 18., csütörtök 14:32

AZ ősz közepétől megszakítás nélkül legalább 6 ponttal vezették a bajnokságot. Mi ebben a nem magabiztos? de persze mindent meglehet magyarázni, minden meccsükön jobb volt az ellenfél csak mákkal nyertek, csalt nekik a bíró, bundázták a meccseket

de a mondandóm nem is ez lenne, hanem az, hogy el kell felejteni azt a hülyeséget, hogy más magyar csapat többre menne a Maccabi ellen

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. július 18., csütörtök 14:20

Jelenleg a Győrt lehet leginkább a legjobb csapatnak mondani. Nem véletlen, hogy tavaly magabiztosan hozták a bajnokságot.
Jah tényleg... :lol: látszik,hogy nagy követője voltál a szezonnak! :)

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. július 18., csütörtök 14:12

BBarni írta:Ez mi? :lol:
Vajon mi lenne? Ha azt mondom a Fradi a legjobb magyar csapat, akkor már rögtön nagy szakértő lennék a szemedben
Jelenleg a Győrt lehet leginkább a legjobb csapatnak mondani. Nem véletlen, hogy tavaly magabiztosan hozták a bajnokságot. Nekik és a Videotonnak van a legjobb keretük, de a Győrnek annyi előnyük van velük szemben is, hogy az nekik jóval mélyebb. A Fradit meg már megint szokás szerint túlsztárolják, de tőlük a 3. hely is szép teljesítmény lenne

A Maccabi ellen pedig más magyar csapatnak se lenne több esélye, mint a Győrnek. Az izraeli klubfoci más szint, mint a magyar. Csapataik mindig jobban szerepelnek nálunk a nemzetközi kupákban. A bajnokaik pedig mindig komoly esélyesek a BLbe jutásra velünk ellentétben. Ami a leglényegesebb, hogy jóval több pénzből gazdálkodnak

Avatar
rm22
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 17:44
Kedvenc játékosaid: cr,raul,ronaldo,zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid,Lazio,Liverpool
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: rm22 » 2013. július 18., csütörtök 13:33

figyeljétek meg nyerni fogunk (debrecen) minket mindig lenéznek már évek óta.
ebből a győri meccsből meg semmit nem kell levonni

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. július 18., csütörtök 13:26

Juhász -----> Videoton végleg
BBarni írta:A loki ma szerintem nagyon nagy pofonba fog beleszaladni ez a gyenge eto is 3-mat rúgott nekik, ez a norvég csapat pedig szerintem nagyon erős! Hazai pályán ha jól olvastam utoljára az Atletico Madridtól kaptak ki!Tippem egy 2-0, 3-0 hazai győzelem!
2011 nyarán a selejtezőben 1-2, 0-2-vel estek ki az Atletico Madrid ellen.
"A norvégok hazai pályája gyakorlatilag bevehetetlen erőd, az Atlético Madrid óta senki nem nyert."
+ ott van Kovács Péter csatár is aki hosszú évek óta ott játszik északon és ált jól is megy neki, versenyben is vna a gólkirályi címért. És mellettük szól még, hogy a norvég bajnokság épp zajlik, így játékban vannak.
BBarni írta:A Honvédnak is nagyon nehéz dolga lesz a Vojvodina is nagyon erős csapat, itt jó lenne ha minimális lenne csak a hátrány..itt egy kevés gólos vereségre tippelek(2-1,1-0)
Szerintem mindenképpen fognak gólt lőni kint is, azzal nem lehet baj, jó a támadójátéka a csapatnak. Bízok benne, hogy azért idén is lesz egy magyar csapat akik mennek pár kört. (Vidi out, ETO is, DVSC-re nem mernék fogadni, marad a Honvéd)
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. július 18., csütörtök 13:12

A loki ma szerintem nagyon nagy pofonba fog beleszaladni ez a gyenge eto is 3-mat rúgott nekik, ez a norvég csapat pedig szerintem nagyon erős! Hazai pályán ha jól olvastam utoljára az Atletico Madridtól kaptak ki!Tippem egy 2-0, 3-0 hazai győzelem!

A Honvédnak is nagyon nehéz dolga lesz a Vojvodina is nagyon erős csapat, itt jó lenne ha minimális lenne csak a hátrány..itt egy kevés gólos vereségre tippelek(2-1,1-0)

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. július 18., csütörtök 11:58

Marky írta:ezt remélem nem gondolod komolyan. tudom jól, hogy vannak iskolák, ahol egy évfolyamba jár 3 gyerek, de akkor is baromság ilyet kijelenteni. az oktatás az, amiből pénzt kivonni nem lenne szabad, mert a következő nemzedék még jobban le lesz süllyedve. ez az ország nagy problémája jelenleg is, hogy nincs elég tanult ember, aki előre tudná vinni, amit kell.
Szerintem ezt nem kéne ide keverni, mert egyik oka az, hogy az ilyennel lehet engem legjobban felidegesíteni... Hát még mindjárt beadod, hogy gyenge az oktatás az országban mikor a világ minden pontjából járnak ide tanulni, mert a többi országban fele akkora a követelmény és technikumokra és diplomázni, szakmát tanulni jönnek ide. A probléma ott van, hogy 1 Magyar gyereknek tele nyomják a az agyát minden szarral mire azt tanulja amit kéne és a mostani világban inkább el megy dolgozni, mert éhen hal a család mint, hogy tanuljon 20 évig és százezreket fizessen ki érte... A másik, hogy nulla a fegyelem az iskolákban és állandó jelleggel jelentgetik fel a tanárokat mert pofon vág 1 gyereket. Hát ez mi!!? :shutup:
Én is csináltam sok hülyeséget volt, hogy inkább kint fociztam, mint, hogy órán legyek, de a teremig a fülemnél fogva húzott, be a tanár, ha meg anyám megtudta még otthon is kaptam... Na most ezért már tanárokat menesztenek mert bánta merte szegény gyermeket :coffee: ... A nagy betűs U.S.A-ba meg töriből csak az Amerika történelmet tanulják ami 2 hetes anyag... De itt kell mert baromi fontos... Megkérdezel 1 amcsit, hogy tudja e mi az a Magyarország, majd néz rád mint 1 bírka, hogy milyen nyelven beszélsz... Az ilyennel ne is idegesítsetek fel, mert a falnak megyek :angry:
A baj az, hogy baromi okosak vagyunk csak éppen semmihez nem ért lassan az ország mert nulla a szakember minden téren... Tavaly nyáron bátyámékhoz beraktak 1 gyereket ( bátyám rendszergazda...) gyakorlatra aki teszem fel végzős volt. Megkérdezték tőle, hogy mi a számítógép adattárolója és a gyerek bevágta, hogy processzor :ozil: ... De reggeltől estig a facebookozás az ment neki :agree:


Hogy ne legyen off én amennyire követem az NB1-et úgy látom, hogy idén a fradi nagy esélyes lesz a bajnokságra. Kár, hogy akármit nyer azt szépen zsebre teszi valami pénzsóvár köcsög. Mert hát persze ez a jellemző :kivagyhe:

MorataMartin
Hozzászólások: 1514
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2013. július 18., csütörtök 11:22

Nekem az az érzésem h idén a Fradi, a Győr és Honvéd lesz a bajnokaspiráns.

Avatar
AMYF
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2013. május 20., hétfő 9:56
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: AMYF » 2013. július 18., csütörtök 11:16

A Honvédnál már korábban is volt fejlődés. '09 végétől '10 végéig volt egy Massimo Morales nevű edző. Nah ott olyan fegyelmezett bunkerfocit hajtottak végre, hogy csak ámultam. Nem volt szép amit csináltak, abszolút nem, de ahogy küzdöttek a pályán az becsületre méltó volt. Hasonló mint amit a Sousa-féle Vidi csinált az Európa Ligában.
Utána Supkával semmi koncepció, nagy mázlival 4. hely. Most viszont amit Rossi véghezvitt az már nagyon jó. Remélhetőleg vele is hosszú távra terveznek, ahogy Monizzal Pesten. Mindketten zseniális edzők, szemmel látható és eredményekben is megmutatkozik az előrelépés.

Szerencsére a Honvédnál jönnek ki az akadémisták egyik a másik után, jó játékosok, képzettek. Vécsei, Vernes, Hídi és most nyáron a két Bobál gyerek (akik voltak Cityben próbajátékon, egyik védő, másik csatár bombagólokkal), és Holander Philip aki 3 gól 3 gólpasszal zárt a Celik Niksic ellen. és még van pár ígéret. Mellette meg úgy néz ki minőségi légiósok jönnek.

Amúgy a mostani szezontól lesz kis változás. Eddig sok csapat hozta tucatszám a külföldieket, játszatta a felét a tartalékcsapatban, de erre most már nem nagyon lesz lehetőségük. A fiatalokat játszató csapatokat is nagyobb pénzzel díjazzák. (Pár napja volt egy cikk az MLSZ honlapján, hogy az NB1-NB3-ig is több 100 légiós volt)
Lopez - Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao - Modric-?? - Isco-Özil-CR - Benz

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. július 18., csütörtök 10:50

Bezzeg ha az ellenkezőjét mondom akkor egyetértesz
Ez mi? :lol:
Nyilvánvaló, hogy a Fradi gyengébb csapat, mint a Győr és ők sem tudnának többet elérni egy nemzetközi kupában
Persze nyilvánvaló, gondolom ránéztél a tabellára és jött is a remek következtetés!
Barni,
Az egy szép dolog, hogy kijársz az nb1-es meccsekre, de amint láthattad az elmúlt nagyon sok évben éppen semmit nem számít a nemzetközi porondon, hogy hazai berkekben mit tesz le egy csapat az asztalra. Bakker, július van, és 1 darab magyar csapat áll még az európai kupákban. Nemhogy európai tavaszról beszélni álom, hanem lassan az európai őszről is. Akkor miről beszélünk?
Azért ennél picit több rálátásom van a dolgokra, de mindegy is, szerintem a magyar foci ha csak egy hangyányit is fejlődött ha mondjuk a 2006-2010 időket nézem! Ettől függetlenül nem mondtam, hogy jó a magyar foci, de néhány csapatnál látom a fejlődést!

Wertz
Hozzászólások: 502
Csatlakozott: 2013. június 25., kedd 13:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Wertz » 2013. július 18., csütörtök 10:35

BBarni írta:
Csak nem a Fradi? Még a Győrnél is jóval gyengébbek
Szerintem itt elég is! :lol: :lol: :lol:

Hatalmas szakértővel van dolgunk!
Bezzeg ha az ellenkezőjét mondom akkor egyetértesz
Nyilvánvaló, hogy a Fradi gyengébb csapat, mint a Győr és ők sem tudnának többet elérni egy nemzetközi kupában
Marky írta:ezt remélem nem gondolod komolyan. tudom jól, hogy vannak iskolák, ahol egy évfolyamba jár 3 gyerek, de akkor is baromság ilyet kijelenteni. az oktatás az, amiből pénzt kivonni nem lenne szabad, mert a következő nemzedék még jobban le lesz süllyedve. ez az ország nagy problémája jelenleg is, hogy nincs elég tanult ember, aki előre tudná vinni, amit kell.
Teljes mértékben komolyan gondolom ezt, de ez már nem ide való téma

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8011
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anthony » 2013. július 18., csütörtök 10:24

BBarni írta:
Csak nem a Fradi? Még a Győrnél is jóval gyengébbek
Szerintem itt elég is! :lol: :lol: :lol:

Hatalmas szakértővel van dolgunk!
Barni,
Az egy szép dolog, hogy kijársz az nb1-es meccsekre, de amint láthattad az elmúlt nagyon sok évben éppen semmit nem számít a nemzetközi porondon, hogy hazai berkekben mit tesz le egy csapat az asztalra.

Bakker, július van, és 1 darab magyar csapat áll még az európai kupákban. Nemhogy európai tavaszról beszélni álom, hanem lassan az európai őszről is. Akkor miről beszélünk?

Jah még visszatérve egy csapat fejlődésére: hogyan jöhet létre fejlődés, ha az edzőt 1, max. 2 évente kidobják, a keret 50%-a évente kicserélődik? Ha neadjisten mutat egy csapat valamit az EL/BL-ben az átlagnál jobb játékosai lelépnek a német/francia másodosztályba(!!), a kettős terhelést nem bírja a csapat, következő évben már nem végez kupaszereplős helyen a bajnokságban, ergo megint kezdhet mindent 0-ról. Szóval hol lesz ebből fejlődés?

Marky
Hozzászólások: 1903
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Marky » 2013. július 18., csütörtök 10:23

Wertz írta: Egy-két iskolát amúgy simán be lehetne záratni, mert így is sok van belőlük feleslegesen
ezt remélem nem gondolod komolyan. tudom jól, hogy vannak iskolák, ahol egy évfolyamba jár 3 gyerek, de akkor is baromság ilyet kijelenteni. az oktatás az, amiből pénzt kivonni nem lenne szabad, mert a következő nemzedék még jobban le lesz süllyedve. ez az ország nagy problémája jelenleg is, hogy nincs elég tanult ember, aki előre tudná vinni, amit kell.

na de a politikától eltérve: ez a győr rém gyenge. semmi koncepciót nem látni a játékban, megkapják a labdát azt előreszabják, lesz ami lesz. amíg monizhoz hasonló elismert és minőségi edzők nem teszik be a lábukat győrbe, addig ott foci se lesz. a következő bajnoki címükre is várhatnak 30 évet szerintem.
szerintem, ha ma a fradi játszott volna, talán egy szoros 0-0 vagy 1-0 kijöhetett volna. nem azért, mert a keret annyival jobb lenne, csak pusztán az edző személye miatt. nagyon nem mindegy, hogy valaki csak a pénzt akarja felszedni, vagy ténylegesen el akar érni valamit. és a külföldi edzők pont nem a pénz miatt vannak itt, hanem építeni akarják a karrierjüket és nevet szerezni maguknak. sousa betolta az el-be a vidit, kis híján tovább is jutottak, egyből szintet tudott lépni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 50 regisztrált és 0 vendég