Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 14:23

a legtöbb emberben ugyanis az él, hogy a sport egy politikamentes dolog (legyen ez akár egy olimpia, akár a foci)
Ezt a kijelentést mire alapozod? Én nagyon nem ezt tapasztalom, már magyar viszonylatban sem igazán jellemző hogy a közember politikamentesen beszélgetne ha valamilyen sporteseményről van szó. Sőt, pontosan azt látom a legtöbb fórumon, hogy éppen a közemberek nem tudnak elvonatkoztatni, szóval nem igazán tudom miből hiszed hogy észrevételnül zajlik valami. Vagy van valami konkrét példád olyan sportesemény által elrejtett politikai propagandára amit észrevétlenül eladtak az "embereknek"? :)
így el tudják vele adni a propagandát úgy, hogy az ember észre sem veszi - ha jól csinálják. Már a rómaiak is tudták, hogy kenyér meg cirkusz kell a népnek.

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Rasta » 2017. február 27., hétfő 13:38

ericco írta:
MesQueUnClub írta:Amúgy azaz érdekes, hogy habár a diktatúra vezetők a társadalmat elnyomják, addig a sportra nagyon nagy figyelmet fordítanak. Szinte kivétel nélkül mind.
Legegyszerűbb módja egy viszonylag nagy népcsoport befolyásolásának. Ráadásul könnyű köré egészséggel kapcsolatos lózungokat is költeni.

Így van, nagyon hatékony PR eszköz, a legtöbb emberben ugyanis az él, hogy a sport egy politikamentes dolog (legyen ez akár egy olimpia, akár a foci), így el tudják vele adni a propagandát úgy, hogy az ember észre sem veszi - ha jól csinálják. Már a rómaiak is tudták, hogy kenyér meg cirkusz kell a népnek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 13:14

Messi idén 11 pontot szerzett a Barcának a 85.! perc után.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. február 27., hétfő 13:14

MesQueUnClub írta:Amúgy azaz érdekes, hogy habár a diktatúra vezetők a társadalmat elnyomják, addig a sportra nagyon nagy figyelmet fordítanak. Szinte kivétel nélkül mind.
Legegyszerűbb módja egy viszonylag nagy népcsoport befolyásolásának. Ráadásul könnyű köré egészséggel kapcsolatos lózungokat is költeni.
Merci Zizou!

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 27., hétfő 13:07

Amúgy azaz érdekes, hogy habár a diktatúra vezetők a társadalmat elnyomják, addig a sportra nagyon nagy figyelmet fordítanak. Szinte kivétel nélkül mind.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 12:54

Szerintem mind a 2 oldal tök feleslegesen emlegeti Francot
Az a baj, hogy sok esetben még 2017-ben is még ezzel takaróznak a 16 éves őskatalánok nálatok. :)

Egyébként egyszer találtam egy nagyon jó forrást Franco akkori ténykedésével és a sportba vetett munkájával kapcsolatban. Nagyon bánom, hogy nem könyvjelzőztem vagy mentettem le. Biztos elfogult madridista írás volt, mert az jött ki belőle, hogy az Atmát és a Barcát is számos kedvezménnyel illette az idők során. :)

Amúgy pont leszarom mi volt 60 éve, jó lenne, ha a másik oldal is elengedné, bár ez sem különösebben zavar. Ha ettől nyugodtabban alszanak, hát legyen.

A madridi sajtó is elismeri, hogy jogtalan volt a büntető (WTF? :ozil: ), de hozzáteszik, hogy a Villarreal egyik gólja sem volt szabályos.
Tegnap rangadót nyert a Barca, de minden katalán címlapon a Real virít :agree: Ez katalónia.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. február 27., hétfő 12:44

Most félretéve mindenféle elfogultságot és csapat melletti érvelést, azért egy diktatúra vezetője mellett, aki ha nem is kifejezetten a futballt, de egy népcsoportot elnyomott, ott abban a helyzetben azért más volt a történet. A másik pedig az, hogy több mint fél évszázada volt, szóval mocskos nehéz reálisan megítélni, hogy mi is zajlott akkor a fociban. Szerintem mind a 2 oldal tök feleslegesen emlegeti Francot, hogy bezzeg akkor mi volt. Egyébként meg a sport mindig egy olyan dolog volt, hogy jelen van a politika de több minden megtörténik amire esély se lehetne civil közegben, ott van pl a 36os olimpián, amit Hitler rendezett Jesse Owens, aki habár fekete volt, de 4 aranyat nyert. Ezzel szemben a civil életében biztos vagyok benne, hogy nem kevés konfliktus érte a bőrszíne miatt, abban az időben azert meg nem a liberális eszmék voltak a jellemzőek. Szóval meglátásom szerint, mind a 2 oldal tök feleslegesen emlegeti, azokat az időket ilyen szempontból.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
füst
Hozzászólások: 3866
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: füst » 2017. február 27., hétfő 12:30

R.M.C.F írta:Most néztem megdöntöttük a barca 1944 es gólrekordját.....éljen, de azért egy dolgot megkérdezhetek?

Ez hogy lehet? Ez a gólrekord? Mert ez bőven franco alatt elért eredmény, mint egyébként sok más is a barca részéről.....ezt hogy hagyta franco gyö***erek?


.
Nem akarok az ördög ügyvédje lenni, de simán lehetséges. Lehettek a legjobbak attól függetlenül hogy ott gáncsolták őket ahol tudták. Mint ahogy egy karatebajnokot is hasba rúghatsz kétszer egy kocsmai verekedés előtt, attól ő még ugyanúgy zsebreteszi az ittas társaságot. Lehet hogy túltolják a katalánok, de az is valószínű hogy egynéhány évig egyenlőbbek voltunk az egyenlőknél. A rekordjuk nem bizonyitja azt hogy zavartalanul működhettek. Szumma szerintem a Franco-éra dolgaiban nem nekünk és nem most kell okosnak lennünk. :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. február 27., hétfő 11:00

Remy írta:Jó az szerdának is.
Ja tényleg. :lol: Nem is néztem, hogy hétközi forduló lesz.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27401
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. február 27., hétfő 10:58

Sierra írta:Hétvégén lehet a rekordöntés.
Jó az szerdának is. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. február 27., hétfő 10:57

R.M.C.F írta:Most néztem megdöntöttük a barca 1944 es gólrekordját
No offense, de egyelőre még csak beállítottuk. :D Hétvégén lehet a rekordöntés.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. február 27., hétfő 10:55

Most néztem megdöntöttük a barca 1944 es gólrekordját.....éljen, de azért egy dolgot megkérdezhetek?

Ez hogy lehet? Ez a gólrekord? Mert ez bőven franco alatt elért eredmény, mint egyébként sok más is a barca részéről.....ezt hogy hagyta franco gyö***erek?

:vivo: :vivo: :vivo: :vivo: :vivo: :vivo: :vivo: :vivo: :vivo: ez szemét húzás volt tőle, hogy nem szólt közbe......ne is értem, vagy még is? ja igen, értem, mert a fele sem igaz tipikus esete a franco vs Fc barcelona.

Olyan nehéz lenne elismeri hogy a real madridnak akkor egy kb olyan szuper csapata volt mint a xavi, iniesta,messi féle barca? Nehéz, mert tele vagytok piké féle eltorzult, korcs , valótlan gondolatokkal.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: istimester » 2017. február 27., hétfő 10:50

Realista24 írta: 3. A büntetőnél egyértelmű kezezés volt.
Ne erőlködj. Még a zindex is megírta, hogy nem volt szándékos, ezért jogtalan. :shutup:

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2017. február 27., hétfő 10:34

Köszönöm.
Hát igen. Továbbra is egy komplexusos gyökér :fpalm:
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 9:53

V. Mester 77 írta:Segítenének felzárkózni a Piqué témában, mert nekem sajnos nem akarja betölteni a twee boldalt. Mit csinált már megint az a föld terhe?
Piqué: "Ugyanazon csapatok ellen. 8 pont. 8 és még több. A fotókat a madridi média oldalairól rögzítettem."
https://scontent.ftsr1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59319E3A
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 9:36

realistahuni írta:Ez a barátságos clásico mennyire igaz?

Mondjuk én bírnám, mivel barátságos nem lesznek következmények, szerintem korrekt darálást lehetne csinálni. :mrgreen:
Fix.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2017. február 27., hétfő 9:36

Segítenének felzárkózni a Piqué témában, mert nekem sajnos nem akarja betölteni a twee boldalt. Mit csinált már megint az a föld terhe?
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. február 27., hétfő 9:35

Ez a barátságos clásico mennyire igaz?

Mondjuk én bírnám, mivel barátságos nem lesznek következmények, szerintem korrekt darálást lehetne csinálni. :mrgreen:
Love football, hate antifa.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4951
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. február 27., hétfő 9:25

Realista24 írta:1. Villarreal gól les.
2. Villarreal gólt kezezés előzte meg.
3. A büntetőnél egyértelmű kezezés volt.
Piqué még mindig twitterezik (a Barcások meg fórumoznak :lol: ) és égetik magukat. Remélem jössz Matyikám, látom nem bírtál magaddal :lol:
Szegeny srac nagyon probal rajtunk fogast talalni minden aron. :lol: Nala mar a nem foldon szerzett gol nem gol. A kez az vall. A Madrid focija nem foci es cinkes ha egy Madrid szurkolo ennek a jateknak ujjong. Egyszer latnek ilyen brutalis dominanciat az idei Barcatol egy ilyen komoly palyan mint amit mi mutattunk az utolso fel oraban es en is ujjonganek. De hat a Madrid focija kaki, de azert milyen oromet lerendezett az Atletico-Fc Billiard osszecsapason. :lol:
Szegeny biztos osszeomlott a forditastol, kicsit sajnalom mert ilyen elvakultan az elet barmely teruleten korberohogik.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62887
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. február 27., hétfő 8:56

1. Villarreal gól les.
2. Villarreal gólt kezezés előzte meg.
3. A büntetőnél egyértelmű kezezés volt.
Piqué még mindig twitterezik (a Barcások meg fórumoznak :lol: ) és égetik magukat. Remélem jössz Matyikám, látom nem bírtál magaddal :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 168 regisztrált és 0 vendég