Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. augusztus 17., csütörtök 17:11

Madridom: 47k follower facebookon, Penamadridista 66k

Eurobarca: 17k, Blaugrana.hu: 4.5k



:mrgreen:

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2249
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: chronic » 2017. augusztus 17., csütörtök 17:10

Realista24 írta:Kevesebb lenne a Real szurkoló itthon?
Nyilván így is óriási tábor de szerintem biztos kevesebb mint Barca.
Vegyük pl csapattársaimat.
20-22 felnőtt ember.
Ebből 4-5 ember Madrid szimpatizáns, akiről legalábbis tudom, minimum a fele, tehát kb 10 ember a Barcát favorizálja, többiek pedig eloszlanak, Juve,Chelsea,Manu,Milan stb.
De ha bővebb társaságot is nézek, jóval több Barcást tudnék mondani mint Realost.
Akiket pedig nem érdekel a foci, vagy csak felszínesen követik, (bl döntő,eb-vb döntő) abszolút köcsög Ronaldoznak és király Messiznek.
Ez van. Az elmúlt évtized első 6-7 éve róluk szólt, azóta feljöttünk mi is mint a talajvíz és kb. több dolgot vittünk véghez. Na ez a nem mindegy. :mrgreen:
Jöhetnek itt,hogy űrfoci volt Pep alatt meg sorra vitték a bajnokságokat, de a nagy erőfelmérő mindig a BL volt, ott meg mi védtünk először címet..
Kompany írását kellemes volt olvasni, mintha hájjal kenegettek volna. :mrgreen: :lol:
De nem szabad elszállni, nagy a potenciál még mindig a csapatban, talán a világ legjobba is most a csapat, de szép csöndben hozni kell a kupákat befele a vitrinbe, a pályán kell válaszolni mindenkinek.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:54

Kevesebb lenne a Real szurkoló itthon? Nem hiszem, csak nem hanyjak tele a netet szeméttel.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:44

BlancoMark írta:Szerintem egyszeruen megmagyarazhato ez a jelenseg. Ugye a 2000es evek elejen jott be stabilan az orszagba a spanyol bajnoksag kozvetitese a Sport tv-n. Asszem talan pontosan 2001ben. A mi sikerkorszakunk meg egy evig tartott es pont kicsusztunk abbol a stadiumbol amikor szurkolokat tudtunk berantani. Es pont ezutan erkezett el a Barca csucs korszaka, nyilvan ezert rengeteg itthon a szurkolojuk, nekunk annal kevesebb, nalunk vannak a regi iparosok mint mi ugye, meg a friss BL gyozelmeinkhez kotheto szurkolok, akik meg nyilvan fiatalok.
Eppen ezert kevesen vannak akik itthon a felnottek kozul orulnek a mi sikereinknek. Es igy nyilvan a median belul is igaz ez az arany.

Aztan lehet nagyon rossz utan jarok. :D
Egyáltalán nem vagy rossz úton, ugyan ez volt az NFL-el is, csak ami fociba a Barca, az az NFL-be a New England Patriots.
Mármint, hogy a Sport tv akkor kezdte el adni az NFL-t is, mikor a New England a csúcson volt.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4925
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:36

Szerintem egyszeruen megmagyarazhato ez a jelenseg. Ugye a 2000es evek elejen jott be stabilan az orszagba a spanyol bajnoksag kozvetitese a Sport tv-n. Asszem talan pontosan 2001ben. A mi sikerkorszakunk meg egy evig tartott es pont kicsusztunk abbol a stadiumbol amikor szurkolokat tudtunk berantani. Es pont ezutan erkezett el a Barca csucs korszaka, nyilvan ezert rengeteg itthon a szurkolojuk, nekunk annal kevesebb, nalunk vannak a regi iparosok mint mi ugye, meg a friss BL gyozelmeinkhez kotheto szurkolok, akik meg nyilvan fiatalok.
Eppen ezert kevesen vannak akik itthon a felnottek kozul orulnek a mi sikereinknek. Es igy nyilvan a median belul is igaz ez az arany.

Aztan lehet nagyon rossz utan jarok. :D

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11213
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:35

Ha már sikerek,elvileg egy db paulinho mezt nem adtak még el :lol:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:32

ikarus93 írta:Most írhatnék egy regényt, hogy mi a bajom a liberalista szemlélettel, de nem fogok.
Ezt jól teszed. Offban a helye, ha kedvet kapsz.
Mi csak fórumozók vagyunk, véleményt írunk. Nekik ez a munkájuk.
Így van, és kattintanak, és olvasnak, és pörög a reklám alatta. Teszik, ami a dolguk. Csak sikerekről nem lehet írni. Amikor rommá nyerték magukat, akkor is, volt két sor arról, hogy űrfoci, meg hat arról, hogy mi hogyan szenvedünk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:27

Realista24 írta:Tényleg zavar bárkit is, hogy nem ömlengenek tőlünk? Engem abszolút nem. Szerényen, csendben behúzkodunk annyi kupát, amennyit csak sikerül, hogy más mit csinál? Kit érdekel?
Engem nem az zavar, hogy Te vagy én nem jutunk normális infohoz. Nem hiszem, hogy mi erre szorulnánk.

Az zavar, hogy a Real Madrid megérdemelné Magyarországon is az elismerést, hogy a focit annyira nem kedvelő emberhez is eljusson a sikereink híre.

Így csak a negatívumot kiemelve az átlag embernek direkt egy paraszt csapat képét közvetítik, ahol lehet belerúgva egy ilyen szezon után is.

Engem ennyiben zavar csak.

Én nem szorulok arra, ahogy itt senki sem, hogy az ő cikkeik szerint alakítsam ki a véleményeimet.

Persze abban abszolút igazad van, hogy le kell szarni és mi szép szerényen döntögessünk rekordokat.Ez a mi feladatunk, klub feladata, játékosok feladata. Viszont szomorú, hogy bizonyis körök emberei nem végzik normálisan a feladatukat, visszaélnek a munkájukkal, hogy azt egy egyéni szócsőnek használják fel.

Mi csak fórumozók vagyunk, véleményt írunk. Nekik ez a munkájuk.
Realista24 írta:Tessék, origo, kompany
http://www.origo.hu/sport/futball/20170 ... elona.html
Jó, hogy van ellenpélda is! :) Kösz!

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:26

Most írhatnék egy regényt, hogy mi a bajom a liberalista szemlélettel, de nem fogok.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:25

Tessék, origo, kompany
http://www.origo.hu/sport/futball/20170 ... elona.html
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:24

ikarus93 írta:A zsindex a legszennyebb hírközlő, liberális kis mitugrászok irkálják a cikkeket oda, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni.
Én ilyen dolgokat nem olvasok. :lol:
Miért baj az, ha valaki liberális? Az unatkozó mitugrászt megértem, de a liberális szó negatív jelzőként való használatát nem.
Merci Zizou!

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:21

A zsindex a legszennyebb hírközlő, liberális kis mitugrászok irkálják a cikkeket oda, akik nem tudnak magukkal mit kezdeni.
Én ilyen dolgokat nem olvasok. :lol:
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:18

Tényleg zavar bárkit is, hogy nem ömlengenek tőlünk? Engem abszolút nem. Szerényen, csendben behúzkodunk annyi kupát, amennyit csak sikerül, hogy más mit csinál? Kit érdekel?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:16

VanillaSky írta:
Qva fárasztó ez a magyar síránkozás, hiba keresés, mocskolódás állandóan még egy ilyen meccs után is, ami tele volt gyönyörű megmozdulásokka..
Én nem szeretem azt a szurkolói attitűdöt, hogy "mindenki az én csapatom ellen van (és itt a csapat legyen X helyettesíthető elem). Viszont a kettős győzelem után még a goal.comon is Asensio kapott hatalmas dicséretet, majd a Barca agóniájáról, Messi egyedüllétéről volt véleménycikk. Valahogy Zidanenal kapcsolatban sem látom a hozsannázásokat, pedig nála még 100 milliós igazolások sem kellettek. 2 olyan meccs után ahol egy CR játszott 25 percet és Casemiro, Bale, Isco pihengetett egyet, egy 21 éves meg lőtt 2 bombát.

Szóval kicsit furcsa ez, mégcsak nem is a galaktikus Realról kéne ömlengeni, mert Casemiro, LV, Asensio, Isco (Kroos is idevehető, mégha ő inkább az) nem volt az.
Abszolút így van!

Amit én a magam részéről nem tudok felfogni, hogy miért jó ez a magyar "újságíróknak"?!
Mert ez egy magyar jelenség. Mondom itt nálunk azonnal jött a meccs után egy cikk a Real fantasztikus teljesítményét kiemelve, videokkal megfűszerezve a sarkazásokról, szerelésekről passzokról. Külön kiemelve Asensio gólja(mondjuk azt az index is kiemelte pozitívan)

De a barca jó sorozata után hetente ment az "űrfocizás", ömlengés. Ahogy írod lenne mit kiemelni a Real tegnapi és úgy eleve elmúlt évekbeli teljesítményéből.
Ramost sikerült kiemelni. :kivagyhe:

Szerintem valahol nagyon szomorú ez. Lehet mondani, hogy ha nem tetszik ne olvassam(lassan el is érik), van más forrásom amit anyanyelvi szinten tudok olvasni, nem szorulok rájuk. Viszont bánt, hogy miért kell a magyar emberek agyát tudatosan mosni, miközben a tényközlés lenne a feladatuk, nem a sarkítás, egy szemszögből megvilágítás, ködösítés.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Steve 2017. augusztus 17., csütörtök 16:18-kor.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: ericco » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:11

Látni a szerzőt, hogy focipályát csak képen látott. Egy falusi derbin sokkal nagyobb "parasztságok" fordulnak elő.

Tegnap félidőben, is amit leműveltek a magyar "szakértők" a Digin. A Realról szó sem volt, csak azt fejtegették, hogy a Barca milyen szerencsétlen, mert az az egy db helyzetük nem úgy pattant, meg ha úgy pattant volna, akkor más lett volna a meccs, akkor bátrabban játszottak volna, stb. Szánalmas volt.
Merci Zizou!

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11213
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:09

Hallgatás beleegyezés :mrgreen:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2017. augusztus 17., csütörtök 16:01

Qva fárasztó ez a magyar síránkozás, hiba keresés, mocskolódás állandóan még egy ilyen meccs után is, ami tele volt gyönyörű megmozdulásokka..
Én nem szeretem azt a szurkolói attitűdöt, hogy "mindenki az én csapatom ellen van (és itt a csapat legyen X helyettesíthető elem). Viszont a kettős győzelem után még a goal.comon is Asensio kapott hatalmas dicséretet, majd a Barca agóniájáról, Messi egyedüllétéről volt véleménycikk. Valahogy Zidanenal kapcsolatban sem látom a hozsannázásokat, pedig nála még 100 milliós igazolások sem kellettek. 2 olyan meccs után ahol egy CR játszott 25 percet és Casemiro, Bale, Isco pihengetett egyet, egy 21 éves meg lőtt 2 bombát.

Szóval kicsit furcsa ez, mégcsak nem is a galaktikus Realról kéne ömlengeni, mert Casemiro, LV, Asensio, Isco (Kroos is idevehető, mégha ő inkább az) nem volt az.

Avatar
Úszómester
Hozzászólások: 396
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:09
Kedvenc játékosaid: Ramos, Marcelo, Beckham, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Úszómester » 2017. augusztus 17., csütörtök 15:53

mintha nem történne minden meccsen 1 ilyen :D

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. augusztus 17., csütörtök 15:43

Na jól van.Hál' Istennek megérkezett a szokásos nyomorult index cikk.

Megy a sírás.

Véletlenül sem "korszakos csapatról" olvashatunk és "űrfociról" a tegnapiak után..nem b+Sergio Ramos "parsztságáról" :/

Szomorú ez tényleg.

Érdekes módon a nem magyar média, fantasztikus fociról beszél.Dícsérik a Realt. Itt nálunk majdnem sikítoztak a gyönyörű Realos megmozdulásoknál tegnap.

Focit szerető emberek dolgoznak normális helyeken sportújságíróként akik élvezni tudnak pártatlanul egy fantasztikus futball előadást. Qva fárasztó ez a magyar síránkozás, hiba keresés, mocskolódás állandóan még egy ilyen meccs után is, ami tele volt gyönyörű megmozdulásokka..

Mindegy ő bajuk igazából, de nagyon gáz szerintem.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2017. augusztus 17., csütörtök 15:36

Azért sok mindent elmond a barca impotenciájáról, hogy két meccsen mindösszesen egy tizenegyessel tudtak gólt szerezni ellenünk.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 141 regisztrált és 0 vendég