OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: OFF

HozzászólásSzerző: géza » 2017. október 12., csütörtök 22:36

h3x0r írta:En csak annyival szallnek be a vitaba, hogy a nyaron John Oliver is korbejarta az atomhulladek problemat/temakort, szerintem eleg erdekes dolgokat mondott. (youtube-on erdemes bekapcsolni hozza az angol feliratot. Vagy torrenten es hbo go-n van hozza magyar felirat is, a 4x22-es reszrol van szo )
John Oliver műsora jelenleg a TV-s paletta legjobbja, egyik legjobban megérdemelt Emmy-díj az övé. Érdemes az összes részt megnézni a műsorából, hihetetlen alaposan végig jár minden témát, objetkívan és szubjektívan is, de a véleményei mindig 100%-ig megalapazottak.
Steve írta:Paksi témához a magam részéről csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem rohadtul szomorú, hogy Magyarországon a megújuló energia és úgy eleve bármilyen hosszútávú befektetés le van szarva..
Se “libsi”, se fideszes, se komcsi nem vagyok.
Itt van a kutya elásva, mert lehet, hogy olcsóbb az atomenergia felhasználás, de ahogy tudom, élhető bolygóból egyelőre csak egy van, mégse érdekli annyira az embereket ez a tény.

Érdemes olvasgatni Izlandról, akinek 100%-osan megújúló energiaforrásból származik az árama.

Teljesen másik topik:

A társasházunkban csak a Telekom szolgáltatásai elérhetőek, és amikor beköltöztem, akkor egy éves hűségidővel megrendeltem a Netmánia M-es csomagot, 20mbits/5763 ft paraméterekkel. Azóta ezeket a csomagokat megszüntették értékesíteni, és felváltotta őket a Magenta, amelyek közül a Magenta Start egy éves hűséggel 30 mbits/5700 ft, illetve a Magenta M pedig 50 mbps/5900 ft mutatókkal rendelkezik. A kérdésem, hogy most nekem a hűségidő végeztéig ezzel a csomaggal kell szívnom, vagy van arra lehetőségem, hogy váltsak a hűségidő további meghosszabbítása nélkül a papíron nagyobb csomag valamelyikére?

A telekomot próbáltam hívni, de fél óra várakozás után kinyomtam, munka közben nekem nincs erre időm.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: OFF

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2017. október 12., csütörtök 22:15

En csak annyival szallnek be a vitaba, hogy a nyaron John Oliver is korbejarta az atomhulladek problemat/temakort, szerintem eleg erdekes dolgokat mondott. (youtube-on erdemes bekapcsolni hozza az angol feliratot. Vagy torrenten es hbo go-n van hozza magyar felirat is, a 4x22-es reszrol van szo )

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. október 12., csütörtök 21:37

Ezt az oldalt most így egyben elolvasni a legjobb..

Ahogy a témák keverednek, egymás után jönnek..

Mindenki a maga egyénisége és világlátása szerint hozzátéve a maga véleményét mindegyik témában. :)

Egy szociológiai és egy pszichológiai mélyelemzést lazán le lehetne zavarni csak az utolsó oldal átpörgetése után. :D




Paksi témához a magam részéről csak annyit tennék hozzá, hogy szerintem rohadtul szomorú, hogy Magyarországon a megújuló energia és úgy eleve bármilyen hosszútávú befektetés le van szarva..
Se “libsi”, se fideszes, se komcsi nem vagyok.

Rengeteg adottsága van Magyarországnak véleményem szerint, ami nincs kihasználva, ilyen-olyan érdekek kielégítése miatt..de felesleges ezt tovább vinnem, csak valakit megsértenék vele, szóval inkább kussolok.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. október 12., csütörtök 21:11

Zsombor írta:
ziro4vr írta:Egyre kevesebbet fórumozok, de van ami változatlan..hamesz még mindig azt hiszi ez az oldal a gyakorikérdések. :lol:
Nem csak ő hiszi ezt. :lol:
Régóta nem tudom már mi folyik itt, csak vakargatom a fejemet. :lol:
Nem illik.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 12., csütörtök 21:06

Swineherd írta:
füst írta:Nos, volt egy kis szabadidőm...
Játszhatod a valakit, de nem érdekel.
Nem emiatt költöztem el Paksról, szóval nyugodt lehet a kis narancsnyalonc lelked.
A szitakötő csak egy példa volt. Én a paksi Duna partján nőttem fel, de továbbra is előadhatod a megatudóst, kb. leszarom a fellengzős szöveged.
4 közeli hozzátartozómat veszítettem el az általad fényesre nyalt paksi szemétdomb üzemzavara miatt.
Nyomathatod a szánalmas szarodat, de én jól tudom, hogy a vakszerencsének köszönhető, hogy még lökheted a dumád, mert az erőmű üzemeltetése olyan "szakembergárda" kezében van, amitől sírógörcsöt kap az ember.

Szóval hajrá, ha sok szabadidőd van, akkor elemezz bátran, meg nyald a kibeszabott atomretkek seggét.



ui.: Személyes megtámadtatás miatt reagáltam, szóval...
Felőlem... :roll:

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Corleone » 2017. október 12., csütörtök 19:41

mocsok írta:most igy jobban megnézve nem is száraz a bőröm, de azert koszonom.
Pedig mertem volna ajanlani az alolam kremet. :)
#happyshitting

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2017. október 12., csütörtök 19:38

most igy jobban megnézve nem is száraz a bőröm, de azert koszonom.

Avatar
Swineherd
Hozzászólások: 818
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:03
Kedvenc játékosaid: Il Fenomeno

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Swineherd » 2017. október 12., csütörtök 19:14

füst írta:Nos, volt egy kis szabadidőm...
Játszhatod a valakit, de nem érdekel.
Nem emiatt költöztem el Paksról, szóval nyugodt lehet a kis narancsnyalonc lelked.
A szitakötő csak egy példa volt. Én a paksi Duna partján nőttem fel, de továbbra is előadhatod a megatudóst, kb. leszarom a fellengzős szöveged.
4 közeli hozzátartozómat veszítettem el az általad fényesre nyalt paksi szemétdomb üzemzavara miatt.
Nyomathatod a szánalmas szarodat, de én jól tudom, hogy a vakszerencsének köszönhető, hogy még lökheted a dumád, mert az erőmű üzemeltetése olyan "szakembergárda" kezében van, amitől sírógörcsöt kap az ember.

Szóval hajrá, ha sok szabadidőd van, akkor elemezz bátran, meg nyald a kibeszabott atomretkek seggét.



ui.: Személyes megtámadtatás miatt reagáltam, szóval...
Schmeichel - Cafú, Nesta, Ramos, RC - Modric, Redondo - Laudrup, Zidane - Ronaldo, Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Steve » 2017. október 12., csütörtök 18:41

És még csak csütörtök este van. :( :/

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2017. október 12., csütörtök 18:24

igy van, jól szól Meklós.

az eljárás a következő, persze csak ha megegyeztünk előtte PIN kódjaid és bankszámlád adataiban:

- néhány jól irányzott könyéklegyintéssel félkába állapotra csaplak, pont annyira, hogy még érezd a fájdalmat, de sikítani már ne legyen erőd
- a külön erre a célra elszeparált és kihelyezett hordóba beletömködlek
- előzetes megegyezés alapján lúggal és/vagy a listából általad kiválasztott savval elég keményen megöntözlek, majd a hordó kupakját - végleg - rádzárom.

a beavatkozásról audio és video anyag készül, melyeket kérésed alapján karácsonyi ajándékként gecinagy piros masnival csomagolva hozzátartozóid küszöbére helyez a futár.

úgy gondolom az ajánlat bőrpír és viszketés esetén egészen hatékony, amennyiben érdekel, kérlek keress.

üdvözlettel,
feleslegesvakarniinkábbtessékbeáztatni.hu
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2017. október 12., csütörtök 17:55

mocsok írta:Mostanában eleg száraz a bőröm, sokszor viszket is. Tudtok erre valami megoldást?
Úgy emlékszem hehe ebben kompetens, de már nem vagyok benne biztos.

Az eljárásról majd készítsetek videót. :salute:



:mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mocsok » 2017. október 12., csütörtök 17:49

Mostanában eleg száraz a bőröm, sokszor viszket is. Tudtok erre valami megoldást?

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2017. október 12., csütörtök 15:57

ziro4vr írta:Egyre kevesebbet fórumozok, de van ami változatlan..hamesz még mindig azt hiszi ez az oldal a gyakorikérdések. :lol:
Nem csak ő hiszi ezt. :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. október 12., csütörtök 15:56

Egyre kevesebbet fórumozok, de van ami változatlan..hamesz még mindig azt hiszi ez az oldal a gyakorikérdések. :lol:
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. október 12., csütörtök 15:45

3 honapja vagyok abban a csomagban. Semmi problemam nem volt vele.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hamesz » 2017. október 12., csütörtök 15:11

konkrétan nincs semmi a számla részletezőbe ami ennyit kellett volna, hogy generáljon 3 nap alatt. Ezért nem értem. Holnap megyek be a telenorhoz megkérdezni, hogy most mi ez. Csak érdekelt volna másnak vannak-e ilyen problémái a telenornál. Az októberi hónapban a 6000 ft-os havidíjon túl már + 500 ft-nál járok. Úgy hogy ma küldtem egy sms-t... Előtte semmi se hívás se sms. Tegnap értem haza nyaralásból nem is használtam egyáltalán.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 12., csütörtök 14:50

hamesz írta:Sziasztok. Telenorosoktól kéne egy kis segítség. Eddig vodafonenál voltam feltöltőkártyás. Mindig csak feltöltőkártyás voltam. De most csábított a Telenornál a 6000 ft-ért korlátlan net illetve 50 perc lebeszélhetőség. Ezt mondták legalábbis a boltban. Megkötöttem befizettem a 6000 ezret. Ez volt szeptember végén. Rá 3 napra volt zárás. És jött még pluszba, hogy 1100 ft-ot fizessek be. Most ez normális? Mert pont pihentem ebbe a 3 napba hívást se indítottam. Egyetlen egy sms-t írtam. A netet próbálgattam ami korlátlan ugye. De ott is csak facebook meg madridom. :mrgreen: Normális ez? De még ha hívtam is volna akkor is 50 percet beszélhetek elvileg. Mivel soha nem voltam így tarifába így nem tudom ez normálisnak számít-e, így addig nem is akarok reklamálni. De ha ilyen összegeket kell kidobálnom a semmire akkor lehet le is mondom.
Miért nem nézed meg a számlarészletezőt vagy kérdezed meg a telenort?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: hamesz » 2017. október 12., csütörtök 14:24

Sziasztok. Telenorosoktól kéne egy kis segítség. Eddig vodafonenál voltam feltöltőkártyás. Mindig csak feltöltőkártyás voltam. De most csábított a Telenornál a 6000 ft-ért korlátlan net illetve 50 perc lebeszélhetőség. Ezt mondták legalábbis a boltban. Megkötöttem befizettem a 6000 ezret. Ez volt szeptember végén. Rá 3 napra volt zárás. És jött még pluszba, hogy 1100 ft-ot fizessek be. Most ez normális? Mert pont pihentem ebbe a 3 napba hívást se indítottam. Egyetlen egy sms-t írtam. A netet próbálgattam ami korlátlan ugye. De ott is csak facebook meg madridom. :mrgreen: Normális ez? De még ha hívtam is volna akkor is 50 percet beszélhetek elvileg. Mivel soha nem voltam így tarifába így nem tudom ez normálisnak számít-e, így addig nem is akarok reklamálni. De ha ilyen összegeket kell kidobálnom a semmire akkor lehet le is mondom.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 12., csütörtök 13:43

Nos, volt egy kis szabadidőm, és most szólok hogy nem értek a szitakötőkhöz, de a tegnapi után kiváncsi lettem, és kicsit most utánanéztem, mi újság a paksi szitakötőkkel. Két honlapot hívtam segítségül, http://legivadasz.hu/, valamint szitakotok.hu.
Namármost, az a helyzet van Magyarországon 65 szitakötőfaj. Több mint a felét végignéztem, de minden alcsaládból megnéztem legalább egyet szúrópróba szerűen és mielőtt bármit is leirok, azt kell hogy mondjam van pár ami szépnek mondható, de a többségűk iszonyú ronda, részvétem annak aki ezzel foglalkozik.
Nem pazarlom a szót, az van hogy a 25-95 mm méret között mozognak a fajok, a legtöbb ilyen barátságos 35-45 mm között mozog, de van 2-3, ami egészen elmegy 70-90 mm-ig, és mit ad Isten, itt van egyből a tiszteletet parancsoló nevű Anax Imperator, aminek a magyar neve Óriás szitakötő(66-84mm, azaz kétszer akkora mint a legtöbb hazai szitakötő faj), ami azért vicces mert tegnap tudatlanul is igy neveztem. Itt pedig az élőhelye van megjelenítve vaktérképen, de nem okozhat gondot Paks elhelezése rajta, szóval remélem megoldódott a kolléga rejtélye, és nem ezért költözött el 27 év után Paksról. Ha mégis, akkor javaslom a dél-dunántúli határvidék elkerülését, mert ott meg a dromedárméretű Cordulegaster Heros (77-96mm) szitakötő kelt feltűnő látványt. :lol:
Egyébként 1750-1850 között kapott fajmeghatározást a legtöbb cucc, és már akkor is ekkorára nőttek, szóval nem 1990-ben fedezték fel az análimperátort, hogy köze lehessen az atomerőműhöz.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. október 12., csütörtök 7:09

rashidm írta: Ez mondjuk valószínű, hogy nálunk nem lesz. Előbb ellopják (vagy csak egy részét)... :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Ezt nem lehet megkerülni.
Gonzi írta:Egyébként a fúzióval miért dölhetnénk hátra? Ahogy írtátok, a mostani atomerőművekkel is megfelelő mennyiségű energia állítható elő, olcsón, viszonylag környezetbarátan. Nem az energiahordozók fejlesztése lenne égetőbb? A mai akkumulátorok nem túl erősek, és környezetszennyező az előállításuk, sok probléma ebből adódik, nem? Nem tudunk átállni egyelőre sok helyen elektromos meghajtásra. Annyira nem értek hozzá, csak amit néhanapján olvasok abból teszem össze a morzsákat.
Fúzió: hatékonyabb, fűtőanyag előállításkor kevesebb a károsanyag kibocsájtás, gazdaságosabb, illetve hiba esetén a fúziós folyamat magától leáll és nem következhetbe Csernobil féle katasztrófa. Meg ugye hidrogénból van a legtöbb a földön.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 56 regisztrált és 0 vendég