OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2017. október 22., vasárnap 19:01

hosszú távon kell gondolkozni, ahogy a tőzsdén is
mindig felfelé vezet az út
a világgazdaság bővül, hosszú távon bukni nem lehet
az más tészta ha vki nem ért hozzá és bepánikol :)

"az arany árfolyama több száz évre visszatekintve stabilan emelkedett napjainkig."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Sie7e 2017. október 22., vasárnap 19:02-kor.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 22., vasárnap 18:56

El Sie7e írta:
tubatibi írta:Sziasztok!

Egy kicsit komolyabb kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket. Nyilván, ha nem megfelelő a kérdés, akkor nyugodtan töröljétek! :)

Adott egy személy, ez esetben ez az adott személy örököl pénzt (14-15m forint), mibe érdemes ezt befektetni? Mármint, hogy ne ússzon el ez az adott összeg. Bankba, készpénzbe tárolni? Ingatlan? Arany?
Mi manapság a leghasznosabb módja egy ilyen összeget "védelmezni" és lehetőleg nem elherdálni?
kérdés mennyire kockázatvállaló ez a személy
de ha csak annyi a cél h ne ússzon el a pénz, akkor be kell rakni egy bankba, bankbetétet nem érdemes kötni, mert lófasz kamata sincs, viszont minden bank kínál állampapírt, ami azért már ad némi kamatot, legalább az inflációt visszahozza...állampapírok közül vagy egy 1 évest tudok ajánlani, vagy az inflációhoz kötött kamatozásút (az OBA kb. 30 millióig biztosítja ezeket a befektetéseket, így a kockázat 0)
de ha kicsit merészebbek akarunk lenni, akkor 1-2 millióból vehet bitcoint is, illetve a tőzsdén is érdemes szétnézni, messze vannak még a csúcsok
Ingatlant nem ajánlom, nem elég likvid, és nem hiszem h annyira hosszú távra le szeretné "kötni" ezt a pénzt
az arany mindig jó befektetés, főleg egy válság közeledtével. amire rövid távon nincs esély
Hogy lenne az arany mindig jo befektetés?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

sámat
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2015. május 6., szerda 0:46

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sámat » 2017. október 22., vasárnap 18:53

tubatibi írta:Sziasztok!

Egy kicsit komolyabb kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket. Nyilván, ha nem megfelelő a kérdés, akkor nyugodtan töröljétek! :)

Adott egy személy, ez esetben ez az adott személy örököl pénzt (14-15m forint), mibe érdemes ezt befektetni? Mármint, hogy ne ússzon el ez az adott összeg. Bankba, készpénzbe tárolni? Ingatlan? Arany?
Mi manapság a leghasznosabb módja egy ilyen összeget "védelmezni" és lehetőleg nem elherdálni?
Ez azért elég sok mindentől függ, hány éves az illető, mik a céljai, hol lakik, milyen vagyona van, mennyit keres, vannak-e gyerekei, rövid v hosszútávon gondolkodik, stb. Az élethelyzetéhez kell igazítani.

Így “vakon” a delikvens helyében indítanék annyi lakástakarékot, amennyit a család elbír, és előre betolnám az első évet mindegyikre, és a többire is hagynék “tartalékot” ebből a pénzből, aszerint, h mennyit keresnek a családban a személyek.

A fennmaradó összegből lehet jó lakást venni egyetemi városban, kivéve Budapest, bár én személy szerint nem javaslom senkinek, h ma piaci áron vegyen itthon igatlant, nagyon túl van árazva és túlságosan ki van téve az államnak.

Én spec bebukott devizahiteles házat vettem múltkor kb 50%-os áron, és vagy eladom vagy pedig kiadom, ez az összeg már használható erre.

A “rövidtávon kripovalutába” nagyon gyorsan felejtsd el. Kriptovalutát nem veszünk rövid távra.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sámat 2017. október 22., vasárnap 18:58-kor.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: OFF

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2017. október 22., vasárnap 18:52

Rövid távon kriptovalutába.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2017. október 22., vasárnap 18:47

Realista24 írta:
RaúlCF írta:sokmindenbe lehet de az örök igazság hogy az ingatlan jó befektetés.
Időtartam függő.
illetve most, amikor a csúcson vannak az ingatlanárok, nem a legjobb időpont vásárolni
úgy is ki fog durranni a lufi
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2649
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2017. október 22., vasárnap 18:46

tubatibi írta:Sziasztok!

Egy kicsit komolyabb kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket. Nyilván, ha nem megfelelő a kérdés, akkor nyugodtan töröljétek! :)

Adott egy személy, ez esetben ez az adott személy örököl pénzt (14-15m forint), mibe érdemes ezt befektetni? Mármint, hogy ne ússzon el ez az adott összeg. Bankba, készpénzbe tárolni? Ingatlan? Arany?
Mi manapság a leghasznosabb módja egy ilyen összeget "védelmezni" és lehetőleg nem elherdálni?
kérdés mennyire kockázatvállaló ez a személy
de ha csak annyi a cél h ne ússzon el a pénz, akkor be kell rakni egy bankba, bankbetétet nem érdemes kötni, mert lófasz kamata sincs, viszont minden bank kínál állampapírt, ami azért már ad némi kamatot, legalább az inflációt visszahozza...állampapírok közül vagy egy 1 évest tudok ajánlani, vagy az inflációhoz kötött kamatozásút (az OBA kb. 30 millióig biztosítja ezeket a befektetéseket, így a kockázat 0)
de ha kicsit merészebbek akarunk lenni, akkor 1-2 millióból vehet bitcoint is, illetve a tőzsdén is érdemes szétnézni, messze vannak még a csúcsok
Ingatlant nem ajánlom, nem elég likvid, és nem hiszem h annyira hosszú távra le szeretné "kötni" ezt a pénzt
az arany mindig jó befektetés, főleg egy válság közeledtével. amire rövid távon nincs esély
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára El Sie7e 2017. október 22., vasárnap 18:48-kor.
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 22., vasárnap 18:46

RaúlCF írta:sokmindenbe lehet de az örök igazság hogy az ingatlan jó befektetés.
Időtartam függő.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5146
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2017. október 22., vasárnap 18:43

sokmindenbe lehet de az örök igazság hogy az ingatlan jó befektetés.

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2017. október 22., vasárnap 18:38

Sziasztok!

Egy kicsit komolyabb kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket. Nyilván, ha nem megfelelő a kérdés, akkor nyugodtan töröljétek! :)

Adott egy személy, ez esetben ez az adott személy örököl pénzt (14-15m forint), mibe érdemes ezt befektetni? Mármint, hogy ne ússzon el ez az adott összeg. Bankba, készpénzbe tárolni? Ingatlan? Arany?
Mi manapság a leghasznosabb módja egy ilyen összeget "védelmezni" és lehetőleg nem elherdálni?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. október 21., szombat 11:34

Okés köszi, akkor nem idegeskedek rajta.

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. október 21., szombat 9:26

Santi írta:Srácok, jogsi-hosszabbítás ügyben szeretnék segítséget kérni.
Lejárt ugye az orvosi, el kell menni háziorvoshoz és megcsináltatni, tiszta sor, ezzel csak az a baj, hogy csak ezért hazamennem, elbaszni fél napot elég szopó, ráadásul kedden van ugye köv munkanap és olyankor délutános a háziorvosom, nekem meg már délelőtt vezetnem kellene. (tudom nem most kellene észbekapnom, de hát fasz se figyelgette mikor jár le)
A kérdés: Meglehet csinálni ezt az orvosit, hogy csak bemegyek itt egy random orvosnál, ami a közelemben van?
Igen. Bármelyik háziorvos megcsinálja neked szerintem, csak fizesd ki az árát.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Santi » 2017. október 20., péntek 20:54

Srácok, jogsi-hosszabbítás ügyben szeretnék segítséget kérni.
Lejárt ugye az orvosi, el kell menni háziorvoshoz és megcsináltatni, tiszta sor, ezzel csak az a baj, hogy csak ezért hazamennem, elbaszni fél napot elég szopó, ráadásul kedden van ugye köv munkanap és olyankor délutános a háziorvosom, nekem meg már délelőtt vezetnem kellene. (tudom nem most kellene észbekapnom, de hát fasz se figyelgette mikor jár le)
A kérdés: Meglehet csinálni ezt az orvosit, hogy csak bemegyek itt egy random orvosnál, ami a közelemben van?

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Pipita » 2017. október 20., péntek 19:24

rashidm írta:Időközben Spanyolország elindítja Katalónia autonómiájának felfüggesztését. Nem igazán értem, hogy ez nekik hol érné meg. Az világos, hogy nemzeti öntudat meg miegymás, de ezzel a függetlenedéssel csak sz*pnának. Tuti nem vennék fel az eu-ba, elmennek a cégek tőlük. Vagy valaki tud rá nyomós indokot hogy miért érné meg nekik függetlenedni?
Az egyik legszebb érv az, hogy a katalán adófizetők rengeteg pénzt adnak Madridnak, Madrid ezt egész Spanyolországban osztja szét, és a katalán nép nem annyit kap ebből vissza, amennyi nekik járna.

Ami amúgy tök cukin hangzik, más kérdés hogy ez az érvelés mennyire őszinte a demagóg nacionalista politikusoktól. Meg ugy ez a sok-dimenziós mátrixnak sajnos csak egyetlen oldala. Na mindegy, egyrészt nem az én bajom, másrészt nem hiszem hogy kiválnának a katalánok.

Más, boldog vagyok, végre itthon is fellépnek a bűn-szekta ellen:

http://index.hu/belfold/2017/10/18/razz ... logusokra/

http://index.hu/belfold/2017/10/20/szci ... nas_titok/

http://index.hu/belfold/2017/10/20/joge ... egyhaznak/

Bónusz ismertető aki ne ismerné őket:

1

2

3

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. október 20., péntek 14:53

Srácok, valaki aki járatos arra, tudna nekem olyan kávézót/éttermet mondani Komáromban, már a szlovák oldalon amit érdemes kipróbálni? Holnap megyünk DAC meccsre, aztán eltöltenénk ott előtte egy kis időt. Előre is köszi :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. október 19., csütörtök 13:15

Időközben Spanyolország elindítja Katalónia autonómiájának felfüggesztését. Nem igazán értem, hogy ez nekik hol érné meg. Az világos, hogy nemzeti öntudat meg miegymás, de ezzel a függetlenedéssel csak sz*pnának. Tuti nem vennék fel az eu-ba, elmennek a cégek tőlük. Vagy valaki tud rá nyomós indokot hogy miért érné meg nekik függetlenedni?

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Anthony » 2017. október 19., csütörtök 13:05

Szakmailag egyetértek veled füst, de a többi részéhez valószínűsítem, hogy te sem értesz. Az már nem a fizikus/energetikai szakember feladata kiszámolni, hogy anyagilag megtérül egy befektetés vagy sem.
A másik probléma az, hogy valószínűleg alá lehet(kell) írni egy szerződést, hogy X évig (60 :lol: ) az oroszoktól veszed a kazettákat. Ha nem is így történik még mindig ott a tárolás problémája, mert ha jól tudom az oroszok vállalnák (vagy most is vállalják egy részét?) hogy náluk legyenek tárolva a kiégett elemek. Namost ha nem tőlük veszed a kazettát, akkor ez a része is ugrik a biznisznek.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 19., csütörtök 12:57

Ez világos. De nekem úgy tűnik, hogy ismered a közbesz eljárásokat és ha nem tévedek, akkor tisztában vagy vele, hogy mennyi lehetőség rejlik egy-egy kiírásban.
Az már inkább a te világod. :)
Ebbe a részébe nem látok bele, nem ismerem a praktikákat, pláne ilyen szinten. Csak arról tudok beszélni ami az energetika oldalát érinti. Fűtőelemet máshonnan is lehet szerezni, a 2000-es évek elején is volt hogy a franciáktól vettünk, igaz nem volt benne köszönet. De a lehetőség nyitott, így a legrosszabb forgatókönyv esetén, amennyiben az oroszok valamilyen konfliktus okán nem hajlandóak több fűtőelemet eladni, úgy máshonnan is tudunk szerezni, így függőségről beszélni csak mérsékelten lehet.
Az pedig hogy milyen érdekek mentén és milyen módszerekkel tudják befolyásolni a beszerzést, ez már nem az én kompetenciámhoz tartozik.
Azon se lennék meglepve, ha erről is aláírtak volna egy szerződést hogy a fűtőelemeket is ők hozzák
Ez csak nekünk lenne jó, ha garantálják a fűtőelemek rendelkezésre bocsátását, ha esik ha fúj. :)

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2017. október 19., csütörtök 12:22

füst írta:Hiszen leírtam.
A fűtőelem-kazettákat várhatóan 60 éven keresztül kell importálni, és amennyiben nem olyan forrásból származik, ami piaci alapon a legmegfelelőbb, úgy politikai szinten van 4 évente lehetőségünk úgy megválasztani a kormányt, hogy olyan döntéshozókat nevezzenek ki, akik képesek megoldani a piaci alapú beszerzést, mutyi helyett.
Mert ugye ez volt a felvetett probléma, hogy az üzemanyagot önkényes célból, a piaci körülményeket figyelmen kívül hagyva, az oroszoktól szerezzük be.
Sztem még jópár évig marad a jelenlegi kormány. A másik meg az, hogy nem biztos hogy közbeszerzést írnának ki a fűtőelemekre. Azon se lennék meglepve, ha erről is aláírtak volna egy szerződést hogy a fűtőelemeket is ők hozzák. Csak hát titkosítva van minden.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. október 19., csütörtök 12:01

füst írta:Hiszen leírtam.
A fűtőelem-kazettákat várhatóan 60 éven keresztül kell importálni, és amennyiben nem olyan forrásból származik, ami piaci alapon a legmegfelelőbb, úgy politikai szinten van 4 évente lehetőségünk úgy megválasztani a kormányt, hogy olyan döntéshozókat nevezzenek ki, akik képesek megoldani a piaci alapú beszerzést, mutyi helyett.
Mert ugye ez volt a felvetett probléma, hogy az üzemanyagot önkényes célból, a piaci körülményeket figyelmen kívül hagyva, az oroszoktól szerezzük be.
Ez világos. De nekem úgy tűnik, hogy ismered a közbesz eljárásokat és ha nem tévedek, akkor tisztában vagy vele, hogy mennyi lehetőség rejlik egy-egy kiírásban.

Piaci alapú beszerzés pedig nem létezik, főleg ekkora volumennél.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: füst » 2017. október 19., csütörtök 11:56

Hiszen leírtam.
A fűtőelem-kazettákat várhatóan 60 éven keresztül kell importálni, és amennyiben nem olyan forrásból származik, ami piaci alapon a legmegfelelőbb, úgy politikai szinten van 4 évente lehetőségünk úgy megválasztani a kormányt, hogy olyan döntéshozókat nevezzenek ki, akik képesek megoldani a piaci alapú beszerzést, mutyi helyett.
Mert ugye ez volt a felvetett probléma, hogy az üzemanyagot önkényes célból, a piaci körülményeket figyelmen kívül hagyva, az oroszoktól szerezzük be.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég