OFF

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.

Hol szoktál borravalót adni?

A szavazás 2024. február 23., péntek 13:03-kor befejeződött.

Benzinkúton
5
2%
Boltban
1
0%
Ètteremben
60
29%
Futárnak
43
21%
Fodrásznál
43
21%
Hotelben/egyéb szálláshelyeken
3
1%
Kocsmában
28
14%
Mindenhol
10
5%
Sehol
12
6%
 
Szavazatok száma: 205

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: OFF

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. január 4., csütörtök 13:58

Ezt szánom majd neki, illetve mivel szeretnénk még gyermeket, ahogy megszületik az első, a feleségem nevére is indítunk egy ugyanilyet, hasonló megfontolásból.
Az alapján, hogy életbiztosítással összekötött megtakarítás: Ne tedd!


Babakötvényt(start számla) érdemes lehet, biztos infláció feletti 3%os kamat. A mostani hozamkörnyezetben korrekt, csak az a baj, hogy ki tudja mi lesz 10 év múlva, és sokat variálni nem tudsz rajta, ha változtatni kéne. De még némi állami támogatás is jár rá, biztos termék, szóval korrekt.

Ltp-ből meg a legrövidebbet érdemes mindig, meg ha lesz is ilyen célú felhasználás a jövőben. Szóval az nem feltétlenül a gyerek érkezéséhez kell, hogy kötődjön, csak ha amúgy is kéne LTP, akkor jól jön, hogy van egy plusz gyerek, akinek a nevére lehet kötni. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. január 4., csütörtök 13:29

kelemen.istvan írta:Akinek van gyermeke, kötöttetek az érkezésekor babakötvényt, ltpt, vagy valamit? :)
En most fogok valamit (ltpt sztem) indítani, szerintem jo dolog. Nem világmegváltó ugyan, de hasznos ha belefér a havi budgetba.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: OFF

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. január 4., csütörtök 13:13

Bár még csak mostanság érkezik a gyerkőc, de 2-3 éve indítottam egy életbiztosítással egybekötött megtakarítást, amihez jobb nem hozzányúlni 20 évig, úgy viszonylag jó pénz van benne. Ezt szánom majd neki, illetve mivel szeretnénk még gyermeket, ahogy megszületik az első, a feleségem nevére is indítunk egy ugyanilyet, hasonló megfontolásból.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. január 4., csütörtök 13:09

Akinek van gyermeke, kötöttetek az érkezésekor babakötvényt, ltpt, vagy valamit? :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
tibi18
Hozzászólások: 1011
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:13
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Benzema, Varane, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Budapest

Re: OFF

HozzászólásSzerző: tibi18 » 2018. január 4., csütörtök 10:48

filatáska írta:Van valakinek tapasztalata/valami infója a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar által árverésre bocsátott lakásokról? :roll:
Gondolok itt arra, hogy pl. a lakás becsült piaci értéke valós, amit feltüntetnek, esetleg magasabbat tüntetnek fel hogy elhitessék az emberekkel hogy megéri licitálni?
Illetve hogy van esély megvenni így egy lakást jó áron, vagy előre le vannak osztva a lapok? Vagy esetleg sokan vannak akik ezzel foglalkoznak, és végül úgyis addig licitálnak hogy ők szerezzék meg?
Hivatalos becsérték megállapítás van, amit az adós vitathat, kérhet fel szakértőt a becsérték megállapítására. Erről tudni kell, hogy vannak esetek, amikor az adós érdeke az, hogy minél kisebb legyen a becsérték (jellemzően, amikor tud vevőt és a vagyonát mentené), illetve van másik eset, amikor azt szeretné, hogy minél magasabb legyen a becsérték, mert ilyenkor, a sikeres értékesítés után jelentősen csökken a tartozása, ami miatt a végrehajtást foganatosították. Én javasolnám a helyszíni megtekintést, mert erre mindig lehetőséget biztosítanak. Lakások esetén tudtommal, már csak az elektronikus árverés működik, ott ugye elég nehéz előre lezsírozni a dolgokat, viszont itt könnyebb belefutni olyan licitbe, ami pusztán az ár feljebbtornászása miatt érkezik. Van egy meghatározott összeg, emlékeim szerint a meghatározott érték 10%-a, amit viszont előre le kell tenni, hogy licitálhasson vki. Családban van olyan tapasztalat, hogy családtag volt az adós, elvitték árverésen a lakást x millióért. Aztán kidrült, hogy aki mevette, kizárólag azért vette meg, hogy tovább értékesítse.. keresett rajta 2 millát és úgy adta vissza, végül családon belülre, így nem került az utcára senki..

Szóval kérdésedre, szerintem lehet jó áron venni, de mindenképp meg kell tekinteni és eldönteni, hogy mi mennyit ér neked..

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 4., csütörtök 10:41

rashidm írta:
BBeno írta:
legalábbis ez a hivatalos verzió :mrgreen:
Hát ezt tapasztaltam is, mesélték is. A másik meg a vizsgabiztosok. Aki átmegy a piroson vagy elnéz elsőbbségadás táblát, az bukjon is meg.
Olyanoknak ne is adjanak jogsit, akik a szabályokat nem tudják betartani. Most aki kicsit ügyetlenebbül(lassabban, több korrekcióval) tud parkolni azt ne buktassák meg. Nekem mondjuk elsőre meg lett, de utána a vizsgabiztos elmondott pár dolgot, ami nem hiba, de jobban figyeljek rá oda.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: OFF

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. január 4., csütörtök 10:34

filatáska írta:Van valakinek tapasztalata/valami infója a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar által árverésre bocsátott lakásokról? :roll:
Gondolok itt arra, hogy pl. a lakás becsült piaci értéke valós, amit feltüntetnek, esetleg magasabbat tüntetnek fel hogy elhitessék az emberekkel hogy megéri licitálni?
Illetve hogy van esély megvenni így egy lakást jó áron, vagy előre le vannak osztva a lapok? Vagy esetleg sokan vannak akik ezzel foglalkoznak, és végül úgyis addig licitálnak hogy ők szerezzék meg?
nyilván le van osztva, ez is benne van a pakliban, de ha megnézed a historyt, akkor láthatod, hogy azért áron alul mennek el a kéglik.
pl. 12. kerületben fenn a hegyen volt egy ingatlan, ahol csak a telek volt egy 100-as, rajta új építésű 100 négyzetméteres házzal, 40 milla körül ment el, mondanom se kell, hogy az új tulaj most örül, mint benzema a sikeres ziccerbefejezésnek.
tehát azt mondanám, hogy van esély jó áron venni, de én nem ringatnám magam álomvilágba, sosem lehet tudni, hogy mi megy a háttérben, nem látod, hogy ki mennyit és hogy ígér.
aztán lehet rosszul tudom :D
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

filatáska
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 22:18

Re: OFF

HozzászólásSzerző: filatáska » 2018. január 4., csütörtök 10:22

Van valakinek tapasztalata/valami infója a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar által árverésre bocsátott lakásokról? :roll:
Gondolok itt arra, hogy pl. a lakás becsült piaci értéke valós, amit feltüntetnek, esetleg magasabbat tüntetnek fel hogy elhitessék az emberekkel hogy megéri licitálni?
Illetve hogy van esély megvenni így egy lakást jó áron, vagy előre le vannak osztva a lapok? Vagy esetleg sokan vannak akik ezzel foglalkoznak, és végül úgyis addig licitálnak hogy ők szerezzék meg?

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 2., kedd 21:00

Engem anno majdnem megbuktatott a hülye biztos, mert pár méterre a zebrától, telefonálva kolbászolt háttal állva az emberke, és nem lassítottam le. :lol:

Ja meg parkolásnál kb fél centivel rálógtam a vonalra. Aztán megkérdeztem csináljam e meg mégegyszer, akkor bezzeg csak morgott, hogy mindegy, jó lesz. :lol:
Nem illik.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 2., kedd 20:15

BBeno írta:
Azt mondta az oktató hogy balfaszok a diákok és megbuknak.
legalábbis ez a hivatalos verzió :mrgreen:
Hát ezt tapasztaltam is, mesélték is. A másik meg a vizsgabiztosok. Aki átmegy a piroson vagy elnéz elsőbbségadás táblát, az bukjon is meg.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: OFF

HozzászólásSzerző: BBeno » 2018. január 2., kedd 20:04

Azt mondta az oktató hogy balfaszok a diákok és megbuknak.
legalábbis ez a hivatalos verzió :mrgreen:
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 2., kedd 20:02

Az szép sztori. Igaz én még 2007ben és Békéscsabán vezettem, de nemhogy plusz órákat kellett vegyek, meg plusz pénzt vinnem, hanem 25 óra után már mentem is a vizsgára. És nem azért mert akkora zseni lennék, csak nem volt pénzéhes az oktató, megmondta a frankót, hogy teljesen felesleges a plusz óra. Érezni már érzed, vezetni meg úgy sem 30+ óra alatt tanulsz meg.

Bár ebbe segíteni nem igazán lehet, mert csak utólag derül ki, hogy mi merre, hány méter, bár ha nem számít a pénz, akkor olyan sok problémád nem lesz. :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: OFF

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 2., kedd 19:45

Caraway írta:Tudnatok nekem ajanlani jobb pesti autosiskolakat?

A jobb alatt azt ertem, hogy nem kell tobb honapot varni mig elkezdem a vezetest es nem lehuzos. Nem baj ha egy kicsit tobbe kerul, csak tenyleg lehessen vele haladni. :D
Videkikent nem ismerem oket, ezert kene egy kis segitseg. Mondjuk azt mar tudom, hogy a Csigavert messzirol el kell kerulni. :mrgreen:
Én a Talentum sulinál vezettem. Leírom a tapasztalataimat.

Tavaly január végén kezdtem el a kreszt, rá egy hónapra mehettem vizsgázni. A gond a gyakorlati vezetéssel van, mert kb sosincs hely. Én márciusban telefonáltam hogy mizu... elsőre április végét mondtak...majd lett belőle június közepe...végül július végén mehettem. Azt mondta az oktató hogy balfaszok a diákok és megbuknak. Másrészről meg minden szarért meghúznak. Gyakorlati vezetés esetén ami fent van 30 óra az lófaszra sem elég, mert 580 km-t nem tudsz levezetni 29 óra alatt (+1 óra a vizsga). Szóval készülj arra, hogy ami a neten ki van írva pénz, ahhoz még adj egy 50k-t. Nekem alapból 168k lett volna. De mivel 29 óra alatt nem lett meg bőven a km, ezért fizethettem még 9 órát. De ha olyan az oktató, akkor mókol a km-rel és ha úgy érzi vágod a vezetést (nem idegeskedsz, nem kapkodsz) akkor fel fogja ajánlani h hozz plusz zsetont (nekem 20k-t kellett) és majd kiderül. Ha sikerül a vizsga akkor 20k-val kevesebb lesz de megvan a jogsid. Ellenkező esetben nálam visszaadta volna. Ja még valami: sose kérdezz rá erre a megkenés dologra. Ha nem hozza fel, akkor inkább ne. Némelyik sértésnek veszi. A vizsga meg attól függ h milyen oktatónál vagy és ki a vizsgabiztos. Kb ennyi röviden. Ha van kérdésed, megpróbálok válaszolni. Most még friss a dolog. :mrgreen:

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Caraway » 2018. január 2., kedd 19:25

Tudnatok nekem ajanlani jobb pesti autosiskolakat?

A jobb alatt azt ertem, hogy nem kell tobb honapot varni mig elkezdem a vezetest es nem lehuzos. Nem baj ha egy kicsit tobbe kerul, csak tenyleg lehessen vele haladni. :D
Videkikent nem ismerem oket, ezert kene egy kis segitseg. Mondjuk azt mar tudom, hogy a Csigavert messzirol el kell kerulni. :mrgreen:

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: OFF

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2018. január 1., hétfő 14:56

Boldog új évet mindenkinek! :)
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: OFF

HozzászólásSzerző: ferni » 2018. január 1., hétfő 13:29

mia san mia írta:Bayern trófeákban gazdag, boldog új évet mindenkinek! :shifty:
Ha a Német Kupa meg a Német bajnokság meg a Német Szuperkupa gazdagnak számít, akkor hajrá :mrgreen:

BÚÉK mindenkinek, idén baszott nagy történelmet fogunk írni a triplázással és az nagyon nagyot fog szólni B-) :smile:

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: OFF

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018. január 1., hétfő 13:22

Bayern trófeákban gazdag, boldog új évet mindenkinek! :shifty:

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Jim » 2018. január 1., hétfő 13:08

Reál gólokban gazdag új évet mindenkinek!

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: OFF

HozzászólásSzerző: Mickey » 2018. január 1., hétfő 10:27

BÚÉK! :iszunk:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
e.gergo
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:44
Kedvenc játékosaid: David Beckham
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: OFF

HozzászólásSzerző: e.gergo » 2018. január 1., hétfő 2:34

Minden kedves olvasónknak és fórumozónknak köszönjük az aktív részvételt a Madridom.hu életében 2017-ben, Értetek élünk, és terveink szerint boldogítunk (és/vagy szomorítunk) mindenkit a 2018-as esztendőben is.

Boldog, (és Real Madrid trófeákban gazdag) sikeres évet kívánok az egész szerkesztőség nevében mindenkinek, csapat-hovatartozástól függetlenül :)

Vamos Zizou, Vamos Madrid, Vamos Madridom!

És Vamos Benzema, jobb híján :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég