Mennyei futball

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 9., hétfő 18:37

Egyébként én látok benne potenciált. Kicsit olyan mint Holman, legalábbis én úgy látom. Szerény srác, van szeme a pályán, és technikás. Én bőven kipróbálnám 1-2 év múlva.
A Kecskemét mostani edzője mondta Kleinheislerről, hogy örül a játékos bemutatkozásának, mert egy "egyéniség". Gondolom nem arra mondta, hogy szerény, hanem arra, hogy nehezen kezelhető. Szerintem nem ő lesz a megoldás, de Holman és Radó valószínűleg hamar be fognak kerülni a válogatott keretébe.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. szeptember 9., hétfő 18:13

Amúgy én csak azt az egy dolgot nem értem, hogy miért van az, hogy az utánpótlás mindig klasszisokkal jobb mint a felnőtt vállogatott... :hmmm: Baromira nem követem túlzottan a hazai focit mert nem sokba tudom nézni, de amennyire tudom a Koman féle brigád Eb ezüst érmes volt talán és most sem lennének ők rosszak szerintem... Nekem évek óta meggyőződésem, hogy 1 értelmes edző kéne aki érti is a dolgát. Nem pedig ilyen biszem baszom egervári aki 92. percben behoz 1 védőt 3 perc hosszabbitásnál mikor vezetünk, vagy 1 Vancák Vili a jobb bekk :x ...

----------védelem--------------
---------Varga------------------
---------------------Hajnal------
Koman------Huszti---Dzsudzsák
------------Szalai----------------

Szerintem ez teljesen értelmes kezdő lehetne, ha jönne 1 értelmes edző aki lehetőleg tapasztalt, külföldi lenne és inkább tolná a fiatalokat, mert a védelem szar a kp-ba meg semmi kreativitás nincs... Husztit meg majd meggyőzné 1 új edző... :kivagyhe:
Mondom annyira nem értek hozzá ez csak 1 személyes vélemény.... de ez igy borzasztó maradjunk annyiban :x

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. szeptember 9., hétfő 18:00

GT37 írta:Akik követik az MB1-et, ezen belül is a Vidi meccseit, azoktól kérdezem, hogy ez a Kleinheisler gyerek mennyire tehetséges? Elképzelhető, hogy pár éven belül be tud kerülni a válogatottba? Vagy akár már most is beférne?
Ebbe a válogatottba én is beférnék :mrgreen: 3as értékelést én is lehoznék, mint Guzmics :D

Egyébként én látok benne potenciált. Kicsit olyan mint Holman, legalábbis én úgy látom. Szerény srác, van szeme a pályán, és technikás. Én bőven kipróbálnám 1-2 év múlva.

Kovács-----Holman------Kleinheisler
---------------Radó----------------------

:salute:

Egy kérdés egyébként. Dzsudzsákot miért rakja mindenki válogatottba? PSV-s korszakba megértettem, de most? Mi a szrt csinált ő valaha a válogatottba? Lőtt egy gólt a finneknek, meg egyet a hollandoknak-ami semmit nem ért-és ennyi. Nem emlékszem, hogy komolyabb húzóember lenne. Most nem akarom fikázni, meg semmi, tényleg komoly válaszokat várok. Miért ő a legbiztosabb pont a válogatottban?

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. szeptember 9., hétfő 16:20

Akik követik az MB1-et, ezen belül is a Vidi meccseit, azoktól kérdezem, hogy ez a Kleinheisler gyerek mennyire tehetséges? Elképzelhető, hogy pár éven belül be tud kerülni a válogatottba? Vagy akár már most is beférne?

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 9., hétfő 16:07

Remy írta:
Kerlon írta:És ha Husztival továbbra is hadakozna a szövetség,
És igen... gratulálhat magának az egész MLSZ, hogy ilyen sértődéses hülyeség miatt nem játszik itt az egyik legjobb játékosunk. Ezek sokba kerülnek nekünk, de hát leszarják. Persze azt nem mondom, hogy ha Huszti itt lett volna, akkor nyertünk volna a Románok ellen, de lehet, hogy a hazain viszont meg lett volna a győzelem. De ez már csak történelem.
Sajnos hazain se az volt a probléma, hogy volt-e Huszti vagy nem, hanem az, hogy vékonyak vagyunk hátul.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 9., hétfő 15:22

Kerlon írta:És ha Husztival továbbra is hadakozna a szövetség,
És igen... gratulálhat magának az egész MLSZ, hogy ilyen sértődéses hülyeség miatt nem játszik itt az egyik legjobb játékosunk. Ezek sokba kerülnek nekünk, de hát leszarják. Persze azt nem mondom, hogy ha Huszti itt lett volna, akkor nyertünk volna a Románok ellen, de lehet, hogy a hazain viszont meg lett volna a győzelem. De ez már csak történelem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 9., hétfő 15:14

--------------------Bogdán
VV---------Korcsmár---Pintér--------Kádár
--------------------Tőzsér
------------Koman-----VADÓCZ
Huszti---------------------------------cucák
--------------------Szalai


Nem értem, hogy Vadóczot az Osasuna utáni időszakban miért nem hívták be, pedig alap ember a norvég első osztályban a csapatában, ahol nem is játszik rosszul. Ráadásul Korcsmárt is onnét hívták be... Aztán Komant én semmi pénzért nem raknám a szélre, mert ott haszontalan középen, viszont még jó lehet, hanem, akkor meg Varga a helyére. Lázár Palit meg remélem összerakják Debrecenben és VV-t is gond nélkül ki lehetne rakni a kezdőből. És ha Husztival továbbra is hadakozna a szövetség, akkor egyértelműen Lovrencsicsot kell nyomatni a jobb oldalon.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 9., hétfő 15:06

numberone1 írta:Gyomber is egy jo opcio a kp-ra...de azt azert hozza kell tenni, h ami Papan jo volt az meg nem biztos, h a Fradiban eleg. De nalam Csukics és Jozsi elott lenne a rang sorban.
Gyömbér eljátszik a védelemben is elég jól. Fradiban is pakolgatták jobbra, belülre, volt vkp is valamikor. Elég stabil teljesítményeket hoz le (már amelyik meccseket láttam). Simán kerettag lenne nálam.

középpályára: Vass-Buzsáky páros attól függően hogy alakul az idényük és az egészségük, Tőzsér nálam alap lenne ilyen kínálat mellett Varga mellett. Sajnos amíg sanyi bá van addig semmi nem fog változni, pedig kéne. Husztit felkeresni és megbeszélni vele a dolgokat. Előre mehetne Huszti-Dzsudzsák páros és még valaki, előre meg Szalai és kész is.

védelemből meg elfelejteni Devecseri és Guzmics féléket, Korcsmárt védőbe és nem vkp-ban játszani, és kiderül mire megy Pintér Ádi Oroszországban, de talán még Leonardo is megérne egy próbát! Koman szintén max kispad lenne nálam.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. szeptember 9., hétfő 3:24

Gyomber is egy jo opcio a kp-ra...de azt azert hozza kell tenni, h ami Papan jo volt az meg nem biztos, h a Fradiban eleg. De nalam Csukics és Jozsi elott lenne a rang sorban.
Vissza kicsit Besichez, meg probalni kellene vkp-ben. Szerintem ratudna erezni, az elso meccse volt ott az egesz csapat szarul teljesitett. Fiatal, meg alakithato, nagy munkabirasu jatekos, teknikas csak taktikailag kell raereznie.
Viszont a Mateos-Gerson kettost labdabiztosabbnak erzem, raadasul nyelvileg is jobban megertenek egymast. Mateos jobban tudna iranyitani a vedelmet, idosebb a tobbieknel. Besic onfejubb, hajlamos tuljatszani a "szerepet" amiben benne van a riziko faktor. Ezeket a dolgokat amennyire lehet le kell csokkenteni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. szeptember 9., hétfő 1:21

Nem értem, hogy miért nem számoltok Gyömbivel a kezdőben. Pápán egyedül megoldotta Véber idején a védekezés nagy részét és nem is buta a focihoz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. szeptember 9., hétfő 0:48

numberone1 írta:---------------Kurucz---------------
Somalia-Gerson-Mateos(Besic)-Akeem
--------Besic(Mateos)-Buzsaky--------
--Jenner------Leonardo-----Holman--
---------------Bode------------------
Besic maradjon csak védő. Képessége meglenne hozzá, hogy középpályán is jó legyen, ahogy Pepe is, de valahogy nem működik ott. Most egyik meccsen ott játszott, nem is tetszett amit ott leművelt. MEg kéne tanulnia picit előbb szabadulni a lasztitól, mert bajok lesznek a labdavesztéseiből. Egyik felkészülési meccsen is utolsó emberként elkezdett cselezgetni a támadóval, asszem el is vették tőle és majdnem gól lett belőle... Buzsáky mellé Józsi-Cukic talán jó. Mateost is tuti kipróbálja vkp poszton, Ligakupa tökéletes erre vagy kupában kisebb csapat ellen. Leo még nincsen addig Holman és Ionescu eljátszik ott, baloson meg Vaalport.

A keret adott, bő és mély, sok változtatási lehetőséggel.
Nagyon bízom benne, hogy jövő nyáron már a Fradi is játszik nemzetközi kupameccset! :luck:
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2013. szeptember 8., vasárnap 22:21

Pont erre gondoltam en is, h Buzsaky kiszorithatna Jozsit a melysegi iranyito posztrol, mar ha birna a terde.
Kar Vassert, nem tudom mennyivel kapna tobbet a lengyelektol. Jo lenne tudni miert tancolt vissza.
Ha Buzsaky alair, akkor jol igazoltunk, szinte minden posztra van ket jo jatekosunk...tehat a kispad is nagyon eros lesz. Nem lesz olyan mint tavaly, h egy Perics, Hakola v Orosz kepessegu jatekos allt rendelkezesre amikor belekelett nyulni a meccsbe.
Ha mindenki egeszseges nalam ez lenne a kezdo:
---------------Kurucz---------------
Somalia-Gerson-Mateos(Besic)-Akeem
--------Besic(Mateos)-Buzsaky--------
--Jenner------Leonardo-----Holman--
---------------Bode------------------


Szerencsere nem lattam a valogatott meccset. Amikor lattam a vedelem osszetetelet tudtam, h megfog ismetlodni a hollandok elleni zako. Ott is kiserletezett a vedelemmel, most is :( van egy rakas edzo meccs egesz evben...persze, h nem probal ki senki ujat(mother f). Remelem eltakarodik ezek utan.
Nem varok(tam) nagy(kiugro) eredmenyt, de az elmult 20 ev legjobb keretevel dolgozhatott volna egyutt, de inkabb slepjei és az osdi taktikaja...+ zavarodott komunikacio keszsege(makog, habog) persze, h nem tud mentalisan felkesziteni(motivalni) egy csapatot.
Ez zavar a legjobban, elvesztegettunk vele 3-4 evet...tul sok :(

Nekem sem lenne gond, ha Somaliat és Viniciust honositanank. Az a "magyar" mennyivel jobb aki beleszarik v bevanpisalva egy valogatott meccsen? Egy ilyen Vinicius v Somalia ha nem is Magyarorszagert de a gyozelemert és a jatekert meghalna a palyan. Viszont Kulibalit nem mert o is beleszarik az egeszbe...kesik, nem szeret edzeni stb.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. szeptember 8., vasárnap 18:50

Igen Buzsáky leigazolása állítólag napok kérdése!
Én örülnék neki, bár egy kicsit tüske bennem, hogy amikor nekünk kellett volna igazán akkor nemet mondott!
Ha bírja a térde nagyon nagy erősítés lesz és talán, de csak talán Józsi kiszorul a kezdőből... :mrgreen:

Henk Ten Cate pedig közeleg a magyar kispadhoz! :shifty:
(HTC vs mészöly bunyó folyik jelenleg! :lol: )

hmm érzek egy apróbb rasszizmust itt :lol:

mert zsidó meg cigány lehet a válogatottban? azok jók neked, mi, elbánnak mindenkivel? :lol:
:lol:

Egyébként Otigbával sincs bajom, de azért Soma (madzsar nem turista) vagy Kula bá azért ne má... :sly:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. szeptember 8., vasárnap 18:09

Buzsáky kezdett a Fradiban a Vojvodina elleni edzőmeccsen és gólpasszt is adott. A szerződése sztem már célegyenesben lehet, máskülönben miért játszatná Moniz? :)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8482
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. szeptember 8., vasárnap 17:34

klose 9 éves korában költözött németországba, özil 7 évesen már gelsenkircheni csapatokban focizott, khedira 8 éves kora óta pötyögött a stuttgartban, vagy éppen marin is már 7 éves korában német csapatban focizott.

a legtöbb német válogatottban játszó kettős állampolgár vagy fiatalon került az országba, vagy már németország területén született eleve, sok esetben német felmenőik/gyökereik is vannak a török,bosnyák,lengyel,stb. mellett.

szerintem ez nem hasonlítható ahhoz a "honosításhoz" hogy most coulibaly, somalia vagy a többi légiós letol itt pár szezont, és adunk nekik állampolgárságot.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. szeptember 8., vasárnap 17:20

Galacticos írta: de nem is velük kéne magunkat összehasonlítani. ahogy a miniszterelnökünk mondta a 10es vb-n: "szlovénia és a többi szomszédos ország nincs előrébb a labdarúgásban nálunk, csak annyival hogy ők kijutottak." még jó hogy csak ennyivel. :lol:
és nem is vallottak szégyent, lásd pl szlovákok. elég belegondolni mi lenne itt ha kijutnánk. mindenki ünnepel, lenyilatkozza 19-szer h megcsinálták, x év után, faszagyerekek, mindenki új hajjal, arany cipőben lép pályára aztán 0 pont viszlát, a kijutás volt csak a fontos. de majd az eb-n, 24 ország talán nem előz meg :lol:
Nem illik.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2013. szeptember 8., vasárnap 17:12

viszont ha a németek nem honosítanának, attól még ugyanúgy ott lennének a szeren és lehet nem úgy buknának el sorra a cél előtt minden világeseményen hogy fejben kevesek a honosított játékosaik, ja meg azért mert szarnak a mezre. és igen, többek között mesutra gondoltam.
de nem is velük kéne magunkat összehasonlítani. ahogy a miniszterelnökünk mondta a 10es vb-n: "szlovénia és a többi szomszédos ország nincs előrébb a labdarúgásban nálunk, csak annyival hogy ők kijutottak." még jó hogy csak ennyivel. :lol:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2013. szeptember 8., vasárnap 17:08

Géci írta: szerinted a németek mitől vannak ott ahol...
Khedira!

Amúgy náluk fordulni is látszik a dolog, az ilyen Aogo, Podolski, más kapitánynál talán Khedira, Özil helyett jön Bender, Draxler, Reus, Götze, Schürrle, Kroos, Müller... Gündogan kivétel mondjuk. Majd csatárt kell valahonnan találni.
Nem illik.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. szeptember 8., vasárnap 17:06

BBarni írta:
szerinted a németek mitől vannak ott ahol...
Én kb leszarom, de akkor se rohangáljanak feketék a magyar válogatottban...ki se mennék többet az biztos!
hmm érzek egy apróbb rasszizmust itt :lol:

mert zsidó meg cigány lehet a válogatottban? azok jók neked, mi, elbánnak mindenkivel? :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
real_funghi
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 7:13
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zamorano
Tartózkodási hely: Balkán

Re: Mennyei futball

HozzászólásSzerző: real_funghi » 2013. szeptember 8., vasárnap 17:00

Mitől is? Például:
- van saját futballkultúrájuk
- a létesítmények korszerűek
- minden klubnak stabil szurkolói bázisa van, komoly klubélet van
- anyagilag jól, de nem irreálisan honorált játékosok
- csapatban gondolkodnak
- tudnak focizni és szeretik is a focit
- az elvégzett munkában hisznek
- a korrupció minimális
- ha nagyritkán mégis botrányaik vannak, azt példás büntetésekkel kezelik

Nem túl sok honosított játékost látok a legutóbb pályára lépett csapatukban.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég