Értékeld a legutóbbi meccset

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Nálad ki lenne az első számú tizenegyes rúgó?

A szavazás 2024. február 26., hétfő 16:59-kor befejeződött.

Bellingham
73
71%
Carvajal
1
1%
Kroos
19
18%
Rodrygo
2
2%
Valverde
4
4%
Vinicius
4
4%
Más, megírom kommentben
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 103

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 26., csütörtök 12:35

nem hiszem, hogy más lesz a dolog odahaza.

tavaly irányítottunk mindent, mert volt kakaó a csapatban.
idén ez nincs meg, az okokat nem teljesen tudom, valszeg fáradtság az évek során összegyűltek a kilométerek, a játékunkat is nagyjából kiismerték.

a juventus pár hete irányította mindkét meccset.
a bajernnél is többet volt a labda tegnap, én ugyanilyen meccset várok, mint ami tegnap volt.

és ezért adnék többet a liverpoolnak, ott kevesebb a perc a lábakban jóval, ami az elmúlt éveket illeti.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. április 26., csütörtök 12:35

Érdekes meccs volt. A mi kezdőnk jónak nézett ki, bár azt sejteni lehetett, hogy CR nem lesz jó. Lucasnak is rengeteget kellett hátul melóznia, és Isco sem működött ebben a felállásban a Bayern ellen. Szerencsére ZZ a félidőben korrigált egy jó cserével, Asensio góljánál meg sokat elárult ahogy Isco és ZZ aki a félidőben lekapta együtt ünnepelt, csapatunk van!
Hátrébb voltak a nagyobb gondok. Casemiro felesleges volt, bár mit is akartunk, ő oda tegnap nem kellett, Kovacic már a sebessége miatt is hasznosabb volt, de a csere jó volt, lehet kezdőként annyira nem vált volna be, kitudja.
Modric és Kroos nagyot ment tegnap a kp-n, remélem a hátralevő két meccsre is tudjak ezt tartani.
Na de a védelem, az valami borzalom volt. Elég sok tiszta helyzetet hagytak ki a bayernesek, és már önmagában az, hogy az ezer éves Ribery csinálta meg a helyzeteket aggasztó. Carvajal és Lucas nagyot melóztak azon az oldalon, de amivel leginkább gond volt, az a kommunikáció. A meccs egy szakaszán Navas mintha elveszett volna. Elég sok olyan szituáció volt ahol elindult a labdáért de a védők szögletre rúgták, vagy rúgtak egy gyertyát (a meccs alatt a magas labdákat végig a bayern tudta jobban leszedni) Navas meg csak lesett. Nem szólt, hogy helló jövök? Egy-egy ilyen után ment a mutogatás Marceloval meg Ramossal is...apropó Marcelo. A gólja szép volt, összjátéknál az egyérintői jók, de védekezése az sok esetben nulla, és itt nem a képességgel, a hozzáállással vannak gondok.
Értem én, hogy ZZ elképzelése az lenne, hogy Marcelo ha fent is ragad ott van Casemiro aki besegít, de a nagy szart sem segít be. Az első felé érkező támadóra kirobban. James, a lassú, egylábas, forgolódós James nem egyszer elküldte egy sima testcsellel azt a vkp-sunkat aki kb az összes meccsen beton kezdő.
Ott tartok, hogy több értelme lenne leülni Marceloval, megmondani neki hogy ez így nem pálya, kövi meccsen hátrébb maradsz, és Casemiro helyett ugyan ezzel a kezdővel mehetne Asensio egyből, mert szép és jó, hogy CR mellé kell valaki, de az a valaki ne legyen se Bale se Benzema. A francia beállt tegnap is és nem csinált semmit. Hátrébb kellett helyezkednie mint Ronaldonak, ezzel az a tulajdonsága hogy egy előre rúgott labdát megtud tartani és bevárni a többieket el is halt. Erre amit tegnap Benzemával akartunk csináltatni Isco ezerszer jobb, a válogatottban is működik középen, és a beindulások a védelem mögé.
A bayernnek majd jönnie kell, remélem ZZ-nek eszébe sem jut Balet a kezdőbe tenni, hogy majd megfussa őket, mert tegnap a végé CR védekezésben! mutatott sebességét sem hiszem h mostanság feltudná mutatni.
Vannak bajok, de akkor mit mondjon a bayern? 2 sérülés az első félidőben. Neuer és Alaba ha visszatér jobban lehetnek, de Müller tegnap megmutatta, semmire sem jó. Van egy szem Riberyjük meg Lewandowski és kész, oldják meg.
James nekem meglepetés volt egyébként. Sokkal hátrébb játszik, a passzai jók voltak, azon a poszton annyira a lassúsága sem jött ki. Casemirot megetette párszor. Örüljünk, hogy a jobb oldalon nincs értelmes és gyors szélsőjük, mert Kimmich ha kapna oda maga elé valakit hát lenne baj...
Nekünk nagyon hiányzik Nacho, remélem nekik Robben is fog (róla valami hír?)

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. április 26., csütörtök 12:33

mia san mia írta:Ezért adtam 10%-ot a továbbjutásunkra. :)
Barmikor johet egy piroslap vagy tizi, akarmi. Messze nem 10% az eselyetek, sajnos.

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018. április 26., csütörtök 12:31

Ezért adtam 10%-ot a továbbjutásunkra. :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. április 26., csütörtök 12:21

mia san mia írta:Arra szerintem mindenképpen képes a Bayern, hogy jobban használja ki a helyzeteit. Benne volt tegnap is 2-3 gól szerintem német oldalon. Akár érezted a veszélyt akár nem. Csak amíg hátul ilyen hibák vannak, addig kb mindegy.

Persze, ott volt.
Csak azt se felejtsd el, hogy mi idegenben voltunk és nem kifejezetten a támadásra volt kihegyezve a taktikánk.

Rendre egyedül volt fent egy ember birkózni 2-3 münchenivel.
Bernabeuban erősen más lesz a dolog... legalábbis remélem.
ZIDANE

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018. április 26., csütörtök 12:01

Arra szerintem mindenképpen képes a Bayern, hogy jobban használja ki a helyzeteit. Benne volt tegnap is 2-3 gól szerintem német oldalon. Akár érezted a veszélyt akár nem. Csak amíg hátul ilyen hibák vannak, addig kb mindegy.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. április 26., csütörtök 11:38

Biztos képes a bayern? Mert nekem végig úgy tűnt,hogy maxon pörögtek,de valahogy mégsem éreztem bennük a veszélyt.A helyzeteik ellenére inkább navas miatt aggódtam,nehogy lepkézzen mégegyet.Persze nem volt robben,de mi meg olyan felállást választottunk amivel gyakorlatilag Cr-t kivontuk a játékból(ami azért rohadt nagy luxus).

Semmi nem dőlt el,képesek vagyunk otthon ellazázni a dolgot(bár remélem,hogy nem) de valahogy a bayernben nem látom,hogy megoldanák anélkül,hogy mi valami fatális hibát el nem követünk.

Amúgy navas lepkéig kézben volt a meccs,ott borult minden,elkezdtünk kapkodni a münchen vérszemet kapott stb.Remélem valahogy összekaparja magát...
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2018. április 26., csütörtök 11:31

Főleg akkor nem illik, ha nem volt akadályoztatva a játékos. Már továbbjátszotta a labdát, amikorra ki van hegyezve a lassítás.
Egyébként az hogy van, hogy 16-oson belül ezeket nem fújják be, mezőnyben meg igen? Ezt már korábban is felvetettem szerintem. Ez valahogy benne van a szabálykönyvben?

Ha mondjuk egy hátvéd szépen felíveli a labdát, mondjuk a partvonalon túlra vagy ellenfélhez vagy akármi, és közben egy támadó rácsúszik, és a labda elrúgása után szépen felborítja, akkor egyből szabad, gyakran még sárga is. De mondjuk a ha a csatár kapura tör, a támadó szépen elemeli fölötte, csak az a kapu fölé is megy, de a rúgás után a kapus szépen ledarálja a gyereket, soha nem fújnak be 11-est, nem is reklamál senki,. pedig gyakorlatilag ugyanaz a szitu, mint mezőnyben, amit meg mindig befújnak. Sosem értettem ezt...

Sajnos hazai pályán egy jó eredmény után hajlamosak vagyunk balfaszkodni, ahogy megtettük ezt legutóbb a bayern ellen is, szóval én azért véletlenül sem érzem lefutottnak a párharcot. Nyilván tudunk ennél jobban is játszani, de a bayern is képes, illetve képes sokkal jobban kihasználni helyzeteket. Nem lesz egyszerű.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. április 26., csütörtök 11:29

istimester írta:A játék képe alapján az 1-3 ugyanannyira reális lenne, mint a 2-2. Legyenek elvárásaink, de túlzásokba ne essünk. Az Allianzban nem alap elvárás, hogy teljesen lenyomjuk és tönkreverjük a Bayernt. Tiszteljük az ellenfelet és lehetőleg ne vágjuk fel az ereinket :)
Hogy lehetett volna 1-3? Konkrétan nem is emlékszem hogy lett volna helyzetünk, ők meg kihagytak 2-3 100%-os ziccert.
Tessék, itt van papíron is, ahogy írják, brutális.
Elismerem, nagyok voltak az elvárásaim, de attól függetlenül nem voltunk valami meggyőzőek.

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018. április 26., csütörtök 11:24

istimester írta:Főleg akkor nem illik, ha nem volt akadályoztatva a játékos. Már továbbjátszotta a labdát, amikorra ki van hegyezve a lassítás. Egyébként túl negatív vagy, sztem jelen pillanatban 60-40-re állnak az esélyek.
Ironizálok csak. Nem volt tizi.
Boateng kidőlt 4-6 hétre, lassan gondolom megjönnek Robbenről is a hírek, hogy 2-3 hét. Miért lennék optimista? Nincs aki pályára lépjen kb. Megint nem lesz jobb oldal, ha nincs Robben, pedig ott lehetne igazán büntetni Marcelo kalandozásait. Plusz Ribéry jobban le lesz védekezve gondolom a második meccsen.
Lewa ha hozza ezt a nagy nullát, akkor remélem nyáron tényleg le is lép. Alaba ha minden igaz felépül. Ez az egyetlen pozitívum a kerettel kapcsolatban. :)

Avatar
H.E.H.E.
Hozzászólások: 4600
Csatlakozott: 2017. január 20., péntek 11:11
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: mi

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: H.E.H.E. » 2018. április 26., csütörtök 11:22

Csak mondom, hogy a juve a ket meccsen sokkal sokkal erosebb volt, mint ez a bayern.
Nem illik mar ilyenkor kiesni.
taking currency fluctuation into account, the most expensive player in history would be Ronaldo Nazário at €433m :sziv:

patotomadrid2019jan
"a jutuboskodás 1 szakma, a városvezetés meg 1 másik szakma"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 26., csütörtök 11:09

Én nem hibáztatom az ilyen nyilatkozatért. Van hogy arra se emlékszem a meccseim után 5 perccel, hogy én mit csináltam a pályán. Pedig nincs ekkora iram meg stb.

Én se írnám le a Bayernt, nincs veszíteni valójuk és látták a Juve mit tudott múltkor.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3269
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: istimester » 2018. április 26., csütörtök 10:56

Anthony írta:Hát jah, az eredményen kívül nem nagyon tudok örülni. Én legalábbis arra számítottam, hogy ledomináljuk a Bayernt, mint a Juvét idegenben, erre mit kellett nézni? A fél kezdője hiányzott a Bayernnek, mégis ők voltak a dominánsabbak, a helyzetek, meg a játék képe alapján nyerhettek volna vagy 3 góllal. Itt röhögitek Riberyt közben akkor húzta csőbe Carvajalt, amikor akarta, nem volt más, de jól tolta az öreg.
A játék képe alapján az 1-3 ugyanannyira reális lenne, mint a 2-2. Legyenek elvárásaink, de túlzásokba ne essünk. Az Allianzban nem alap elvárás, hogy teljesen lenyomjuk és tönkreverjük a Bayernt. Tiszteljük az ellenfelet és lehetőleg ne vágjuk fel az ereinket :)

A másik dolog, nem igazán értem, hogy James mit nézett, amikor olyat nyilatkozik, hogy kettőből kettőt belőttünk és ennyi volt a történet. Optikailag lehet, hogy jól mutat az 5x százalékos labdatartás, de kimondottan nagy helyzetől talán ha 3 (Lewa, Müller, Ribéry) volt a Bayernnek.
mia san mia írta:Első percben nem illik ilyenért tizit fújni. :mrgreen:
Főleg akkor nem illik, ha nem volt akadályoztatva a játékos. Már továbbjátszotta a labdát, amikorra ki van hegyezve a lassítás. Egyébként túl negatív vagy, sztem jelen pillanatban 60-40-re állnak az esélyek.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. április 26., csütörtök 10:55

Ha azt nézzük, hogy nekünk idén idegenben sokkal jobban megy, én azért nem 10%-ot adnék a Bayernnek. Legalább 35-t.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. április 26., csütörtök 10:54

babaking írta:Varanera nyomtam. A nyurga lábaival mindenhova odaér, csak minden ütközésnél féltem, hogy kettétörik mint a ropi.

Akiröl kevés szó esik de szerintem (megint) jól szállt be az Kovacic. Megint volt egy két megindulása, és egy sárgát is kiharcolt. HA ven egy kis területe akkor tud menni mint a tank.
Varane tényleg parádé idén és alig sérült. Pedig valaki elküldte volna már.

Kovacicnak meg legalább adni kellett volna fél órát, de igazából Casemiro újfenti vérszegény teljesítményével (tegnap még szerelni se szerelt kiemelkedően) már megint rászolgálna egy kis padozásra. Utolsó jó meccse talán a PSG ellen volt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018. április 26., csütörtök 10:50

Én azt mondom, nincs ez lefutva, de sokkal nehezebb lesz már Madridban. Robben nagy kérdés, nélküle nagyon féloldalas volt a játék, vele jobban szét lehet húzni a védelmet, akkor talán nincs ennyi blokk középen.
Meglátjuk. Egy jó 10% esélyt adok. De ha ilyen lesz a helyzetkihasználás, akkor 0.
Félek, hogy szét leszünk kontrázva.

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2018. április 26., csütörtök 10:46

Anthony írta:
Csabi írta: a játékvezető tevékenységéről annyit, hogy jól vezette a meccset összességében, de kurva nagy szerencséje, hogy nem volt kétes szituáció sem a 16-oson belül, sem a leseknél
Dehogy nem volt. Bár végülis ez nem kétes szitu, tiszta 11-es!!

https://www.facebook.com/fcbclubb/video ... 993485378/
Első percben nem illik ilyenért tizit fújni. :mrgreen:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Csabi » 2018. április 26., csütörtök 10:40

ah. tegnap mindketten elképesztőt játszottak ramosszal. öröm volt nézni őket. talán ilyen jól még soha nem játszottak együtt.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: babaking » 2018. április 26., csütörtök 10:37

Varanera nyomtam. A nyurga lábaival mindenhova odaér, csak minden ütközésnél féltem, hogy kettétörik mint a ropi.

Akiröl kevés szó esik de szerintem (megint) jól szállt be az Kovacic. Megint volt egy két megindulása, és egy sárgát is kiharcolt. HA ven egy kis területe akkor tud menni mint a tank.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Értékeld a legutóbbi meccset

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. április 26., csütörtök 10:12

Csabi írta:nem. pedig olyan szépen berakta. :(
Be baszki, de kummára kéz volt sajnos. :-(
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 93 regisztrált és 0 vendég