Elektronika

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. október 18., csütörtök 19:00

Remy írta:Igen, és ehhez még csúcsgép se kell, mert pl. az instan lévő filterekkel is teljesen jó kepeket lehet csinálni. Akar egy 50 ezres Xiaomival is, aminek a kameraja eleg messze van a csucskategoriatol.

Pont ezen agyaltam, hogy kell-e fényképezőgép vagy sem.
Nappal szerintem is egesz korrekt kepeket lehet vele kesziteni, viszont ahogy romlanak a fenyviszonyok, azonnal elojonnek a kamera hianyossagai. Ilyenkor egy 150-200 ezres telefonnal mar sokkal(!) jobb kepeket csinalsz, a kulon fenykepezogepekrol nem is beszelve.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 13., szombat 11:36

Szerintem senki nem győzködött senkit.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Steve » 2018. október 13., szombat 10:04

Amúgy ez miért fontos, hogy EGY MÁSIK EMBERNEK milyen mobilja van?

Engem is többször győzködtek, hogy miért van Iphone-om cseréljem le..?

Miért cserélném le ha elégedett vagyok? Programozóként nyilván nem vagyok sík hülye ilyen téren, látom mindegyik rendszernek az előnyét és a hátrányát.

A nehasználjapplet emberek mit nyernek azon ha én Androidot kezdek el használni?

Iszonyat energiák tudnak elmennii erre a kérdésre.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 13., szombat 8:49

Faust írta:
Remy írta:Igen, és ehhez még csúcsgép se kell, mert pl. az instan lévő filterekkel is teljesen jó kepeket lehet csinálni. Akar egy 50 ezres Xiaomival is, aminek a kameraja eleg messze van a csucskategoriatol.

Pont ezen agyaltam, hogy kell-e fényképezőgép vagy sem.
Ha megnézed számítógépen picit belenagyítva a képbe, rájösz. Kell. :)
Átlag felhasználó nem nagyítgat. Látja, hogy szép, filterez, látványos sukár, aztán örül a farkának.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 13., szombat 8:12

Faust írta:
Remy írta:Igen, és ehhez még csúcsgép se kell, mert pl. az instan lévő filterekkel is teljesen jó kepeket lehet csinálni. Akar egy 50 ezres Xiaomival is, aminek a kameraja eleg messze van a csucskategoriatol.

Pont ezen agyaltam, hogy kell-e fényképezőgép vagy sem.
Ha megnézed számítógépen picit belenagyítva a képbe, rájösz. Kell. :)
Neked igen, de a legtöbb embernek nem. Legalábbis nem úgy, hogy van egy csúcskat mobil és mellé egy jó tükrös, megfelelően felszerelve, amit aztán csak automatán használnak :mrgreen:

Én a hosszabb nyaralásra szoktam elvinni a kis őskövületemet, akkor tudom csak kihasználni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Faust » 2018. október 13., szombat 1:08

Remy írta:Igen, és ehhez még csúcsgép se kell, mert pl. az instan lévő filterekkel is teljesen jó kepeket lehet csinálni. Akar egy 50 ezres Xiaomival is, aminek a kameraja eleg messze van a csucskategoriatol.

Pont ezen agyaltam, hogy kell-e fényképezőgép vagy sem.
Ha megnézed számítógépen picit belenagyítva a képbe, rájösz. Kell. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 20:06

Jah. Nem. Attól meg Merci arat kérnek érte ugyanúgy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Sierra » 2018. október 12., péntek 19:30

Kerlon írta:Tudnék róla hosszú sorokat írni, hogy már miért nem kiemelkedő az Iphone és miért nem éri meg (szerintem egy csúcstelefon se éri meg az árát), de minden apple felhasználó abba a korban ragadt, amikor az IOS egy kész termék volt, de az Android még nagyban alakult. Megítélték, hogy szar a 30-70 ezer forintos android és megvették a 200ezres aktuális iphone-t, hogy az milyen szuper. Remélem érzed, hogy a 130-170 ezer forintos különbözetnek azért adnia kellett pluszt. Na és mára ez a hátrány már rég ledolgozott, de a berögződés megmaradt: a droidos telefonnál jobb az iphone. Az, hogy ki ehhez, ki ahhoz szokott hozzá és azért nem jó... 2-3 hét alatt megszokhatod a másik rendszert. Arról nem is beszélve, hogy egyre több IOS problémáról számoltak be az évek alatt. Vagy, a silány minőségű telefonok, kiegészítők stb-ről ne is beszéljünk.
És persze, egyik sem tökéletes, de azért egy tök alapdolgot tudhatna 210-640(?) ezerért egy szaros telefon.
Mogyorósi Csaba az Appleról
Ezt egy az egyben adom, tényleg ez a helyzet. Én ezért is fogok visszatérni az androidra, mert az apple iszonyatosan elszállt árban. Amit most a 6s után megérné venni, az kb 3-4 év múlva lesz úgymond elérhető áron (100ezer mondjuk). Ennyiből viszont kb minden évben tudok venni egy elég fullos androidos telót, ami tökéletesen kielégít. Most egy darabig még jó lesz a 6s, de 7-est nem tervezek venni, 8 meg még rohadt drága, a többiről nem is beszélve.

Ja, és ő Magyarósi Csaba, nem Mogyorósi :mrgreen:
Kerlon írta:Pl. nem hiszem, hogy a többségnek sokat számít, ha 2mp-cel tovább tölt be valami.
pedig hidd el számít. Nálam is például. Én szeretem ha egyből betölt valami, ahogy rámész. És itt 2mp is számít szerintem. :D
Realista24 írta:Nézz meg bizonyos Mercedes modelleket, kapnak egy reanult motort, amiről még csak el sem tüntetnik a renault jelölést sok helyen, belekúrják a Merci külsőbe :lol: :lol: és kifizetsz érte két-háromszor annyit.
jó azért egy A vagy B osztály nem az a tipikus Merci feeling :D E meg S osztály ami igazán Merci.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 12., péntek 16:15

Realista24 írta:
Kerlon írta:Egyedül a fotózás terén maradnak el, de pl abban sem sokkal. Aki komolyan akar fotózni az meg úgy sem telóval teszi.

.
Sok cikk van, amik arról szólnak, hogy sokan kukázták a tükörreflexes vagy kompakt gépeket, főleg újságírók, utazók. Egyrészt gyorsabb, azonnal online, pár euróért olyan szerkesztéseket csinálsz meg rajta, hogy csak nézel. Ráadásul újságíróból kiindulva, ha csak megy az utcán, felszerelés nélkül, esemény van, rögtön fotózni tud, és már nyomja is twitterre és egyéb hírcsatornákra.

Persze a nagyon komoly szintet nem tudja kiváltani, de egy átlagember számára már nem feltétlenül szükséges a dslr-re egy-egy utazáshoz.
Jó, de ha a munkájához ez a jó az megint más téma. Amúgy én maximum a kameratudásért vennék csúcstelefont, mert egy rendes dslr-t tudom, hogy úgy sem használnám ki. Csak az a baj, hogy csúcstelóval rengeteg drága felesleges dolgot is meg kell venni.
Remy írta:Igen, és ehhez még csúcsgép se kell, mert pl. az instan lévő filterekkel is teljesen jó kepeket lehet csinálni. Akar egy 50 ezres Xiaomival is, aminek a kameraja eleg messze van a csucskategoriatol.

Pont ezen agyaltam, hogy kell-e fényképezőgép vagy sem.
Insta stb úgyis ront a képminőségen konvertálással. Nappali képeket simán lősz használhatót ilyen közmédiára.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. október 12., péntek 16:06

Igen, és ehhez még csúcsgép se kell, mert pl. az instan lévő filterekkel is teljesen jó kepeket lehet csinálni. Akar egy 50 ezres Xiaomival is, aminek a kameraja eleg messze van a csucskategoriatol.

Pont ezen agyaltam, hogy kell-e fényképezőgép vagy sem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 15:58

Kerlon írta:Egyedül a fotózás terén maradnak el, de pl abban sem sokkal. Aki komolyan akar fotózni az meg úgy sem telóval teszi.

.
Sok cikk van, amik arról szólnak, hogy sokan kukázták a tükörreflexes vagy kompakt gépeket, főleg újságírók, utazók. Egyrészt gyorsabb, azonnal online, pár euróért olyan szerkesztéseket csinálsz meg rajta, hogy csak nézel. Ráadásul újságíróból kiindulva, ha csak megy az utcán, felszerelés nélkül, esemény van, rögtön fotózni tud, és már nyomja is twitterre és egyéb hírcsatornákra.

Persze a nagyon komoly szintet nem tudja kiváltani, de egy átlagember számára már nem feltétlenül szükséges a dslr-re egy-egy utazáshoz.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 12., péntek 15:46

Realista24 írta:Ezek a dolgok, hogy valami, ami ugyanazt vagy kevesebbet tudja és mégis kétszer annyi, nem relevánsak.
Nézz meg bizonyos Mercedes modelleket, kapnak egy reanult motort, amiről még csak el sem tüntetnik a renault jelölést sok helyen, belekúrják a Merci külsőbe :lol: :lol: és kifizetsz érte két-háromszor annyit.

A telefonhoz. Még mindig többet tud és ér egy iphone, mint egy középkategóriás android. A csúcskategória mindenhol drága, ebben is a legdrágább akar lenni az alma. Akinek meg van fél millája egy telóra, annak pont mindegy, hogy mit tud, mert nem a funkcionalitása miatt veszi, hanem mert sok esetben nekik annyi, mint neked egy liter tej.

Aki meg ezért eladósítja magát, az meg egy barom :lol:
Ja ott pontatlanul fogalmaztam. A középkategória nem ér oda, de a középkategóriást telók is bőven használhatóak a facebook, insta, youtube stb témára. Egyedül a fotózás terén maradnak el, de pl abban sem sokkal. Aki komolyan akar fotózni az meg úgy sem telóval teszi.

A csúcstelókat meg max ezekért éri megvennie az átlag felhasználónak meg aki telefonon akar játszani. Mert a hardveres tudást meg a stb-t nem lehet kihasználni. Pl. nem hiszem, hogy a többségnek sokat számít, ha 2mp-cel tovább tölt be valami. Másik ostobaság a RAM háború. Kiakad, ha 15 chrome fül, 8 app megy és valamit újra tölt a teló... Hát ésszerű használat mellett ilyennek nem is szabadna lennie.

Ja, amúgy egyetértek veletek. De aki szerint egy telefon státusz szimbólum az fogja meg a telefont és dugja fel a seggébe. Főleg, amikor kuporgat meg takarékoskodik. Meg 24 hónap hitel. Meg stb.

Bár igen, az ostobaság is egy állapot.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Victor » 2018. október 12., péntek 14:37

Tegnap este óta (volt Windows frissítés is, nem tudom, mennyire lehet összefüggésben), ha erősebben hozzáérek a laptophoz (pl fel akarok állni és leteszem), akkor zárolja a rendszert, és meg kell nyomnom egy gombot, hogy bejelentkezzek újra. Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ez? Fontos lenne, mert ez a munkaeszközöm is :hmmm:
Acer AspireE15 E5-571G a laptop típusa.

előre is köszi!

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: füst » 2018. október 12., péntek 13:13

Santi írta:
füst írta:Nekem alapvetően semmi bajom az apple termékekkel, viszont a tervezői felfogásukkal nem tudok mit kezdeni, amiatt soha az életben nem vennék iphone-t. Pl. kiveszik a jack csatlakozót a termékükből, vagy a micro USB helyett használják a saját szarjukat. Vagy a macbooknál a nevetségesen kevés USB port. Az alap termék mellé ilyen-olyan átalakítókat kell vásárolni a megszokott kényelemért.... Más gyártóknál nem csinálnak ilyet, és az apple-nek sem tartana semmiből olyan csatlakozókat betervezni, amik kompatibilisek más termékekkel, de nem. Ezt a csomó kis plusz szivatást is adják a telefon/laptop mellé, és ha ezt szeretnéd megoldani, akkor egy kis extra pénzt kell rászánnod. És itt nem a plusz kiadás zavar elsősorban, hanem a tervezői hozzáállás, hogy alapvető kényelmi funkciókat hagynak figyelmen kívül, vagy barmolnak szét.
Pont az a lényeg, hogy te ne legyél már kompatibilis más cuccokkal, ez nem elvan cseszve, hanem azt akarják, hogy apple cuccokat vegyél az apple cuccaidhoz.
Ez nekem lényeg, vagy nekik?
Én nem részesedek az Apple bevételeiből, lehet hogy ez nekik lényeg, de én potenciális fogyasztóként túlvégen vagyok, nekem ez elcseszett dolog. :)

markmadrid
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2016. november 21., hétfő 11:01
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Di Maria, Coutinho, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: markmadrid » 2018. október 12., péntek 13:11

Nekem mostanában fog eljönni a telefoncsere ideje. Egy sima Iphone 6-ot használok lassan három éve. Előtte Iphone 4-em volt.
Kb semmi ráfordítást nem igényelt a telefon. Még most is relatíve rendben van de már az akkumulátor kezd halovány lenni. Valamint már közel sem olyan stabil és gyors mint régebben. Plusz tárhely (16 gb) problémám van már elég régóta.

Jövő év elején szeretném cserélni de nem tudom,hogy mi legyen. Én szerettem az Apple-lt. Viszont egyre durvábban elszálltak az áraik. Jelenleg bőven 250k körül mozog egy 8-as ami sok. Én 3 éve vettem a hatot 180k-ért.

A Samsung S8/S9 jelenleg szerintem a legszebb telefon a mezőnyben. Viszont nem ismerem az Androidot. Plusz Samsungom is nagyon rég volt már. Nem tudom mennyire megbízhatóak és a következő telefonom is szeretném ha kibírna legalább három évet.

Huawei még szóba jöhetne de nem vagyok tőlük elájulva. Még mindig vastag a káva a képernyőn és egyéb apróságok.

Nekem a telefon az egyik legfontosabb dolog így normális keretek közül a legjobbat szeretném. Elég sokat nyúzom.

Valakinek valami vélemény ? S8/S9-ről ?
Iphone 8 tetszik de kb ugyanúgy néz ki mint a 6... Semmit nem változott a kinézete. Üveg a hátulja meg nem lehet benyomni a home gombot. Kb ennyi. Viszont hardverileg óriási a különbség a kettő között.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Santi » 2018. október 12., péntek 12:57

füst írta:Nekem alapvetően semmi bajom az apple termékekkel, viszont a tervezői felfogásukkal nem tudok mit kezdeni, amiatt soha az életben nem vennék iphone-t. Pl. kiveszik a jack csatlakozót a termékükből, vagy a micro USB helyett használják a saját szarjukat. Vagy a macbooknál a nevetségesen kevés USB port. Az alap termék mellé ilyen-olyan átalakítókat kell vásárolni a megszokott kényelemért.... Más gyártóknál nem csinálnak ilyet, és az apple-nek sem tartana semmiből olyan csatlakozókat betervezni, amik kompatibilisek más termékekkel, de nem. Ezt a csomó kis plusz szivatást is adják a telefon/laptop mellé, és ha ezt szeretnéd megoldani, akkor egy kis extra pénzt kell rászánnod. És itt nem a plusz kiadás zavar elsősorban, hanem a tervezői hozzáállás, hogy alapvető kényelmi funkciókat hagynak figyelmen kívül, vagy barmolnak szét.
Pont az a lényeg, hogy te ne legyél már kompatibilis más cuccokkal, ez nem elvan cseszve, hanem azt akarják, hogy apple cuccokat vegyél az apple cuccaidhoz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 12:50

Ja igen. Asszem talán 8 éve almázok, volt egy ötösöm, most meg egy hatost nyúzok 4 vagy 5 éve(?). Szóval, ha még sokba is került volna, is megérte volna, ha ilyen oldalról nézem.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. október 12., péntek 12:47

füst írta:Nekem alapvetően semmi bajom az apple termékekkel, viszont a tervezői felfogásukkal nem tudok mit kezdeni, amiatt soha az életben nem vennék iphone-t. Pl. kiveszik a jack csatlakozót a termékükből, vagy a micro USB helyett használják a saját szarjukat. Vagy a macbooknál a nevetségesen kevés USB port. Az alap termék mellé ilyen-olyan átalakítókat kell vásárolni a megszokott kényelemért.... Más gyártóknál nem csinálnak ilyet, és az apple-nek sem tartana semmiből olyan csatlakozókat betervezni, amik kompatibilisek más termékekkel, de nem. Ezt a csomó kis plusz szivatást is adják a telefon/laptop mellé, és ha ezt szeretnéd megoldani, akkor egy kis extra pénzt kell rászánnod. És itt nem a plusz kiadás zavar elsősorban, hanem a tervezői hozzáállás, hogy alapvető kényelmi funkciókat hagynak figyelmen kívül, vagy barmolnak szét.
Ez azert van, mert akkor mar tokeletes lenne minden az Apple korul. :mrgreen:
Regen Samsung parti voltam. Gyuloltem az iphonet, nem tudtam azonosulni vele, es azokkal sem, akik arra vertek, hogy nekik telik Iphone-ra. Aztan amikor tonkrement a Samsungom (A5 talan...), elem tettek az 6-os Samsungot es az akkori uj Iphonet, es nem volt kerdes melyiket valasztom. Azota csak az Iphone. Es SOHA nem veszem meg a legujabbat, kb 2 evvel vagyok lemaradva a legujabb divatrol, nem vagyok hajlando negyed milliot kiadni egy telefonert, ami tokeletesen 1 evet, funkcionalisan max 2 evet bir. Vagy annyit se.
Egyelore 7-es Iphoneom van, es tokeletes, imadom. Nincs panasz ra.
:goat:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. október 12., péntek 12:47

BBeno írta:mégis csak az apple csinál(t) szoftverzárat a készülékeire amit csak a saját toolkitjükkel lehet babrálni valamint csak az applenél történik meg hogy kicserélnek valami hardvert maszekba és beledöglik a gép, ha csak nem futtatják rajta le a megfelelő hivatalos diagnosztikát. a lényeg hogy a zárt rendszer után a szervizelést is csak saját kézben akarják tartani hogy minél több pénzzel lehessen lehúzni a T. ügyfeleiket.
Mivel az egész apple a lehúzásra(?) épül, ebben nincs semmi meglepő, védik magukat. Ahogy például a másolóipar is arra törekszik, hogy saját gépbe, csak saját, eredeti toner kerüljön, ne lehessen utángyártottat tenni. Ha mégis megteszik, ugrik a garancia. Chipekkel, mindenféle szoftveres megoldással próbálják védeni a szerviz árbevételüket. Akkor ezekkel mi van? Ez nem apple specifikus dolog. Számos iparágra jellemző ez, hiszen továbbra sem a hw-en akarják szarrá keresni magukat, hanem az addicionális szolgáltatásokon. Az, hogy itthon felhúzzák az árát, mint a szemét, megint más kérdés.
Nyugaton még mindig utánadvágják egy közepesen erős előfizetésért cserébe.

Mondok jobbat, production print gépeknél még a hivatalos árakat sem teszi közzé sok cég, hogy ne legyen a végfelhasználónak viszonyítási alapja és ne árulhassa boldog boldogtalan, rontva ezzel a cég image-t, hogy ezt a terméket bárhol be lehet szerezni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Elektronika

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. október 12., péntek 12:46

Magam részéről pont nem érdekel, hogy iphone/android. Volt android, windows, és most iphone telóm. Android egy idő után bűnlassú lett, windows 8.1-ig tök fasza volt. Ismerősöm androidja is csinál akadásokat, nem keveset (nem középkategóriás teló). Céges telónak is android van, nagyon zavaróak az apró akadások. A mostani iphone-omnál nincs ilyen. Nekem ebből a szempontból megéri a drágább telefon. Kinek mi.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 74 regisztrált és 0 vendég