Aranylabda

Foci a Real Madridon túl...
Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. június 16., vasárnap 11:13

Aranylabdát nem feltétlenül a legtöbb gólt szerző játékosnak kell kapnia, arra ott az aranycipő, pont az lenne a lényeg, hogy a kevésbé látványposztokon kiemelkedőt nyújtó játékosok is megkaphassák ezt.., lásd tavaly Modric
ha tavaly modric kaphatta akkor idén messi góljai ne számítsanak így kapja dijk. mert messi semmivel sem ért el többet sőt egy sima bajnokságot nyert ellenfél nélkül csak a góljai állnak mellette.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2019. június 16., vasárnap 10:46

Azt kéne megvizsgálni, hogy a saját posztján ki hozott nagyobb teljesítményt az idényben, aztán, hogy ez milyen sikerekkel párosult.
Aranylabdát nem feltétlenül a legtöbb gólt szerző játékosnak kell kapnia, arra ott az aranycipő, pont az lenne a lényeg, hogy a kevésbé látványposztokon kiemelkedőt nyújtó játékosok is megkaphassák ezt.., lásd tavaly Modric
Teljesítményre közel azonosra lőném be a két játékost, így nézzük ki mit ért el:

A barca ugyan bajnok lett, de egy ellenfél nélküli spanyol bajnokságban, most lehet mondani, hogy azért nem volt ellenfél, mert a barca ennyire jó volt, de ez közel sem így van.
Rengetegszer vissza jöhettünk volna, sokat botlottak ők is, úgy mondanám, hogy hozták a kötelezőt egy remek Messivel, na de ellenfelek nélkül.

A pool alulmaradt a bajnoki versenyfutásban, de ott végig kiélezett küzdelem volt, nyilván keserű a második hely, de olyan nagy bukásnak sem mondanám ezt..

Nálam minden sorozat felett áll a BL, nincs az a bajnoki cím, amit fölé lehetne helyezni.
Ebben a sorozatban ráadásul meg is mérkőztek a felek és ebből bizony a Pool/Van Dijk jött ki győztesen, nem is akárhogyan.
+ még a holland csak eljutott egy nemzetek ligája döntőig, meglepne, ha Messiék behúznák a copát..

Nálam a BL győzelem döntene, nem a gólok száma, ahogy mondtam arra ott az aranycipő.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. május 26., vasárnap 11:04

Bl donto + nemzetek ligája

De még így is necces
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. május 26., vasárnap 10:35

Toti írta: Van dijk odds 12ről 2,75re esett le, természetesen még Messi vezet :hmmm:
Továbbra is Messi érdemli meg de egy emberfeletti BL döntő miatt talan borulhat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. május 26., vasárnap 9:38

Van dijk odds 12ről 2,75re esett le, természetesen még Messi vezet :hmmm:
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. december 11., kedd 16:37

Ehhez a copa america témához csak annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy R9 2005ben simán kihagyta mert pihenni szeretett volna.Neymart brazilia jelenlegi alfáját és omegáját meg inkább elküldték az olimpiára.Vágod az olimpiára :lol: ennyire értékes az a torna.Persze lassan évente rendezik és a nagy számok törvénye alapján előbb utóbb messinek is leesik egy így értem,hpgy miért van felhúzva de amúgy falunap az egész.

Én elengedem a srácot, úszó eb meg vb miafaszomról beszélünk.Footballban van a vb-eb-bl ez a csúcs meg a junájted.Mindig hatványozottan értékesek lesznek teljesen jogosan,mert ezeken a tornákon játszanak a legjobb csapatok.

Ezért kár is vergődni ezen,hogy a bajnokság több meccs stb. Pont azért olyan értékesek ezek a tornák mert egyszer hibázol és mehetsz haza,nem az van hogy kikapsz az eibartol 3-0ra aztán bajnokságot nyersz mint mi fogunk idén :D
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. december 11., kedd 10:58

Szoval pont ezert nem is ertem hogy kerdojelezi meg barki is CR 2016-os Aranylabdajat, ahol az egyeni teljesitmeny mellett az ev 2 legfontosabb kupajat is behuzta (BL + EB). Az utobbi evtizedben csak 2010-ben es 2013-ban nyert olyan, akinel az egyeni teljesitmeny megvolt, viszont hianyoztak az igazan nagy trofeak.
Geri777 írta:A Copa America-t pedig csak félve írom! Az is kontinens torna a második legerősebb vállogatott mezőnnyel.
Milyen vicc trofea az, amit 6 ev alatt 4-szer megrendeznek? (2015, 2016, 2019, 2020)

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2018. december 11., kedd 10:45

Geri777 írta:Az egyéni képességek tornánkénti díjazásáról volt szó, és az abból származó Aranylabdáról!
Szerintem te valamit nagyon felreertelmeztel mar az elejen. Nem azert erdemli meg Modric az Aranylabdat (vagy eppen az UEFA / FIFA ev jatekosa dijat), mert o lett a VB legjobb jatekosa, hanem mert a jatekaval VB dontobe vezette a horvat valogatottat. Es ezen felul egy BL-t is behuzott a klubcsapataval, ahol nagyban o hatarozta meg a csapat jatekat. Tehat nala a jo teljesitmeny mellett megvolt a (csapat)trofea is.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. december 11., kedd 10:34

Sneijdernek jó éve volt az, nagyon hasznos volt, de nálam az önmagában nem aranylasztis teljesítmény, akkor egy Scholes is megkaphatta volna, csak msot mondok valamit. A vb-n inkább Robben húzta őket, bár arra már nem emlékszem annyira, lehet tévedek. Meg De jong. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. december 11., kedd 10:32

Geri777 írta:
dzsi91 írta:Az kemény ,hogy a 2016os bajnoki címeteket simán odaadod grízmannak aki a büdös életben nem nyert még bajnokságot :mrgreen:

Faszság az egész amíg olyanokat írsz,hogy nem nagy a különbség egy bukott vb döntő és egy megnyert eb döntő között.
Igazad van! Kissé fáradt voltam már, amikor összeszedtem minden adatot. Valamiért bekerült az a baromság! De a lényege a mondandómnak a tematikát tekintve nem ez volt, bár valóban elvettem egy bajnokságot a csopatomtól, én marha! A lényeg: a bajnokság és az EB legjobbjának nem én választottam Grizmann-t! Az egyéni képességek tornánkénti díjazásáról volt szó, és az abból származó Aranylabdáról! De talán arra reflektálni, amibe nem igen lehet belekötni, nem érdemes ugye?
VB döntő vs. EB győzelem: pláne úgy ahogy az történt (épp hogy lemaradva a gyozelemről, a másik csapat pedig éppen behúzva) szakmai étlemben nem sok különbség! Sőt! Gondolj csak bele, egy úszó EB-t nyerni, vagy VB ezüstöt elhozni a nagyobb dicsőség egy szintén olyan sportágban, amelyben ugyan Európa a bolygónk legerősebb mezőnye, de más kontinensek is komoly konkurenciát adnak (lásd úszásban az amerikai kontinenst, fociban Dél-Amerikát)? Kérdezd meg a sportolókat, akár fociban is!
A Copa America-t pedig csak félve írom! Az is kontinens torna a második legerősebb vállogatott mezőnnyel. Nem tudom számít e valamennyit úgy általában az Aranylabdánál? Pedig azért nem értéktelen. Főleg, hogy azokban a vállogatottakban játszó, de Európában a klubjaikban húzóember és a klub idényben kifacsart focistáktól várjuk és kapjuk azon a tornán is a nagy dolgokat...
Ha az EB arany ilyen szintű előnnyel bír egy VB ezüsthöz képest, az csak is a hype eredménye, nem a valós teljesítményé!
Akkor a Juve kurva jól áll a BL történelmében, hisz sokszor bejutottak már a dontobe. Azért ne kelljen már magyarázni az EB győzelmet, meg a két elbukott Copa plusz VB döntőt.

Griezmann meg jogos, tényleg elég szines :mrgreen: Sneijder annyiban volt jobb a szememben, hogy jó lövőkéje volt.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. december 11., kedd 9:55

Azert a BL es EB gyoztes evet megkerdojelezni, ahol megvolt a szokasos 50 koruli gol is :lol:
A 2013-as CR laszti az egyeduli megkerdojelezheto. Messinek meg a 2010-es. Illetve a mostaninal kaphatta volna Ce es az biztos, hogy ilyen teljesitmenyre Messi megkapta volna.

Sneijder meg talan szurkebb is, mint Griez, de abban az evben tenyleg jo volt es huzta a csapatait. Nem csak egy EL-re futotta klubszinten.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Anthony » 2018. december 11., kedd 9:45

___Samy___ írta:2016 wtf?? Hogy lehet már az kérdőjeles, mikor a francia mindkét döntőben alul maradt a portugallal szemben? Griezmann esetleges Aranylasztija lenne az évszázad vicce. Egy színtelen szagtalan emberről beszélünk, aki abszolút nem húzóerő egyik csapatában sem. A címek miatt meg a góljai miatt ő lett felkapva. Nem ügyetlen, de egy tökéletes lancszemtol nem mondanék rá többet.
Elég színes ő :lol: :lol: :lol:

Geri777
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018. december 10., hétfő 21:10
Kedvenc játékosaid: Messi
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Geri777 » 2018. december 11., kedd 9:40

Süti írta:Messi CR előtt rendszeresen az adott év legjobbja nyerte (sőt :lol: ), nem az, aki az alienek között jobb volt.
Nézd végig. Ahogy kodo is írta, most tért vissza oda a díj, ahonnan indult. Különben lehetne osztogatni felváltva a kettő között, aztán vitatkozni hogy a veretlen bajnoki cím vagy a bl eb akármi dupla ér e többet. :lol:
Továbbra is tartom, hogy aki ért ehhez a játékhoz, (pláne aki Iniestának is aranylabdát követelt!) az nem igazán kérdőjelezheti meg Modric idei évét.
Egyet értek veled, csak akkor a többivel (amelyeket kiemeltem) van gond!

Geri777
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018. december 10., hétfő 21:10
Kedvenc játékosaid: Messi
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Geri777 » 2018. december 11., kedd 9:38

dzsi91 írta:Az kemény ,hogy a 2016os bajnoki címeteket simán odaadod grízmannak aki a büdös életben nem nyert még bajnokságot :mrgreen:

Faszság az egész amíg olyanokat írsz,hogy nem nagy a különbség egy bukott vb döntő és egy megnyert eb döntő között.
Igazad van! Kissé fáradt voltam már, amikor összeszedtem minden adatot. Valamiért bekerült az a baromság! De a lényege a mondandómnak a tematikát tekintve nem ez volt, bár valóban elvettem egy bajnokságot a csopatomtól, én marha! A lényeg: a bajnokság és az EB legjobbjának nem én választottam Grizmann-t! Az egyéni képességek tornánkénti díjazásáról volt szó, és az abból származó Aranylabdáról! De talán arra reflektálni, amibe nem igen lehet belekötni, nem érdemes ugye?
VB döntő vs. EB győzelem: pláne úgy ahogy az történt (épp hogy lemaradva a gyozelemről, a másik csapat pedig éppen behúzva) szakmai étlemben nem sok különbség! Sőt! Gondolj csak bele, egy úszó EB-t nyerni, vagy VB ezüstöt elhozni a nagyobb dicsőség egy szintén olyan sportágban, amelyben ugyan Európa a bolygónk legerősebb mezőnye, de más kontinensek is komoly konkurenciát adnak (lásd úszásban az amerikai kontinenst, fociban Dél-Amerikát)? Kérdezd meg a sportolókat, akár fociban is!
A Copa America-t pedig csak félve írom! Az is kontinens torna a második legerősebb vállogatott mezőnnyel. Nem tudom számít e valamennyit úgy általában az Aranylabdánál? Pedig azért nem értéktelen. Főleg, hogy azokban a vállogatottakban játszó, de Európában a klubjaikban húzóember és a klub idényben kifacsart focistáktól várjuk és kapjuk azon a tornán is a nagy dolgokat...
Ha az EB arany ilyen szintű előnnyel bír egy VB ezüsthöz képest, az csak is a hype eredménye, nem a valós teljesítményé!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. december 11., kedd 9:33

___Samy___ írta:2016 wtf?? Hogy lehet már az kérdőjeles, mikor a francia mindkét döntőben alul maradt a portugallal szemben? Griezmann esetleges Aranylasztija lenne az évszázad vicce. Egy színtelen szagtalan emberről beszélünk, aki abszolút nem húzóerő egyik csapatában sem. A címek miatt meg a góljai miatt ő lett felkapva. Nem ügyetlen, de egy tökéletes lancszemtol nem mondanék rá többet.
Mondjuk ha ő színtelen-szagtalan (szerintem is), akkor nálam Sneijder is.
Nem illik.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5882
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. december 11., kedd 8:13

Messi CR előtt rendszeresen az adott év legjobbja nyerte (sőt :lol: ), nem az, aki az alienek között jobb volt.
Nézd végig. Ahogy kodo is írta, most tért vissza oda a díj, ahonnan indult. Különben lehetne osztogatni felváltva a kettő között, aztán vitatkozni hogy a veretlen bajnoki cím vagy a bl eb akármi dupla ér e többet. :lol:
Továbbra is tartom, hogy aki ért ehhez a játékhoz, (pláne aki Iniestának is aranylabdát követelt!) az nem igazán kérdőjelezheti meg Modric idei évét.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8195
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2018. december 11., kedd 8:11

2016 wtf?? Hogy lehet már az kérdőjeles, mikor a francia mindkét döntőben alul maradt a portugallal szemben? Griezmann esetleges Aranylasztija lenne az évszázad vicce. Egy színtelen szagtalan emberről beszélünk, aki abszolút nem húzóerő egyik csapatában sem. A címek miatt meg a góljai miatt ő lett felkapva. Nem ügyetlen, de egy tökéletes lancszemtol nem mondanék rá többet.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: sebydani » 2018. december 11., kedd 7:40

Ez a Griezmann spanyol bajnok + minden legjobbja olyan gyilkos kombó mint Messi veretlen bajnoki címe.
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. december 11., kedd 6:52

Az kemény ,hogy a 2016os bajnoki címeteket simán odaadod grízmannak aki a büdös életben nem nyert még bajnokságot :mrgreen:

Faszság az egész amíg olyanokat írsz,hogy nem nagy a különbség egy bukott vb döntő és egy megnyert eb döntő között.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Geri777
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2018. december 10., hétfő 21:10
Kedvenc játékosaid: Messi
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Aranylabda

HozzászólásSzerző: Geri777 » 2018. december 11., kedd 3:09

kodo írta:2010-2015 között kapta a legjobb képességű játékos. Pontosítva: a ket legjobb közül az aki jobb évet zárt.

Nem 'újkori kiválasztás' a mostani az Aranylabda visszatert a gyökerekhez miota ujra a FF osztja ki es az adott évben legjobb teljesítményt nyújtó játékos kapja.Ez sokkal inkabb aranylabda mint az volt abban a 6 evben. Hiaba jobb képességű jatekos Messi vagy esetleg Cr, ha egy masik játékos jobb évet zárt naluk, akkor nem jár alanyi jogon a fent említett kettő közül egyiknek sem a díj.

Le volt mar írva, aki anno Sneijder vagy Iniesta aranylabdajat hianyolja(Xavi nonszensz szerintem) az Messinel keresgelje mert az adott evekben az argentin lett a befutó.

Véleményem szerint is 2010-ben Sneijdernek kellett volna kapnia. Hiaba nem a legszukebb elit, es meg finoman fogalmaztam, abban az évben nem volt nála jobb. Kulcsszerepet jatszott az Inter sikereiben, világbajnoksagon se kisebb érdemei voltak a döntő elereseben. Hiaba nulla azóta a pali, az akkor is az o éve volt. Rengeteg olyan véleményt olvasok hogy 'a foci szégyene lett volna ha egy Sneijder kaliber Aranylabdat kap'...szerintem meg nem. Kapja meg a legkiemelkedobb teljesítmény minden evben hivjak akar Messinek, akar Cristiano Ronaldonak vagy akar Modricnak.
Értelek, és sok mindennel egyet is értek. A problémám az, hogy nem látom a 2010-15 időszakban sem a következetességet, és most sem. Ugye most Modric kapta, azzal magyarázzuk, hogy ő volt a BL és a VB legjobbja is, és ez a két legrangosabb sorozat; valamint a legalább e két torna minőségét és terhelését meccsenként elérő, de sokkal több meccsből álló, és ezáltal folyamatos teljesítményt igénylő hazai bajnokság és kupa jóval kevésbé számít. Ok, legyen így, érthető ez a koncepció. De akkor nézzük csak végig az éveket, hogy ki kapott és ki kellett volna, hogy e koncepcióval volna kapjon lasztikat:
2008-ra CR7 kapta: megnyerte a bajnokságot Angliában, BL-t nyert, mindkét torna legjobb játékosa; hiába nyertek a spanyolok EB-t. EB legjobbja: Xavi! Ez OK!
2009-re Messi: BL, bajnokság, kupa. Mindhárom torna legjobbja! OK!
2010-re Messi: Bajnokság, kupa. Mindkettő legjobbja! De Sneijder BL arany és VB ezüst! VB legjobbja: Forlán, BL legjobbja: Messi! ???
2011-re Messi: Bajnokság, BL. Mindkettő legjobbja! OK!
2012-re Messi: Kupa. BL: Chelsea, Bajnokság: Real, de a bajnokság legjobbja: Messi, BL legjobbja: Messi! OK! EB legjobbja: Iniesta
2013-ra CR7: Semmi! BL legjobbja: Ribery, Bajnokság legjobbja: Messi! ???
2014-re CR7: BL, Kupa. BL legjobbja: CR7, Bajnokság legjobbja: CR7! VB legjobbja: Messi (VB ezüst)! OK!
2015-re Messi: BL, Bajnokság, Kupa! BL legjobbja: Messi, Bajnokság legjobbja: Messi! OK!
2016-ra CR7: BL és EB! BL legjobbja! Bajnokság legjobbja Griezmann! EB legjobbja Griezmann! ???
2017-re CR7: BL és Bajnokság! Bl legjobbja CR7! Bajnokság legjobbja CR7! OK!
2018-ra Modric: BL! VB ezüst. BL legjobbja! VB legjobbja! OK!
Felvetések:
2010-re Messi ???: Sneijder csapatai a legeredményesebbek (mint idén Modric), de ő nem a legjobbja egyik tornának sem (ellentétben Modric-cal) Forlán: VB legjobbja, Messi a BL és a bajnokság legjobbja. Szerintem a BL és bajnokság legjobbja cím döntött mellette Forlán vagy Sneijder helyett. Védhető e koncepcióban, ami alapján idén Modric is megkapta. Úgy gondolom, látszik, hogy nem vagyok elfogult!
2013-ra CR7 ???: csapataival semmit nem nyert, egyik torna legjobbja sem lett! Mire az Aranylabda ebben a koncepcióban? Ribery vagy Messi kellett volna kapja!
2016-ra CR7 ???: Bajnokság és EB legjobbja Griezmann, aki spanyol bajnok! Ő a BL legjobbja, EB-t és BL-t nyert! Ha Sneijder nem tudott kizárólag a csapat sikerrel győzelmet elérni 2010-ben, akkor itt 2-1 Griezmann-nak a két egyéni cím miatt. De ez nem olyan kirívó, mint 2013...
Tehát, ha az elv az, hogy a fényesen ragyogó nemzetközi tornákon való eredmény és az ottani egyéni elismerés számít leginkább, ahogy Modric esetében számított idén, akkor CR7-t bizony biztosan túl bogyózták egy-kettővel, Messi-t pedig maximum eggyel!
Ha az elv nem ez, hanem esetleg a hazai erős bajnokság megnyerése, és ezen belül a legjobb játékos is számít, akkor CR7 pláne túl van jutalmazva a lasztival, Messi pedig alul.
Ha EB és VB évben azok számítanak leginkább, akkor mindkettőjüket jócskán túlbogyózták...
Ha pedig ezen koncepciók közül egyik sem játszik, hanem tényleg az adott év valóságosan legjobb játékosáé a laszti, akkor pedig Modric nem kaphatott volna idén! Legjobb alatt az egész évben folyamatosan a legmagasabb szinten leginkább teljesíteni képes játékost értem, aki a legerősebb mezőnyben leginkább képes befolyásolni a meccs képét, hozzájárulni csapata sikeréhez, aki a játék összes elemét együtt tekintve a legjobb! Tehát egy valóban elemzésre szoruló, szakmai mércével beárazott teljesítményt, ami lehet, hogy köszönő viszonyban sincs a megnyert címekkel! Ez a focista 2018 naptári évében biztos nem Modric volt, bármennyire jó és szimpatikus játékos is (nekem az). Közel van ehhez a szinthez, de nem éri el. Lehet rajta vitatkozni, hogy idén ki érte el, de nem ő, az biztos. Ahogyan Iniesta vagy Xavi vagy éppen Sneider sem érte el a legjobb éveiben sem, pedig ők is közel voltak ehhez a szinthez, ugyan Sneider csak abban évben, a többiek azért éveken keresztül, ahogyan Modric is.
Tehát el kéne végre döntse a Fifa, az Uefa, a FF, ill. a mindenkor illetékes szervezet, sajtóorgánum, hogy mely elvek alapján választ. A szubjektív, szimpátia faktort ki kéne iktatni ebből a szavazásból valahogyan, és vagy a tényleg minősített és elismert szakembereket szavaztatni kizárólag, vagy könnyen (sikerekben) mérhető szempontok alapján odaítélni! Ez esetben komoly szakember nem is kell hozzá! Mindkét irány helyes lehet, és hiteles, de ami az elmúlt években folyt, az nem volt az!
Hú, de nagyon kiírtam magamból! Lehet, hogy bemásolom odaát is :)
Köszönöm a lehetőséget kedves Sporttársak! :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 51 regisztrált és 0 vendég