VIDEÓ: Ramos volt eddig a legtöbbet pályán a szezon során, Zidane kedvence Kroos

Közzétéve: 2017.11.13. 16:11 (frissítve: 2017.11.13. 16:11). Szerző: d.gergo. Forrás: realmadrid.com

A Real Madrid csapatkapitánya, Sergio Ramos töltötte a legtöbb játékidőt a pályán a 2017/2018-as szezon során, összesen 1.529 percet (az eddigi 19 tétmérkőzésből 17-en pályára lépett). Sergio Ramos mögött Casemiro érkezik a sorban 1.338, majd Toni Kroos 1.276 perccel.

Ramos idén a bajnokságban 899 percet játszott, csupán a Valencia elleni fordulót hagyta ki, eltiltás miatt. A Bajnokok Ligájában 360, az Európai Szuperkupában 90, a Spanyol Szuperkupában 180 percet játszott, és már eredményes is volt idén, az APOEL ellen, az első idei Bajnokok Ligája meccsen. Ami a 2017/2018-as szezont illeti, a keretből már tíz játékos mondhatja el magáról, hogy több, mint ezer percet volt pályán: a fent említett három játékos mögött Isco (1.215), Modric (1.134), Marcelo (1.127), Nacho (1.126), Navas (1.080), Cristiano (1.021) és Asensio (1.009) állnak a listán.

ramos-video – Streamable

Érdekesség, hogy Zinedine Zidane vezetése során egyetlen játékos sem szerepelt azonban több mérkőzésen, mint Toni Kroos. A német válogatott középpályás 86 meccsen lépett pályára Zidane irányítása alatt.

2014-es érkezése óta a középpálya egyik legfontosabb fogaskerekének számít itt Kroos, és ez akkor sem változott, amikor Zizou átvette a csapat irányítását. Nála többször egyetlen játékos sem szerepelt az edzőváltás óta, őt Lucas Vázquez (85 meccs), Cristiano Ronaldo és Marcelo (83-83 meccs) követik. A szezonok tekintetében a következők szerint alakult Kroos szerepeltetése Zidane által: 2015/2016-ban, mikor a francia mester átvette a csapatot, Kroos 23-szor lépett aztán pályára. A 2016/2017-es idényben 48-szor húzhatta magára a címeres mezt, idén pedig 15 meccsnél jár már a német.