Fejléc kép
Fórumajánló
Road to Lisbon – A Real Madrid útja a lisszaboni fináléig – I. rész
2014-05-21 20:06 d.gergo uefa.commadridom.hu
Road to Lisbon – A Real Madrid útja a lisszaboni fináléig – I. rész Bajnokok LigájaÉrdekességek, statisztikák

A Real Madrid remek idényt tudhat maga mögött, ami a Bajnokok Ligája szereplését illeti. Az egész kiírás során csak egyetlen pofonba szaladt bele az Ancelotti irányította alakulat, és még arról is elmondhatjuk, hogy jókor jött. A legnagyobb arányú idegenbeli győzelemtől az Allianz Aréna ostromáig: így jutott be a Bajnokok Ligája lisszaboni fináléjába a Real Madrid! Sorozatunk első részében a csoportkörökre emlékezünk vissza.

Csoportkör 2013.09.17: Galatasaray – Real Madrid (1-6) 2013 szeptemberében ismét útnak indult a játékszer a legrangosabb európai kupasorozatban, a Real Madrid pedig a Galatasaray vendégeként indította az idei kiírást. Az előzetesen kissé rettegett mérkőzésen a félidőben egy Isco találattal 1-0-ra vezettek a vendégek, a csapatba hosszú idő után visszakerülő Iker Casillas pedig negyed óra elteltével egy Sergio Ramosszal való ütközés miatt elhagyni kényszerült a pályát, helyét Diego López vette át.

Galatasaray AS v Real Madrid CF - UEFA Champions League

Ekkor még nem gondolta volna senki, hogy a Királyi Gárda a legnagyobb arányú idegenbeli Bajnokok Ligája győzelmét fogja aratni aznap este. A habfehér henger csak a második játékrészben indult be igazán: Cristiano Ronaldo mesterhármast szerzett, Karim Benzema pedig duplázni tudott a törökök ellen, még 0-5-ös állásnál Bulut gólja pedig csak a szépítésre volt elég a Galatának.

2013.10.02: Real Madrid – Koppenhága (4-0) A Királyi Gárda ekkor esett át az Atlético elleni bajnoki vereségen, így a cél egyértelműbb volt, mint valaha: példamutatás és győzelem! A Ståle Solbakken irányította Koppenhága az első csoportmérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a Juventus ellenében, így jó szellemben érkezhettek a Santiago Bernabéu stadionba. A Real Madrid egy Cristiano Ronaldo találattal a huszadik percben megszerezték a vezetést, és a vendégek egygólos hátránya kitartott egészen a 65. minutumig, amikor a portugál világsztár megszerezte ötödik gólját a kiírásban.

kobenhavn40

Ha valaki még nem volt biztos a hazaiak győzelmében, öt perccel később már másképp láthatta a helyzetet: Di María találatával már három gól volt a Madrid előnye, az argentin pedig az utolsó percben megadta a kegyelemdöfést is a vendégeknek, a végeredmény tehát 4-0, a Real Madrid második csoportmérkőzésén is nagy arányban diadalmaskodott!

2013.10.23: Real Madrid – Juventus (2-1) A válogatott szünet utáni Juventus elleni első csoportmérkőzés ígérkezett a 2013/14-es szezon addigi legnehezebb mérkőzésnek. Cristiano Ronaldo ezen az összecsapáson sem okozott csalódást a szurkolóknak, és a negyedik percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Bő húsz perc elteltével Pogba fejesét Casillas védte, azonban Fernando Llorente jó helyen állt, és a kiütött labdát egyből a védtelen kapuba helyezte.

Nem kellett sokat várni azonban a Real Madrid újabb találatára, a 27. percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat! A Sergio Ramos irányába ívelt labdát könnyedén húzta le Buffon, azonban Georgio Chiellini teljesen feleslegesen lerántotta  a spanyol válogatott hátvédet, jogos büntetővel jöhetett a Madrid! A labda mögé természetesen Cristiano Ronaldo állt, aki Buffonnak esélyt sem adva magabiztosan értékesítette a tizenegyest, ezzel beállítva a végig kiegyenlített mérkőzés végeredményét. Ezzel a győzelemmel a Királyi Gárda már ötpontos előnyben volt a csoport első helyén, mögöttük rendre a Galatasaray, a Juventus és Koppenhága állt.

2013.11.05: Juventus – Real Madrid (2-2) Az olaszok otthonában rendezték a két elit alakulat közötti második idei csoportmérkőzést, ami jól is indult a hazaiak számára. A 41. percben Varane buktatta Pogbát a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt pedig Vidal értékesítette. A Juventus vezetése nem volt hosszú életű, a fordulás után a blancók Cristiano Ronaldo és Gareth Bale találataival megfordították az állást, azonban a Juventus sem hagyta ezt szó nélkül, és Llorente az első meccs után ezúttal is bevette a Real Madrid kapuját. A 2-2-es döntetlennel a Királyi Gárda már csak egy pontra volt a biztos továbbjutástól, a Juventus pedig a csoport utolsó helyére csúszott vissza.

2013.11.27: Real Madrid – Galatasaray (4-1) Bár Sergio Ramos kiállítása miatt a 27. perctől emberhátrányban játszottak a hazaiak, könnyedén győzték le soros ellenfelüket, és kvalifikálták magukat a kieséses szakaszba – méghozzá csoportelsőként. A Galatasaray csapata csoportmásodikként érkezett a Bernabéuba, és is bátran kezdték az összecsapást. Bale egy szenzációs szabadrúgással megszerezte a vezetést, de két perc múlva Bulut kiegyenlített.

galatasaray41

A fordulás után jött Álvaro Arbeloa legemlékezetesebb néhány perce, mikor előbb góllal, majd gólpasszal járult hozzá a Real Madrid vezetéséhez, a kegyelemdöfést pedig Isco adta meg a 80. percben, ezzel bebiztosítva a kényelmes továbbjutást a legjobb tizenhat közé.

2013.12.10: Koppenhága – Real Madrid (0-2) Ronaldo megszerezte az idei kilencedik gólját a kiírásban a Real Madrid utolsó csoportmérkőzésén. A lefújás után a blancók veretlenül jutottak be a Bajnokok Ligája következő fordulójába. A mérkőzést nem különösebben nevezhetjük izgalmasnak, a vendégek a 25. percben egy Modric találattal szerezték meg a vezetést, amire a második játékrész elején Cristiano tett rá még egy lapáttal. Marcelo ívelte be a labdát a szélről, Pepe pedig honfitársa elé fejelte a játékszert, Ronaldo pedig nem hibázott, és eldöntötte a mérkőzést. Az utolsó percekben egy büntetővel duplázhatott is volna az ekkor még egyszeres Aranylabdás sztár, azonban Johan Wiland kiszedte a meglehetősen gyenge lövést.

Holnap jövünk a Schalke elleni nyolcaddöntők felelevenítésével, maradjatok velünk! Hala Madrid!