Fórumajánló
Road to Lisbon – II. rész (+VIDEÓK)
2014-05-22 16:00 d.gergo uefa.commadridom.hu
Road to Lisbon – II. rész (+VIDEÓK) Bajnokok LigájaÉrdekességek, statisztikák

Folytatódik sorozatunk, melyben a Real Madrid útját elevenítjük fel a Bajnokok Ligája lisszaboni döntőjéig, ezúttal a Schalke elleni nyolcaddöntőkre emlékszünk vissza.

Nyolcaddöntők 2014.02.26: Schalke 04 – Real Madrid (1-6) Ki ne emlékezne a Real Madrid parádés idegenbeli győzelmére, amivel gyakorlatilag formasággá vált a visszavágó megrendezése. A két csapat közötti különbség már az első félidő végeztével is erősnek volt mondható, a Real Karim Benzema és Gareth Bale góljaival már magabiztos előnyre tett szert, a második játékrészben pedig Cristiano Ronaldo is beszállt a gólgyártásba, végül pedig a BBC-trió mindhárom tagja duplával zárta a mérkőzést.

Joggal ünnepeltek a madridisták, ám egy kis figyelem nem ártott volna, hisz a 91. percben megszakadt Casillas páratlan rekordja. Ekkor jártunk a 953. kapott gól nélküli percben, a rendkívüli menetelést egykori csapattársa, Klaas Jan Huntelaar szakította meg, nem is akárhogyan! Kapásból, 18 méterről jobbal a bal felsőbe bombázott, mely még a felső lécet is érintette! A világsajtó áradozott a Real Madrid teljesítményéről, és a világon mindenki elkönyvelte a blancók negyeddöntős szereplését.

2014.03.18: Real Madrid – Schalke 04 (3-1) A Schalke csapatának az odavágó jelentette történelmük legnagyobb hazai vereségét, küldetésük pedig szinte lehetetlen vállalkozás volt a visszavágón: 1-6-ról fordítani és továbbjutni a remek formában lévő Real Madrid ellen. Sajnos a mérkőzés nem kezdődött jól a csapat számára, Kolasinac durva belépőjét követően kényszerű cserét hajtott végre a Real Madrid, az ígéretes ifjú tehetség helyét Gareth Bale vette át, Jesé sorsát pedig senkinek nem kell magyarázni.

schalke31

A csereként beálló walesi támadó két gólpasszal járult hozzá a győzelemhez, Cristiano duplázni tudott, a lefújás előtt negyed órával pedig Morata is betalált, így immáron hivatalosan kijelenthettük: a Real Madrid magabiztos győzelemmel, 9-2-es összesítéssel jutott be a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

A következő két napban újraélhetitek velünk a Dortmund elleni negyeddöntőket, valamint a Bayern München elleni elődöntőket is, maradjatok velünk továbbra is! A por la Décima! Hala Madrid!