Fórumajánló
Ebben azért több volt… Barcelona – Real Madrid: 2-2
2018-05-06 22:40 Tromposch Ádám madridom.hu
Ebben azért több volt… Barcelona – Real Madrid: 2-2 Spanyol Bajnokság

A spanyol bajnokság 36. fordulójában a Real Madrid a Barcelona otthonába látogatott.

Az első félidőt jobban kezdte a Barcelona, irányította a játékot, sokat passzoltak a hazaiak, ahogy az megszokott. Egy szép hazai támadás után aztán Marcelo oldalán (naná) nyílt hatalmas terület, amit S. Roberto futott meg, majd középre tette, ott pedig Suárez érkezett, és megszerezte a vezetést: 1-0.

Sokáig aztán nem örülhettek a katalánok, hiszen egy pompás támadás végén C. Ronaldo sarokkal hagyta ott a labdát Kroosnak, aki a túloldalra ívelt, ott Benzema visszafejelte az érkező portugálnak, ő pedig közelről egyenlített: 1-1. Ronaldo utána bicegett, ápolták is, hiszen kifordult a bokája, reméljük nem sérült meg.

Érdekes még a kommentátor reakciója is, aki a Barcelona gólját egészen az egekig magasztalta, szinte minden passzt már-már önkívületi állapotban mutatott be, hogy aztán a Real Madrid góljánál alig emelkedjen meg a hangja… Ami azért is érdekes, mert a vendégek gólja még szebb is volt – persze ez nyilván nagyon szubjektív, és erről mindenkinek más lehet a véleménye.

Fél óra sem telt még el a meccsből, amikor Cristiano egymás után két ziccert kihagyott. Előbb Modric remek passzát nem tudta kapuba tenni, Ter Stegen védett, majd jó helyzetből, bal oldalról nem találta el a kaput, miközben a német kapus aligha tudott volna már bármit is csinálni. Nagy lehetőségek maradtak kihasználatlanul.

Az egyenlítés után egyértelműen a Real Madrid játszott jobban, sőt, remekül működött a csapat. Sorra dolgozta ki a helyzeteket a vendég együttes, ám sem Ronaldo, sem Benzema nem tudta kihasználni a lehetőségeit. Keylort is meg kell említeni, aki egyszer gyönyörűen szedte le a labdát Messi lábáról.

Az utolsó 5 percben aztán elszabadultak az indulatok. Előbb Suárez színészkedett és kapott lapot reklamálásért, egy kis szópárbajért Ramossal, amiért persze a madridi védő is lapot kapott. Aztán az argentin csodafiú is besárgult, egy kis törlesztés miatt, majd S. Roberto ütötte le Marcelót, amiért kiállította a bíró a spanyol védőt. Kiváló félidő, jogos kiállítással, egyértelmű Real Madrid-fölénnyel.

A második játékrész elején Asensiót küldte be Zidane, C. Ronaldo nem tudta folytatni. Az 52. percben előbb Asensio hagyott ki nagy helyzetet, majd Suárez vágta fel Varane-t, ezt nem vette észre a spori, amiből aztán jött a Barcelona gólja, hiszen Messi betekerte a katalánok vezető gólját Suárez passza után: 2-1.

Keylor aztán újra “belenyúlt” a meccsbe, amikor Messi teljesen egyedül vezette rá a labdát, a vendégek kapusa bravúrral szögletre tolta azt. Marcelo és Asensio úgy tűnt nem értik meg egymást, ezért a spanyol inkább középre játszott egy labdát, a védők mögé, a beinduló Bale elé tálalt, a walesi pedig kapásból, hatalmas gólt vágott: 2-2!

Zidane aztán bedobta még L. Vázquezt és Kovacic is pályára lépett a találkozón. Segíteni azonban már ők sem tudtak, a Barcelona egy pontot otthon tartott, a Real Madrid volt a jobb csapat ezen az estén, ám a játékvezető egy teljesen jogos büntetőtől is megfosztotta a Zidane csapatát, és Messi gólja előtt is teljesen egyértelmű szabálytalanságból kaphatott csak labdát az argentin.

Szégyenkezésre egyáltalán nincs ok, a Real Madrid kemény héten van túl, és ami a legfontosabb, az a május 26-án rendezendő BL-döntő. Sorozatban harmadszor a Real Madrid részvételével. Cristianónak pedig jobbulást, reméljük nem súlyos a sérülése!

Mérkőzés: Barcelona – Real Madrid: 2-2 Versenysorozat: Spanyol bajnokság, 36. forduló Kezdőrúgás: 2018.05.06. (vasárnap), 20:45 Helyszín: Nou Camp, Barcelona Kommentátor: Farkas Norbert A mérkőzés jegyzőkönyve: Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Busquets, Rakitic, Iniesta (Paulinho 57′), Coutinho (Semedo 46′); Messi és Luis Suárez (Alcacer 90′). Real Madrid: Keylor; Nacho (L. Vázquez 68′), Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos (Kovacic 85′); Bale, Benzema és Cristiano (Asensio 46′). Játékvezető: Alejandro José Hernández Hernández; sárgát Suárez, Messi, Rakitic, Nacho, Varane, Ramos, Bale, Marcelo kapott. S. Robertót ütés miatt kiállította a játékvezető.