2018-05-09 23:24 Tromposch Ádám madridom.hu
Ramos furcsa estéjén vereség a ligában, még 2 bajnoki a BL-döntő előtt… Sevilla – Real Madrid: 3-2 Spanyol Bajnokság

A 34. fordulóból elmaradt meccs pótlásán a Real Madrid a Sevilla vendége volt.

Zidane rendesen felforgatta az alap csapatát, hiszen Modric, Kroos, Varane, Marcelo, Carvajal és Ronaldo sem volt ott a csapatban, ki sérülés, ki pedig technikai döntés, pihentetés okán. Ez persze meg is látszódott a csapaton, bár voltak jó momentumai a vendégeknek, összességében persze egyáltalán nem játszott jól a madridi gárda.

Mindez persze annak is köszönhető, hogy a Real Madrid teljesen tét nélkül játszott, míg a Sevillának nagyon kellettek a pontok az EL-indulásért. A Sevilla aztán a 26. percben egy előrevágott labda után szerzett vezetést, azt követően, hogy Muriel lefejelte a lasztit Ben Yeddernek, aki Ramos mellett átvette, és a kapuba lőtt: 1-0.

A játékrész végén aztán jött a második hazai gól, amikor is a védelem egyáltalán nem állt biztos lábakon. A bal oldalon ment a Sevilla támadás, onnan Nzonzi elé került, aki két védő gyűrűjében lőtte rá, az Theoról és Vallejoról visszapattant elé, neki pedig már csak le kellett készítenie Layunnak, aki az üres kapuba vágta: 2-0, jöhetett a szünet.

A második félidőt jobban kezdte a Real Madrid. Előbb Sergio Ramos végezhetett el jó helyről szabadrúgást, ám pár centit tévedett, majd Lucas Vázquez harcolt ki egy büntetőt. A tizihez a kapitány állt oda, ami kár volt, mert nagy erővel a felső lécre vágta, így nem sikerült a szépítés.

Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy a két helyzetre két hazai ziccer volt a válasz, ám mindkétszer Casilla védett, nem is kis bravúrokkal. Lehetett volna tehát nagyobb is a különbség. Egy szöglet után aztán a kipattanóra érkezett jól Ramos, ám ezt is elpuskázta, fölé vágta. A Real Madrid csapatkapitánya egymaga lőhetett volna hármat.

Zidane első cseréje Mayoral volt, akit a 70. percben küldött be Ceballos helyére. Negyedóra volt csak hátra, amikor szép Lucas beadás után Benzema elé került a labda, aki azonban kapásból nem találta el jól. Nem akart összejönni a szépítés sem a vendégeknek.

Vázquez aztán Casemirónak tett vissza lövésre egy labdát, a brazil jól is tette rá, de az oldalhálót találta csak el. Ez sem Sorián múlott. A végén még Ramosnak azért csak-csak összejött a gól, igaz nem a megfelelő kapuba. Egy bal oldali beadásba ért bele rosszul, ami a lábáról és a kapufáról bepattant Casilla kapujába. Ez a jelenetsor tökéletesen megmutatta, hogy milyen meccse volt Ramosnak. Kihagyott helyzetek, kihagyott büntető, majd a végén egy öngól: 3-0.

Mayoral beállása után üde színfolt volt a meccsben, végig akart, hajtott, küzdött, helyzetbe is került. A végén aztán ennek meg is lett az eredménye, hiszen ő tudott szépíteni. Harmadik bajnoki gólját pedig Asensio beadása után szerezte, egy remek fejest követően: 3-1! A végén még Mercado és Theo fogták egymás mezét a tizenhatoson belül, a hazaiak védője aztán megunta, és fellökte a védőt. Ramos újra odaállt, ezúttal belőtte: 3-2. Kár, hogy a spanyol védő az elsőt nem lőtte be, akkor pontot szerezhetett volna a Real Madrid.

Több gól már nem született a mérkőzésen, a találkozó lehetett volna 3-3 is, de a Sevilla jobban élt a lehetőségeivel, így megérdemelten tartotta otthon mindhárom pontot. Két bajnoki maradt a Liverpool elleni BL-döntő előtt.

Mérkőzés: Sevilla – Real Madrid: 3-2 Versenysorozat: Spanyol bajnokság, 34. forduló (elmaradt meccs) Kezdőrúgás: 2018.05.09. (szerda), 21:30 Helyszín: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla Kommentátor: Farkas Norbert

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Sevilla: David Soria, Mercado, Lenglet, Pareja, Layún, Pizarro, Nzonzi, Escudero, Vázquez (Roque Mesa 79′), Ben Yedder (Carrico 81′) és Muriel (Sandro 62′).

Real Madrid: Kiko Casilla, Nacho Fernández, Sergio Ramos, Jesús Vallejo, Theo Hernández, Casemiro (M. Llorente 88′), Mateo Kovacic, Dani Ceballos (Mayoral 70′), Lucas Vázquez, Marco Asensio és Karim Benzema.

Játékvezető: Antonio Miguel Mateu Lahoz; sárgát Mercado, Pizarro, Escudero, Ramos kapott.