2019-08-17 19:41 d.gergo realmadrid.com
Győzelemmel kezdte a szezont a Real Madrid Spanyol Bajnokság
Spanyol bajnokság - 1. forduló 2019 AUG 17 (szombat) 17:00 Estadio Municipal de Balaídos 1-3

A Real Madrid kétgólos győzelmet ért el a Celta Vigo otthonában a spanyol pontvadászat első fordulójában.

A 3-1-es vendég győzelemmel záruló meccsen Karim Benzema, Toni Kroos és Lucas Vázquez is eredményes volt, a mérkőzés hosszabbításában a hazai alakulat csak szépíteni tudott az akkor csupán három perce pályán lévő Iker Losada találatával – az 1-3-as végeredmény így a 91. percben állt be. Nagy meglepetésre a kezdőcsapatban helyett kapott Gareth Bale is, aki gólpasszal hálálta meg a lehetőséget a csapat első találatánál. A támadósorban Vinicius Jr. kapott még helyet a 4-3-3-as felállásban, míg mögöttük Kroos, Casemiro és Modric, a védelemben pedig Marcelo, Ramos, Varane és Odriozola képviselték a csapatot a kezdő sípszó elhangzásakor. A kapuban Thibaut Courtois kapott helyet a Celta Vigo elleni meccsen.

A találkozó külön érdekessége, hogy egygólos madridi vezetésnél a második félidőben a Real Madrid horvát Aranylabdása, Luka Modric piroslapot kapott, de a csapat az 56. perctől emberhátrányban játszva is két gólt tudott szerezni a 2019/2020-as idény első tétmérkőzésén. Zinedine Zidane az első cserére a 69. percig várt, akkor a csapat harmadik gólját jegyző Lucas Vázquez állt be Vinicius Jr. helyére, később Gareth Bale hagyta el a pályát, helyet adva Iscónak (75′), majd a 81. percben Luka Jovic is kapott egy kis lehetőséget, a pályáról ekkor Karim Benzema sétált le.

Események

7'Kevin
12'Blanco R.
(Bale)Benzema12'
15'Aspas I.
Vinicius Jr.36'
49'Fernandez G.
Modric56'
(Marcelo)Kroos61'
Odriozola64'
L. VázquezVinicius Jr.69'
74'Costas D.
75'Sisto P.Lobotka S.
IscoBale75'
(Benzema)L. Vázquez80'
JovicBenzema81'
83'Cheikh P.Beltran F.
88'Losada I.Fernandez G.
90+1'Losada I.(Cheikh P.)