2019-09-24 22:04 Tromposch Ádám madridom.hu
Végre hazai pályán is meggyőző lesz a csapat? Előzetes: Real Madrid – Osasuna Spanyol Bajnokság

A spanyol bajnokság 6. fordulójában a Real Madrid hazai pályán az Osasuna együttesét fogadja.

Kezdhetnénk rögtön azzal, hogy nincs új a nap alatt. A keretből ugyanis újabb ember dőlt ki, ezúttal Mendy sérült meg (újra), így nem állhat Zidane rendelkezésére az Osasuna ellen, illetve az első hírek szerint legalább 2-3 hetet kell kihagynia. Ez legfőképp azért baj, mert Mendy volt az új igazolások közül az, aki megbízható, jó teljesítményt nyújtott, ráadásul még Marcelo sem épült fel, így Zidane-nak újabb kényszermegoldást kell alkalmaznia.

A francia mester a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón kiemelte, hogy bosszantják a sérülések, de nem tehet túl sokat ellenük, meg kell oldani a helyzetet. Nagyobb probléma, hogy hétvégén az Atl. Madrid otthonában kellene helytállni, de ne szaladjunk ennyire előre… A mester leginkább a nagyon zsúfolt naptárban látja a problémát, és persze abban, hogy a játékosoknak nincs elég idejük a pihenésre.

A helyzet mindenesetre adott, így a balhátvéd pozíciójában minden bizonnyal Nacho bizonyíthat, míg a jobb oldalon Odriozola kaphat helyet, ha Carvajalt pihenteti a francia edző. Így kaphat lehetőséget a kezdőben Vinicius Jr. is, valamint akár L. Vázquez és Jovic is, hiszen minden bizonnyal az Osasuna ellen kellene kicsit tartalékolni az erővel, ám mindezt úgy, hogy közben a 3 pontot persze bezsebelje a csapat.

A rotáció mellett azért fontos megjegyezni, hogy eddigi két hazai mérkőzéséből csupán 45 percet volt meggyőző a csapat. Először a Valladolidot fogadták a ligában, az a meccs 1-1-gyel ért véget, majd a Levante látogatott a Bernabéuba, ott az első 45 percet követően már 3-0 volt a találkozó állása, ám végül volt miért izgulni, hiszen 3-2 lett a vége.

Jó lenne újfent egy magabiztos siker, kapott gól nélkül, ahogy múlt hétvégén a Sevilla ellen. Ott a védekezéssel nem volt nagy probléma, stabil volt a csapat, és tényleg sokat melóztak a játékosok, küzdöttek egymásért, mindenki egy irányba hajtott. Ezt egyébként Zidane is kiemelte, és jó volt ezt látni a PSG elleni arcpirító 0-3 után.

Az Osasuna viszont nem lesz könnyű ellenfél. A friss feljutó pamplónai együttes még veretlen a La Liga új kiírásában, az 1. fordulóban nyert, azóta pedig 4 döntetlenje van. Mindössze 3 gólt kapott az Osasuna, nagyon nehéz feltörni őket, igaz, csak négy találatot sikerült elől összehozniuk.

Az 1. körben a Leganest gyűrték le idegenben 1-0-ra, majd jött a hazai 0-0 az Eibar ellen, amit a szintén otthon letudott 2-2 követett a Barcelona elleni mérkőzésen. A Valladolid vendégeként 1-1, majd legutóbb otthon a Betis elleni 0-0 zárja a sort. A Barca elleni mérkőzésen az utolsó 10 percben jött össze az egyenlítés, amit aztán a végéig sikerült megtartani, így jött össze a hatalmas bravúr.

Az önbizalommal tehát nem lehet gond az ellenfélnél, ám a Real Madrid reakciója remek volt a PSG elleni zakó után, így a Sevilla elleni mérkőzésre lehet, és kell is építeni. A sérültek és a rotálás ellenére, vagy éppen amiatt kötelező legyőzni az Osasunát, hiszen a Sevilla elleni sikernek csak úgy van értelme, ha ezen a héten 6 pontot szerez a csapat. Reméljük a játékosok a Levante elleni első 45 percet ismétlik meg, ám ezúttal mindkét félidőben…