Daniel Carvajal - 2

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.
Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Jim » 2023. október 29., vasárnap 13:35

ferni írta: Nem tudom mi van vele meg hol volt ez a Carvajal évek óta, de a mai is brutál volt, nélküle már rég 2-0 lett volna.
a nagy meccseken általában jó :hmmm:

a kicsikre kéne 1 jó cseréje régóta...

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. október 28., szombat 20:08

Nem tudom mi van vele meg hol volt ez a Carvajal évek óta, de a mai is brutál volt, nélküle már rég 2-0 lett volna.

Rozsabimbo2019
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2023. április 7., péntek 11:48

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Rozsabimbo2019 » 2023. október 28., szombat 18:50

Az első félidőt cm/cam-ban nyomta le, mondjuk az undi volt :lol: valverde meg állt helyette a jobbbekkben :kalapos: végén az a beadás :lol: már fogtam a fejem, erre bumm :sziv:

ELSiete
Hozzászólások: 2796
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2023. október 28., szombat 18:45

Jó szezonja van eddig.
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 22., péntek 20:02

Orvosi írások, publikációk, tanulmányok…minden csak a lobbik múlik, éppen melyik erősebb.
Számomra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. szeptember 22., péntek 19:47

Halfkey írta:

Ott van alattad pár poszttal Nika írásában hogy a glutén csak a betegeknél okoz panaszokat nem random egészséges embereknél. Ezt mondtam én is, de biztos izgalmas a kakivizsgálat is, te már csak értesz hozzá :)

https://medicalresearch.com/author-inte ... dentified/

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 22., péntek 18:36

Kerlon írta: Halfkey már a szarunk szagából is többet tud levonni, de ha megkostólja akkor lesz ne mulass. :kalapos:
Ott van alattad pár poszttal Nika írásában hogy a glutén csak a betegeknél okoz panaszokat nem random egészséges embereknél. Ezt mondtam én is, de biztos izgalmas a kakivizsgálat is, te már csak értesz hozzá :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2023. szeptember 22., péntek 18:19

Halfkey már a szarunk szagából is többet tud levonni, de ha megkostólja akkor lesz ne mulass. :kalapos:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. szeptember 22., péntek 16:34

Nika91127 írta:

Ezzel kapcsolatban kaphatok egy pubmedes linket?
Érdekelne, hogy a coeliakas betegeken kívül ez milyen gyakran, milyen populációban fordul elő. Pusztán orvosi kíváncsiság.

Mert a cöli az egy gliadin mediált auto-immun betegség (igen, a gliadin a gluténban lévő "rossz fehérje". Ha jól rémlik, ez egy IgA mediálta immunválasz. De csak a betegeknél.

Persze lehet még egyéb bélbetegség is, IBS-IBD vonalon, de ott a gluténnak nem tulajdonítanak szerepet.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35240330/
Ez alapján nem a glutén-mentes táplálkozás a "SzentGrál."
Szerintem ez egy kifejezetten jó publikáció a kolumbia egyetem kutatóitól:

https://journals.sagepub.com/doi/full/1 ... 0619844125

Viszont ahogy utaltam rá, ugyan az a probléma a non celiac gluten sensitivityvel mint az ibs-el.
Nem tudjuk mi a probléma ezért ncgs-nek nevezünk valamit meg ibs-nek. Az ibs is egy teljesen megfoghatatlan jelenség.
A barrier funkció helyreállításával nagy eredményeket lehet előidézni. pl visszaforditani a kettestipusú cukorbetegséget, alvás problémát, mentális betegséget mint a skizofrénia, bipoláris zavar (hardvard university kutatása), ibs, egyéb ételintolleranciák.

Itthon ebben a schwab richardék nagyot mennek.

az az ncbi tanulmány pedig azért rossz megközelités mert az ellimináció nem egy hatékony módszer. Ahogy pl az allergiás kezeléseknél is az immunterápia segít.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 22., péntek 14:15

Nika91127 írta:
kierkegaard írta: A glutenmentes etrend problemaja nagyjabol annyi, hogy lehet nem lesz szines a taplalkozas es pl kukoricabol meg feherrizsbol keszult szarokat esznek helyette.

Ennyi. Ezt kilehet valtani tudatos taplalkozassal.

A gluten miatti belham serulesek felszivodasi panaszokkal jarhatnak amik eloidezhetnek seruleseket. Szoval nem onmagaban a glutentol lesz hanem amit csinal mint mellekhatas.
Ezzel kapcsolatban kaphatok egy pubmedes linket?
Érdekelne, hogy a coeliakas betegeken kívül ez milyen gyakran, milyen populációban fordul elő. Pusztán orvosi kíváncsiság.

Mert a cöli az egy gliadin mediált auto-immun betegség (igen, a gliadin a gluténban lévő "rossz fehérje". Ha jól rémlik, ez egy IgA mediálta immunválasz. De csak a betegeknél.

Persze lehet még egyéb bélbetegség is, IBS-IBD vonalon, de ott a gluténnak nem tulajdonítanak szerepet.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35240330/
Ez alapján nem a glutén-mentes táplálkozás a "SzentGrál."
sztem meg kell kerdezni egy lebron jamest, meg elkezdeni felretenni dietetikusra, vizsgalatokra, sefre es kajara.
amugy genterkep es egyenfuggo.
heheprof out. :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2023. szeptember 22., péntek 14:07

kierkegaard írta: A glutenmentes etrend problemaja nagyjabol annyi, hogy lehet nem lesz szines a taplalkozas es pl kukoricabol meg feherrizsbol keszult szarokat esznek helyette.

Ennyi. Ezt kilehet valtani tudatos taplalkozassal.

A gluten miatti belham serulesek felszivodasi panaszokkal jarhatnak amik eloidezhetnek seruleseket. Szoval nem onmagaban a glutentol lesz hanem amit csinal mint mellekhatas.
Ezzel kapcsolatban kaphatok egy pubmedes linket?
Érdekelne, hogy a coeliakas betegeken kívül ez milyen gyakran, milyen populációban fordul elő. Pusztán orvosi kíváncsiság.

Mert a cöli az egy gliadin mediált auto-immun betegség (igen, a gliadin a gluténban lévő "rossz fehérje". Ha jól rémlik, ez egy IgA mediálta immunválasz. De csak a betegeknél.

Persze lehet még egyéb bélbetegség is, IBS-IBD vonalon, de ott a gluténnak nem tulajdonítanak szerepet.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35240330/
Ez alapján nem a glutén-mentes táplálkozás a "SzentGrál."

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 22., péntek 14:01

Realista24 írta: Tenyek kedveert, ha jol olvasom.

Carvajal valamikor 2021 vegen vagott bele ebbe az etrendbe, szakemberi konzultaciok utan.
Elotte egy ev alatt nagyjabol 250 naptari napot kellett kihagynia serulesek miatt. Azota alig valamit.
Ezek a száraz tények, ezek alátámasztják Dani szavait, meg ha most hülyén is jött ki.

Nagy általánosságban meg, mind a két fel álláspontja megtalálható.

És mivel Carvajal plusz a dietaja volt az indító gondolat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. szeptember 22., péntek 13:59

Én annyit látok, hogy az évekig kuka Carvajal, mikor BL-t nyertünk topformában volt, illetve az idei tavaszára se lehetett rá panasz.


Ezek a tények, ezeket látja mindenki.

kierkegaard
Hozzászólások: 1668
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. szeptember 22., péntek 13:55

A glutenmentes etrend problemaja nagyjabol annyi, hogy lehet nem lesz szines a taplalkozas es pl kukoricabol meg feherrizsbol keszult szarokat esznek helyette.

Ennyi. Ezt kilehet valtani tudatos taplalkozassal.

A gluten miatti belham serulesek felszivodasi panaszokkal jarhatnak amik eloidezhetnek seruleseket. Szoval nem onmagaban a glutentol lesz hanem amit csinal mint mellekhatas.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 22., péntek 13:51

Ok, abban végülis teljesen igazad van hogy ki tudja kinek milyen a szervezete. A feleségem és testvérei kisgyerek koruk óta kénytelenek így enni, és az őket kezelő szakemberek kivétel nélkül sajnos pont a gluténmentes étrend problémáira, hiányosságaira hívják fel a figyelmet, és okozott nem kevés gondot a dolog az évek során. Sajnos nem vettem észre csoda mellékhatást sem hogy milyen gyorsan gyógyul.

De valóban nem beszéltem Carvajalékkal, neki lehet hogy ez a csodaszer. Én félek hogy nem az, de akkor ezzel a félelemmel egyedül leszek :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 22., péntek 13:45

Gondolom biztos beszeltel Carvajallal meg a diatetikussal, hogy szemely szerint mi a jo neki, a szervezetenek, mi mit okoz neki, stb.
Egyebkent jo ideig gondolkodtam, hogy valaszoljak-e az elozo hszedre, mert tudtam, hogy jon a szokasos kioktato reakciod.
Megbantam.

p.s.: egy gyors kereses utan azt irjak, hogy a gluten lassitja a regeneralodast, ha gyulladasban van valami, annak sem tesz jot, stb.stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 22., péntek 13:39

Anekdotikusan: múlt héten lenyilatkozta milyen faszán segít elkerülni a sérüléseket, és azonnal megsérült.

Tényszerűen: a kedvedért rákerestem Google Scholaron hogy van e bármi kutatás ami azt mondja hogy a glutén elhagyása segítene sérülések elkerülésében. Semmi ilyesmit nem látok, de bátran mutasd ha te igen, én el szoktam ismerni ha tévedek.

De hát Carvajal mondja, akkor biztos igaz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 22., péntek 13:38

Tenyek kedveert, ha jol olvasom.

Carvajal valamikor 2021 vegen vagott bele ebbe az etrendbe, szakemberi konzultaciok utan.
Elotte egy ev alatt nagyjabol 250 naptari napot kellett kihagynia serulesek miatt. Azota alig valamit.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 22., péntek 13:33

Halfkey írta: Pozitív teszt nem kell ahhoz, de elég egyértelmű hogy baromi sokan vesznek dolgokat hitből inkább mint bármi valós okból. Aaron Rodgers meg Russel Wilson top ötletei óta meg azt hogy sok pénz = normális kezelések én elengedtem, lehet hogy dietetikus mondta neki, meg az is lehet hogy sámán. Attól hogy gazdag valaki, esze még nem biztos hogy van.
De legalabb kijelented magabiztosan, hogy fassag, amit csinal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Daniel Carvajal - 2

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 22., péntek 13:32

Pozitív teszt nem kell ahhoz, de elég egyértelmű hogy baromi sokan vesznek dolgokat hitből inkább mint bármi valós okból. Aaron Rodgers meg Russel Wilson top ötletei óta meg azt hogy sok pénz = normális kezelések én elengedtem, lehet hogy dietetikus mondta neki, meg az is lehet hogy sámán. Attól hogy gazdag valaki, esze még nem biztos hogy van.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég