Gareth Bale - 18

Archívum

Neked Real Madrid legendának számít?

A szavazás 2022. június 4., szombat 9:45-kor befejeződött.

Igen
41
36%
Nem
74
64%
 
Szavazatok száma: 115

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. január 10., szombat 22:12

Na, Ziro kolléga tökéletesen összefoglalta, hogy mi a baj az idei Bale gyerekkel... :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Bergo
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 14:48
Kedvenc játékosaid: Ronaldo (Fenomeno), Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Juventus, Arsenal

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Bergo » 2015. január 10., szombat 22:10

Nem igazán értem! Mit is kellett volna lepasszolnia? Aki valaha focizott az életben szerintem az pontosan tudja rá a választ....Ezt el kellett vállalni, nem ment be! Ennyi! A Valencia meccs az más kávéház, ott tényleg passzolni kellett volna itt viszont a lövés volt a helyes választás.

Ui: CR szerintetek lepasszolta volna fordított helyzetben? :D
A válasz:NEM!

Hala Madrid!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. január 10., szombat 22:09

Matt009 írta: Tavaly is ugyanezt hozta. Rúgta a gólokat, játékban meg nulla volt. Azért nem volt szapulva, mert első éve volt. Nekem sem tetszik Bale teljesítménye, de nincs akkora kontraszt a tavalyi Bale meg az idei között, mint itt páran beállítják. A nagy gond az, hogy tavaly nem kellett védekeznie, idén meg kellene neki a más felállás miatt. Az meg nem megy neki.
Tavaly volt azért számos hátráltató tényező, ami miatt hátrányból indult. Felemás volt játékban, hozott sok gólt meg gólpasszt, voltak köztük fontosak is. Eljött a nyár, nem volt vb-n, készülhetett, pihenhetett, de rossz utat választott. Kondizgatott, aztán a tükör előtt ahogy bedurrant bicóval pózolt, Cé lebegett a feje előtt, és az a munka, ami a portugált a legnagyobbá tette. Plusz az a kissé önző, de mindent vivő mentalitás. Csakhogy az ő alapképességei messze vannak a portugálétól...onnantól meg ismerjük a sztorit. Engem ez bánt, hogy ilyen rossz irányba ment. Ha megmaradt volna annak az alázatos, hajtós, lendületes gólbacónak, vegyítve némi spanyolba szükséges elemmel (több és hatékonyabb beindulás, kombínációs készség feljebb húzása) akkor most nem lenne gond.
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. január 10., szombat 22:03

Matt009 írta:
A gól oké... CR is lőtt a valencia ellen gólt, mégis nulla volt. Akkor most, hogy is van ez? Az a baj, hogy Bale nagyon messze van attól, amit tavaly mutatott. Nincs veszély a játékában. Tavaly úgy ültem le meccset nézni, hogy van egy CR és van egy Bale elől, aztán csak összehozza valamelyik. Idén meg az van, hogy ha CR-nek nem megy, akkor csak reménykedni tudok, hogy valaki összeszedi magát, és mutat valamit. Ramosba több veszélyt látok idén, mint Bale játékában.
Tavaly is ugyanezt hozta. Rúgta a gólokat, játékban meg nulla volt. Azért nem volt szapulva, mert első éve volt. Nekem sem tetszik Bale teljesítménye, de nincs akkora kontraszt a tavalyi Bale meg az idei között, mint itt páran beállítják. A nagy gond az, hogy tavaly nem kellett védekeznie, idén meg kellene neki a más felállás miatt. Az meg nem megy neki.
Hát jóval kisebb pofával játszott tavaly. Alázatos volt, és ezzel a csapat is jobban járt. idén azt hiszi, hogy ő CR, és mindent megtehet. Csak éppen fele annyira nem tudja hozni azt a teljesítményt, amit a portugál.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. január 10., szombat 22:01

Nehéz ügy a pali...ha a legjobb formáját nyújtja, nem kérdés, hogy helye van itt. Csak eddig nem azt hozza, amit tényleg tud. Szezon végén kell majd érdemben kiértékelni. De tény, amit idén mutat, az kevés.
A nagy gond az, hogy tavaly nem kellett védekeznie, idén meg kellene neki a más felállás miatt. Az meg nem megy neki.
Ez érdekes amúgy, mert anno Angliában ez is ment neki...volt balbekk is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torjack 2015. január 10., szombat 22:03-kor.

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. január 10., szombat 22:00

A gól oké... CR is lőtt a valencia ellen gólt, mégis nulla volt. Akkor most, hogy is van ez? Az a baj, hogy Bale nagyon messze van attól, amit tavaly mutatott. Nincs veszély a játékában. Tavaly úgy ültem le meccset nézni, hogy van egy CR és van egy Bale elől, aztán csak összehozza valamelyik. Idén meg az van, hogy ha CR-nek nem megy, akkor csak reménykedni tudok, hogy valaki összeszedi magát, és mutat valamit. Ramosba több veszélyt látok idén, mint Bale játékában.
Tavaly is ugyanezt hozta. Rúgta a gólokat, játékban meg nulla volt. Azért nem volt szapulva, mert első éve volt. Nekem sem tetszik Bale teljesítménye, de nincs akkora kontraszt a tavalyi Bale meg az idei között, mint itt páran beállítják. A nagy gond az, hogy tavaly nem kellett védekeznie, idén meg kellene neki a más felállás miatt. Az meg nem megy neki.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. január 10., szombat 21:57

numberone1 írta:
miro írta:Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
Igeny a jo es szep focira van, nem a kigyurt robotokra. Tudod ez a Real Madrid nem a Tottenham. :kacsint:
Nem olyan biztos ez
Én inkább arra látom az igényt, hogy James és egyéb nevek megkapják a napi savazást
Ezzel még nem is lenne gond, nem lehet mindenkit kedvelni, de ha az ember szinte mindig ezt olvassa valakitől az már elég zavaró és szerintem sok is

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. január 10., szombat 21:55

miro írta:Ma is,kihagyta a helyzetet,nem azért kezdi el mindenki ütni hogy mellé passzolta,hanem mert nem passzolt,és ezért önző buzi.
Nem feltétlen azzal van a baj, hogy nem passzolt, bár nyugodtan megtehette volna, főleg ha tényleg akkora példakép neki CR. Az a baj, hogy lassan minden meccsre jut egy ilyen szituáció, amikor erőlteti bal külsőre a labdát és szinte eltöri. Főleg a Valencia elleni után le kellett volna ma tennie. Az meg már külön kabaré, hogy mennyire majmolja CR-t, a szabadrúgáshoz neki futást teljesen leutánozza. Egyébként ma nem játszott rosszul egyáltalán.

Sastre
Hozzászólások: 348
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 9:36
Kedvenc játékosaid: Raúl, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Sastre » 2015. január 10., szombat 21:55

Nem ide való,menjen innen,0 játékban,fölsorolnak szituációkat játékosoknál,de Bale felé is földobsz egy ugyanolyat,akkor az nem mérvadó,néha olyan okosságok vannak rá mondva hogy akkor nem a Real Madridba,hanem egy megye 4-es csapatnál sem tudna játszani.
Én mostanában nagyon nem vagyok vele megelégedve, de szerintem helye van itt. Van amikor csak ilyen játékosokkal lehet megnyerni egy meccset. Csak passzolna amikor kell, amúgy nem lenne baj a játékával már, megveri az emberét. Kell ő ide.

Valahogy nagyon ellentmondásos a viselkedése. Önzőzik, öncélúan játszik, szinte csak magának, és utána tesz a társakra, ha elrontotta. Még csak elnézést se kér, vagy valami... szinte látszik egy elönzőzött szitu után a dac az arcán, hogy akkor se passzolom le. Nacho góljánál meg úgy rohant ünnepelni, mint valami gyerek, aki oda van a Madridért.... nem tom mi van vele

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: miro » 2015. január 10., szombat 21:48

Remy írta:
miro írta:Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
A gól oké... CR is lőtt a valencia ellen gólt, mégis nulla volt. Akkor most, hogy is van ez? Az a baj, hogy Bale nagyon messze van attól, amit tavaly mutatott. Nincs veszély a játékában. Tavaly úgy ültem le meccset nézni, hogy van egy CR és van egy Bale elől, aztán csak összehozza valamelyik. Idén meg az van, hogy ha CR-nek nem megy, akkor csak reménykedni tudok, hogy valaki összeszedi magát, és mutat valamit. Ramosba több veszélyt látok idén, mint Bale játékában.
Én értem amiről beszélsz,de a fórum nagy részénél már nem ez a lényeg,hanem az hogy ütve legyen.
Nem ide való,menjen innen,0 játékban,fölsorolnak szituációkat játékosoknál,de Bale felé is földobsz egy ugyanolyat,akkor az nem mérvadó,néha olyan okosságok vannak rá mondva hogy akkor nem a Real Madridba,hanem egy megye 4-es csapatnál sem tudna játszani.
Ma is,kihagyta a helyzetet,nem azért kezdi el mindenki ütni hogy mellé passzolta,hanem mert nem passzolt,és ezért önző buzi.
Szóval vannak érvek,amik teljesen jogosak,de egy kettő olyan szinten kabaré..
Esküszöm én eltudom képzelni hogy páran drukkolnak az ellen hogy gólt lőjön,vagy ha még is betalál akkor már gondolkoznak azon hogy most mit lehet rámondani..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. január 10., szombat 21:44

miro írta:Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
Igeny a jo es szep focira van, nem a kigyurt robotokra. Tudod ez a Real Madrid nem a Tottenham. :kacsint:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 10., szombat 21:43

Remy írta:
miro írta:Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
A gól oké... CR is lőtt a valencia ellen gólt, mégis nulla volt. Akkor most, hogy is van ez? Az a baj, hogy Bale nagyon messze van attól, amit tavaly mutatott. Nincs veszély a játékában. Tavaly úgy ültem le meccset nézni, hogy van egy CR és van egy Bale elől, aztán csak összehozza valamelyik. Idén meg az van, hogy ha CR-nek nem megy, akkor csak reménykedni tudok, hogy valaki összeszedi magát, és mutat valamit. Ramosba több veszélyt látok idén, mint Bale játékában.
Hát pedig ma Bélben volt a veszély. Több szar fejes meg ilyenek, de rajta kívül egy Benzema kapufa meg pár rosszul befejezett kontránk volt...

torz az a topik, mint dzseronázó mária feje (nem miro, neked sincs igazad mielőtt azt hinnéd, hogy Bale mellett állok)
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. január 10., szombat 21:32

miro írta:Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
A gól oké... CR is lőtt a valencia ellen gólt, mégis nulla volt. Akkor most, hogy is van ez? Az a baj, hogy Bale nagyon messze van attól, amit tavaly mutatott. Nincs veszély a játékában. Tavaly úgy ültem le meccset nézni, hogy van egy CR és van egy Bale elől, aztán csak összehozza valamelyik. Idén meg az van, hogy ha CR-nek nem megy, akkor csak reménykedni tudok, hogy valaki összeszedi magát, és mutat valamit. Ramosba több veszélyt látok idén, mint Bale játékában.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. január 10., szombat 21:30

miro írta:Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
Így kell antihősből mártírrá tenni valakit. :mrgreen: Imádom ezt a topikot :D

Én már egy igazi, lendületből megindulós, odabacós bombát várok 35ről, hogy utána a kapusnak füstöl a haja és cserét kér.....http://media.tumblr.com/4cbad663d6d0b66 ... rxcfdb.jpg
Nem illik.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: miro » 2015. január 10., szombat 21:26

Azért csóró lőtt egy kurva nagy gólt,és ma is csak szapuljátok. :lol:
Van ám igény.. :mrgreen:
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Savant » 2015. január 10., szombat 21:19

Annyi borzalmas meccse volt Balenek, hogy személy szerint nem tudok már örülni sem egy-egy jobb produkciójának. Ma nem volt egyébként annyira rossz, mint szokott. A gólja gyönyörű volt. DE el kell adni, nem ide való.
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. január 10., szombat 21:16

numberone1 írta:
gólvonal írta:Hülyeségnek tartom, hogy Benzema jobb mezőnyben, mint Bale. Nem olyan jó Benzema se és Bale se. És, hogy Bale elfelejtett cselezni? Játszi könnyedséggel veri meg a védőit meccsről meccsre.
az elso felidoben volt egy olyan jelenet, h Benzire vki felrugta a labdat es szorongatott helyzetben tovabb belsozte Balnek aki tolt egyet-kettot aztnan szokasosan hosszan tolta a harmadikat. Na ez a kulonbseg kettejuk kozt, Benzema sokkal finomabb a labdaerintese. Amit fentebb is irtam, h Benzema hattal vedo szoritasaban, h teszi lazan tovabb...ez Balenel meg atvetelkor mar gondot jelent. Egy porcelan boltba nem engednem be......
Tolem berakhatsz videokat, h Bale vs Barta v kiket ver meg 100 meteren, ettol meg nem lesz jo cselezo.

Ha már itt tartunk Balenek a második félidőben volt egy ugyanilyen, hogy a saját térfelünkön rápasszolták a labdát, majd érzésből jobb külsővel finoman kitette úgy, hogy oda sem nézett. Ugyanolyan szépen lazán. És ezeket a finom egyérintőket megcsinálta többször is a meccsen, érdemes lesz majd nézni egy Bale vs Espanyol videót.
Én tőlem aztán kapta a savat múltkor, mert akkor telt be a pohár, de azért ne nézzük már elvakultan a mai teljesítményét. Bőven tele volt jó megoldássokkal.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. január 10., szombat 20:54

gólvonal írta:Hülyeségnek tartom, hogy Benzema jobb mezőnyben, mint Bale. Nem olyan jó Benzema se és Bale se. És, hogy Bale elfelejtett cselezni? Játszi könnyedséggel veri meg a védőit meccsről meccsre.
az elso felidoben volt egy olyan jelenet, h Benzire vki felrugta a labdat es szorongatott helyzetben tovabb belsozte Balnek aki tolt egyet-kettot aztnan szokasosan hosszan tolta a harmadikat. Na ez a kulonbseg kettejuk kozt, Benzema sokkal finomabb a labdaerintese. Amit fentebb is irtam, h Benzema hattal vedo szoritasaban, h teszi lazan tovabb...ez Balenel meg atvetelkor mar gondot jelent. Egy porcelan boltba nem engednem be......
Tolem berakhatsz videokat, h Bale vs Barta v kiket ver meg 100 meteren, ettol meg nem lesz jo cselezo.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27898
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 10., szombat 20:50

Realista24 írta:Mész a haverod utan :D

Olvasgattam, volt valami ziccer, majd visszanezem. Az elso 40 percet lattam. Addig volt par technikai hiba, meg szep megoldások is.
Ennyi a lényeg. Páran kicsit túlhajtották magukat, aztán most is szarral dobálják pedig sok köze volt a mai győzelemhez és legalább, ezért kussolhatnának. :kivagyhe:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Gareth Bale - 11

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. január 10., szombat 20:44

Mész a haverod utan :D

Olvasgattam, volt valami ziccer, majd visszanezem. Az elso 40 percet lattam. Addig volt par technikai hiba, meg szep megoldások is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 4 regisztrált és 0 vendég