Keylor Navas

Archívum
Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. július 31., szerda 11:22

én személy szerint, és ez most tényleg csak az én véleményem, nyugodtabb vagyok, ha navas van a kapuban.

ez nem az ekézésről szól. meg mindenki tudja, hogy nagyobb gondok is vannak. de van egy fasza kapusunk, azt rakjuk már le, hiába jobb (véleményem szerint) mert majd elfogy..holott a belga akármilyen szervezetlen is a védelem szerintem nem jobb navasnal.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. július 31., szerda 11:17

Persze, csak ez így paradoxon. A belgát nem fogják eladni, mert letették mellette a voksot. Hogy ez jó döntés volt-e, vagy megfelelő időben történt-e az más kérdés.

Amikor érkezett inkább az volt az általános vélemény itt is, hogy vettünk egy kiváló kapust jó áron, mert épp lejárt a szerződése, Navas meg 30 fölött van. Nem érzem, hogy hibázott volna a vezetőség.

A mostani helyzet meg nem tesz jót senkinek, túl jók mindketten. Bármelyik kezdjen is, minden apró hiba fel lesz nagyítva és szembe lesz állítva a padon ülő társsal. Ez csak feszültséget fog generálni.

Courtois meg csak profitálhat belőle, ha elmegy Navas. Ez közel sem a csúcsteljesítménye, amiért nem lehet hibáztatni. Eleve Navas országos cimbora mindenkivel, együtt nyaralgat a Kapitánnyal, akarva-akaratlanul (éreztethetik vele) érezheti magát "ellenségnek" Courtois. Ehhez grátisz a csapat szervezetlensége.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. július 31., szerda 11:10

én is amellett voltam, hogy a belga kezdjen, de azt is mondtam, hoyg keylort el kell adni mindenképp. de úgy nem kezdhet, hogy egy jobb kapus van a padon. és az mindegy, hogy "reflexkapus" meg az "elfogy", majd ha "elfogyott", akkor kezdhet a belga. de addig keylor a jobb.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2019. július 31., szerda 11:06

Kerlon írta:
kiserik írta: Hagyjuk már ezt a jövő kapusa marhaságot. Ilyen vagy olyan okok miatt Keylor kevesebb gólt kap, ergó jobb kapus jelenleg. Hogy ez valaha változni fog e, az idővel eldől majd, de nem törvényszerű. A jövő kapusa meg Lunin.
Én pont nem értettem, hogy idehozunk egy 31 évesre egy 19 éves kapustehetséget, aztán rávásárolunk egy 26 éves sztárkapust. Luninnak lehetett volna 2-3 év Keylor mellett, aztán bedobálni és látni, hogy mennyire lesz jó. Utána is ráértünk volna valakiért durrantani, mert nem volt Keylorral bajunk. Most meg egyelőre Thibaut elég nagy csalódás szerintem mindenki számára. Se élesnek nem tűnik, se nem véd magabiztosan, cserébe unott feje van.
Az, hogy milyen feje van, senkit nem erdekel szerintem. A teljesitmeny az, ami igazan szamit. Nem lehet eldonteni, ki van jobb formaban, mivel a vedelem es az egesz csapat alapjaraton a tudasahoz kepest alul teljesit. A kapus poszt pedig elegge osszetett. Szerintem mindket kapus top szint. Ha mindketten maradnak (vagyis Navas marad), akkor allast kell foglalni, ki az elso szamu. Ez pedig a belga.
:goat:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. július 31., szerda 11:03

Ezt is vártam.
Ez csak annak szólt, hogy nem feltétlen az a jobb kapus, aki kevesebb gólt kap.
Ha Courtoisra 10-szer viszi a támadó ziccerben és kap belőle 8 gólt, Navas meg fog 3 távoli bombát, attól nem lesz utóbbi jobb kapus.
Vagy komolyan elhiszitek, hogy az Atletico nem mészárolt volna le minket, mert Navas véd? Hagyjuk már. Sokkal nagyobb gondok vannak, mint a kapus személye.

Azt is leírtam, hogy lehet, hogy jobb formában van a costa ricai, de Ő reflex-kapus, az meg hirtelen el tud tűnni. Ne várjuk meg nála is, mint Ikernél.

A belga meg lassan úgy van kezelve, mint valami amatőr. Az Atelticoban, a Chelseaben és a válogatottban is jól teljesített. Ide került, egy szedett-vedett, kiöregedett, széteső brigádba és Ő van ekézve.

Ha más nem, a kor mindenképpen mellette szól, de számomra a fenti indok is bőven elég. Ráadásul ZZ (vagy a vezetőség) is Courtois szánja első számúnak. Így valóban csak feszültség lesz belőle. Mindenkinek jobb lenne, ha lelépne Navas továbbra is.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. július 31., szerda 10:56

ja csak itt mindkét kapus ugyanabban a csapatban játszik ugyanolyan feltételek mellett. hogy lehet, ilyen orbitális faszságokat mondani? kicsit gondolkodjunk már.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. július 31., szerda 10:45

kiserik írta: Hagyjuk már ezt a jövő kapusa marhaságot. Ilyen vagy olyan okok miatt Keylor kevesebb gólt kap, ergó jobb kapus jelenleg. Hogy ez valaha változni fog e, az idővel eldől majd, de nem törvényszerű. A jövő kapusa meg Lunin.
Akkor anno Victor Valdes összes Zamorája megérdemelt volt és Ő volt a liga legjobb kapusa.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. július 31., szerda 10:34

kiserik írta: Hagyjuk már ezt a jövő kapusa marhaságot. Ilyen vagy olyan okok miatt Keylor kevesebb gólt kap, ergó jobb kapus jelenleg. Hogy ez valaha változni fog e, az idővel eldől majd, de nem törvényszerű. A jövő kapusa meg Lunin.
Én pont nem értettem, hogy idehozunk egy 31 évesre egy 19 éves kapustehetséget, aztán rávásárolunk egy 26 éves sztárkapust. Luninnak lehetett volna 2-3 év Keylor mellett, aztán bedobálni és látni, hogy mennyire lesz jó. Utána is ráértünk volna valakiért durrantani, mert nem volt Keylorral bajunk. Most meg egyelőre Thibaut elég nagy csalódás szerintem mindenki számára. Se élesnek nem tűnik, se nem véd magabiztosan, cserébe unott feje van.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

kiserik
Hozzászólások: 5748
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. július 31., szerda 10:28

Hagyjuk már ezt a jövő kapusa marhaságot. Ilyen vagy olyan okok miatt Keylor kevesebb gólt kap, ergó jobb kapus jelenleg. Hogy ez valaha változni fog e, az idővel eldől majd, de nem törvényszerű. A jövő kapusa meg Lunin.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. július 31., szerda 10:02

Jó lenne, ha ez lenne a legnagyobb bajunk.

Teljesen szervezetlen a csapat, nem tudják hová kellene mozdulni védekezés közben, a középpálya 2 ütemmel van elmaradva amikor menetrendszerűen veszélyes helyen labdát veszítünk és kontrázik az ellenfél.

Erre sem a kapusok, sem egy Casemiro, de még egy csúcs Makelele vagy Viera sem gyógyír önmagában.

Már nem lesz elég az, hogy a posztok többségén az elérhető legjobb opciók közül nálunk van több. A motiváció kisebb, mindenki öregedett egy évet, Hazard önmagában meg nem fog nyarat csinálni. Látszik rajta, hogy jó játékos, de társak nélkül el lesz veszve. Messi is lehetne a helyén, akkor is ez lenne.

Egyébként Courtois rohadt jó kapus. Nem felejt el védeni valaki egy év alatt. Tavaly és az idei felkészülés alatt is bohózat volt, amit a csapat védekezés terén felmutatott. Navas is megkapta volna az ATMA ellen a gólokat. Ő a szimpatikus áldozat jelenleg, lehet, hogy jobb formában is van, de mindenkinek az lenne a legjobb ha lelécelne. Így csak fokozódik majd a nyomás a belgán megint teljesen feleslegesen, amikor a 100. agyatlan Ramos kitörés, vagy Marcelo "öngólpassz" után tehetetlen, a kamera meg mutatja a costa ricait a padon.

De továbbra is, a kapus poszt a legkisebb bajunk, a pálya minden más részén káosz van.
sajnos elég nagy gond a kapuskérdés, mert folyamatos feszültséget generál.
Ez teljesen igaz. A jövőt építeni viszont szerintem nem Navasra kell, el tud fogyni hirtelen, aki bravúrkapus. A fentebb leírtak állnak részemről.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: portillo » 2019. július 31., szerda 10:00

mexes írta: Halistennek/ sajnos kisebb gondunk is nagyobb a kapusnal...
Szerintem a kapuskérdés rámutat az egyik legkomolyabb gondra, hogy nincs kialakult keretünk. Zidane tizenpár nappal a szezon kezdete előtt még csak tippelni sem tud, hogy kik fogják alkotni a keretet, és ez az egyik legnagyobb baj. A játékosok is bizonytalanságban, az edző is bizonytalanságban, a néhány emberünk, aki meg biztonságban érzi magát, megteheti, hogy lötyög.

Stabilitás nélkül nehéz, márpedig most az sehol sincs, és ennek az egyik oka a kapuskérdés. "mindenki haverja" vs. a "jövő kapusa", és ez teljesen független a teljesítménytől.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. július 31., szerda 9:58

sajnos elég nagy gond a kapuskérdés, mert folyamatos feszültséget generál.

Avatar
mexes
Hozzászólások: 786
Csatlakozott: 2013. június 3., hétfő 18:14
Kedvenc játékosaid: Xabi Alonso, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: mexes » 2019. július 31., szerda 9:56

Halistennek/ sajnos kisebb gondunk is nagyobb a kapusnal...

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: portillo » 2019. július 31., szerda 9:54

Csabi írta: sarokba megy a labda, megfogod, látványosan védesz mert bravúrt mutatsz be. nem fogod meg, nem védesz bravúrosan, gólt kaptál.
Azért ez így nem teljesen igaz, már csak a két kapus méreteiből adódóan. Sok esetben megeshet, hogy a belga vetődés nélkül leszed egy olyan labdát, amire Navas egy látványosat vetődik.

Van olyan, hogy látványosabban véd valaki, elég ha visszanézzük Oli Kahn-t...

Ezzel együtt nem azt mondom, hogy Courtois vagy Navas jobb lenne, szerintem az előszezonban mindketten kifejezetten jól teljesítenek, szerencsére nem én fogom eldönteni, hogy ki védjen.

Sajnos ebben a szituációban nagyon nehéz objektíven vizsgálni, mert mindkét kapus esetleges hibái túl vannak nagyítva, csakúgy, mint a védéseik. Szerintem jelenleg egyik kapussal sincs gond, itt a szituáció a problémás, azt kéne megoldani.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. július 31., szerda 9:48

Dupla D írta: Szerintem meg Navas sokkal látványosabban véd, ezért tűnik úgy, hogy többet és nagyobbakat védene.
igen, a bekapott gólok számában és statisztikájában is kitűnik, hogy többet és jobban véd. puszta tények ezek, de így van.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Csabi » 2019. július 31., szerda 9:46

mégis, hogy a fenébe védhet valaki "LÁTVÁNYOSAN"? kacsint vetődés közben, vagy netán tol egy szelfit?

sarokba megy a labda, megfogod, látványosan védesz mert bravúrt mutatsz be. nem fogod meg, nem védesz bravúrosan, gólt kaptál.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. július 31., szerda 9:40

Szerintem meg Navas sokkal látványosabban véd, ezért tűnik úgy, hogy többet és nagyobbakat védene.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2019. július 31., szerda 9:02

Előszezonban egyértelműen jobb mint Tibó, a belga jóval lassúbnak tűnik nála.
Love football, hate antifa.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: Toti » 2019. július 31., szerda 8:58

nagy volt tegnap. fogott mint a festék. a belga amilyen tesze tusza azokból 3at legalább benyalt volna aztán derékratett kézzel nézett volna az égre, ahogy szokta.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Keylor Navas - 1

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2019. június 16., vasárnap 12:14

_Bushido_ írta: Viszont letett ő annyit az asztalra, a jóformán 0 megvételi árához képest, hogy ezt honorálva ingyen elengedjék. Szerintem.
Lehet szivesseget tenni Ikernek vagy Raulnak, akik 15+ evet a csapatnal toltottek, vagy egy jelkepes osszegert elengedhetjuk a klub tortenelmenek legeredmenyesebb jatekosat, de Navas.. Itt volt 5 evet, ebbol 3-at a kezdoben, 2-ot cserekent toltott. Barmilyen jol is jatszott (voltak azert neki is eleg hosszu rossz periodusai), de azert ez nalam messze nem az a szint, hogy barmifele gesztusokat is gyakoroljunk. Ennyi erovel legalabb a fel keretet ingyen kene elengedjuk, ok is tettek le annyit az asztalra, mint Keylor. Magunkbol se csinaljunk hulyet es a jatekossal se basszunk ki: pont ezert 15-20 millio egy 32 eves 3x-os BL gyoztes kapusert korrekt osszeg.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 35 regisztrált és 0 vendég