Marco Asensio

Archívum
kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. január 26., péntek 17:51

Kerlon írta:
Amúgy meg remek ritmus váltásai vannak és az, hogy baltámadó még nem jelenti azt, hogy ne érvényesülhetne. A Barcának is a bal oldalról akasztott akkorát a nyár elején, hogy Ter Stegen még mindig nem hiszi el szerintem. És amúgy sem a vonalszélsőnek szántam.
Egy kontrából. Nem azért, mert bal szélsőt játszott, hanem mert oda futott ki a kontra, de ezen ne vesszünk össze. A másik, Barca elleni gólja több reményre ad okot vele és a helyével kapcsolatban. Láttuk a Leganes ellen, hogy mit hozott bal oldalon.

Szidtam és szidom, ebben igazad van, és indulatból teszem, ebben is. Mert megszolgálta. Én nem építenék csapatot olyan játékosra, aki telibeszarja a Real Madrid meccseit. Én láttam a Leganes elleni meccset. Isco, Kovacic még LV is próbálkoztak, mentek előre, akartak, Asensio viszont nagyon jól elmozizott az első sorban. Gyakorlatilag SEMMIT nem csinált 90 perc alatt. Se futás, se akarás, se hajtás, se semmi. Bujkálás, alibi visszapassz meg belepüfölte a beadásokat az előtte álló védőbe, ha kellett 3szor egymás után.

A tempóhoz meg: http://www.realmadridnews.com/fastest-p ... drid-20971 (igaz, hogy tavalyi, azóta Bale pl gyorsult :D )

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 17:38

donor írta:
Yazid írta:Legyen kétlábas, legyen sprinter állat, én megértem az itteni igényeket csak álom kategória. Miénk, fiatal, tehetséges én csak annyit mondok. jameshez kár hasonlítani, mert ő számomra úgy mozgott mint egy krumpliszsák kb. Mindenki szídta mikor játszott most meg ő az egyik etalon? :mrgreen: szóval kinek mi
Senki nem mondta, hogy legyen 2 lábas. Nem is értem, hogy mi a fenének kell ilyet idekeverni? Senki nem mondta, hogy legyen sprinter állat. Arról volt szó, hogy gyors játékos, amivel én nem értek egyet, mert nem átlagon felüli a sebessége. James pedig senkinek sem etalon, de hozzá szokták páran hasonlítani, mert bal lábas, jó a lövője, lát is a pályán, de Marco egyelőre annyival tud többet, hogy gyorsabb.

Kerlon:
Én elolvastam amit írtál, értelmeztem és megnéztem a linket. Te megtetted ezt fordítva? :lol:
szidtad orrba szájba indulatból, lehülyegyerekezted nagyjából belekötöttél mindenben, sokkal többet nem lehet rajta értelmezni.

Amúgy meg remek ritmus váltásai vannak és az, hogy baltámadó még nem jelenti azt, hogy ne érvényesülhetne. A Barcának is a bal oldalról akasztott akkorát a nyár elején, hogy Ter Stegen még mindig nem hiszi el szerintem. És amúgy sem a vonalszélsőnek szántam.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 26., péntek 17:19

Jo akkor van egy jo sebessege (amit egyebkent csak ures teruleten tud kamatoztatni, vedoket megverni nem tud vele szembol), plusz havonta egy jo lovese. Ennyi eleg ahhoz hogy o legyen a feltorekvo tehetsegunk akibe belenyomjuk a jatekperceket?
Én csak azt cáfoltam, amit mondott a srác, hogy Asensio sebessége átlagos. Mondjuk az se véletlen, hogy tavaly, amikor a csapat nem togyorgott 90 percet, hanem szépen sebességből mentek támadások, és a helyén volt játszatva, akkor csereként beállva is plusz tudott adni. A B csapatban is kifejezetten jól játszott, amikor rommá vertek mindenkit és volt futás meg mozgás elől és nyíltak a területek. A stílusa miatt felállt védelmek ellen kevésbé hasznos és nagyon jó lenne, ha kiköpné a belét, amikor a pályára lép, mert lófasz, amit mostanság produkál az egészen biztos. Viszont szerintem ő még bőven lehet hasznos tagja a csapatnak, ha a lomha játékosainkat kivesszük elől meg a középpályán és visszaállunk a 433-ra a jövőben valamikor.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Emery------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. január 26., péntek 17:18

Lehetne szorgalmasabb az biztos, de kapjon már 6-7 meccset normálisan és utánna meglátjuk

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. január 26., péntek 17:16

Yazid írta:Legyen kétlábas, legyen sprinter állat, én megértem az itteni igényeket csak álom kategória. Miénk, fiatal, tehetséges én csak annyit mondok. jameshez kár hasonlítani, mert ő számomra úgy mozgott mint egy krumpliszsák kb. Mindenki szídta mikor játszott most meg ő az egyik etalon? :mrgreen: szóval kinek mi
Senki nem mondta, hogy legyen 2 lábas. Nem is értem, hogy mi a fenének kell ilyet idekeverni? Senki nem mondta, hogy legyen sprinter állat. Arról volt szó, hogy gyors játékos, amivel én nem értek egyet, mert nem átlagon felüli a sebessége. James pedig senkinek sem etalon, de hozzá szokták páran hasonlítani, mert bal lábas, jó a lövője, lát is a pályán, de Marco egyelőre annyival tud többet, hogy gyorsabb.

Kerlon:
Én elolvastam amit írtál, értelmeztem és megnéztem a linket. Te megtetted ezt fordítva? :lol: A túlértékelést pedig arra értem, hogy nem egy ember képzeli el a jövő évi csapatba alapemberként. Bal támadóba amúgy nem tudom, mit tudna hozni, ugye bal lábas, így a befelé húzás, és lövés eléggé kizárva, marad a beadogatás, amire jó is lehet (ezt csinálta az Espanyolban is nagyon jól), kérdés, hogy az kellene, hogy a játékunk legyen (mondjuk, ha jön Kane... :mrgreen: ).

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4802
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2018. január 26., péntek 17:13

Jo akkor van egy jo sebessege (amit egyebkent csak ures teruleten tud kamatoztatni, vedoket megverni nem tud vele szembol), plusz havonta egy jo lovese. Ennyi eleg ahhoz hogy o legyen a feltorekvo tehetsegunk akibe belenyomjuk a jatekperceket?

poronty
Hozzászólások: 2712
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: poronty » 2018. január 26., péntek 17:07

Ne kúrjatok már fel. https://www.youtube.com/watch?v=XCOQyUP_U74&t=302s itten egy videó. Az a nagy elfutása 1:00 körül kezdődik és lófing a tempó, a végén be is érik. Ez hol van Bale tempójától? 4:10-nél is, ilyen noname védőt nem tud lefutni. Technikailag képzett, ez igaz. Van egy remek bal lába, ez is igaz. DE! A sebessége átlagos, a cselei 90%-a visszafelé, üres területre törénnek, pont azért, mert nem elég gyors ahhoz, hogy átmenjen valakin direktbe. Emellet egy ilyen űbertehetséges 22 éves hülyegyerek, nem teheti meg, hogy egy Real Madridban flegmán sétálgasson a meccseken. Neki hajtani kellene, mint LV-nek. Menni és a hátára venni a csapatot, erre láttuk mit tett le a Leganes ellen is.
Bazdmeg 80 métert fut labdavezetéssel és senki nem éri utól és még be is lövi te meg úgy csinálsz, mintha egy helybe futna. A no name gyerek meg kétszer húzta vissza (azt nem is értem miért fontos, hogy vki noname, mintha attól nem lehetne éppenséggel gyors valaki) mert Asensio gyorsabb nála.

https://www.youtube.com/watch?v=wAe0E-3OPa4

Itt van Béla korábbi gólja, ami pont ugyanolyan...saját 20-asról labdavezetéssel végigmegy, ahol egy utolsó embert megkellett kerülnie, aztán Béla sarkát is ott taposta a gyerek mikor elrúgja a kapus mellett. És én nem azt a akarom mondani ezzel, hogy Asensio olyan gyors, mint Bale, de könyörgöm, van bőven lendület a gyerekben.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Emery------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 16:57

Mi az, hogy túl van értékelve? Én még sehol nem olvastam, hogy mekkora világklasszis vagy valami. Mindenki többet vár tőle és egyelőre csalódás, amit az elmúlt hónapokban mutat. Nem mintha az egész csapat nem lenne az. Arról nem is beszélve, hogy nevetséges 15-20 percekkel nem is lehetne mit kezdeni meg 1 havonta játszott a kupában. Nevetségesen van menedzselve az egész keret.

A hozzáállása meg tényleg nem jó, de én kb egyik játékoson se látom azt, hogy megszakadna. Vagyis Varane és Nacho hátul többnyire megszakad, mert nem tudnak mit csinálni. De a fél csapat lötyög és kocogva közlekedik. Ez nem menti fel Marcot, de kb. most mintha az egyik fő bánbakról írnátok.
Itt is látszik, hogy full átlag a sebessége:
https://www.youtube.com/watch?v=IqG_SvYWdBQ
https://www.youtube.com/watch?v=-yS6r_-1Vc8

Szerintem meg simán baltámadóban kéne játszania, mint régen CR-nek, mert azért ő elég gólerős és pont az kellene előre is. Legalábbis én megpróbálnám huzamosabb ideig.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. január 26., péntek 16:55

Legyen kétlábas, legyen sprinter állat, én megértem az itteni igényeket csak álom kategória. Miénk, fiatal, tehetséges én csak annyit mondok. jameshez kár hasonlítani, mert ő számomra úgy mozgott mint egy krumpliszsák kb. Mindenki szídta mikor játszott most meg ő az egyik etalon? :mrgreen: szóval kinek mi

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. január 26., péntek 16:44

Ne kúrjatok már fel. https://www.youtube.com/watch?v=XCOQyUP_U74&t=302s itten egy videó. Az a nagy elfutása 1:00 körül kezdődik és lófing a tempó, a végén be is érik. Ez hol van Bale tempójától? 4:10-nél is, ilyen noname védőt nem tud lefutni. Technikailag képzett, ez igaz. Van egy remek bal lába, ez is igaz. DE! A sebessége átlagos, a cselei 90%-a visszafelé, üres területre törénnek, pont azért, mert nem elég gyors ahhoz, hogy átmenjen valakin direktbe. Emellet egy ilyen űbertehetséges 22 éves hülyegyerek, nem teheti meg, hogy egy Real Madridban flegmán sétálgasson a meccseken. Neki hajtani kellene, mint LV-nek. Menni és a hátára venni a csapatot, erre láttuk mit tett le a Leganes ellen is.

Jamessal való összevetést pedig nemrég leírta valaki: a kolumbiainak sokkal jobb a bal lába, jobb a szeme és jobb az akarata is. Nálunk minden meccsen, mikor szóhoz jutott, tekert, mint a tengeri malac a ketrecben, akart, hajtott, veszélyes volt, pontokat hozott. Azóta a bajoroknál is megy, csinálja a dolgát, hozza az eredményeket. Nem. Nem sírom vissza, de bőven jobb játékosnak tartom. Asensio fejlődhet még, lehet top játékos, de bőven túl van értékelve jelenleg. A hozzáállása meg...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 16:22

ok :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 26., péntek 16:18

A Juventus és a Bayern ellen akkor jött be amikor már könnyű volt villogni, mert az ellenfél elfogyott fizikálisan. Sőt, a Bayern ellen úgy szerezte a gólját, hogy a sérült, mozogni nehezen bíró Hummelst kellett megvernie. Azok csalóka meccsek voltak.

Hogy gyors-e?
Pont az a poén az ő sztárolásában, védésében, hogy az a fajta stílus ami itt a legnegatívabb jelző, terület kell neki, akkor van sebessége. Nem lenne vészes, hogy nem tud 1v1ezni, de más párharc típusban sem jó. Elmozgás, irányváltás, lefordulás, mindben maximum átlagos.

Atleticoban eltudnám képzelni a távozni készülő Griezman helyén. Itt nincs helye a kezdőben. Esetleg, ha nem tanul be egy új posztot. Talán meglehetne próbálni balhátvédként.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 15:55

Szerintem is bőven lehet ő topp játékos, de normálisan kellene játszatni első körben. Gyorsnak meg tényleg nem tűnik gyorsnak, aztán közben vágott le pár sprintet, amit a primeBale is megirigyelhetne.

Meg mindenféle nímand nem lő gólt a Bayernnek, Juventusnak, Barcelonának. Ráadásul a fele nem is csak jól eltalált lövés volt.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. január 26., péntek 15:43

hogyne lenne dinamikája és rohadt technikás is egyben, mindenki szar most és haragszunk mindenkire, de benne van az x szerintem kár lenne leírni

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 26., péntek 15:26

Akkor nézz vissza pár olyan meccset, amikor mindenki a ketdőbe követelte és ne csak a mostaniakból ítéld meg, mert akkor Marcelot is el lehetne adni, közbe meg az az igazság, hogy az utóbbi évek legjobb bhv-je. Asensio-ban sok van. Lehet nem fog kijönni belőle, de minden megvan benne, hogy ha nem is stabil kezdő, de sokszor nyerő emberünk legyen. Ezt a "Jame-szel nem lehet össze hasonlítani" meg remélem a posztjukra írtad és nem a képességeikre. :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. január 26., péntek 15:19

M1Ö írta:Mert olyan szinten mélyen van, hogy az valami durva. De aki azt mondja, hogy nem jobb Jamesnál mezőnyben az nézzen sakkot. Elnézést a nagy pofáért, nem neked szól, csak már unalmas, hogy Isco is pl le van hordva, hogy hát ő csak forog... Hogy lehet Asensiora azt mondani, hogy csak annyi a gyerek, hogy párszor eksült a lába, amúgy nem volt még jó meccse sem? Hogy nem lehet látni, hogy már csak a dinamikája miatt is jó 1vs1- re, hogy tenni-venni is tudja és még esze is van a focihoz, nézzétek vissza a gólpasszait. De nem, ő is csak egy beképzelt Jesé 2.0. Sőt, még Jesénél is gyengébb...
Dinamikája nincsen neki. Sem nem gyors, sem nem robbanékony, olyan átlagos. Én nem emlékszem tőle olyan megmozdulásra, hogy egy az egyben nekimegy valakinek és megveri, kicselezi, megfutja. Emellett 22 évesen lötyög a pályán és a legjobb megoldása a hátvédeknek visszagurítani a labdát. Nem hajt, nem teper, csak arra ügyel, hogy nagy hibát ne csináljon. LV simán lefocizza, Jamessel meg össze sem lehet hasonlítani. Tőle nagyon messze van. Isco más kávéház. Őt nem kell ide keverni, ahogyan a sakkot sem.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2018. január 26., péntek 14:19

Mert olyan szinten mélyen van, hogy az valami durva. De aki azt mondja, hogy nem jobb Jamesnál mezőnyben az nézzen sakkot. Elnézést a nagy pofáért, nem neked szól, csak már unalmas, hogy Isco is pl le van hordva, hogy hát ő csak forog... Hogy lehet Asensiora azt mondani, hogy csak annyi a gyerek, hogy párszor eksült a lába, amúgy nem volt még jó meccse sem? Hogy nem lehet látni, hogy már csak a dinamikája miatt is jó 1vs1- re, hogy tenni-venni is tudja és még esze is van a focihoz, nézzétek vissza a gólpasszait. De nem, ő is csak egy beképzelt Jesé 2.0. Sőt, még Jesénél is gyengébb...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. január 26., péntek 14:11

M1Ö írta:Asensio is megér egy misét nanapság, de nem lehet összehasonlítani kettőjüket. Mondjuk nekem az is furcsa, hogy sokan csak annyit látnak benne, hogy lőtt pár nagy gólt, amúgy meg mindenben gyengébb Jamesnél, csak valamennyivel gyorsabb. :)
LV topictól.

Hát, egyet tudok érteni azokkal is akik ezt állítják. Semmit sem mutat a kombinatív játékból Asensio manapság, meg sem tudom mondani mikor láttam tőle utólag szép megoldást mezőnyben. Pedig nem nagy kunszt, a lesajnált Benzema a kórházból visszatérve rögtön megcsinálja Iscoval, Modriccal, Kroosal, Marceloval, Cristianoval...
Vagy a cselek, 22 éves a pali, védővel szemben a legjobb megoldása a beadási kísérlet.Ami elakad az első lábban, de ha egy lába van a földön az ellenfélnek akkor abban. Rossz nézni, Angliában is különb szélsők vannak. Ezt nem is venném a formán kívüliséggel egy kalap alá, hiszen ha egy játékos képes megverni a védőt, akkor mindig megveri, de legalább megpróbálja. Mivel meg se próbálja, egyértelmű hogy képtelen rá.
Komplex játékos lehetne, van miben fejlődnie, illetve jobban ki kéne aknázni a jelenlegi erősségeit, de ő szeptemberben szerintem elhitte, onnan pedig nagyon nehéz vissza.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 25., csütörtök 20:57

Szerintem az is túlzó ahogy anno fel volt fújva, meg most is ahogy le van húzva.

Rúgott ő hatalmas gólokat, fontosakat, nagy csapatok ellen is. A fejlődési íve megtört, nagy lett az arc is, de a csapat helyzete sem kedvez neki. Jövőre valszeg eldől majd, hogy lesz e itt helye, milyen minőségben, vagy jesézik egyet és Remy pincéjében végzi kikötözve.
Nem illik.

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Marco Asensio - 20

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2018. január 25., csütörtök 20:47

BlancoMark írta:Nem az idei forma alapjan. Engem szemely szerint sosem gyozott meg. Milyen kiemelkedo kepessege van a lovokejet leszamitva?
De legalabb annyiszor kirugna a pipat mint James, nem szokoevente es osztogatna a jobbnal jobb labdakat, ha mar a kombinativ jatek borzaszto messze all tole, de nem. Meg James szintjere sem fog eljutni soha. Szerintem.
Engem sem győzött soha. Mikor úgymond jobban ment neki a játék akkor is inkább a lövései jöttek be. Gyorsnak gyors, de nem kiemelkedően. Cselezni nem tud, senkit nem ver meg 1v1ben. Jobb lábát csak támaszkodásra használja, fejelni még életemben nem láttam és a védekezéshez sem tud semmit hozzá tenni. Érdekes, hogy Jamest szidták itt sokan, de a sebességen kívül szinte a felsoroltak mindegyikében jobb, mint Asensio.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 25 regisztrált és 0 vendég