Vinícius Junior - 7

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.

Eladnád a nyáron?

A szavazás 2024. február 17., szombat 10:28-kor befejeződött.

Igen
44
47%
Nem
50
53%
 
Szavazatok száma: 94

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 19., vasárnap 13:23

Halfkey írta:
golrick írta: Mondjuk a meccsnek nem volt olyan jelenete ahol neki ziccere volt, de nem lőtte el és csak húzogatta.
Ez megint az lesz, hogy egy kis gólszerzési esélyű játékhelyzetet gondolsz nagynak.
Erre nemtudok mit mondani, nem ugyanazt a meccset néztük akkor. 2 percnél:

https://m.youtube.com/watch?v=PlOWLnPHtiQ

Azt meg főleg hogy mi ez a megintezés, lehet mással beszélgettél és összekeversz valakivel, de nem értem milyen én hszemre utalnál vissza.
nehez vitazni vkivel, aki a teletexten frissitget percenkent 2023-ban is....
sztem hagyd rá :coffee:
aki full alternativ buborekban él, azzal nem lehet mit kezdeni.
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 19., vasárnap 13:21

golrick írta:
Halfkey írta: Viszont ami nem lövés, azt nem veszi figyelembe. Pl Vininek az a ziccere, ahol rá se lőtte csak húzogatni próbálta, az nincs benne.
Mondjuk a meccsnek nem volt olyan jelenete ahol neki ziccere volt, de nem lőtte el és csak húzogatta.
Ez megint az lesz, hogy egy kis gólszerzési esélyű játékhelyzetet gondolsz nagynak.
Erre nemtudok mit mondani, nem ugyanazt a meccset néztük akkor. 2 percnél:

https://m.youtube.com/watch?v=PlOWLnPHtiQ

Azt meg főleg hogy mi ez a megintezés, lehet mással beszélgettél és összekeversz valakivel, de nem értem milyen én hszemre utalnál vissza.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2023. február 19., vasárnap 13:12

Dupla D írta:
Halfkey írta:

Ez egyébként nem igaz, több xg modellező cég van, és a legtöbb modern figyelembe veszi mind a kapus, mind a védő pozícióját is.

Viszont ami nem lövés, azt nem veszi figyelembe. Pl Vininek az a ziccere, ahol rá se lőtte csak húzogatni próbálta, az nincs benne.
Igen, valóban. Ezt az xG-t folyamatosan fejlesztik és bővítik adatokkal. Én még ott leragadtam, amikor pár évvel ezelőtt nem nézett olyanokat, hogy mennyire volt szorongatva a lövés pillanatában a játékos.
Hát nem tudom, de nekem ezek a statok szépek, de sok hasznuk nincs. Pl meccs közben jönnek ezek a Microsoft gólvalószinüség számok, 1v1 be van a kapussal aztan kiadja, h 7% :lol:
golrick írta: Jó, hát biztos jobb az alternatív heheverzum, ahol Reyesek, Zakariák a nagy játékosok, Rüdigerek a klasszisvédők, mint a valóság és annak a statjai :lol:
Ha láttad volna játszani biztos nem írnál ekkora blődséget.

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 19., vasárnap 13:12

Halfkey írta: Viszont ami nem lövés, azt nem veszi figyelembe. Pl Vininek az a ziccere, ahol rá se lőtte csak húzogatni próbálta, az nincs benne.
Mondjuk a meccsnek nem volt olyan jelenete ahol neki ziccere volt, de nem lőtte el és csak húzogatta.
Ez megint az lesz, hogy egy kis gólszerzési esélyű játékhelyzetet gondolsz nagynak.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. február 19., vasárnap 13:04

Halfkey írta:
Azt nem nézi, hogy 1-1-ben volt-e a kapussal, üres kapura kellett volna lőni vagy előtt volt 5 védő.
Ez egyébként nem igaz, több xg modellező cég van, és a legtöbb modern figyelembe veszi mind a kapus, mind a védő pozícióját is.

Viszont ami nem lövés, azt nem veszi figyelembe. Pl Vininek az a ziccere, ahol rá se lőtte csak húzogatni próbálta, az nincs benne.
Igen, valóban. Ezt az xG-t folyamatosan fejlesztik és bővítik adatokkal. Én még ott leragadtam, amikor pár évvel ezelőtt nem nézett olyanokat, hogy mennyire volt szorongatva a lövés pillanatában a játékos.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 19., vasárnap 12:56

Azt nem nézi, hogy 1-1-ben volt-e a kapussal, üres kapura kellett volna lőni vagy előtt volt 5 védő.
Ez egyébként nem igaz, több xg modellező cég van, és a legtöbb modern figyelembe veszi mind a kapus, mind a védő pozícióját is.

Viszont ami nem lövés, azt nem veszi figyelembe. Pl Vininek az a ziccere, ahol rá se lőtte csak húzogatni próbálta, az nincs benne.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. február 19., vasárnap 12:47

golrick írta: Minden apró vagy kisebb lehetőséget ziccernek gondoltok, így jöhet ki
Az xG csak azt nézi, hogy az adott helyről történő lövés esetén mekkora eséllyel lesz gól. Azt nem nézi, hogy 1-1-ben volt-e a kapussal, üres kapura kellett volna lőni vagy előtt volt 5 védő.

Szóval tegnap Vininek volt 3 helyzete 1v1-ben a kapussal. Lehet kijött, hogy 1 gólt kellett volna tegnap lőnie az xG alapján. Pedig ezek könnyebb helyzetek voltak, mintha lett volna előtte védő.

Ettől függetlenül továbbra is tartom, amit korábban írtam. Nincs normális támadójátékunk jelenleg nélküle.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 19., vasárnap 12:32

Minden apró vagy kisebb lehetőséget ziccernek gondoltok, így jöhet ki
hehetheoriginal írta: menj már innen a szar statjaiddal ember :lol:
gondolom teletexten nézed a meccseket is
Jó, hát biztos jobb az alternatív heheverzum, ahol Reyesek, Zakariák a nagy játékosok, Rüdigerek a klasszisvédők, mint a valóság és annak a statjai :lol:

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5293
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. február 19., vasárnap 12:29

golrick írta: Közben a valóság a bajnokságban, kupában és bl-ben

Vinicius 12.8 várható gólra rúgott 13-at
Rodrygo 10.8 várható gólra rúgott 9-et
ezt sehogy sem tudom elhinni. vagyis csak úgy jön ki a matek ha ilyen lehetetlen helyzetekből viszont gólt lő
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 19., vasárnap 12:28

menj már innen a szar statjaiddal ember :lol:
gondolom teletexten nézed a meccseket is
thereisonly1ronaldo

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 19., vasárnap 12:23

Közben a valóság a bajnokságban, kupában és bl-ben

Vinicius 12.8 várható gólra rúgott 13-at
Rodrygo 10.8 várható gólra rúgott 9-et

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8251
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 19., vasárnap 12:16

golrick írta:
hehetheoriginal írta: Egy 90es, 2000es evekben pl mar reg letettuk volna a penzt egy joaquinert, vicenteert, vagy reyesert pl, hogy ezt az agymenest elfelejtsuk
Azért az komoly amikor annyira a húgyszagú nosztalgiában élsz, hogy Asensio kaliberű emberekbe képzeled bele, milyen jók voltak :lol:
Juj, kieg a szemem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 19., vasárnap 12:15

A foci több mint amire most felhúzzátok az összehasonlítást.

Sokszor a csapat előrébb tartana egy jó passzal, mint azzal amit csinál és vagy bejön vagy nem.

Pláne úgy hogy képes zseniális passzokra, de az egyenieskedes jelenleg előrébb tart nála.
Tegnap belefért, múltkor pontokat veszítettünk amiatt hogy nem tud jó döntést hozni.

Ha fejben tiptop lenne, akkor megtalalna az egyensúlyt, és akkor nincs mirol beszélni. Hibázni akkor is hibázna, de nem ennyit.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 19., vasárnap 12:14

Realista24 írta:
Halfkey írta:

Rodrygo is tud ilyet, de ő 3 meccsenként egyszer, Vini meg meccsenként 3x. Amekkora a különbség helyzetkihasználásban, a megteremtésben is - ez szerintem el kell ismerni.
Elismerem, csak nem elég hatékony. És nem azért mert nincs szerencséje, hanem mert iq light.
Ez valszeg mindenki számára egyértelmű aki nincs épp pihenőre téve :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11339
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 19., vasárnap 12:13

golrick írta:
hehetheoriginal írta: Egy 90es, 2000es evekben pl mar reg letettuk volna a penzt egy joaquinert, vicenteert, vagy reyesert pl, hogy ezt az agymenest elfelejtsuk
Azért az komoly amikor annyira a húgyszagú nosztalgiában élsz, hogy Asensio kaliberű emberekbe képzeled bele, milyen jók voltak :lol:
az derék. értesz a futballhoz. :coffee:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2023. február 19., vasárnap 12:07

Realista24 írta: Nem egy Rodrygo gol született abból hogy megvert két védőt
Igen, de nem bont vedelmet meccsenkent 3x.
Marpedig szerintem nekunk amilyen statikus, kiszamithato az egesz jatekunk ez kell. Egyedul o benne van a varatlan benzeman kivul.

Na mindegy kiszalltam ebbol a "vitabol" de rodrygo amilyen szimpatikus, es jo a hozzallasa szerintem annyira sulytalan es keves fizikailag a top top csapatok ellen. 9eskent karim helyen is elnyomjak, eltunik sokszor fel orakra.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 19., vasárnap 12:06

Halfkey írta:
Realista24 írta:

Nem egy Rodrygo gol született abból hogy megvert két védőt.

Vini látványosabb, Rodrygo viszont hatékonyabb sokszor.
Rodrygo is tud ilyet, de ő 3 meccsenként egyszer, Vini meg meccsenként 3x. Amekkora a különbség helyzetkihasználásban, a megteremtésben is - ez szerintem el kell ismerni.
Elismerem, csak nem elég hatékony. És nem azért mert nincs szerencséje, hanem mert iq light.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 19., vasárnap 11:57

Realista24 írta:
Galacticos írta:
Es meg tud verni felallt vedelem ellen 2-3 vedot? Nem. Mert vininek folyamatosan ezzel kell szembenezni mert a masik oldalunk nem letezik.
De megnezhetnenk azt is hogy vini a jobbon, ugyis szeret a vonal fele huzni, a beadasai azert jobbak mint a lovesei de veletlenul sem lesz semmi ilyesmi varialas.
Nem egy Rodrygo gol született abból hogy megvert két védőt.

Vini látványosabb, Rodrygo viszont hatékonyabb sokszor.
Rodrygo is tud ilyet, de ő 3 meccsenként egyszer, Vini meg meccsenként 3x. Amekkora a különbség helyzetkihasználásban, a megteremtésben is - ez szerintem el kell ismerni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 19., vasárnap 11:54

Galacticos írta:
wZoLee7 írta: Nem értem mire alapozva jelented ki ezt ennyire biztosra. Jobb összjátékban Rodrygo? Igen. Baloldalon jó meccseket hozott? Igen. Jobb a kapu előtt? Igen. Mentalitása is jobb, vagy törvényszerű, hogy aki a balszélső azt a védők jobban faragják?
Es meg tud verni felallt vedelem ellen 2-3 vedot? Nem. Mert vininek folyamatosan ezzel kell szembenezni mert a masik oldalunk nem letezik.
De megnezhetnenk azt is hogy vini a jobbon, ugyis szeret a vonal fele huzni, a beadasai azert jobbak mint a lovesei de veletlenul sem lesz semmi ilyesmi varialas.
Nem egy Rodrygo gol született abból hogy megvert két védőt.

Vini látványosabb, Rodrygo viszont hatékonyabb sokszor.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13112
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Vinícius Junior - 20

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. február 19., vasárnap 11:54

Galacticos írta:
wZoLee7 írta: Nem értem mire alapozva jelented ki ezt ennyire biztosra. Jobb összjátékban Rodrygo? Igen. Baloldalon jó meccseket hozott? Igen. Jobb a kapu előtt? Igen. Mentalitása is jobb, vagy törvényszerű, hogy aki a balszélső azt a védők jobban faragják?
Es meg tud verni felallt vedelem ellen 2-3 vedot? Nem. Mert vininek folyamatosan ezzel kell szembenezni mert a masik oldalunk nem letezik.
De megnezhetnenk azt is hogy vini a jobbon, ugyis szeret a vonal fele huzni, a beadasai azert jobbak mint a lovesei de veletlenul sem lesz semmi ilyesmi varialas.
Megtud igen, nem egyszer elő is fordult már.
Én is megnézném Vini mit csinálna jobb oldalon, de a személyiségén és mentalitásán nem változtat a pozíciója, ha csak nem a padon van az a poszt. Tud gól lőni, amikor a focival foglalkozik és fejben rendben van, mint az előző évben. A baj az, hogy nála 2-3 elborult évre jut egy jó.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 19 regisztrált és 0 vendég