Vinícius Junior - 7

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.

Eladnád a nyáron?

A szavazás 2024. február 17., szombat 10:28-kor befejeződött.

Igen
44
47%
Nem
50
53%
 
Szavazatok száma: 94

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 11:32

Pont igy képzelted nyilvan, azert irtal tok mast :lol: :fpalm:

Ugyanarrol beszelek, mint amit halfi irt.
Akkor mi a faszt vitatkozol? :lol:
Gvardiola minden opciot szamitasba vesz es vegletekig begyakoroltat, mikor mit kell csinalni.
Debruyne meg ordít, hogy te fasz en jatszom, en jobban latom belulrol kussoljmar.

Nem tudom ancelotti mit csinal, mindegy, hogy mit mondanak a jatekosok, nem vagyok ott az edzeseken.
En csak azt latom, hogy a támadójátékunk full begyakorolt sablon felepitett elemekbol all, ezert vagyunk kiszamithatoak es verhetoek evek ota pl a bajnoksagban.

Ugyanazokat a köröket futjuk, de szemelyeskedesen kivul te meg semmi szakmát vagy fodballt nem irtal, sak kopkodod amit a masik ir, ervek, magyarazat nelkul.
Basszalakki
thereisonly1ronaldo

mero
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2023. szeptember 17., vasárnap 6:47

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: mero » 2023. szeptember 30., szombat 11:17

Halfkey írta:

A sablonok nem ilyenek (miro kedvéért mondom hogy nem én ültem az öltözőben, csak az All or Nothingon keresztül volt szerencsém hallgatni Pep mestert meg lego fejű kis padavanját, nem személyesen), hanem ott a tábla, és rajzolgatják nekik hogy ha ezt meg ezt a pozíciót látod megtörténni a pályán, akkor ott felszabadul egy passzsáv, azt keresd. Józsi, te meg ilyenkor ide fussál hogy felszabaduljon hely. Ha viszont kivált rád a DM, akkor meg azt jelenti hogy inkább oda kell futnod. Stb.
Ez így van, végre valaki :agree:

Sorry a dupla miatt, az előbbi kommentemről lemaradt ez

mero
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2023. szeptember 17., vasárnap 6:47

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: mero » 2023. szeptember 30., szombat 10:55

Ezt éppen így képzeltem. Néha beletekersz valamelyik régi kedveced egy-két jó meccsébe a youtube mellé, és ennyi, régen minden jobb vót.
hehetheoriginal írta: pato-ganso-neymar-lucasmoura meccsen az usa ellen is ott voltam, aztan ott lett vege, hogy patot nem vittek ki egy vb-re se...meg dunga lett az edzo
Pato, Ganso, Lucas Moura :lol:
Mondom én hogy nem a youtube skills videókon kellene lógni ahol minden bejön a játékosoknak
És akkor Vinicius es Rodrygo a korlátoltak és a nem Real szintűek :agree:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 10:36

mero írta:
hehetheoriginal írta:
Nyilvan tisztaban vagy vele, hany teljes madrid, inter es brazilia meccs van elrakva nekem a 90es evektol kezdve, es csak a jutub letezik a vilagon, azert irsz ilyen okos dolgokat :coffee:
Szerintem egy erős blöff a részedről, hogy olyan sok meccset néztél régről. Láttad akkor azt a kevés válogatott és
nemzetközi klubfocit amit adott a Tv, meg beletekertél néhány felvételbe.
Ujabb fail pucika. Lassan mar nincs hely az arcodon :lol: :kalapos:
Tudod van internet.
Elerhetoek retro meccsek, spanyol, orosz mittudomenmilyen forumokrol, (mar reg nem foglalkoztam vele, gondolom nagy reszuk megszunt,pl rojadirecta.es, valakinek megvan, feltolti, leszedem,pihen a külső vinyon, mikor felbasz ez a sok mai nyomorult szerencsetlen, akkor megnezek 1-2 meccset, viszem magammal a kriptaba. pl egy brazilia-barcelona 100 eves a tobbmintegyklub barimeccs, vagy inter bajnokik, uefa kupa meccsek mikor ronaldo ott jatszott (mikor maskor bazmeg :coffee: ) vagy minden brazilia baratsagos, konfod.kupa, vb, tournoi de france, stb meccs 95tol kezdve egeszen mig el nem baszodott az egesz futballjuk, 2007-8 utan mar erosen szivtam a fogam, de még az elso pato-ganso-neymar-lucasmoura meccsen az usa ellen is ott voltam, aztan ott lett vege, hogy patot nem vittek ki egy vb-re se...meg dunga lett az edzo

Szoval de.
Kepben vagyok, de meg a 90es evek eleji sztarmilanjaval vagy a 80as evek napolijaval is, mert tudod ezeket a meccseket is a sok masik mellett be lehet szerezni, nem kell hozza elni es eloben nezni a tv-ben geci 2023-ban :lol:
Eleve 2023ban ki nez meg tevet :lol:

Es pont ezek alapjan mondom es tartom magam, hogy alltime no1 ronaldo, no2 maradona, mindenki mas hatul csattog.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. szeptember 30., szombat 10:06

mero írta:
hehetheoriginal írta:
Nyilvan tisztaban vagy vele, hany teljes madrid, inter es brazilia meccs van elrakva nekem a 90es evektol kezdve, es csak a jutub letezik a vilagon, azert irsz ilyen okos dolgokat :coffee:
Szerintem egy erős blöff a részedről, hogy olyan sok meccset néztél régről. Láttad akkor azt a kevés válogatott és
nemzetközi klubfocit amit adott a Tv, meg beletekertél néhány felvételbe.
Ha eg blöff akkor 15 éve tart nala :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

mero
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2023. szeptember 17., vasárnap 6:47

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: mero » 2023. szeptember 30., szombat 10:05

hehetheoriginal írta:
mero írta: Vagy nem volt jobb a régi foci, sőt jelentősen élvezhetetlenebb a mai meccsekhez képest. Csak a nosztalgia szépíti meg az emlékeket, mint renegteg más embernél. Plusz az összevagdosott videókon a régi focistákról csak a sikeres megmozdulások vannak bevágva.
Nyilvan tisztaban vagy vele, hany teljes madrid, inter es brazilia meccs van elrakva nekem a 90es evektol kezdve, es csak a jutub letezik a vilagon, azert irsz ilyen okos dolgokat :coffee:
Szerintem egy erős blöff a részedről, hogy olyan sok meccset néztél régről. Láttad akkor azt a kevés válogatott és
nemzetközi klubfocit amit adott a Tv, meg beletekertél néhány felvételbe.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 30., szombat 9:54

allandoan minden tamadas abbol all, hogy sok oldalpassz utan kiforgatjuk teljesen szelre, ha van binicius akkor rafut a ladbaval a vedore, aztan altalaban elveszti, vagy jon valami befüfölt szar beadas
Igen, pont erre gondolok, ez a legtöbb csapatnál akkor jön elő mikor nincs semmi ötlet, nem azért mert ez van nyomatva. A sokat szidott ‘újhullámosoknál’ pl ugye nem is szokott ez lenni :)

A sablonok nem ilyenek (miro kedvéért mondom hogy nem én ültem az öltözőben, csak az All or Nothingon keresztül volt szerencsém hallgatni Pep mestert meg lego fejű kis padavanját, nem személyesen), hanem ott a tábla, és rajzolgatják nekik hogy ha ezt meg ezt a pozíciót látod megtörténni a pályán, akkor ott felszabadul egy passzsáv, azt keresd. Józsi, te meg ilyenkor ide fussál hogy felszabaduljon hely. Ha viszont kivált rád a DM, akkor meg azt jelenti hogy inkább oda kell futnod. Stb.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 9:54

mero írta:
hehetheoriginal írta: Ha meg halfinak van igaza, es tenyleg emiatt szar az egesz, csak bizonyitja, hogy mennyire szar manapsag a jatekosok minosege, hogy nincsenek kb onallo gondolataik, ha nincsenek egy sablon rendszerbe berakva, akkor megszunik a futballtudomany.
Aztan kiderul, hogy regen lehet nem futottak 15 km-t megallas nelkul, de focizni kisse jobban tudtak....
Vagy nem volt jobb a régi foci, sőt jelentősen élvezhetetlenebb a mai meccsekhez képest. Csak a nosztalgia szépíti meg az emlékeket, mint renegteg más embernél. Plusz az összevagdosott videókon a régi focistákról csak a sikeres megmozdulások vannak bevágva.
Nyilvan tisztaban vagy vele, hany teljes madrid, inter es brazilia meccs van elrakva nekem a 90es evektol kezdve, es csak a jutub letezik a vilagon, azert irsz ilyen okos dolgokat :coffee:
thereisonly1ronaldo

mero
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2023. szeptember 17., vasárnap 6:47

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: mero » 2023. szeptember 30., szombat 9:51

hehetheoriginal írta: Ha meg halfinak van igaza, es tenyleg emiatt szar az egesz, csak bizonyitja, hogy mennyire szar manapsag a jatekosok minosege, hogy nincsenek kb onallo gondolataik, ha nincsenek egy sablon rendszerbe berakva, akkor megszunik a futballtudomany.
Aztan kiderul, hogy regen lehet nem futottak 15 km-t megallas nelkul, de focizni kisse jobban tudtak....
Vagy nem volt jobb a régi foci, sőt jelentősen élvezhetetlenebb a mai meccsekhez képest. Csak a nosztalgia szépíti meg az emlékeket, mint renegteg más embernél. Plusz az összevagdosott videókon a régi focistákról csak a sikeres megmozdulások vannak bevágva.

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2023. szeptember 30., szombat 9:49

Hehe a futball boomer nyuggere. Jo hogy nem kapálni küldött az összeset. :lol:








amúgy legtöbbször igaza van
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 9:44

Ha meg halfinak van igaza, es tenyleg emiatt szar az egesz, csak bizonyitja, hogy mennyire szar manapsag a jatekosok minosege, hogy nincsenek kb onallo gondolataik, ha nincsenek egy sablon rendszerbe berakva, akkor megszunik a futballtudomany.
Aztan kiderul, hogy regen lehet nem futottak 15 km-t megallas nelkul, de focizni kisse jobban tudtak....
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 9:38

Halfkey írta: 4 napos interjú:
De ez elhangzott már többször is játékosoktól is. Off the ball vannak instrukciók, védekezésben vannak, de támadásban nincsenek.

Spoiler alert: ezért van sokszor a fene nagy tanácstalanság.
Egy dolog mit mondanak, mi az utasitas, ezt nem erti gatyesz se sztem, masik kerdes a jatek kepe, hogy egyenileg szarok a jatekosok, nincs szuk elit tamadonk, es allandoan minden tamadas abbol all, hogy sok oldalpassz utan kiforgatjuk teljesen szelre, ha van binicius akkor rafut a ladbaval a vedore, aztan altalaban elveszti, vagy jon valami befüfölt szar beadas, amit konnyen megoldanak a vedelmek.
Ez full betanitott balegyakoroltatott pozicios focinak nez ki, mindegy ki mit mond vagy szeretne.

Neha van 1-1 szerencses lepattano labda, amiket beli jokor jo helyen jarva berugdos, de ezek ad hoc dolgok.

Rosszul latom?
thereisonly1ronaldo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 9:35

De ha ilyen kibaszott okosabb vagy mindenkinel, ird mar le részletesen nekem te mit latsz, milyen a madrid jateka?
Tenlyeg erdekel, lehet en nezem szarul es nem latok a konnyektol, ami nezhetetlen fos miatt szökik a szemembe


Szerk.: Hugeci szombat :lol: :lol:
Nem ittam, csak tegnap mar hetvegeztem es lofaszt se dolgoztam, azt hittem ma vasarnap van :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. szeptember 30., szombat 9:35

4 napos interjú:
De ez elhangzott már többször is játékosoktól is. Off the ball vannak instrukciók, védekezésben vannak, de támadásban nincsenek.

Spoiler alert: ezért van sokszor a fene nagy tanácstalanság.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7304
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. szeptember 30., szombat 9:33

Csak egy helyen helyesbíteném ki prof hehét, szombat van bittedánke. Tegnap se ittál gondolom :D
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 9:24

Ha azt mondod, hogy a madrid jateka nem a betanitott vegletekig gyakorolt sablonmozgasokbol all, akkor tobbet sztem ne gyere. (Nem ugy, de hasonlobban, mint gvardiolanal, sokkal tavolabb a szabad jatektol)
Mar idegbe vagy.
Aztan napsuteses madarcsicsergos vasarnap van közbe, de udvari bolond modra mar itt zakatolsz meg ertetlenkedsz.
A masodik mondatod meg a teljes masodik bekezdesed meg kb ertelmetlen, legalabb fogalmazz vilagosan, vagy probald megérteni, amit irt a masik.
thereisonly1ronaldo

mero
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2023. szeptember 17., vasárnap 6:47

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: mero » 2023. szeptember 30., szombat 8:51

De te megint miről beszélsz? Ancelottinál milyen rövid passzos foci van, ahol a labda gyorsabb, mint a játék? Hogy sikerült Ancelottit Guardiola mellé tenni? :lol:
Te most ezt vezeted le abból, hogy a kiscsapatok átadják a labdát a Realnak, mint azt ahogy legtöbbször teszik a nagycsapatok ellen?

Össze-vissza írkálsz edzőkről mindeféle zagyvaságot, mert neked bekattant a nosztalgia miatt, meg mert youtubeot nézel régi focistákról, hogy manapság nincsenek jó focisták.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. szeptember 30., szombat 7:34

mero írta:
hehetheoriginal írta: Sztem nálad a fail :kalapos:

En tok mashogy latom, es nagyjabol minden meccsunket nezem. Nyilvan nem annyira kotottek a posztok es a jatekok, mint gvardiolanal, de a tamadasepites az full betanult sablon, evek ota semmi extraval es valtozassal, emiatt is lettunk kiszamithatoak, emiatt is szenvedunk minden egyes kurva csapat ellen, es emiatt szerzunk keves golt, keves kialakitott helyzettel
Nálad nagyon feltűnő, hogy összekevered a dolgokat.
Ha nincs szervezett csapatjáték, csak az egyénieskedés megy, akkor azt képzeled hogy az edző hátráltatja a csapatot játéksémákkal.
Ha van markáns kidolgozott csapatjáték és játékelemek, akkor szerinted az edző nem hátráltatja a játékosait betanult európai sablonokkal. Lásd amikor ez kitaláltad a Brightonra.
Itt sem ertunk egyet :kalapos:
Brightonnak (kb masfel latott meccs alapjan mondom) csak az alapfelallalasa es ahogy kezdik altalaban a szerzett labda utani tamadasepitest, az van betanitva es lezongorazva az oltozoben.
De hogy amikor elindul a kombinacios jatek elore, nincs az az edzo a foldon, aki minden egyes kombinaciot be tudna tanitani, amikor a jatekosok kepzeloerejet engedi szabadra. Ezt erzem a brightonnal, megvan az alapfelallas, megvan a labda, utana nyilnak ki az opciok, a mozgasokkal, es a jatekoson mulik, hogy melyiket valasztja.
Ez gvardiolanal vagy ancelottinal nagyon nem igy van, en ott beszukitett, vegletekig begyakorolt sablonmozgasokat es helyezkedeseket latok, ahol nem a kreativ jatekok, hanem a rengeteg oldalpassz a pozicios jatekban es a labda gyorsabb, mint a jatekos elv alapjan a vedelem egyszeruen nem er oda a masik oldalra, amibol a helyzet kialakul.
Diniz meg pont a spektrum teljesen ellentetes masik veglete, mint ez a ket europai edzo, meg a brightonon tul is jobban elment a szabad, igazi grundfutball/kispalyas foci iranyaba.

Mindketto felfogas eredmenyes lehet, de mivel europaban mindenki ezt a pozicios szarsagot nyomatja, kiolve az egyént, az egyeniseget a jatekbol, ezert elvezhetetlen a nezo szamara, egy jo rakkolos magas intenzitasu futast lehet latni sok hibaval altalaban.
Szamomra, mint nezo, mint hagyomanyos brazil futball kedvelo es olyan stilusban is jatszani probalo embernek, egyertelmuen a kotetlen technikas kreativ diniz es brighton tipusu futball az elvezetes, igazi kuriozum ez manapsag azután, hogy gavrdiola meg az uefa raszabaditotta a vilagra ezt a fost, aztan nincs mar ertelmes vilagsztar tamado sehol
thereisonly1ronaldo

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3580
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. szeptember 29., péntek 23:51

Nekem kicsit hasonló szitu ez, mint amikor R9 jött 02-ben és miután a brazil felépült, Raul ki lett véve az eredeti helyéről és mást kellett játszania és (a pályája íve, a csapat ahogy alakult, a milló+1 másik faktor miatt) vissza is esett a teljesítménye..

Csak az a marha nagy különbség, hogy akkor -így utólag nézve a történéseket- a csapat azzal járt volna jobban, ha Raul kikerül a kezdőből, de ezt Vinivel nem lehet megtenni. Itt most nem két dudás van egy csárdára.

Szeretem azt hinni, hogy VdB egyik nagy képessége az volt, hogy mindig kisakkozta, hogy legyen foci is és legyen egyszerre pályán mindenki, akinek pályán kell lenni és szerintem ebben Carlo is rendkívül jó. Most szerintem az a feladat, hogy találja ki, miként tud klasszis csatár nélkül egyszerre pályán lenni Vini és Belli (és Rodry is) és a csapat meccseket és címeket is nyer..

Egyértelmű, hogy Vininek vannak olyan képességei, amelyekről a csapat nem mondhat le (sebesség, meló, kiszámíthatatlanság), de az meg nem jó, ha olyan poszton kell(ene) villognia, ahol ezekkel az erényeivel sokra nem megy, vagy nem ízlik neki az új szerepkör.

Szerintem fog változni a taktika az év közben és ahogy DM-ból is aranyembert csinált tavaszra Carlo anno, megoldja ezt is.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

mero
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2023. szeptember 17., vasárnap 6:47

Re: Vinícius Junior - 7

HozzászólásSzerző: mero » 2023. szeptember 29., péntek 22:53

hehetheoriginal írta: Sztem nálad a fail :kalapos:

En tok mashogy latom, es nagyjabol minden meccsunket nezem. Nyilvan nem annyira kotottek a posztok es a jatekok, mint gvardiolanal, de a tamadasepites az full betanult sablon, evek ota semmi extraval es valtozassal, emiatt is lettunk kiszamithatoak, emiatt is szenvedunk minden egyes kurva csapat ellen, es emiatt szerzunk keves golt, keves kialakitott helyzettel
Nálad nagyon feltűnő, hogy összekevered a dolgokat.
Ha nincs szervezett csapatjáték, csak az egyénieskedés megy, akkor azt képzeled hogy az edző hátráltatja a csapatot játéksémákkal.
Ha van markáns kidolgozott csapatjáték és játékelemek, akkor szerinted az edző nem hátráltatja a játékosait betanult európai sablonokkal. Lásd amikor ez kitaláltad a Brightonra.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég