Marcelo

A Real Madrid egykori nagyjai.
Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2017. április 18., kedd 23:39

Barca meccs után valami inkubátorba tegyék be, mert ebbe bele fog halni, a szíve elviszi. :sziv: :'(
Nem illik.

Danderan
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2015. február 18., szerda 21:18
Kedvenc játékosaid: Raul Isco Marcelo Casillas
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: Danderan » 2017. április 18., kedd 23:36

Ide nem ír senki?
Hosszú idő után éreztem azt hogy újra a régi Marcelo van a pályán :salute: :salute: :salute:

G. V.tinho
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2017. április 12., szerda 22:40

L.Miki írta:
G. V.tinho írta:valami borzasztó ma... hihetetlen sok hibával, és agyatlansággal játszik. szétszórt.
Emlékszem 2014-re amikor Coentrao játszott... a védelem mint a kinai nagy fal, olyan biztos volt. Kár, hogy ennyi lett belőle. De MArcelo nem a védekezés mintaoszlopa.
az a baj, hogy ma előre is .. rengeteg rossz passz, elkapkodott lövés,

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. április 12., szerda 22:33

G. V.tinho írta:valami borzasztó ma... hihetetlen sok hibával, és agyatlansággal játszik. szétszórt.
Emlékszem 2014-re amikor Coentrao játszott... a védelem mint a kinai nagy fal, olyan biztos volt. Kár, hogy ennyi lett belőle. De MArcelo nem a védekezés mintaoszlopa.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

G. V.tinho
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2017. április 12., szerda 22:29

valami borzasztó ma... hihetetlen sok hibával, és agyatlansággal játszik. szétszórt.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 29., szerda 23:30

nálunk miért nincs ilyen játék? :'( :D
ZIDANE

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4887
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. március 29., szerda 23:20

https://mobile.twitter.com/camo1927/sta ... 56/video/1

Gyonyoru golt szerzett a valogatottban. :)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8209
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2017. március 3., péntek 23:50

Meg kell nézni Isco gólját, amit Kova adott a Las Palmasnak. Isco bemozgott az üres helyre, kapott egy zseniális labdát (brutál hogy olyan játékosokkal vagyunk teli akik meccsenként 4-5 ilyen kiosztanának, egyenként) és egyből gól is lett. Enynike. Mozogni kéne, keresni a passzsávokat, de mi csak ívelgetünk. Két szélső védő felfut, aztán bent tapossa egymás nyakát a nagy BBC. Ennyi a taktika. :lol: Egy ilyen kerettel.
Pontosan ezeket hiányolom én is, a tudatosan felépített támadásokat. RMCF-nek meg igaza van, ez az ívelgetés a teljes tanácstalanság jele. Ezeket akkor kellene elővenni, mikor ég a ház, mint pl a legutóbbi három meccsen.

De nem szabad erre alapozni a taktikát. Nyilván butaság lenne nem kihasználni, hogy ilyen jól fejelő embereink vannak, de nem erre kell építkezni.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: sentry » 2017. március 3., péntek 23:28

R.M.C.F írta:
KAG írta:Nekem nem csak az tűnt fel, hogy a beívelések minősége rosszabb, hanem az is, hogy a játékosok kb semennyire sem támadják őket.

Nézzétek meg... Ronaldonak is az idei fejesgólok közül a 80% olyan, hogy átszáll a védő fölött,s Ő várja üresen.
Nekünk még megyébe is azt tanították, hogy támadjuk a labdát, ne várjuk és ugorjunk fel a védővel.


Aztán lehet én vagyok a vak, mondom, figyeljétek meg picit... nekem nagyon ez jött le több játékosunktól is.
De edzésen a beívelések gyakorlásánál is az van, hogy teszik be középre és már állva várja a játékos, vagy kocogásból beteszi.
Nem az, hogy ráront sprintből és bumm.

Ez az egész beívelősdi csak a tanácstalanság jele, akkor alkalmazzák ha nem tudnak megoldást a támadás felépítésére, vagy akkor ha ég ház. Persze éveken át volt egy nyerő/elismert sikeres stílusunk, a gyors ellenakciók, ezek is lassan megszűnnek úgy tűnnek.
Hozok egy adatot, nem én gyűjtöttem ki, de ez hátha mellbe ver mást is. (De én befejeztem ZZ kritizálását, mert már nekem este, mert hát ugye szent mint CR és semmi rosszat nem lehet róluk mondani. Nem rád célzok.)

Szóval a számok.
"Beadások száma a mai (Las Palmas) meccsekről - érdekesség: (bajnoki helyezés, név, beadás/sikeres)

1. Barca: 10/4
2. Real Madrid: 33/10
6. Villarreal: 5/1
9. Espanyol: 20/5
10. Celta: 8/0
11. Alaves: 22/5
12. Las Palmas: 5/1
18. Granada: 15/2
19. Gijon: 7/4
20. Osasuna: 45/10"

El lehet gondolkodni, hogy egy ilyen kerettel, ilyen minőségű, ilyen technikás játékosokkal az a fő taktikánk hogy ívelgetünk b+ mint egy Championship csapat. Én ettől hányok. És ez nem két hete tart így.

Sőt itt a hír, amit madridom.hu is lehozott:
"MARCA | A Realnak a Valencia ellen 49 beívelése volt, melyből 14 Marcelo, 13 pedig Carvajal nevéhez fűződik. Ezekből három ment emberhez."

Taps.

Emellé még jön az, hogy Benzema rengeteget játszik, és nagyon nincs formában a bajnokságban (BL-ben fasza) szóval elég összetett ez az egész. És ide nem motiváció kéne hanem taktika, amit én nem látok felvedezni a csapatban (meg sokan mások sem), mármint az ívelésen kívül.

Meg kell nézni Isco gólját, amit Kova adott a Las Palmasnak. Isco bemozgott az üres helyre, kapott egy zseniális labdát (brutál hogy olyan játékosokkal vagyunk teli akik meccsenként 4-5 ilyen kiosztanának, egyenként) és egyből gól is lett. Enynike. Mozogni kéne, keresni a passzsávokat, de mi csak ívelgetünk. Két szélső védő felfut, aztán bent tapossa egymás nyakát a nagy BBC. Ennyi a taktika. :lol: Egy ilyen kerettel. :lol:

Off vége.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 3., péntek 23:02

Persze, én nem is azt mondtam, hogy nem az lenne.
Csak érdemes megfigyelni, hogy még ezt is szarul csináljuk :lol:
ZIDANE

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. március 3., péntek 22:01

KAG írta:Nekem nem csak az tűnt fel, hogy a beívelések minősége rosszabb, hanem az is, hogy a játékosok kb semennyire sem támadják őket.

Nézzétek meg... Ronaldonak is az idei fejesgólok közül a 80% olyan, hogy átszáll a védő fölött,s Ő várja üresen.
Nekünk még megyébe is azt tanították, hogy támadjuk a labdát, ne várjuk és ugorjunk fel a védővel.


Aztán lehet én vagyok a vak, mondom, figyeljétek meg picit... nekem nagyon ez jött le több játékosunktól is.
De edzésen a beívelések gyakorlásánál is az van, hogy teszik be középre és már állva várja a játékos, vagy kocogásból beteszi.
Nem az, hogy ráront sprintből és bumm.

Ez az egész beívelősdi csak a tanácstalanság jele, akkor alkalmazzák ha nem tudnak megoldást a támadás felépítésére, vagy akkor ha ég ház. Persze éveken át volt egy nyerő/elismert sikeres stílusunk, a gyors ellenakciók, ezek is lassan megszűnnek úgy tűnnek.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9586
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: KAG » 2017. március 3., péntek 21:57

Nekem nem csak az tűnt fel, hogy a beívelések minősége rosszabb, hanem az is, hogy a játékosok kb semennyire sem támadják őket.

Nézzétek meg... Ronaldonak is az idei fejesgólok közül a 80% olyan, hogy átszáll a védő fölött,s Ő várja üresen.
Nekünk még megyébe is azt tanították, hogy támadjuk a labdát, ne várjuk és ugorjunk fel a védővel.


Aztán lehet én vagyok a vak, mondom, figyeljétek meg picit... nekem nagyon ez jött le több játékosunktól is.
De edzésen a beívelések gyakorlásánál is az van, hogy teszik be középre és már állva várja a játékos, vagy kocogásból beteszi.
Nem az, hogy ráront sprintből és bumm.
ZIDANE

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. március 3., péntek 21:22

R.M.C.F írta: Igazad van, xabi sokat mozgott oldalra, ha erre gondolsz, casemiro nem teszi, mert kis területen tud csak játszani, de ez van, nem tudunk mit tenni.....neki úgy tűnik játszani kell.
Ilyesmire gondoltam, Marcinak is vmennyivel konnyebb volt akkor, fiatalabb es energetikusabb, pluszba ott volt melle egy top Pepe, Ramos es Xabi trio.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. március 3., péntek 21:01

El Unico írta:Nem ad be szarul. Nagyon jol tud kozepre tekerni, en inkabb azt mondanam, hogy azert esett vissza, mert ki van facsarva. Minden meccsen futkoraszik, minden tamadashoz FEL KELL ernie, mert legalabb olyan fontos o es Carvajal a tamadasainkban, mint Modric vagy Kroos, ezt nem lehet huzamosabb idegig birni. Carvajal detto ugyanez. Nincs normalis alternativajuk, nyomni kell oket, es mivel ok adjak a szelso tamadasaink javareszet... ertheto a visszaeses.

A direkt beívelései nem megfelelőek, mert nem esnek jól, nem elég pontosak, gyorsak, inkább csak olyan betekerések középre.....vagy talál vagy nem embert.
Vannak jó centerezései, de inkább az elfutások utáni, laposak, azok odavernek....
Volt egy Xabink aki kontrollalta Marcelo fentmaradasait, jelenleg Casemiro ilyen teren kanyarban nincs. Marcelo nem olyen alkatu, mint RC, h vegig masirozza az egesz szelt.
Xabi soha sem lépett fel a labda oldalvonalra kivetített vonala elé, mindig mögötte helyezkedett, mindig szemből játszott a játékkal, a labdával(jaj, ilyet várhiditől vagy bognártól nem fogsz hallani, azt sem tudják mi az), vagyis sokat volt marcelo vonala mögött is, oké, kontrollálhatta, de a területét ramos vagy pepe fedte le ha fennmarad, a portugál mindig kisegített oldalra ha kellett, ku*va sokszor. Vagy ramos, mert ramos szokott szokott ugye baloson lenni ha pepe is játszik.
Igazad van, xabi sokat mozgott oldalra, ha erre gondolsz, casemiro nem teszi, mert kis területen tud csak játszani, de ez van, nem tudunk mit tenni.....neki úgy tűnik játszani kell.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. március 3., péntek 20:51

R.M.C.F írta:
Nzedge írta:Igaz, hogy fáradtnak tűnik, de ezen nem is csodálkozok :(
Azért egész évben ezt a taktikát játszva, ezen a poszton, igazi alternatíva nélkül..

Viszaesett, mint a csapat 90%-a, azt nem tudni miért nem olyan átütő mint éveken át, lehet hogy edzői utasítás a visszafogottabb üzem, nem tudom, de az azért hiba lenn, mert marcelo sajátosságát ölné ki, fogná vissza, épp eszű ember nem vonja vissza azt amire képes, azt az átütőerőt, kombinációs készséget, betöréseket stb......
A beadásai soha sem voltak jók, volt ami jól bement, de a legtöbb nem megfelelő magasságú, erejű és esésű.

Ő földön jó, ott kell alkalmazni. Ott agyonver mindenkit ha támadni kell.
Volt egy Xabink aki kontrollalta Marcelo fentmaradasait, jelenleg Casemiro ilyen teren kanyarban nincs. Marcelo nem olyen alkatu, mint RC, h vegig masirozza az egesz szelt.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6615
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2017. március 3., péntek 20:50

Nem ad be szarul. Nagyon jol tud kozepre tekerni, en inkabb azt mondanam, hogy azert esett vissza, mert ki van facsarva. Minden meccsen futkoraszik, minden tamadashoz FEL KELL ernie, mert legalabb olyan fontos o es Carvajal a tamadasainkban, mint Modric vagy Kroos, ezt nem lehet huzamosabb idegig birni. Carvajal detto ugyanez. Nincs normalis alternativajuk, nyomni kell oket, es mivel ok adjak a szelso tamadasaink javareszet... ertheto a visszaeses.
:goat:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2017. március 3., péntek 20:28

Nzedge írta:Igaz, hogy fáradtnak tűnik, de ezen nem is csodálkozok :(
Azért egész évben ezt a taktikát játszva, ezen a poszton, igazi alternatíva nélkül..

Viszaesett, mint a csapat 90%-a, azt nem tudni miért nem olyan átütő mint éveken át, lehet hogy edzői utasítás a visszafogottabb üzem, nem tudom, de az azért hiba lenn, mert marcelo sajátosságát ölné ki, fogná vissza, épp eszű ember nem vonja vissza azt amire képes, azt az átütőerőt, kombinációs készséget, betöréseket stb......
A beadásai soha sem voltak jók, volt ami jól bement, de a legtöbb nem megfelelő magasságú, erejű és esésű.

Ő földön jó, ott kell alkalmazni. Ott agyonver mindenkit ha támadni kell.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13114
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2017. március 3., péntek 11:23

Két probléma van vele most. A támadásokat nem segíti úgy ahogy régen. Ez lehet edzői utasítás, de nem megy fel annyira hogy 1-2 emberen átjátszva magát a 16-osnál legyen. Beível, ami nem nagyon megy neki. A másik meg, hogy hiába nem megy fel annyira, nem ér vissza. A túl oldalon Carvajal feljebb merészkedik és hamarabb ér vissza, de az hogy Isco és Morata és hamarabb sprintel a tüdejét kiköpve vissza védekezni nekem nem tetszik. Fáradt. Pihentetni kell. Ott van Nacho, ott van Tejero, még csak most jön a komolyabb terhelés. Az sem segít a csapaton, hogy mindig futni kell az eredmények után

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1163
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2017. március 3., péntek 10:29

Igaz, hogy fáradtnak tűnik, de ezen nem is csodálkozok :(
Azért egész évben ezt a taktikát játszva, ezen a poszton, igazi alternatíva nélkül..

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Marcelo - 12

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 3., péntek 9:51

Nzedge írta:
Kerlon írta:Tegnap hozott egy jó Danilo szintet. Meglepő, hogy lényegében mindhárom gól bal oldalról született?
Jó mondjuk 10 emberrel mér nem igazán fordítottunk figyelmet a védekezésre.
Nem csak, akkor volt vele gond szerintem. Lehet fáradt vagy fejben szetcsuszott, de 15 beadasbol egy ha jó. Néha sokat vár, neki is volt egy jelenet, amikor utána rúgott az egyik játékosnak stb.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég