Fede Valverde - 15

A Real Madrid aktuális játékosainak topikjai.
Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: kodo » 2023. február 21., kedd 23:29

Óriási meccset tolt. Hatalmas érték ő a középpályán.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. február 21., kedd 23:28

Mindenhol ott volt. Mindenhol.

Mennyi tüdeje van ennek?
El Halcón! :agree:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Karim the king
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2016. október 13., csütörtök 14:25
Kedvenc játékosaid: Karim
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Karim the king » 2023. február 21., kedd 23:19

Fut, odabasz, blokkol, hátulról nyomorgat, oldalról kúr, támad ,védekezik, jobbszelso, vkp,kkp, center, meg miapicsamég. Mindenem :salute: :sziv:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 20., hétfő 17:23

Galacticos írta:
hehetheoriginal írta: én csak azt látom, hogy ki a futballista, és ki nem. elég jól elboldogultam vele eddig azert.
Erre lenne par ellenpeldam. :mrgreen:
dehogy van furkó, hagyjadmár magad :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 17:22

Galacticos írta:
hehetheoriginal írta: én csak azt látom, hogy ki a futballista, és ki nem. elég jól elboldogultam vele eddig azert.
Erre lenne par ellen peldam. :mrgreen:
Ne, kerlek ne kezdjetek el :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2023. február 20., hétfő 17:21

hehetheoriginal írta: én csak azt látom, hogy ki a futballista, és ki nem. elég jól elboldogultam vele eddig azert.
Erre lenne par ellenpeldam. :mrgreen:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 20., hétfő 17:20

Halfkey írta:
en csak annyit mondok, hogy amig ezeket a sportokat emberek játszák és nem robotok meg AI, addig ezek a statok max segitsegnek jók, de erre alapozni valamit, pláne csak és kizárolag folyamat ezt tekinteni bibliának, epikus faszság. (peet es haverjei ismét puszika)
Ezzel szerintem minden normális ember egyetért, de lehet még Peeték is :)
akkor talán ezek a statjanicsárok el is mehetnének valami rendes munkát csinálni, amivel hasznos tagjai lehetnének a társadalomnak.
kösz.
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 20., hétfő 17:17

en csak annyit mondok, hogy amig ezeket a sportokat emberek játszák és nem robotok meg AI, addig ezek a statok max segitsegnek jók, de erre alapozni valamit, pláne csak és kizárolag folyamat ezt tekinteni bibliának, epikus faszság. (peet es haverjei ismét puszika)
Ezzel szerintem minden normális ember egyetért, de lehet még Peeték is :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 17:02

hehetheoriginal írta:
Plusz amit Realista írt azt is lehet félreérted, de azthittem az azért megvan.
ennyit értek a statokhoz, ennyit is jelent számomra. semennyit. :lol: ,
En pont ennyit ertek ebbol az xGbol, illetve a tobbit nem nagyon akarom megerteni,
1. Egy ilyen musort, videot, yt csatit sem nezek, ami miatt kene.
2. Leszarom, hogy 10 xG-re jut egy gol, vagy 0,1-re, ha azzal nyerunk.
3. Ha meg 10 xG-re egy golt rugunk es kikapunk, azt stat nelkul is latom, hogy balfalloszok voltunk. :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 20., hétfő 16:43

Plusz amit Realista írt azt is lehet félreérted, de azthittem az azért megvan.
ennyit értek a statokhoz, ennyit is jelent számomra. semennyit. :lol: ,
azért köszi mindenkinek. :agree:
én csak azt látom, hogy ki a futballista, és ki nem. elég jól elboldogultam vele eddig azert. :roll:

haxor te meg tényleg ari vagy, hogy ilyen átfogóan leirod, de már a második sornál elfáradtam, olvasni is gyűlölök, csak a képeket szoktam nézegetni :mrgreen: :lol:

Ez az xg is arra valo, mint barmilyen mas statisztika. Nezem a meccset, feltunik valami egyszer, ketszer, haromszor, feljegyzem. Majd elokeresem a statisztikat, hogy ez tenyleg a csapat egyik taktikai eleme, amit rendszeresen alkalmaznak vagy csak ezen a meccsen tortent elo tobbszor is.
azert erre valaszolok, én elhiszem, hogy ez egy új iparág, kosárlabdában is ez a trend, lemodellezni a dolgokat a lehető legjobban, meg nagyokat mondani a jövőre ez alapján.
en csak annyit mondok, hogy amig ezeket a sportokat emberek játszák és nem robotok meg AI, addig ezek a statok max segitsegnek jók, de erre alapozni valamit, pláne csak és kizárolag folyamat ezt tekinteni bibliának, epikus faszság. (peet es haverjei ismét puszika)
thereisonly1ronaldo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 20., hétfő 16:38

hehetheoriginal írta: nem tudom pontosan mi ez az xg es hogy szamoljak.
de ezek szerint valamifele korabbi teljesitmenykbol valo jovore vonatkozo kovetkeztetes, joslas - szigoruan stat alapon.

magyarul egy lofasz, a futballt nem lehet igy csinalni, sohasem lesz elegseges es jo megoldas.
innentol kezdve meg max annak a par embernek valo ez a stathuszarkodas, aki eloskodik belole.
szerintem semmi értelme ezeknek, játszani es nézni kell a focit, többet ér, mint statokat bújni valami laptop előtt görnyedve, aztan bekiabalni valamit, amirol azt hiszi, hogy megvaltja vele a vilagot olyan nagy okosság.
Nem a jovore vonatkozo kovetkeztetes, hanem a mult alapjan egy statisztika. Elovesznek mondjuk 100 ezer vagy 150 ezer golt (szerk.: nem golt, hanem lovest) es elkezdik szortirozni oket. Hany meterrol rugtak? Milyen szogbol? A jatekos vezette a labdat loves elott vagy passzoltak neki? Hogyan erkezett a labda? Milyen magassagban? Kapasloves vagy volt ido megallitani, igazitani rajta? Az ujabb xg szamitasok mar figyelembe veszik a kapus meg a vedok poziciojat is.

Minel tobb a parameter, annal jobban ossze lehet hasonlitani 2 helyzetet egymassal. A 0.3-as xg azt jelenti, hogy 100 szinte teljesen hasonlo lovesbol 30 gol szuletett.

Ha egy meccsre nezed, az becsapos lehet. Mert 1-es xg osszejohet egy 11-esbol (0.76-0.78as xg-je van) meg 3-4 kevesbe veszelyes lovesbol vagy 3 nagy helyzetbol, de ugyanugy 15 teljesen veszelytelen lovesbol is. Ilyenkor kene a "szakerto" megmagyarazza a kulonbseget.

Ez a stat akkor mukodik normalisan, ha nem 1-1 meccset vesznek figyelembe egy jatekos eseteben, hanem 15-20-30-at.

Van egy csatar, 20 meccsen 10 golt lo.
- ha 4es xg mellett lotte, akkor nagyon jol fejezte be a tamadasokat, de miert nem kerul gyakrabban helyzetbe? rosszul mozog? a tobbiek nem passzolnak neki? loves helyett inkabb passzol, mint Hazard?
- 10es xg-vel: nem kiemelkedo, de jo teljesitmeny. a helyzeteit jol hasznalja ki, de lohetne gyakrabban is
- 20as xg mellett meg hiaba a 10 gol, ez egyszeruen pocsek teljesitmeny.

Ez az xg is arra valo, mint barmilyen mas statisztika. Nezem a meccset, feltunik valami egyszer, ketszer, haromszor, feljegyzem. Majd elokeresem a statisztikat, hogy ez tenyleg a csapat egyik taktikai eleme, amit rendszeresen alkalmaznak vagy csak ezen a meccsen tortent elo tobbszor is.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 20., hétfő 16:28

hehetheoriginal írta: What?
Ha jobb, mint az xg-je, akkor szar az xg, akkor hozza kell igazítani a valosaghoz. Miutan no az xg, magyarul kozelebb kerul a valosaghoz valverde eseteben, akkor viszont mit mutat? Hogy atlagos helyzetkihasznalasu, atlagos lovokeju?
Most akkor melyik az igaz?

Magyarazd meg pls mit ertek felre
Az xg nem Fede xgje - a világ összes játékosának átlaga. Ezt érted félre. Attól hogy ő személy szerint többet belő, nem fog neki egy ugyanolyan helyzetnél magasabb xgje lenni.

Plusz amit Realista írt azt is lehet félreérted, de azthittem az azért megvan.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. február 20., hétfő 16:27

Már ebben az aspektusban túlteljesít, mezőnyben 2-3 hónapja nudli. De voltak gondok én azt értem, ettől még ő meg Benzema ha nem javul fel, leves.
Nem illik.

golrick
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2023. február 6., hétfő 12:29

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: golrick » 2023. február 20., hétfő 16:27

Igazából ez azt jelenti, pontosabban azt lehet belőle következtetni, hogy túlteljesít, nem várható tőle, hogy ez a gólmennyiség ilyen körülmények között állandó legyen nála.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára golrick 2023. február 20., hétfő 16:27-kor.

Marky
Hozzászólások: 1904
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. február 20., hétfő 16:26

Nem olyan nehez ez. Minden lovesnek van egy xG erteke, a 0.001-tol, ami a sajat tizenhatoson belulrol eppen a kapuig elgurulo labda, egeszen az 5-oson belulrol szabadon ures kapura bombazasig, ami 1-es ertekkel bir.
A leadott loveseinek 2.9 az osszege a fenti formula alapjan, magyarul egy atlagjanos jatekos 2-3 gollal allna, de mivel Fede kivetelesen jol lo, ezert mar 7 golt lott.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 20., hétfő 16:23

hehetheoriginal írta: What?
Ha jobb, mint az xg-je, akkor szar az xg, akkor hozza kell igazítani a valosaghoz. Miutan no az xg, magyarul kozelebb kerul a valosaghoz valverde eseteben, akkor viszont mit mutat? Hogy atlagos helyzetkihasznalasu, atlagos lovokeju?
Most akkor melyik az igaz?

Magyarazd meg pls mit ertek felre
Hogy olyan helyzetekbol lo golt, aminek az xG szama kicsi.

Nem vagom az xG temat, de gondolom ziccer 0,7 xG, 25rol loves, vedovel a nyakan 0,05 xG. Pl.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 20., hétfő 16:19

What?
Ha jobb, mint az xg-je, akkor szar az xg, akkor hozza kell igazítani a valosaghoz. Miutan no az xg, magyarul kozelebb kerul a valosaghoz valverde eseteben, akkor viszont mit mutat? Hogy atlagos helyzetkihasznalasu, atlagos lovokeju?
Most akkor melyik az igaz?

Magyarazd meg pls mit ertek felre
thereisonly1ronaldo

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 20., hétfő 16:14

Nem a mutatóval van baj hanem azzal aki nem tudja alkalmazni. Ez is egy statisztika, ha nem elkezdenétek fröcsögni amikor felmerül hanem megpróbálni megérteni, közelebb lennénk a világbékéhez.

Mert pont ebben az esetben egyébként tökéletesen működik. Ha valaki hosszabb távon felülrúgja az xg-t, az azt jelenti hogy az átlagnál jobb a helyzetkihasználása és a lövőtechnikája. Ez meg pont igaz Valverdére, nemde?

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11139
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. február 20., hétfő 15:55

Galacticos írta: Azert ez jol megmutatja hogy olyan poziciokbol lotte a goljait ahonnan azok nem voltak golhelyzetek.
ertem mire gondolsz, de pont ezert faszsag es ertektelen szar ez a stat, mert nem szamol a tavoli lövések lehetőségével.
az meg ugye sosem ziccer, ha van közben egy pár védő pl....
erre mondom, hogy aki nem ert hozza maradjon csendben, max a véleményét mondja el, mint bárki más, de ne kezelje magát a megmondások alfájának es omegájának. es mielott megszolal, inkabb nezzen egy jo csomo meccset, de leginkabb jatsszon valami csapatsportot, labdajatekot minimum, legjobb lenne konkretan focit par evig, ne csak a haverekkel amatőr szinten, aztan lehet magyarazni a népnek az interneten, tévében, podcastokban.

konkretan a premierleakes balfaszcsomagra gondolok itt pl.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Fede Valverde - 15

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2023. február 20., hétfő 15:45

Azert ez jol megmutatja hogy olyan poziciokbol lotte a goljait ahonnan azok nem voltak golhelyzetek.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 44 regisztrált és 0 vendég